16.03.2020
Математика
10:00-10:35
Тема. Утворення чисел другого десятка. Розв`язування задач. Порівняння іменованих чисел.
Мета. Ознайомити учнів із числами другого десятка. Учити записувати їх у вигляді суми чисел 10 і кількох одиниць.
Хід уроку
Відеоматеріал (посилання)
Робота за підручником (завдання 2, 3 сторінка 89 )
Закріплення ( Іменовані числа завдання 4 сторінка 89)
17.03.2020
Математика
10:00-10:35
Тема. Утворення чисел другого десятка. Розв`язування задач. Порівняння іменованих чисел.
Мета. Ознайомити учнів із числами другого десятка. Учити записувати їх у вигляді суми чисел 10 і кількох одиниць.
Хід уроку
Відеоматеріал (посилання)
Робота за підручником (завдання 2, 3 сторінка 89 )
Закріплення ( Іменовані числа завдання 4 сторінка 89)
18.03.
23.03
Назвіть числа від 9 до 13;від 11 до 16; від 20 до 10.
Скільки десятків у числах 17,20,14?
Назвіть числа менші від 15, але більші від 10;більші від 13,але менші від 19.
Відеоматеріал на блозі
завдання 1,ст.91(висновок)
Завдання 2,ст.91.
Завдання 3, ст.91
Самостійна робота (завд.4,5)
24.03
Чим відрізняються числа :1 і 11,2 і 12,3 і13,4 і 14 ?
Завдання 1 ,ст.90.
Що спільного в записах цих чисел?
Чому 10 і 20 закінчуються 0?
Самостійна робота.
Записати число,в якому: 1 десяток і 5 од.,1 дес. і 7 од.,2 дес .і 0 од.,1 дес. і 1 од., на 1 більше,ніж 12, на 1 менше ,ніж 19.
Розв'язування задач(відеоматеріал на блозі)
У банці 3 л води, а у відрі на 7л більше.Скільки літрів води у відрі?
Олі 10 років,а братику-на 2 роки більше.
Скільки років братику?
25.03
Математичний диктант.
-Запишіть "сусідів " числа 9.
-Запишіть числа, які стоять між числами 8 і 11.
-Скільки десятків у числі 19,у числі 20(запишіть цифрою).
-В одному будинку 10 квартир, а в іншому-8.Запишіть,на скільки квартир менше в іншому будинку.
-Запишіть, на скільки 10 більше ,ніж 9.
Самостійна робота(ст.92,завд.2).
Коментоване виконання завд.4.
Зразок коментування:
-На першому числовому промені є дві стрілки,які показують справа наліво,у бік менших чисел.
Отже,вираз матиме дві дії віднімання.Перша стрілка йде від 10 до 7,тому пишу:10-3,бо від 10
до 7-три поділки.Друга стрілка йде від 7 до 3;лічу поділки-їх 4.Тому до виразу дописую-відняти 4.Отримали вираз:10-3-4.Його значення дорівнює 3.
Завд.1 ,ст.92.
Завд.5,ст.92.
Скласти і розв'язати задачі
Завд.3,ст.92(пригадайте правило порівняння двох чисел).
Самостійна робота.
Виписати спочатку одноцифрові числа, а потім-двоцифрові:
19,1,9,17,10,13,4,0,16,7,5,20,11,2,8,3,15,14,5.
06.04
Відновити рівності
0+4=7 0-1=10 15+0=16 0-3=3 12-0=11
7=3+4,отже,пишу:3+4=7;16-наступне число після 15,отже,до 15 треба додати 1,пишу:15+1=16.
Самостійна робота(завд.3,ст.94)
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником(завд.1,ст.94)
.Самостійна робота (завд.5)
-Що в цих задачах подібне,а що-відмінне?
Творча робота за №2.
Завд.4 (записати вирази без обчислень).
Визначіть час на вашому годиннику,на годинниках (завд.1,ст.94).
Математика
Відновити рівності
0+4=7 0-1=10 15+0=16 0-3=3 12-0=11
7=3+4,отже,пишу:3+4=7;16-наступне число після 15,отже,до 15 треба додати 1,пишу:15+1=16.
Самостійна робота(завд.3,ст.94)
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником(завд.1,ст.94)
.Самостійна робота (завд.5)
-Що в цих задачах подібне,а що-відмінне?
Творча робота за №2.
Завд.4 (записати вирази без обчислень).
Визначіть час на вашому годиннику,на годинниках (завд.1,ст.94).
08.04
Математика
Робота за підручником(ст.96,завд.2,6).
-Котра година на вашому годиннику?
