16.03.2020
Тема. Усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа.
Мета. Вчити виконувати усне множення двоцифрових і круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Закріплювати вміння розв'язувати задачі.
Хід уроку
Відіоматеріал (посилання)
Практична частина.
Пеглянувши презентацію, виконайте письмово завдання с.133 №816.
Розв'яжіть задачі з поясненням с. 134 №817, 818
Виконати вправу в learningapps (посилання)
Домашнє завдання с. 135 №819,820
17.03.2020
Тема. Знаходження добутку виду 2400х30 усним і письмовим способами.
Мета. Навчити учнів знаходити добуток усним і письмовим способами; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять.
Хід уроку
Новий матеріал. Відео-урок
Практична частина. Виконайте тест-онлайн
Готуємося до ДПА. (посилання)
Домашнє завдання. с.136 - 837, 838
18.03.2020
Тема. Множення багатоцифрових чисел на круглі та розрядні числа. Задачі на знаходження площі.
Мета. Формувати вміння учнів множити багатоцифрові числа на круглі та розрядні числа; розвивати вміння розвязувати задачі на знаходження площі.
Хід уроку
Перевірте свої знання тест-онлайн
Вивчення нового матеріалу.
Подивись відео та розв'яжи задачу (посилання)
Домашнє завдання: с.138 - 856, 857
*Пройди тест-онлайн
19.03.2020
Тема. Усне ділення круглих багатоцифрових чисел на розрядні числа. Розв'язування задач.
Мета. Ознайомити учнів з прийомом усного ділення багатоцифрових чисел на розрядні; повторити прийом обчислення виразів на знаходження невідомого дільника; удосконалювати вміння учнів розв'язувати прості і складні задачі.
Хід уроку
Перевірте свої знання.
Підготовка до ДПА онлан (посилання)
Вивчення нового матеріалу
Дивись відео
Практична частина
Виконай тренувальні вправи за підручником: №858-864
Згадай формулу обчислення площі прямокутника і розв'яжи задачу за підказками (посилання)
Домашнє завдання: с. 139 - 865, 866
* пройдіть тестові завдання (посилання)
23.03.2020
Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число. Розв'язування задач
Мета. Ознайомити учнів із діленням з остачею на двоцифрове число; закріплювати вміння усно ділити круглі числа на розрядні числа; удосконалювати вміння розв'язувати задачі на пропорційне ділення.
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) Відповідь до задачі № 865.
(відстань між автобусами 494 км.)
б) Із завдання № 866 перевірте значення виразів на дві дії.
(Відповідь: 441 000: 88 000.)
2. Усні обчислення.
а) 28 : 8 (3. ост. 2); 33 ; 5 (6. ост. 3)4 21 : 6 (3, ост. 3); 80 : 9 (8, ост. 8).
б) Використовуючи дужки, змінити порядок виконання дій так, щоб числове значення виразу відповідало заданому.
480 + 320 : 80 : 5 = 2 120 ∙ 3 - 200 : 100 = 16
в) Розв'язати однією дією.
На пошиття 14 скатертин витратили 28 м тканини. Скільки скатертин можна пошити із половини цієї тканини? (Із половини писанини пошиють скатертин у 2 рази менше, ніж із 28 м: 14 : 2 = 7 (скатертин).)
Домашнє завдання: № 874, 875 (с. 140).
24.03.2020
Тема. Письмове ділення трицифрових чисел на круглі двоцифрові числа з остачею.
Мета. Ознайомити учнів із письмовим діленням трицифрових чисел на круглі десятки з остачею; закріплювати вміння розв'язувати задачі на пропорційне ділення; удосконалювати вміння розв'язувати рівняння.
Хід уроку
1. Перевірка домашнього завдання.
а) Пояснити розв'язання задачі № 874.
Розв'язання:
1) 40 ∙ З = 120 (л) — поглинають води 3 берези;
2) 760 - 120 = 640 (л) — поглинають 2 евкаліпти;
3) 640 : 2 = 320 (л) — поглинає 1 евкаліпт за добу.
б) Знайти, скільки літрів води поглинають за добу 5 евкаліптів і 10 беріз разом.
(Відповідь: 320 ∙ 5 + 40 ∙ 10 = 2000 (л).)
в) Із завдання № 875 перевірити вирази та їх значення з остачею.
32 : 5 = 6 (ост. 2) 40 : 12 = 3 (ост. 4)
70 : 8 = 8 (ост. 6) 72 : 30 =2 (ост. 12)
5. Домашнє завдання с.141 №883,884
Підготовка до ДПА (посилання)
25.03.2020
Тема. Порівняння задач на пропорційне ділення. Письмове ділення з остачею на круглі числа.
