Metropolita Francji o zamachach w Paryżu

Post date: Nov 15, 2015 5:52:08 PM

- autor: ks. Paweł Cecha (za: cerkiew.pl) - Oświadczenie metropolity Emmanuela, przewodniczącego Zgromadzenia Prawosławnych Biskupów Francji (AOF) dotyczące wydarzeń z 13 listopada 2015 roku, które miały miejsce w Paryżu. Paryż 14 listopada 2015

„Albowiem Ty, Panie, jesteś wspomożeniem bezsilnych i nadzieją tych, którzy utracili nadzieję (…) Sam przeto bądź wszystkim dla wszystkich, gdyż znasz każdego i jego prośby, dom i potrzeby.” (fragment Liturgii św. Bazylego).

Paryż ponownie doświadczył horroru po bezprecedensowych atakach terrorystycznych we Francji. W moim imieniu oraz w imieniu prawosławnych biskupów Francji, gorliwie modlę się za ofiary i potępiam w najostrzejszych słowach te akty barbarzyństwa.

Te tragiczne wydarzenia brzmią jak wezwanie do jedności narodowej, wzmocnienia współistnienia, ochrony podstawowych wartości naszej Republiki.

Zachęcam wszystkich prawosławnych we Francji, aby modlili się do Pana za ofiary, ich rodziny i bliskich. Modlimy się za Francję i wszystkie kraje dotknięte terroryzmem.

metropolita Emmanuel, przewodniczący Zgromadzenia Prawosławnych Biskupów Francji

za: AOF.FR