Стиль ділового листування. Логічні елементи тексту та порядок його викладення.
Мета:
формування предметних компетентностей: забезпечити засвоєння знань про стиль ділового листування; формувати вміння використовувати логічні елементи тексту;
формування ключових компетентностей:
уміння переконливо доводити власну точку зору;
спілкування іноземними мовами: уміння читати й розуміти тексти іноземною мовою;
уміння вчитися: навички планувати й організовувати власну навчальну діяльність;
ініціативність і підприємливість: уміння аналізувати і визначати домінувальні та другорядні фактори, що мають значення для стилю ділового листування.
Очікувані результати: учні знають особливості стилю ділового листування, визначають логічні елементи тексту.
Обладнання: комп’ютери з доступом в мережу Інтернет, інтерактивна дошка.
Тип уроку: Комбінований.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання
перевірка присутніх
перевірка готовності учнів до уроку
Створення атмосфери психологічного комфорту.
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
Прийом «Мої асоціації»
Учитель пропонує учням визначити свої асоціації до слів «ділове листування». Отримані слова аналізуються. Визначається рівень розуміння цих понять.
ІІІ. Повідомлення теми. Організація спільного з учнями формулювання мети й завдань уроку
Учитель пропонує учням уважно прочитати тему уроку та визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчитися робити.
Завдання уроку: зрозуміти суть стилю ділового листування; навчитися визначати логічні елементи тексту.
IV. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання
Що мене зацікавило в темі уроку?
Чому для мене важливо розумітися на стилі ділового листування?
Яка моя особиста мета на цей урок?
V. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
(використовуються можливості локальної мережі кабінету або проектор)
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
Прийом «Інтерв’ю»
Учні об’єднуються у пари. Хтось має бути «спеціалістом із стилю ділового листування», а інший – «журналістом».
Завдання. Взяти інтерв’ю у «спеціаліста». Для цього «журналіст» готує запитання з вивченого матеріалу уроку.
VІI. Практична робота «Написання ділового листа»
Послідовність виконання роботи
Вибір адресата ділового листа
Визначення мети листа
Складання плану листа
Написання ділового листа з урахуванням вимог до нього
Контроль якості виконаної роботи
VIІІ. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія
Запитання для рефлексії
Які труднощі вдалося подолати на уроці?
Чи маю я задоволення від роботи на уроці?
Наскільки старанно я працював на уроці?
Чи досяг я особистої мети на цьому уроці?
IX. Домашнє завдання
Зробити пост у соціальних мережах про стиль ділового листування. Зробити записи у «Щоденнику особистих вражень від вивчення інформатики»
X. Оцінювання роботи учнів