Профілактика правопорушень, вживання наркотичних та психотропних речовин

237371.pptx

Тютюнопаління – реальна загроза сьогодення

До Міжнародного дня відмови від паління

Офіційне свято Міжнародний день відмови від паління відзначають в третій четвер листопада. День виник в 1977 році в США, а заснований ВООЗ як міжнародний в 1988 році. Заходи цього дня присвячені питанням зниження тютюнової залежності.

Дуже символічно, що Міжнародний день відмови від паління своїми витоками сягає Америки, континенту, з якого і почалося це тотальне горе – звички тютюнокуріння. У далекому 1977 році, вивчивши сумну статистику з ракових захворювань, цей день встановило Онкологічне Співтовариство Сполучених Штатів Америки. Було запропоновано відзначати його щорічно в кожен третій четвер місяця листопада.

У 2019 році Міжнародний день відмови від паління припадає на 21 листопада.

Загрози тютюнопаління

Статистика ВООЗ дуже сумна. Епідемія тютюнопаління в 20 столітті забрала з життя понад 100 мільйонів людей. У XXI столітті ця цифра може вирости на порядок. Близько 63% всіх смертей на землі відбувається через неінфекційні захворювання. Тютюнопаління в цій страшній статистиці займає стійку позицію лідера.

Нікотин – одна з найсильніших рослинних отрут. У чистому вигляді це безбарвна оліїста рідина з неприємним запахом, гірка на смак. Вона добре розчиняється у воді, спирті, ефірі й легко проникає в організм крізь слизові оболонки порожнини рота, носа, бронхів, шлунка.

Шкідлива дія тютюну не обмежується нікотином. До складу тютюнового диму входить близько 30 отруйних речовин, у т.ч. аміак, синильна кислота, чадний газ та ін.

Унаслідок подразнення слизової оболонки бронхів і трахеї тютюновим димом розвивається їх хронічне запалення (бронхіт, трахеїт). Тому курці частіше хворіють на запалення легень, туберкульоз.

Окрім того, захворювання у них мають тяжкий перебіг.

Вчені встановили, що куріння – один із основних чинників, які призводять до розвитку раку легень. Захворюваність на рак легень серед курців у 30 разів більша, ніж серед тих, хто не курить. Також відомо, що куріння збільшує ризик захворювання на злоякісні новоутворення інших органів: язика, гортані, стравоходу, шлунка, сечового міхура.

Доведено, що більше 50% усіх захворювань, що є причиною смерті курців, приходиться на долю серцево-судинних захворювань.

Масове поширення куріння є однією з головних причин широкого розповсюдження серцево-судинних захворювань. Доведено, що у курців, на відміну від тих людей, що не курять, в 2-3 рази частіше розвивається інфаркт та передінфарктний стан, стенокардія, інші захворювання серця. При цьому смертність, викликана цими захворюваннями, в курців є набагато вищою, а життя курців на 4,6-8,3 року коротше. Скорочення тривалості життя залежить від того, в якому віці людина почала палити.

Тютюновий дим згубно діє і на органи травлення.

Більше 80 % хворих, що страждають хронічним захворюванням шлунка та дванадцятипалої кишки, є курцями. Доведено, що куріння негативно впливає і на процес лікування виразки.

Тютюнокуріння негативно впливає і на ендокринну систему, особливо жіночу. У жінок, які курять, частіше виникають аменорея, кровотечі, зниження естрогенів у крові, рання менопауза. У 15-30 % жінок, які курять, діагностується дифузно-токсичний зоб.

Куріння жінок під час вагітності спричиняє не лише збільшення частоти ускладнень вагітності та випадків внутрішньоутробної смерті плода, зростання ризику викиднів і зниження маси тіла новонароджених, але й позначається на здоров’ї дитини протягом перших 7-9 років життя, відставанням у їх психічному і фізичному розвитку.

Нікотин сприяє зниженню чоловічої репродуктивної функції й імпотенції.

Як кинути палити: Чому люди курять.

Нікотин, як і інші наркотичні засоби, викликає певну психологічну і фізичну залежність. При цьому лікарі кажуть, що фізіологічна залежність – дуже слабка. Вона проходить за кілька днів. Отже, куріння – це більшою мірою психологічна залежність.

Крім того, ключова проблема – це банальна звичка. І як будь-яка звичка вона часто спрацьовує «на автоматі» – ми тягнемося до чергової сигарети крім нашої волі і свідомості.

Чи відчуваєте напругу – треба покурити. Закінчили справу – на перекур. Треба подумати – сигарета. Нудно – знову сигарета! Потрібно поговорити? Знову сигарета! І все це слабо пов’язане з рівнем нікотину в крові. Просто такі люди звикли на все реагувати перекуром.

