Uztailak 1: IRUN
BIDASOAKO XXXI. FANDANGO ETA ARIN ARIN TXAPELKETA
Kategoria: Txikiak eta nagusiak.
Ordua: 18.00etan
Lekua: Urdanibia plaza, Irun
Bikote kopurua: A maila (15 urte artekoak): 12 bikote / B maila (16 urtetik aurrera): 10 bikote
IZENA EMATEA: Ekainaren 25a baino lehen, ondoren azaltzen den formularioa betez.
1.- Txapelketak bi maila izango ditu:
A: 15 urte artekoak
B:16 urtetik gorakoak
Betiere bikotekide zaharrenaren adina hartuko da kontuan.
2.-Bikote kopurua mugatua izango da:
A mailan 12 bikote gehienez
B mailan 10 bikote gehienez
3.-Dantzariek Euskal Herriko ohiko jantziak erabiliko dituzte.
4.- Dantza arloko adituek osatuko dute epaimahaia, eta erabakia apelaezina izango da.
5.-Izena emateko epea: ekainaren 14tik 25ra EDBra deituz, edo dsueltoa@gmail.com helbidean egin daiteke.
6.-Sariak:
A mailan:
1. Txapela, zapia, garaikurrak eta 180€
2. Garaikurra eta 140€
3.Garaikurra eta 110€
Dirusaririk jasotzen ez duten bikoteek 80€ko dieta jasoko dute.
12 urtetik beherako ongien sailkatutako bikoteak garaikur berezia jasoko du.
B mailan:
1. Txapela, zapia, garaikurrak eta 300€
2. Garaikurrak eta 240€
3.-Garaikurrak eta 190€
Dirusaririk jasotzen ez duten bikoteek 80€dieta jasoko dute.
Maila bakoitzean jazkerarik egokienarentzako ere trofeo bana emango dira. Halaber, Irun-Hondarribiko ondoen sailkatutako bikotearentzat ere sari berezi bat izango da.
7.-Izen emateak oinarri hauen onarpena dakar.
GAZTEEN MAILA:
Izaro Arandia - Hegoa Aizpuru AZPEITIA
Elene Astiazaran - Oier Arriaran AZPEITIA
Onditz Esnaola - Jurgi Errandonea LIZARTZA-ANDOAIN
Iara Sustaeta - Ane Lazarobaster AZPEITIA
Ihintza Erauskin - Danel Castillo LEZO-PASAI DONIBANE
Laiene Ezama - Julen Urrestilla AZPEITIA-ZESTOA
June Izagirre - Jare Labaka AZPEITIA
Enara Artola - Mikel Esnaola LEZO
Alaitz Elorza - Aner Elorza AZPEITIA
NAGUSIEN MAILA:
Alaia Amubieta - Amets Amubieta AZPEITIA
Jone Arriaran - German Aranburu AZPEITIA
Maren Galvez - Gorka Granado LEZO-SOPELA
Saioa Galarraga - Julen Murgiondo BERGARA
Nahia Urkizu - Ione Aranberri AZPEITIA-ITZIAR
Katerin Artola - Iker Belintxon OIARTZUN-LEZO
SARI NAGUSIAK (GAZTEEN MAILA):
Saria: Onditz Esnaola - Jurgi Errandonea (Lizartza-Andoain)
Saria: Enara Artola - Mikel Esnaola (Lezo)
Saria: Ihintza Erauskin - Danel Castillo (Lezo-Pasai Donibane)
SAILKAPENA (NAGUSIEN MAILA):
Maren Galvez - Gorka Granado LEZO-SOPELA 73,00
Saioa Galarraga - Julen Murgiondo BERGARA 72,00
Alaia Amubieta - Amets Amubieta AZPEITIA 70,00
Jone Arriaran - German Aranburu AZPEITIA 67,00
Nahia Urkizu - Ione Aranberri AZPEITIA-ITZIAR 63,00