У_П_ІІ_Т_3_Виконання завивки волосся гарячим способом


  1. Підготовчі роботи, правила нанесення структурних засобів для укладання волосся гарячим способом

  2. Методи та правила накручування волосся на електрощипці; підбір діаметру та температурного режиму в залежності від довжини волосся та бажаного результату

  3. Послідовність гарячої завивки вертикальним способом (спіральні та спускні локони)

Гаряче укладання волосся – спосіб надання волоссю напряму та декоративної форми шляхом впливу високої температури за допомогою електроінструментів для укладки (електрощипців, фену). На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм'якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає надану форму.

Стайлінгові засоби для укладання волосся

Не останню роль в процесі укладання відіграють стайлінгові засоби, які дозволяють не тільки закріпити кінцевий результат, а ще й зберегти його якомога найдовше.

До засобів для укладання відносяться гелі, піни, муси, лаки та лосьйони. Вони призначені для того, щоб зробити волосся слухняним та захистити його від пошкоджень й негативної дії високої температури і навколишнього середовища.

Незалежно від форми випуску та особливостей їх застосування косметичний ефект забезпечується використанням плівкоутворювачів, які фіксуються на поверхні волосся, збільшують його об’єм, надають жорсткості та еластичності, що сприяє формуванню зачіски та фіксації наданої форми. Як плівкоутворювачі використовуються полівініл-піролідон (ПВП), полімери бутилакрилату, етилакрилату та метакрилової кислоти, співполімери ПВП та вінілацетату, ПВП та диметиламіноетилметакрилату, ПВП та вінілацетату та ін.

Безумовно необхідно користуватись професійними косметичними засобами, які гарантують якісний результат укладки й містять вітамінні добавки та фільтри від ультрафіолетових променів, захищають волосся, зберігають його пружність, надають еластичність, блиск.

Окрім необхідної порції засобу, необхідно контролювати правильність його нанесення.

Лак необхідно розпилювати на відстані 30 см від волосся (рис.47).

Для рівномірного нанесення стайлінгові засоби кремоподібної консистенції розтирають у долонях, а потім розподіляють по волоссю (рис.48).

Для створення якісної укладки, стайлінговий засіб потрібно розпилити не тільки на верхні шари волосся (рис.50).

Засоби для укладання хвилястого волосся наносять на вологе волосся, а потім виконують укладку.

Засоби для надання блиску наносять тільки на кінчики волосся.

Не використовуйте занадто багато стайлінгових засобів при укладанні волосся за допомогою фена. Підбирати косметичні засоби для укладання волосся необхідно в залежності від особливостей волосся та виду зачіски!


Для надання волоссю форми та створення зачіски гарячим способом застосовуються спеціальні електроінструменти – електрощипці різної конструкції.

Цей вид завивки був винайдений французьким перукарем Марселем Грато в 1875 році. Щипці для завивки виготовлялися із сталі особливого сорту й отримали назву від імені винахідника - «марсельські», мали різну товщину стержня.

На сухе волосся, що знаходиться в природному стані, діють підвищеною температурою. При нагріванні змінюється структура волосся, його роговий шар розм’якшується. Волосся стає еластичнішим, легко піддається деформації, розтягуванню, завиванню в локони, накручуванню, формуванню хвиль. Після охолодження волосся зберігає свою форму.

БУДОВА КЛАСИЧНИХ ЕЛЕКТРИЧНИХ ЩИПЦІВ. Електричні щипці складаються з корпусу-стержня з установленим всередині нагріваючим стержнем, важеля з жолобом, який притискає та утримує кінці волосся, ручки зі шнуром та вилки.

СУЧАСНІ МОДЕЛІ ЕЛЕКТРИЧНИХ ЩИПЦІВ. Сучасні моделі електричних щипців мають різну конфігурацію, їх виготовляють у комплекті з різними насадками:

класичні щипці із круглим стержнем;

одинарні і подвійні щипці трикутної форми (ними формують локони з різними заломами та прямими кінцями);

одинарні щипці із квадратною формою;

конусні;

спіральні щипці (одинарні і подвійні);

подвійні та потрійні щипці з паралельними стержнями;

подвійні щипці зі стержнями у вигляді спиць;

плойки з рельєфними пластинами;

плойки-випрямлячі з плоскими пластинами.


Класичні щипці із круглим стержнем бувають з різним діаметром розрізу (від 10 до 38 мм). Їх потужність досягає 125 Вт. Кращим прикладом таких щипців є модель фірми BaByliss ( діаметром 16, 19, 24, 32 і 38 мм ). В цій моделі є унікальна функція – 25 рівнів нагрівання, де кожен рівень відповідає різному типу волосся (від самого тонкого, ослабленого, фарбованого до дуже жорсткого волосся, в тому числі африканського).