Як кинути курити: стадії тютюнової залежності.

Існує три види тютюнової залежності, виходи з якої потрібно дотримуватися певних правил під час відмови від куріння:

1. Епізодичне куріння без фізичної залежності. Курець викурює до пів пачки на добу, при цьому не відчуває потребу в перекурі після їжі.

2. Від 15 до 30 сигарет на добу. У курця вже є потреба в курінні вранці і після їжі. Крім того, на цій стадії організм вже починає страждати від наслідків впливу нікотину.

3. Від півтори пачки в день. Курець відчуває постійну тягу до сигарет. Вранці виникає сильний кашель, також лікарі можу діагностувати обструктивну хворобу легенів.

Як змусити себе кинути палити: дієві способи

Гіпнотичний спосіб.

Цей спосіб передбачає введення людини в гіпноз. Але при цьому є небезпека виникнення психічних відхилень, якщо звернутися не до професіонала.

Фахівці рекомендують максимально уникати ситуацій, в яких ви зазвичай починаєте палити. Наприклад, не ходіть на перекури з колегами. Не йдіть додому після роботи разом з курцями, відмовтеся від походів нічні клуби або інші заклади, якщо знаєте, що вас будуть оточувати люди, що палять.

Позбавтеся від предметів, що нагадують про куріння.

Одне з головних правил – приберіть з поля зору все дратівливі предмети: старі пачки від цигарок, запальнички, мундштуки, попільниці, трубки і т.д. Якщо ж в будинку зберігається резервна пачка, то краще її просто викинути. Якщо є спокуса, то курець обов’язково на нього піддасться.

Як кинути курити в домашніх умовах.

Кинути палити вдома допоможуть фізичні навантаження. Коли хочеться курити, почніть робити легкі вправи, наприклад, присідати або віджиматися. Найкраще купити собі тренажер і в моменти відповідної спокуси починати на ньому заняття, щоб відволіктися від думок про куріння.

Як кинути курити і не набрати вагу.

Однією з найбільш поширених проблем після відмови від куріння є зайва вага. Особливо це стосується людей, які і так по життю мають схильність до повноти.

Тому в процесі розставання з сигаретами доведеться налагодити свій раціон: він повинен бути смачним, корисним, а головне бути помірним по калорійності.

Слід відмовитися від різних шоколадок, цукерок, насіння і інших перекусів. З солодкого віддавайте перевагу фруктам. Замість цукру використовуйте мед.

В цей час варто відмовити від алкоголю і кави. Адже відомо, що ці напої відмінно доповнюються сигаретою.

Продукти, які допомагають кинути палити.

Існує ряд продуктів, які допомагають людині позбутися шкідливої ​​звички. Це, як не дивно, різні трави: базилік, кріп, петрушка або листя селери. Фахівці рекомендують готувати «зелені» коктейлі. Крім того, в такі напої варто додавати моркву, буряк та помідори. Овочі допомагають виводити з організму шкідливі токсини, які залишаються в тілі після куріння.

Буває, що людина, прийнявши рішення кинути курити, не може обійтися без допомоги лікаря. Допомога ця полягає в психотерапевтичному впливі, застосуванні ліків, що полегшують стан під час нікотинової абстиненції, методів нетрадиційної медицини (голковколювання, дихальна гімнастика та ін.). Лікар може призначити курцеві серцеві засоби, снодійні, а також різні препарати, що заспокоюють нервову систему.

Досить ефективним у боротьбі з курінням є полоскання порожнини рота в’яжучими засобами, що викликають неприємність тютюнового диму. В якості таких засобів застосовують 0,25% розчин азотнокислого срібла, розчин евкаліптової олії (15-20 крапель на склянку). Полоскати рота цими речовинами належить кілька разів на день, причому безпосередньо перед спробою закурити.

Іноді курс того чи іншого лікування повторюють, щоб уникнути можливого поновлення колишньої пристрасті до тютюну.

Варто пам’ятати, що одна викурена сигарета може зруйнувати все, до чого людина так наполегливо прагнула.



Підліткова наркоманія – адміністративна та кримінальна відповідальність

Як для підлітків визначається кримінальна відповідальність



 У КК України (ч.1 статті 22) вказано, що кримінальній відповідальності підлягають особи, які досягнули віку 16 років, але до моменту вчинення протиправних дій (злочину). Якщо мова йде про підлітків у віці від 14 до 16 років, кримінальна відповідальність настає у наступному ряді випадків (КК України в статті 22 ч.2):


309 стаття Кримінального Кодексу визначає кримінальну відповідальність для всіх осіб, які беруть безпосередню участь у ряді процесів щодо наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети подальшого збуту. Законом заборонено незаконне виготовлення, придбання та зберігання незалежно від віку громадян, а також перевезення та пересилання будь-яким способом. Згідно із цими обвинуваченнями, якщо вони мають достатню доказову базу, передбачено накладення штрафу. Він становить від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Якщо під розгляд попадає справа, де фігурує 307 стаття, головним фактором стає наявність мети збуту. Цьому передують: незаконне виробництво, виготовлення та зберігання, перевезення та пересилання наркотиків. За цією статтею передбачається позбавлення волі на строк 2-8 років.


