uztailak 1: zumarraga
KATEGORIA: Nagusiak
ORDUA: 12.00etan.
IZENA EMATEA: Ekainaren 23a baino lehen ondorengo izena emateko formularioa betez.
Zumardi Elkarteak antolaturik eta Zumarragako Udalaren eta Gipuzkoako Euskal Dantzarien Biltzarraren laguntzarekin, ZUMARRAGAKO DANTZA-SOLTE TXAPELKETA ospatuko da Zelai Arizti aretoan Uztailaren 1ean, eguerdiko 12.00etan.
OINARRIAK:
1.- Pertsona guztiek parte har dezakete (bikokide batek batek, 16 urte beteak baldin baditu, gutxienez).
2.- Izen ematea oinarriak argitaratzen diren egunetik ekainaren 19ra bitartean egin ahal izango da, izena emateko formularioa betez.
3.- Bikote bakoitzari Fandangoa (txistuz) eta Arin Arina (trikitixaz) joko zaio.
4.- Derrigorrezkoa da usadiozko jantzia erabiltzea.
5.- Ondoko sariak banatuko dira:
1. Txapela, zapia, garaikurrak eta 350 €
2. Garaikurrak eta 300€
3. 250€
140 € emango zaizkie sailkatuak izan ez diren bikote guztiei.
Herriko bikotea onenak 200 € eta garaikurrak jasoko ditu
6.- Gipuzkoako Euskal Dantzarien Biltzarrak izendatuko du epaimahaia.
7.- Ondoko irizpideen arabera emango du epaimahaiak puntuazioa:
- Pausoak
- Besoak eta espazioan mugimendua
- Alderdi artistikoa
- Melodia-erritmoa.
- Akatsak
8.- Lehiaketan izen emateak oinarri hauek onartzea dakar. Zalantzarik balego hauen aplikazioan, Lehiaketaren antolakuntzari dagokio erabakia hartzea.
IZENA EMATEA:
Alaia Amubieta - Amets Amubieta AZPEITIA
Jone Arriaran - German Aranburu AZPEITIA
Ane Anuariz - Mikel Esnaola LEZO
Malen Arrizabalaga - Enaitz Segurola AZPEITIA
Leire Urrestilla - Iker Urrestilla ZESTOA
Saioa Galarraga - Julen Murgiondo BERGARA
Nahia Urkizu - Ione Aranberri AZPEITIA-ITZIAR
Nora Aizpuru - Iker Zabala AZPEITIA
Katerin Artola - Iker Belintxon OIARTZUN-LEZO
Maren Galvez - Gorka Granado LEZO-SOPELA
SAILKAPENA:
Maren Galvez - Gorka Granado LEZO-SOPELA 74,00
Katerin Artola - Iker Belintxon OIARTZUN-LEZO 72,00
Alaia Amubieta - Amets Amubieta AZPEITIA 68,00
Jone Arriaran - German Aranburu AZPEITIA 66,00
Nora Aizpuru - Iker Zabala AZPEITIA 65,00
Ane Anuariz - Mikel Esnaola LEZO 59,00
Malen Arrizabalaga - Enaitz Segurola AZPEITIA 56,00
Leire Urrestilla - Iker Urrestilla ZESTOA 56,00
Nahia Urkizu - Ione Aranberri AZPEITIA-ITZIAR 51,00
Saioa Galarraga - Julen Murgiondo BERGARA 48,00