Читалачки дневници

Читалачке дневнике ученици могу да воде попуњавајући унапред спремљене читалачке листиће по главним књижевним врстама.Читалачки листићи по врстама приложени су на дну странице.

Шта је CIP (каталогизација у публикацији)


Књижевни врсту можеш лако одредити и сам, али ако имаш недоумица (на пр. да ли је нешто прича или бајка, или прича или роман) помоћи ће ти  бројеви за књижевне врсте. То су они бројеви на вињети (самолепљивом папирићу на корицама) или у CIP у књизи. Вероватно знаш како изгледа вињета са ручно унетим бројевима на корицама књиге.

CIP у књизи изгледа као на слици десно.

Помоћни број о књижевној врсти је обично онај на самом крају у CIP. Из CIP можеш да сазнаш и друге податке о књизи: аутора, илустратора, издавача,место и годину издања, обим и величину књиге...

Наш преглед књижевних врста


У нашем приказу књижевних врста бројеви за књижевне врсте издвојени су црвеном бојом поред назива врсте.  Једино за научно-популарне врсте нисмо навели бројеве, пошто у њима можемо наћи све науке и дисциплине, а свака научна дисциплина има своје посебне бројеве.Углавном научно-популарне врсте за децу имају у загради број (02. 053.2), али не исцрпљују се све научно-популарне врсте тим бројем. Преглед књижевних врста уграђен је испод, а може се и преузети овде.

Форма за читалачки дневник по књижевним врстама и жанровима

Преузмите различите странице читалачких дневника у односу на књижевну врсту / жанр дела које си прочитао и о којем желиш да пишеш

Читалачки дневник - бајке.pdf
Читалачки дневник - басне.pdf
Читалачки дневник - стрип.pdf
Читалачки дневник -митови легенде.pdf
Читалачки дневник - сликовница.pdf
Читалачки дневник -приповетке.pdf
Читалачки дневник - научно-популарне.pdf
Читалачки дневник -драма.pdf
Читалачки дневник - поезија.pdf
Читалачки дневник - роман.pdf
Читалачки дневник -биографије и аутобиографије.pdf
Читалачки дневници - психологија.pdf