Правила поведінки і безпеки життєдіяльності (БЖ) в комп’ютерному класі. Поняття документу. Призначення та класифікація документів. Документообіг. Загальні правила оформлення документів.
Мета:
формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про поняття «документ» і «документообіг»; формувати вміння використовувати класифікацію документів і правила оформлення документів;
формування ключових компетентностей:
спілкування рідною мовою: уміння формулювати запитання та дискутувати; уміння оперувати термінами і поняттями з основ електронного документообігу;
спілкування іноземними мовами: уміння використовувати іноземні джерела інформації;
уміння вчитися: навички конструювати власну освітню траєкторію;
ініціативність і підприємливість: уміння брати відповідальність за результат роботи на уроці.
Очікувані результати: учні знають призначення та класифікацію документів, можуть використовувати правила оформлення документів.
Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
Створення атмосфери психологічного комфорту.
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
Прийом «Мої сподівання»
Учитель пропонує учням розповісти про свої сподівання від вивчення навчального модуля «Основи електронного документообігу».
Прийом «Мій досвід»
Учні розповідають про свій досвід використання веб-сайтів:
Мені відомо...
Я розуміюся...
Я вмію...
ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку
Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.
Завдання уроку: зрозуміти суть понять «документ» і «документообіг»; навчитися користуватися правилами оформлення документів.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання
Чому слід відповідально поставитися до завдань уроку?
Чому для мене важливо знати про документообіг?
Як мені краще будувати свою діяльність на цьому уроці, щоб він був цікавим і корисним для мене?
V. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
VI. Практична робота «Створіть презентацію Загальні правила оформлення документів»
Послідовність виконання роботи
Розмісіть роботу на Google-диску, надайте доступ, для перегляду і редагування учителю і 2 однокласникам.
Перегляньте проектну роботу своїх друзів. Додайте коментарі. Порівняйте змістовну частину і оформлення.
Оцініть власну роботу і переглянуті роботи.
VIІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Запитання для рефлексії
Чи можна сказати, що я розумію поняття «документ» і «документообіг»?
Що було незрозумілим на уроці?
Чи маю я задоволення від своєї роботи на уроці?
Які перешкоди вдалося подолати на уроці?
IX. Домашнє завдання
Завести «Щоденник особистих вражень від вивчення інформатики». Зробити пост у соціальних мережах про поняття «документообіг».