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником (завд.1,ст.96)
Завд.3,ст.96.
Розвиток математичних знань.
Задача 4.
Завд.5
Запитання:
"на скільки більше" вимагає порівняти 2 числа.
-Які числа можна порівняти?
09.04
Математичний диктант.
-19 збільшити на 1.
-15 зменшити на 1.
-13 плюс 1,плюс 1.
-суму чисел 16 і1 зменшити на 1.
-Перший доданок-1,другий-10.Запишіть суму.
-Скільки десятків і одиниць у числах 12,18,10,20,11?
-Десять-це один десяток.
Підготовча робота.
-Пригадайте назву мірки,якою ми вимірюємо довжини відрізків,(1см). 1см-це одиниця вимірювання довжини.Сьогодні ми ознайомимось з дециметром.
Робота за підручником.
Завд.1,2 ,ст.97.
(відеоматеріал на блозі)
Закріпленн нового матеріалу.
Завд.3 (ст.97)
Розвиток математичних знань.
Завд.4
--Скільки всього разом?
На ? більше
-Скільки см в одному дециметрі?
-Які предмети зручніше міряти дециметрами,ніж сантиметрами?
13.04
Математика
Математичний диктант.
-19 збільшити на 1.
-15 зменшити на 1.
-13 плюс 1.
-Суму чисел 16 і 1 зменшити на 1.
-Зменшуване -18,від'ємник -0.Запишіть різницю.
-Перший доданок -1,другий-10.Запишіть суму.
Усне розв'язування задач.
-По струмку пливло 14 паперових човників.Одного човника прибило до берега.Скільки човників попливло далі?
-В одній вазі було 17 волошок,а в іншій-на 1 волошку більше.Скільки волошок було в іншій вазі?
Завдання 1 (ст.98) -(висновок)
(відеоматеріал на блозі)
Бесіда за вправою 2.Висновок:десятки додають і віднімають так само,як і одиниці.
Завд. 3. 3<4,отже 3дес.<4дес.
Десятки не тільки лічать,а й порівнюють так само,як одиниці.
3.Розвиток математичних знань.
-Яке це число?(7дес.,1дес.,5од.,5дес.,4дес.,6од.,6дес.)
-Накресліть відрізок завдовжки 1дм.Видовжіть його на 3см.Прочитайте трьома способами це число(1дм і 3см;13см;1десяток сантиметрів і 3см).
Самостійна робота завд.5,6,ст.9
14.04
Математичний диктант.
-Запишіть числа,в яких :1дес.і 5 од.;1дес. і 9 од.; 2дес.
-Число 18 зменшити на 18.
-Число 13 збільшити на 1.
-Суму чисел 19 і 0 зменшити на 1.
Самостійна робота за впр.3.
Завд.1,2.
Пояснення:У першому числі є 1дес.і 9 од.Це число 19.У другому-9дес. і 1 од.-це число 91.
15.04
Математика
Завд.6,7 (ст.100).
(відеоматеріал на блозі)
Завдання 1,2 (ст.100)
Розвиток математичних знань.
Задача 3 якщо відняти -стане менше.Отже,вставляємо слово"менше".
Задача 4 (ключове слово міститься в запитанні:"всього" відрізали)
Задача 5(на порівняння-дія віднімання).
16.04
Математика
Робота за підручником (ст.100 завд.1,2.)
21.04
математика
-Доданок 3 18 10 50 20
-Доданок 7 1 10 50 60
-Сума .. ... .. ... ...
-Порівняй: 72...27;20...12;89...91;100...99;40+30...60;50-10...40.
Підготовча робота.
Запишіть наступне число до 50,34,76,90,42,99,28,66,39,44,75,69,28;
попереднє до 40,80,19,66,98,100,45,30,77,25,20,86,80.
Завдання 1, 2 (ст.101).
Завдання 3.Пояснення:потрібно пам'ятати ,що числа другого десятка закінчуються (а не починаються ) числом 20;числа п'ятого десятка -числом 50 і т.д
.Задача 4(ст.101).Пояснення:"на 2 більше" означає"стільки само,та ще 2".Отже треба вибрати вираз 7+2,а не 7-2.
Завдання 5 (самостійно).
22.04
Математика
Ст.96 №3;ст.97 № 3,№5;ст.98 № 1,№3;ст.99№4;ст.100 №7.
(відеоматеріал на блозі)
математика
Математичний диктант.
-Запишіть число,яке передує числу 50.
-Скільки см у відрізку завдовжки 1дм 7 см-запишіть.
-Запишіть ,скільки см у 2дм;3дм.