Мета. Удосконалювати вміння учнів розв'язувати, складати і порівнювати задачі на пропорційне ділення; закріплювати вміння ділити з остачею трицифрові числа на двоцифрові круглі числа; вправляти у знаходженні значень виразів на кілька дій.
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання онлайн тест
II. Розвиток математичних знань.
1. Розв'язування і порівняння задач на пропорційне ділення.
с.141 № 887(1,2)
2. Ділення з остачею (№ 885).
554 : 60 = 9 (ост. 14) 112 : 40 = 2 (ост. 32)
610 : 70 =8 (ост. 50) 125 : 50 = 2 (ост. 25)
3. Обчислення значень виразів (№ 886).
(Відповідь: 7 420 009; 5100; 47 625; 24.)
4. Розв'язування рівнянь (№ 888).
(Відповідь: х = 320; х = 11200; х = 7.)
ІІІ Домашнє завдання
с. 142 № 891, 892
26.03.2020
Тема. Ділення виду 45780:60 і 299600:700. Задачі на рух.
Мета. Вчити учнів виконувати ділення багатоцифрових чисел на круглі двоцифрові і трицифрові числа; закріплювати вміння розв'язувати задачі на рух.
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) Із завдання № 892
Відповідь: 966 : 42 = 23 161 : 30 = 5 (ост. 11)
252 : 42 = 6 275 : 40 = 6 (ост. 35)
40928 : 8 = 5116 23 х 43 = 989
10032 : 6 = 1672 30 х 25 = 750
б) Пояснити виконання завдання № 891.
Розв'язання:
1) 8 ∙ 10 = 80 (м2) — площа, яку займають огірки;
2) 8 ∙ 8 = 64 (м2) — площа, відведена під помідора;
3) 2 ∙ 8 = 6 (м2) — площа, яку займає салат.
2. Робота над задачами.
Задача № 898.
(480 : (480 : 6 : 4 ∙ 3) = 8 (год).
3. Домашнє завдання: с. 144 № 900,901.
06.04.2020
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові круглі у випадку, коли в частці є нулі. Розв'язування задач.
Мета. Вчити учнів ділити багатоцифрові числа на круглі двоцифрові числа; удосконалювати вміння розв'язувати рівняння, задачі з буквеними даними.
Хід уроку
І. Контроль, корекція та закріплення знань.
1. Перевірка домашнього завдання.
а) Задача № 900.
(Відповідь: па першу кімнату пішло 100 м шпалер, а на другу — 150 м.)
б) Із завдання № 901 міркування обчислення перших двох часток.
ІІ. Домашнє завдання.
№ 909, 910 (с. 145).
07.04.2020
Тема. Контрольна робота.
Мета. Контроль, корекція та закріплення знань.
Хід уроку
Виконай контрольну роботу
Пройди онлайн-тест
08.04.2020
Тема. Аналіз контрольної роботи
Хід уроку
1. Робота над помилками:
Повторити таблицю множення та ділення;
Повторити алгоритм письмового множення багатоцифрових чисел;
Повторити алгоритм письмового ділення багатоцифрових чисел на розрядні.
09.04.2020
Тема. Ділення чисел, що закінчуються нулями. Розв'язування задач.
Мета. Опрацювати випадки ділення багатоцифрових чисел на розрядні; формувати вміння розв'язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати критичне мислення, вміння виділяти головне;
Хід уроку
1. Розпочни урок з корисного відео (посилання)
2. Вдосконалюй обчислювальні навички:
виконай тренувальні вправи: с. 145 №911,912, 913, 914,917
з поясненням.
3. Розв'язування задач:
а) с.145 № 915
- І спосіб:по діях;
- ІІ спосіб: склавши рівняння.
Розв'язання:
Припустимо, що в одному мішку буде х кг картоплі, тоді з одної ділянки зібрали (30 ∙ х) кг картоплі, а з другої (32 ∙ х) кг. З другої ділянки зібрали на 100 кг більше. Складемо рівняння:
Відповідь: 50 кг — маса одного мішка картоплі.
б) с.145 № 916
Перевір себе: Відповідь: 20 кг яблук клали в кожен ящик.
в) с.145 № 918*
Перевір себе: Відповідь: 4 банани з’їла друга мавпа.
4. Домашнє завдання с. 145 № 919, 920.
13.04.2020
Тема. Письмове множення двоцифрових чисел
Хід уроку
1. Переглянь пояснення письмового множення на двоцифрове число:
2. Прочитай пояснення про усний і письмовий способи знаходження добутку чисел 32 і 36 на с.147
3. Знайди добуток, поясни хід обчислення батькам:
с.147 №923
4. Розв'яжи задачі №924, порівняй їх між собою.
