21 урок

Презентація Веб-технології Урок 20.pptx
Конспект Веб-технології Урок 20.docx

 Веб-програмування та інтерактивні сторінки

JavaScript - стандартна мова для веб-скриптів - назва реалізації стандарту мови програмування ECMAScript компанії Netscape. 

Найпоширеніше і найвідоміше застосування мови — написання сценаріїв для веб-сторінок, але, також, використовується для впровадження сценаріїв керування об'єктами вбудованими в інші програми.


Основні властивості Javascript не потрібно компілювати, він підключається до HTML-сторінки й працює "як є".

Функції Javascript: 

Унікальність javascript: 

Структура мови 

Структурно Javascript можна представити у вигляді об'єднання трьох частин: 

Змінні

Змінні в javascript слабко типізовані. Це означає, що при оголошенні не потрібно вказувати тип. Можна надати змінній будь-яке значення. Однак при цьому інтерпретатор javascript (браузер) завжди знає, якого типу значення містить дана змінна, а значить - які операції до неї застосовні. 


Змінну не обов'язково оголошувати. Досить їй просто надати значення: x = 5. В іменах змінних можуть використовуватися латинські букви (a...z, A...Z), цифри (0...9), знак долара ($) і знак підкреслення (_), при цьому не можна використовувати цифру першою.


Бібліотека JQuery

jquery - бібліотека Javascript, що фокусується на взаємодії Javascript і HTML. Була опублікована на комп'ютерній конференції «Barcamp» у Нью-Йорку Джоном Ресигом в 2006 році. 


Початок роботи з jquery 

1. Скачати бібліотеку з будь-якого доступного джерела. 

2. Ініціалізувати її - тобто, необхідно додати в заголовок html-документа наступний код:

<script type="text/javascript" src="/jquery.js"></script>

де jquery.js - ім'я файлу, що містить бібліотеку jquery. 


А щоб jquery-скрипт виконувався разом із завантаженням документа:

$(document).ready(function(){ //Code here});

де code here - це код виконуваної функції. 


Після ініціалізації для використання доступні всі можливості базового функціонала jquery, серед яких: 


Для маніпулювання потрібними елементами сторінки в Javascript є кілька способів знайти їх на сторінці серед безлічі інших об'єктів. Ці способи вимагають запам'ятовування великої кількості інформації, у той час як для пошуку елемента за допомогою jquery необхідно лише пам'ятати ID елемента, з яким ви прагнете працювати. Код звернення в загальному випадку буде виглядати так:

$('шлях до елемента (елементам)')

Ключовою функцією в jquery є функція $() - вона викликається всіма методами jquery.


Програмний код JavaScript можна помістити в документ HTML трьома способами:


У першому випадку для того, щоб повідомити браузер про використання JavaScript, у тіло HTML-документа потрібно вставити парний тег <SCRIPT> з атрибутом LANGUGE="JavaScript":

<SCRIPT LANGUGE="JavaScript"> програма на JavaScript</SCRIPT>

Оскільки браузер Internet Explorer здатний розпізнавати програму на JavaScript, вміщену між тегами <SCRIPT>...</SCRIPT>, для нього зазначений атрибут задавати необов'язково.


Для відвідувачів сторінки, у яких встановлений браузер, що не підтримує JavaScript, після тегів <SCRIPT>...</SCRIPT> вміщують теги <NOSCRIPT>...</NOSCRIPT>, які описують вміст та вигляд безскриптового варіанта сторінки.


JavaScript, як і будь-яка мова програмування, має набір інструкцій, що описують виконання тих чи інших дій. Синтаксис цих інструкцій схожий на синтаксис операторів у мові Java.

Домашнє завдання.

Створити інтерактивну сторінку опису родового дерева вашої родини. (Останнє вікно – це детальна інформація про Вашу родину котру ви описали на сторінці).