Pokłońmy się moszczom św. Marii Magdaleny i Życiodajnemu Krzyżowi

Post date: Jul 27, 2014 2:35:25 PM

- W związku z pobytem relikwii cudownej dłoni św. Równej Apostołom Marii Magdaleny i cząstki Życiodajnego Krzyża Pańskiego w Polsce, w parafii w Bydgoszczy organizowana będzie pielgrzymka do Łodzi w dniu 23 sierpnia. Relikwie przebywać będą w Polsce od 16.08 do 23.08 br., w Łodzi zaś będą od 22.08-23.08. Szczegółowy program pobytu relikwii w Łodzi przedstawia się następująco:22.08 - godz. 16.30 - spotkanie i Wielka Wieczernia w katedrze Św. Aleksandra Newskiego

- godz. 20.00 - Akatyst ku czci św. Marii Magdaleny

- godz. 22.00 - zamknięcie świątyni

23.08 - godz. 6.30 - otwarcie świątyni

- godz. 7.00 - Akatyst ku czci św. Krzyża Chrystusowego

- godz. 9.00 - Akatyst ku czci św. Marii Magdaleny

- godz. 12,30 - pożegnanie św. relikwii

Wspólny wyjazd odbyłby się w dniu 23 sierpnia (sobota), przypuszczalna godzina wyjazdu ok. 5.00, powrót w godzinach popołudniowych. Wyjazd odbędzie się jeśli zgromadzi się wystarczająca liczba chętnych na wspólną pielgrzymkę. Cena zależna jest od ilości osób chętnych.

W liście Bractwa św. Cyryla i Metodego, organizatora pielgrzymki relikwii czytamy: "...Nie mówmy, że może następnym razem... Gdyby św. Maria Magdalena w niedzielny poranek zaspała, bądź przyszła następnego dnia to nie dane by Jej było spotkać Zmartwychwstałego. Oby i nam się to nie przydarzyło. Tak świętych Gości - Cudowne Relikwie - należy przyjąć z należytym szacunkiem..."

Niech te słowa będą naszym motorem aby pokłonić się Świętym Relikwiom!

Program pobytu relikwii pod linkiem

Zgłoszenia kierować na e-mail: ts-otter@wp.pl lub bydgoskaparafia@wp.pl