5. Домашнє завдання: с.148 №926, 927
14.04.2020
Тема. Множення трицифрових чисел на двоцифрові. Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Перевір себе тест-онлайн
2. Множення трицифрових чисел на двоцифрові:
прочитай пояснення на с.148 №929
3. Знайди добуток, поясни хід обчислення с.148 №930
4. Спробуй розв'язати задачу, використавши малюнок с.148 №931, 932
5. Домашнє завдання: с.149 №933, 934
15.04.2020
Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрові.
Хід уроку
1. Переглянь пояснення письмового множення багатоцифрових чисел на двоцифрові:
2. Усно розглянь записи і поясни обчислення с.149 №936
3. Знайди добуток, поясни хід міркування с.149 №937, 939
4. Склади та розв'яжи рівняння с. 149 №938
5. За короткою умовою задачі у таблиці, виконай обчислення №935 с.149
6. Домашнє завдання: с.150 №940,941
16.04.2020
Тема. Множення складених іменованих чисел на двоцифрові числа. Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Переглянь пояснення множення складених іменованих чисел на двоцифрові числа:
2. Домашнє завдання: с.151 № 948,949.
21.04.2020
Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії.
Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Закріплення вивчених знань.
Самостійна робота (виконати на оцінку) онлайн-тест
2. Усно виконай завдання с.151 № 950,951.
3. Переглянь корисне відео. Скористайся підказкою.
4. Виконай тренувальні вправи с. 151 № 953, 954.
5. Знайди площу ділянки с.152 № 956.
6. Домашнє завдання: с. 152 № 957, 958.
22.04.2020
Тема. Множення багатоцифрових чисел на двоцифрові.
Знаходження значень виразів на сумісні дії.
Хід уроку
1. Переглянь відео. Скористайся підказками. відео
2. Виконай тренувальні вправи с. 152 № 960, 961, 964.
3. Домашнє завдання с. 153 № 966, 967.
23.04.2020
Тема. Множення багатоцифрових чисел на трицифрові.
Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Виконай обчислення усно с.153 № 968.
2. Перевір свої знання, поясни батькам хід обчислення за с. 153 № 969.
3. Виконай тренувальні вправи с. 153 № 970.
4. Розв'яжи задачі, склавши до них схему короткого запису
с. 153 № 971, 972, 973.
5. Домашнє завдання с.154 № 975, 976.
27.04.2020
Тема. Ділення на двоцифрове число.
Хід уроку
1. Переглянь пояснення усного ділення на двоцифрове число, згадай алгоритм ділення:
(дивись відео на блозі)
2. Переглянь відео письмового ділення на двоцифрове число:
(дивись відео на блозі)
3. Прочитай пояснення ділення на двоцифрове число (підручник с.154).
4. Виконай тренувальні вправи, поясни обчислення
с.154 № 979.
5. Розв'язування задач:
- Повтори правило знаходження часу, пригадай формулу
(підручник с.82);
- Спробуй розв'язати задачу с. 154 № 980.
- Розглянь пояснення до задачі с.155 №981, спробуй свої сили за №982.
6. Домашнє завдання: с.155 № 985.
28.04.2020
Тема. Ділення трицифрових чисел на двоцифрові з остачею.
Хід уроку
1. Переглянь відео ділення трицифрового числа на двоцифрове з остачею.
(інформація на блозі)
2. Робота з підручником с.155. Розглянь запис дії ділення і прочитай пояснення № 987
3. Тренувальні вправи. Знайди частку, поясни хід обчислення с.156 № 988,989
4. Розглянь розв'язання задач на знаходження середнього арифметичного № 991. Вивчи правила.
5. Спробуй свої сили с.157 № 992.
6. Домашнє завдання: с.157 № 994, 995
29.04.2020
Тема. Ділення трицифрових чисел на двоцифрові. Розв'язування рівнянь.
Хід уроку
1. Усний рахунок с. 157 № 996
2. Згадай назви компонентів при діленні та множенні.
Обчисли рівняння з коментуванням с. 157 № 998.
3. Розглянь задачу та поясни її розв'язання с. 157 № 1000.
4. Згадай правило, спробуй розв'язати задачу самостійно с.158 №1001.
5. Домашнє завдання: с. 158 № 1002, 1003.
30.04.2020
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові. Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Перевір свої знання. Усний рахунок.
(дивись інформацію на блозі)
2. Робота за підручником с.158
1) Прочитай пояснення, як виконано ділення №1004.
2) Тренувальні вправи. Поясни хід обчислення:
с. 159 №1005, 1006.
3) Спробуй розв'язати задачі c. 159 №1007, 1008.
3. Домашнє завдання: с. 159 №1011, 1012.
04.05.2020
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на двоцифрові. Перевірка ділення множенням.
Хід уроку
1. Перевір власні сили, починаючи з усного рахунку с.159 №1013.
2. Розглянь малюнок і дай відповіді на запитання №1015.
3. Повтори правило на с.157, виконай тренувальні вправи
на с.159 №1014, 1016.
