Цілі:
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, навчальна презентація.
Хід уроку
І. Організаційний етап
· привітання;
· перевірка присутніх;
· перевірка готовності учнів до уроку.
IІ. Відтворення і коригування опорних знань
Взаємоопитування
Кожен учень готує запитання з теми і ставить його напарникові. Учитель коригує запитання та відповіді учнів (за потреби).
Варіанти запитань
— Що свідчить про наявність помилок у тексті?
— Які є засоби для перевірки правопису в програмі MS Word?
— Як можна виправити помилки в тексті?
— Якими командами можна викликати вікно перевірки правопису?
— Опишіть основні правила роботи під час перевірки правопису тексту документа.
— Які можливості надає MS Word щодо виправлення помилок у документі?
— За допомогою якої команди можна виконати копіювання виділеного фрагмента документа?
— Опишіть відомі вам способи:
· видалення фрагмента документа;
· копіювання фрагмента документа;
· переміщення фрагмента документа;
· пошуку фрагмента тексту;
· заміни фрагмента тексту.
IІІ. мотивація навчальної діяльності
— Ми вивчили різні прийоми роботи з текстом та його фрагментами, але текст у нас одного кольору, а літери однакового розміру!
На цьому уроці ми вивчатимемо форматування тексту, тобто зміну шрифту, розміру, накреслення, кольору тощо.
IV. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку
V. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
Редагування тексту – внесення змін у текст: виправлення помилок, видалення, переміщення, копіювання, вставлення фрагментів тексту та інших об’єктів.
Фрагмент тексту – довільна послідовність символів тексту.
Текстовий курсор – це об’єкт (вертикальна позначка, що блимає), який вказує на поточне місце в документі.
Виділити фрагмент можна за допомогою протягування миші. Виділений фрагмент фарбується кольором – зазвичай синім. Для того щоб зняти виділення, достатньо клацнути за межами виділеного фрагмента.
Список дій, які можна виконувати з виділеним фрагментом, відображається в контекстному меню. Для виконання деяких з цих дій також можна використати відповідні інструменти, зо відображаються на вкладці Основне.
Буфер обміну в середовищі текстового процесора використовується аналогічно до роботи з об’єктами файлової системи, графічному редакторі чи редакторі презентацій.
Копіювати - Виділений фрагмент вноситься до буфера обміну, але не змінює своє розташування у тексті
Вирізати - Виділений фрагмент переміщується до буфера обміну й видаляється з тексту
Вставити - Виділений фрагмент вставляється в текст у місце, де міститься текстовий курсор, але не видаляється з буфера
У програмах пакету Microsoft Office буфер обміну дає змогу зберігати одночасно до 24 об’єктів. Щоб переглянути його вміст, на тискають на кнопку у правому нижньому куті групи Буфер обміну.
Якщо є потреба вставити всі об’єкти буфера обміну, то натискають кнопку Вставити все. Видаляють усі об’єкти буфера обміну за допомогою кнопки Очистити все.
Для того щоб відформатувати символи вже введеного тексту, їх потрібно попередньо виділити.
Після виділення фрагменту тексу, поруч з ним з’являється міні-панель
Абзац — об'єкт текстового документа, який має властивості: вирівнювання, відступ, міжрядковий інтервал та інші.
Вирівнювання абзацу — це властивість абзацу, яка визначає спосіб розташування рядків абзацу відносно його лівої та правої меж.
Відступи абзаців — це властивості абзацу, які визначають відстань рядків абзацу від межі лівого та правого поля сторінки.
Інтервали між рядками, перед та після абзацу вимірюють, як і розмір шрифту, у пунктах (пт).
Пункт — одиниця вимірювання довжини
(1 пт = 0,353 мм).
Міжрядковий інтервал — властивість абзацу, яка визначає відстань між рядками тексту в абзаці.
VI. Самостійне застосування знань у стандартних ситуаціях
Робота за комп’ютером
1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.
2) Інструктаж учителя.
3) Практична робота за комп’ютерами.
4) Вправи для очей.
VII. Домашнє завдання
VIII. Підсумки уроку
Рефлексія
Під час уроку я дізнався…, зрозумів…, навчився…
ІX. Оцінювання роботи учнів