Робота за підручником
Ст.102 №4,6,7.
Ст.102 №1.
(відеоматеріал на блозі)
Завд.2 ст.102.-самостійно.
Задачі №5
-Що означає "на 2роки старший"?(Йому на 2 роки більше).
Міркуємо так:на 2 роки більше,ніж 7,означає стільки само,та ще 2,тобто 7 та ще 2 .
Отже,треба додавати.
(Аналогічно опрацьовують другу задачу).
27.04
Математика
.Назвіть число ,в якому 7дес. і 1 од.;1дес. і 7 од.
.На скільки 27 менше,ніж 28?45 більше,ніж 44?
.Скільки см в 1дм?У 2дм?У 3дм?У 7дм?
Самостійна робота №4(ст.103).
-Які одиниці вимірювання довжини ви знаєте?(см і дм).Скільки см в 1дм?(10).
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником ст.103 ,№ 1-2
Розв'язування задач №3.
-Чим відрізняються задачі?Поясніть вибір дії.
29.04
Математика
-Полічити десятками віл 30 до100;від 90 до 20.
-Скількома монетами в 1 к.можна замінити купюру 1грн?
-Ст.105 №4.
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником 9 №1,2,3.
28.04
Математика
-Скласти рівності з числами 1,10.3.7.13,8.14.
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником (ст.104).
30.04
Математика
-Назвіть 5 чисел,починаючи від 27;від 48;від 89.
-Назвіть числа четвертого десятка.
-Що означають цифри у числі 58?
-Порівняйте числа 100 і 99;56 і 58.
(відеоматеріал на блозі )
Робота за підручником , ст.106 №1-4.
Пвторення вивченого матеріалу.
Повторення поняття"вартість"(ст.104 № 1,2)
Задача 5,ст.106.
04.05
Математика
Завдання 2 (ст.107).
Завдання 1(ст.107).
Розвиток математичних знань(ст.107 № 5-6).
05.05
Математика
(відеоматеріал на блозі)
2.Робота за підручником(ст.107 №4)-самостійна робота.
3.Доповнення рівностей №3(ст.107).
(відеоматеріал на блозі)
4.Тести
(відеоматеріал на блозі)
06.05
Математика
-Назвіть найбільше одноцифрове число;найбільше двоцифрове;найбільше число шостого десятка;найменше число четвертого десятка.
-Користуючись цифрами 2,4 і5 ,назвіть 6 двоцифрових чисел.
-На скільки 1см менше,ніж 1дм?
-Вправа 6(ст.108):запис:10см-1см=9см;1дм-1см=9см.
14=10+4
-Утворіть з рівності на склад числа дві рівності на додавання і дві-на віднімання:
10+4=14
4+10=14
14-10=4
14-4=10
(відеоматеріал на блозі)
Робота за підручником ст.108-№1-3.
Висновок:число -це сума його десятків та одиниць.Якщо забрати одиниці,то залишаться десятки.Якщо із числа забрати десятки-залишаться одиниці.
Завдання 4,5 (ст.108).
07.05
Математика
1.Повторення і закріплення вивченого.
-Числа 90,80,60 зменшіть на 30.
-Числа 30,50,70 збільшіть на 20.
2.Вивчення нового матеріалу.
(відеоматеріал на блозі)
3.Робота за підручником ст.108 -№1,2
4.Розвиток математичних знань.
Завдання 3(щоб знайти невідомий доданок потрібно від суми відняти відомий доданок).
12.05
Математика
1.Повторення вивченого.
(відеоматеріал на блозі)
2.Розв'язування задач
13.05
Математика
1.Повторення і закріплення вивченого матеріалу.
Самостійна робота за вправою 6 (ст.110).
2.Вивчення нового матеріалу.
(відеоматеріал на блозі)
3.Робота за підручником (ст.110).
(відеоматеріал на блозі)
3.Порівняння виразу та числа.
18.05
Математика
1.Повторення вивченого (ст.48).
2.Відеоматеріал
3.Тести
19.05
Математика
1.Повторення вивченого(ст.71).
2.Відеоматеріал.
3.Тести
Посилання
20.05
Математика
1.Повторення вивченого(ст.70).
2.Відеоматеріал(на блозі)
3.Тести.
посилання
21.05
Математика
1.Повторення вивченого(ст.28).
2.Відеоматеріал(на блозі)
3.Тести.
посилання
25.05
Математика
Ст.80-81.
Відеоматеріал на блозі.
26.05
Ст.94-95,110
Відеоматеріал на блозі
27.05
Математика
Відеоматеріал на блозі
28.05
Вілеоматеріал на блозі.