4. Домашнє завдання: с. 160 №1018, 1019.
05.04.2020
Тема. Ділення багатоцифрових чисел на числа другого десятка.
Хід уроку
1. Перевір свої знання, виконай тест - онлайн на оцінку:
2. Прочитай уважно пояснення про письмове ділення багатоцифрових чисел на числа другого десятка с. 160 №1022
3. Спробуй виконати тренувальні вправи: №1020, 1021, 1023.
4. Розв'яжи задачу на знаходження середнього арифметичного на с.161 №1025.
5. Домашнє завдання: с.161 №1026, 1027.
06.05.2020
Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли частка містить нулі.
Хід уроку
1. Перевір свої знання за №1028.
2. Опрацюй новий матеріал с.161 № 1029, 1030.
3.Виконай тренувальні вправи с.162 №1031.
4. Використай логічне мислення №1032
5. Домашнє завдання с.162 №1034, 1035.
07.05.2020
Тема. Ділення на двоцифрове число у випадку, коли в кінці частки є нуль.
Хід уроку
1. Перевір свої знання с.162 №1036.
2. Перевір обчислення, прочитай пояснення с.162 №1038.
3. Тренувальні вправи. Обчисли з перевіркою: с.162 № 1037, 1039. Поясни хід обчислення.
4. Згадай правило, розв'яжи задачу №1040.
5. Домашнє завдання: с.162 № 1041, 1042.
12.05.2020
Тема. Ділення з остачею на двоцифрове число у випадку, коли частка закінчується нулем. Задачі на спільну роботу.
Хід уроку
1. Прочитай пояснення с.163 №1044
2. Виконай тренувальні вправи з поясненням:
с.163 № 1045, 1046
3. Згадай правило та знайди середній розмір одного файлу №1043
4. Перевір свої навички, логічне мислення, розв'язавши задачі с.163 №1047, 1048
5. Домашнє завдання: с.163 № 1049.
13.05.2020
Тема. Ділення іменованих чисел на двоцифрові числа. Розв'язування задач.
Хід уроку
1. Усний рахунок: онлайн- тести
2. Зверни увагу на те,як ділити іменовані числа
с.163 №1051
3. Виконай тренувальні вправи за зразком: №1052, 1056
4. Розв'яжи задачу на знаходження середнього арифметичного
с. 164 №1054
5. Спробуй виконати практичну роботу с.164 №1053
6. Домашнє завдання: с.165 №1057, 1058
14.05.2020
Тема. Контрольна робота.
Хід уроку
1. Виконайте підсумкову контрольну роботу на оцінку:
18.05.2020
Тема. Аналіз контрольної роботи.
1. Зроби роботу над помилками:
- повтори таблицю множення і ділення;
- удосконалюй навички множення і ділення багатоцифрових чисел.
19.05.2020
Тема. Дії з іменованими числами. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами.
Хід уроку
1. Повтори на форзаці підручника одиниці маси.
Виконай обчислення усно с.165 №1059.
2. Перевір свої обчислювальні навички за №1060, 1064.
3. Виконай практичну роботу №1063.
4. Розв'яжи задачі за № 1061, 1062.
5. Домашнє завдання: №1065, 1066.
20.05.2020
Тема. Знаходження значень виразів на сумісні дії з багатоцифровими числами.
Хід уроку
1. Знайди частку і остачу, поясни хід міркування:
с.166 № 1067, 1068
2. Виконай тренувальні вправи, знайди значення виразів
с.166 №1069
3. Розв'яжи задачі с.166 №1071,1072
4. Домашнє завдання: с.166 №1074, 1075.
21.05.2020
Тема. Сумісні дії з багатоцифровими числами.
Хід уроку
1. Виконай обчислення усно с.166 № 1076
2. Виконай тренувальні вправи с.167 №1077, 1078
3. Склади і розв'яжи рівняння с.167 №1079
4. Розв'яжи задачу №1080
5. Пригадай правила знаходження площі та периметру, заповни пропуски в таблиці.
6. Домашнє завдання: с.167 № 1083, 1084
25.05.2020
Тема. Повторення вивченого матеріалу.
Хід урока
1. Пригадай! Прочитай пояснення про обчислення ділення на трицифрове число с.168 №1087
2. Виконай тренувальні вправи №1086,1088.
Знайди частку з поясненням.
3. Розв'яжи задачу №1090
4. Домашнє завдання: с.168 №1091, 1092
26.05.2020
Тема. Повторення вивченого матеріалу.
Хід уроку
1. Поясни, як знайшли частки. Перевір їх множенням:
с.168 № 1093.
2. Тренувальні вправи с.169 №1094, 1095.
3. Розв'яжи задачі №1096, 1098.
4. Домашнє завдання с.169 №1099, 1100.