Apel metropolity Onufrego do patriarchy Cyryla

Post date: Mar 5, 2014 2:46:54 PM

- autor: Stefan Dmitruk, ks. Mariusz Synak (za: cerkiew.pl) - Pełniący od 24 lutego br. funkcję strażnika tronu zwierzchnika Ukraińskiej Cerkwi Prawosławnej, metropolita czerniowiecki i bukowiński Onufry wystosował apel do patriarchy moskiewskiego i całej Rosji Cyryla w związku z możliwością wkroczenia na terytorium Ukrainy wojsk rosyjskich. Wasza Świątobliwość! Dzisiaj Ukraina przeżywa bez wątpienia najcięższy okres w swojej najnowszej historii. Po trzymiesięcznym kryzysie społeczno-politycznym, krwawych zajściach w samym centrum Kijowa i śmierci dziesiątek osób stanęliśmy przed jeszcze jedną, nie mniejszą próbą.

1 marca z ust oficjalnych przedstawicieli Rosyjskiej Federacji padły słowa o możliwym wprowadzeniu na Ukrainę ograniczonego kontyngentu wojsk rosyjskich. Jeżeli do tego dojdzie, narody ukraiński i rosyjski zostaną wciągnięte w walki, które będą miały katastrofalne następstwa dla naszych państw.

Jako Strażnik Tronu metropolii kijowskiej zwracam się do Was z prośbą, Wasza Świątobliwość, aby zrobić wszystko co możliwe, aby nie dopuścić do rozlewu krwi na terytorium Ukrainy. Proszę Was o mocny głos w sprawie ochrony jedności terytorialnej Ukraińskiego Państwa.

W tym trudnym okresie wznosimy gorące modlitwy do Pana naszego Jezusa Chrystusa, aby przez modlitwy Przenajświętszej Swojej Matki, ochronił nas przed konfrontacją braterskich narodów rosyjskiego i ukraińskiego.

+ Onufry

Metropolita czerniowiecki i bukowiński

Strażnik Tronu kijowskiej metropolii

Na podst.: news.church.ua

Z języka rosyjskiego tłum.: Stefan Dmitruk

Korekta tłum.: ks. Mariusz Synak

Za: cerkiew.info