 Проводиться захист неповнолітніх у кримінальному процесі тільки кваліфікованим адвокатом. Кожна ситуація потребує виваженого аналізу, прийняття правомірних рішень та визначення стратегії, адже в загальному все це впливає на майбутнє молодої людини. Згідно із статтею 66, вчинення злочину неповнолітнім у суді розглядається, як обставина, яка пом'якшує відповідальність. Це актуально для скоєних дій, визначених як 309 стаття, так і 307 стаття.



Яке покарання передбачено КК України для неповнолітніх громадян



Для неповнолітніх, згідно із Кримінальним Кодексом, застосовуються наступні види покарання:

В КК України зазначено, що неповнолітній може бути звільнений від кримінального покарання (ч.2 ст.105). Це можливо у випадку вчинення нетяжкого або середньої важкості злочину, але за умови бездоганної подальшої поведінки. Також, в ч.4 статті 309 КК зазначено, що суд має право звільнити від призначення покарання та кримінальної відповідальності особу, яку було притягнуто за ст. 309 ч.1 КК.

Якщо судом обирається покарання для неповнолітнього, який не досяг віку 14 років, переважно обираються примусові заходи виховного характеру:

Для неповнолітніх, які досягли вік 15 років і мають майно або грошові кошти, заробіток, встановлено обов'язкове відшкодування майнових збитків, які були завдані внаслідок хуліганства, розбою, грабіжки і ін. В певних випадках неповнолітнього можуть скерувати до спецустанови навчально-виховного типу.

Всі правові ситуації пов'язанні з звільненням неповнолітнього від кримінальної відповідальності або покарання мають багато правових нюансів в яких може розібратись тільки професійний адвокат. Кожна деталь має велике значення та впливає на призначення суддею покарання.

Досвідчений адвокат по кримінальних справах неповнолітніх – це надійний захист на кожному етапі справі. Важливо, щоб правозахисник брав участь з самого початку виникнення кримінального провадження.



Що говориться в законі про адміністративну відповідальність



 Адміністративна відповідальність за незаконний обіг психотропних речовин та наркотичних засобів визначена статтею 44 КУпАП. Передбачено покарання, якщо є факт зберігання, придбання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів будь-яким способом у невеликих кількостях. Все це за умови відсутності мети збуту.


 При скоєнні адміністративного правопорушення передбачено штраф. Який саме буде накладено в діапазоні від 25 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, визначається в судовому порядку. Також може бути присуджено виконання громадських робіт на строк 20-60 годин або арешт до 15 діб.


 Коментар адвоката по кримінальним справам:

«Вживання наркотичних засобів чи психотропних речовин (окрім публічного) не вважається злочином. Але, якщо неповнолітній купив для власного вживання наркотик, а тим більш для компанії друзів, то при затриманні або обшуку поліцією може бути вилучено цю наркотичну речовину. І в цьому випадку також можуть повідомити про підозру в зберіганні з метою продажу, а це вже тяжкий злочин!». Передбачена законом кримінальна відповідальність за вживання наркотиків – це вже наслідкове явище для підлітків. Тому з самого початку важливо мати адвокатський супровід для контролю слідчих заходів, судового процесу та призначеного покарання з огляду на ступінь суворості.


Якщо є факт вживання наркотиків підлітками, треба діяти обережно. Психічний стан та порушення настрою, сприйняття навколишнього світу є вразливими. Тиск зі сторони дорослих може стати причиною погіршення ситуації. Так, вживання наркотиків в більшості випадків призводить до проблем із законом. Не треба впадати у відчай і крайнощі (фізично карати), якщо це сталось з вашою дитиною, потрібно діяти. Треба пам'ятати про делікатність та обґрунтованість кожного кроку. Буде важко, але шанс все виправити є завжди. І в таких складних життєвих обставинах адвокат по кримінальних справах неповнолітніх є однією з тих осіб, які знають як допомогти Вам і здатні позитивно вплинути на подальший розвиток подій.

