Психологічна хвилинка 

«ТЕХНІКИ ЕМОЦІЙНОЇ РЕГУЛЯЦІЇ»

   для дітей та підлітків, які можна застосовувати під час психологічної хвилинки, групових, індивідуальних занять зі здобувачами освіти з метою зниження стресу та напруги.                                                                  

Вправа "Зайченя"

Зайченя_психологічна хвилинка.mp4

"Насос та м'яч"

Насос та м'яч_психологічна хвилинка.mp4

"Афріканські танці"

Афріканські танці_психологічна хвилинка.mp4

"Долоньки"

Долоньки_психологічна хвилинка.mp4
Як не панікувати під час війни..pptx
72a12606-6355-429f-a45c-45374d43ab99.mp4

Поговоримо про домінування руки?

Домінування руки контролюється мозком і є контралатеральним, тобто права півкуля мозку контролює ліву руку, а ліва півкуля мозку контролює праву сторону.

Відомо також, що 90% населення планети є правшами. Ця тенденці спостерігається вже протягом 5000 років

Розвиток рук або перевага однієї руки для виконання завдань дозволяє мозку робити ці рухи автоматичними.

Чим більше дитина використовує одну руку для певних рухів, тим більше можливостей її мозку удосконалити ці рухи та зробити їх автоматичними.

Це звільняє мозок і дає можливість думати про інші когнітивні завдання, а не лише про моторно-руховий компонент діяльності.

Коли починається типовий розвиток домінування рук?

Це починається в утробі матері, коли дитина починає тягнутися рукою до рота і смоктати великий палець

Розвиток домінування рук буде продовжуватись, коли дитина починає хапати предмети рукою. Це починається як автоматичний рефлекс, а потім переходить до шаблонів хапання, які ми бачимо у немовлят і маленьких дітей.

Хапальний рефлекс починається в утробі матері і триває до 6-місячного віку. Ви можете легко помітити цей рефлекс, коли дасте свій палець дитині : вона автоматично обхопить ваші пальці. Це автоматична відповідь, яка почне зникати, щоб стати більш функціональною приблизно у віці 6 місяців.

Деякі дослідження показують, що дитина у віці 18-30 місяців вже користується рукою, якою вона постійно буде користується дещо пізніше. Так відбувається у 60-70% дітей

Але залишається принаймні 30-40% дітей, які ще не визначилися з бажаною рукою.

Існує багато дискусій щодо того, в якому віці ми повинні очікувати від дітей вибору бажаної руки. Про них поговоримо в наступному дописі, якщо ця тема звісно актуальна та цікава для вас. А яка ведуча рука у вас або вашої дитини?

5 ЦІКАВИХ ПРИЙОМІВ СПІЛКУВАННЯ

Коли сміється група людей, кожен інстинктивно дивиться на того, хто йому найсимпатичніше (або на того, кого він хотів би вважати близькою людиною)

Коли доводиться робити щось особливо відповідальне або що вимагає зосередженості, те, що зазвичай змушує нас нервувати, варто спробувати жувати жуйку або навіть їсти щось. Це асоціюється з відчуттям безпеки, оскільки ми зазвичай їмо, коли нам ніщо не загрожує.

Якщо на нас хтось сердиться, а нам при цьому вдається зберігати спокій, то гнів, ймовірно, від цього тільки загостриться. Однак пізніше цій людині стане соромно за свою поведінку.

Якщо на дане питання людина відповідає лише частково, не варто перепитувати. Краще просто мовчки подивитися йому у вічі. Він зрозуміє, що ця відповідь не задовольнила співрозмовника, і продовжить говорити.

Краще не вживати у мові таких фраз як «я думаю» чи «мені здається». Вони самі собою зрозумілі, проте надають словам відтінку невпевненості.