7 juni 2013
Ondanks dat Domus Citta Giardino langs een drukke weg ligt hebben we goed geslapen. Na het ontbijt vragen we Massimo of we bij hem de vliegtickets voor de terugreis mogen printen. Dit is geen probleem. Maar vanwege communicatieproblemen ( wederzijds taalprobleem) en een printer die niet gewillig is duurt dit langer dan we vooraf dachten. Maar Massimo blijft rustig. Dan starten we aan de laatste etappe.
Via (!) de Via Adriatico, Via Nomentana en de Porta Pia komen we in het centrum. Onderweg passeren we enkele ambassades, zoals die van Afghanistan en Rusland. Op het Piazza Bernardo gaan we naar links waar we langs de Santa Maria Maggiore komen. Vanuit deze basiliek is het niet meer zo naar het eindpunt van onze wandeltocht.
Om 12:00 u staan we voor de San Giovanni de Laterano. De schrijver van onze wandeltocht heeft deze basiliek als eindpunt gekozen omdat in de tijd dat Franciscus leefde hier de paus zetelde.
Franciscus liep destijds met enkele Minderbroeders van uit Assisi naar deze kerk in Rome om hier pauselijke goedkeuring te krijgen voor zijn orde. Dit monument herinnert daaraan.
Het blijkt een schitterende basiliek te zijn. Helaas krijgen we geen stempel in onze pas, omdat de pastorie na 12:00 u dicht is. Zijn we weer net te laat. Maar de zuster in het kleine winkeltje plakt een zegel op onze pas, met vermelding van haar naam. Onze tocht is voltooid.
We lopen verder naar het adres dat we doorgekregen hebben: Residenza Maritti.
Onderweg komen we langs het Colosseo ( Colosseum).
Als we bij Residenza Maritti aankomen staan we voor een grote deur. Jack kijkt op enkele naamplaatjes en belt aan.
Zo maken we kennis met Gianluca Maritti, een jongeman die vertelt dat hij zelf ook veel wandelt en net als wij in Santiago de Compostella is geweest. Twee keer zelfs, één keer liep hij de Camino del Norte en één keer de Camino Primitivo. Hij toont ons de kamer, de keuken waar we gebruik van kunnen maken en vertelt dat we 4 nachten kunnen blijven. Dat is fijn.
Dan neemt hij ons mee naar het dakterras van het pand, dat al meer dan 200 jaar in het bezit van de familie is.
Hier krijgen we een schitterend panoramisch uitzicht over de stad, we zien het Colosseum, waar we eerder langs kwamen, en staan pal voor het Forum Romanum. In de verte zien we de koepel van de Sint Pieter.
Later gaan we op verkenning in de stad. We lopen naar het station Termini en langs de opgravingen bij het Forum Romanum.
’s Avonds bezoeken we de bar van Francesco, de broer van Gianluca. Hier is een kleine fototentoonstelling en live-muziek. Een pianist speelt en zingt muziek van Lucio Dalla. En dit is dé muziek van de vader van Gianluca en Francesco. Hij gaat hier helemaal in op!
Het wordt een gezellige Italiaanse avond in Rome.
Lees verder Rome ( 1 )