8 ПРАВИЛ ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ ВІД ЛЮДМИЛИ

ПЕТРАНОВСЬКОЇ

Сучасні батьки стикаються з безліччю переживань, щодня намагаючись відповісти на питання: якою виросте їх дитина, що їм робити, щоб не травмувати її психіку? Пропонуємо 8 тез психолога Людмили Петрановської, які допоможуть впоратися з роллю свідомих батьків.

1. Не вимагайте від себе занадто багато

З розвитком психології, психіатрії стало зрозуміло – те, як батьки будують стосунки з дітьми, здійснює на них (дітей) дуже сильний вплив. Прийшло усвідомлення, що дитину треба приймати, розуміти, потрібно йти назустріч її потребам. Але зворотний бік усвідомлення – фетишизація теорії прихильності, через яку батьки перебувають в постійному страху сказати щось не так, травмувати дітей, недолюбити, не зовсім зрозуміти, недоприйняти. Цей стан психолог називає «батьківський невроз» – ситуація, коли один з батьків думає про дитину, про проблеми з дитиною, про її поведінку, розвиток набагато більше, ніж про себе самого, про свої інтереси і потреби.

«Не треба ламати і переробляти себе», – радить Петрановська.

2. Не сприймайте дитину як об’єкт боротьби

В голові багатьох батьків сильна ідея боротьби з дитиною, вважає психолог. Вони часто використовують термінологію боротьби, протистояння, коли говорять про виховання дітей: «Дитина робить те-то і те-то. Як з цим боротися? » або «Дитина не робить того і того. Ми з цим боремося, але нічого не виходить! » Психолог радить батькам припинити воювати з дитиною це безглуздо і свідчить про безпорадність. «Вона ж ваша дитина і любить вас усім серцем», – пише вона. – Якщо відчуваєте, що загрузли в боротьбі, саме час – перелізти через барикаду і стати поруч з дитиною ».

3. Не встановлюйте «залізобетонні» принципи

Принципи «завжди», «ніколи», «ні в якому разі», на думку Петрановської, говорять про відсутність контакту з дитиною і невпевненості батьків в своїх силах. «Якщо ми впевнені в собі як батьки – ми розуміємо, що розберемося. Коли ми не впевнені в собі – не впевнені, що розберемося, тому встановлюємо жорсткі правила », – пояснює вона. В цьому випадку психолог радить «більше прислухатися до себе, бути більше в контакті з собою, не намагатися слідувати жорстким рецептами, а відштовхуватися від ситуації», щоб відчути себе комфортно в ролі батька.

4. Не підкоряйте дитину своїм очікуванням

«Прийняття дитини – це робота, яку батьки роблять все життя», – запевняє Петрановська. За її словами, діти чітко вираховують ту сферу, яку батьки в них не приймають і «видають» саме це. «Прийняття дитини з усіма її особливостями – це не про те, що потрібно завжди їй все дозволяти, з усім, що вона говорить, погоджуватися, а про те, що ми повинні її приймати такою, як вона є», – пише психолог.

Книги Людмили Петрановської

5. Не реалізовуйте за рахунок дітей свої мрії

Щоб простіше приймати своїх дітей, дуже важливо бути в контакті з собою і приймати себе, вважає психолог. Власні незадоволені потреби викликають невиправдані очікування від дітей. «Якщо ви мрієте про щось, що вам ніхто не давав, зробіть це для себе! А своїй дитині дозвольте бути до цього байдужим », – радить Петрановська.

6. Не позбавляйте дитину права чогось не хотіти

У дитини є право не хотіти: не хотіти робити уроки, не хотіти ходити в нудну школу – це нормально. Краща тактика для батьків, на думку психолога, в цьому випадку – не намагатися мотивувати дитину, а приєднатися до неї. «Наприклад, розповісти, як ви самі справляєтеся зі справами, які робити не хочеться», – пише вона. – Або дати щось смачненьке, щоб підсолодити пігулку ».

7. Не намагайтеся розворушити дитину, якщо вона нічого не хоче

Батьки часто незадоволені, що їхні діти, на яких покладено стільки очікувань, нічого не хочуть, і самовіддано починають водити їх на розвиваючі заняття, уроки іноземних мов, шахи. Психолог радить «перестати стрибати» навколо дитини – в знак протесту вона може відмовитися взагалі від усіх вимог. «Так проявляється її відмова жити за вашими правилами. Коли ви намагаєтеся підняти дитину з дивану, ви – активний початок, ви – джерело всіх мотивацій, бажань, рішень. Чим більше ви навколо неї стрибаєте, тим більше вона закривається. Потрібно просто відійти, сказати: “Це твоє життя, ти живеш його, як хочеш, якщо що – клич” », – пише вона.

8. Не забувайте: досвід прийняття себе – найкраще, що ми можемо дати дітям, так як вони – великі наслідувачі!

Джерело: http://www.pravmir.ru