Одинарні і подвійні трикутні щипці бувають різних розмірів (від 10 до 20 мм). Їх потужність від 25 до 50 Вт. Прикладом одинарних трикутних щипців є модель фірми Ga.Ma. і модель фірми Gamma Piu. Єдиний виробник подвійних трикутних щипців є фірма Gamma Piu. Нею створені щипці Accademy Triangolo (10 і 20 мм), в яких нагрівається не тільки трикутний стержень, але і вигнутий стержень для фіксації оригінального «ломаного» завитка.

Одинарні і подвійні спіральні щипці також виготовляють з різним діаметром розрізу (від 10 до 18 мм). Від того, який «шаг» у спіралі, залежить, наскільки крутим отримаємо локон. Потужність цих щипців- від 25 до 50 Вт. Прикладом одинарних спіральних щіпців є моделі фірми Ga.Ma. (діаметром 16 і 18 мм) і Tecnoelettra (діаметром 13 і 18 мм).

Подвійні і потрійні щипці з паралельними стержнями, а також подвійні щипці зі стержнями у вигляді спиць мають подібне призначення: накручування локонів різної довжини у вигляді «вісімки» і другі види креативного укладання. Потужність таких щипців – від 25 до 63 Вт. Виробником подвійних щипців з паралельними стержнями є фірма Gamma Piu (модель Ferro Doppio). Потрійні щипці створила фірма BaByliss. Має 25 рівнів нагрівання для різних типів волосся. Виробником щипців з стержнями у вигляді спиць є фірма Velectra Paramount.

РІЗНОВИДИ ПОКРИТТЯ ЕЛЕКТРОЩИПЦІВ. ЇХ ПЕРЕВАГИ. Від матеріалу робочої поверхні залежить те, як щипці будуть впливати на волосся. Розрізняють такі основні їх види:

1. Металеве покриття.

2. Тефлонове покриття.

3. З керамічною поверхнею.

4. Турмалінове покриття.

ДІАМЕТР ЩИПЦІВ. Щипці бувають з діаметром від 10 до 50 мм. Самі розповсюджені все ж таки 13, 19, 25 і 32 мм. Найменший діаметр підходить для створення дрібних локонів, але на довжину тільки до плечей і вище. Для довгого волосся – нижче лопаток – необхідно брати діаметр менше, чим бажаєте отримати локон. Під своєю масою локон трішки розкрутиться і буде здаватися більшим. Оптимальний варіант для красивих природних локонів будь-якої довжини – 19-25 мм.

ТЕМПЕРАТУРА НАГРІВАННЯ ЩИПЦІВ. Сучасні моделі щипців оснащені терморегулятором. Для кожного типу волосся необхідно підбирати різну температуру нагрівання щипців. Для тонкого, м’якого, освітленого і пошкодженого волосся встановлюють температуру щипців до 150°С; для нормального нефарбованого волосся або жорсткого фарбованого – 150-180°С; для жорсткого, товстого і негроїдного волосся – 190-200°С. Якщо щипці металеві, то температуру необхідно ставити на 20-30°С нижче.

Пригадайте:

ГОРИЗОНТАЛЬНИЙ СПОСІБ ЗАВИВАННЯ ЛОКОНІВ. Горизонтальний спосіб включає техніки «вниз», «вгору», «вісімкою».

Спосіб «вниз» застосовується в різних зачісках. Потрібно враховувати, що круглі локони, виконані цим способом, обтяжують зачіску, тому їх потрібно робити дрібнішими, легкими.

Спосіб «вгору» надає зачісці легкості, локони утворюють більшу хвилю. Цей спосіб рекомендується у комбінації з іншими способами.


Підготовчі роботи перед виконанням укладання волосся

за допомогою електрощипців

Розмістити інструменти та матеріали на робочому столі в певному порядку з урахуванням частоти їх використання; перевірити робочий стан електроінструменту.

Починаючи обслуговування клієнта, потрібно:

запросити сісти у крісло після цього стати за спиною клієнта;

з’ясувати бажання клієнта щодо послуги та проконсультувати за прейскурантом;

продезінфікувати інструменти;

помити руки перед обслуговуванням;

укрити клієнта пеньюаром;

виконати миття голови;

нанести термозахисний засіб для волосся;

висушити волосся феном.


Правила завивки волосся:

- Щоб створити локонам бажану форму і не пошкодити структуру волосся, необхідно дотримуватися таких правил:

- Процедуру проводять на щойно вимиті, сухі і розчесані пасма.

- Контакт кожного пасма з приладом не повинен перевищувати 30 секунд.

- Чим тонше окремі пасма, тим краще буде триматися локон.

- Перш, ніж розчесати накручений локон, він повинен вистигнути.

- Щоб не пошкодити шкіру голови, під плойку слід підкладати гребінець з термостійкого матеріалу.

- Після накрутки, зачіску слід зафіксувати лаком.

- Модель, матеріал покриття щипців і якість приладу грає ключову роль в отриманні гарних кучерів.

- Перед кожним використанням стайлеру необхідно застосовувати спрей з термозахистом.

- Слід виставляти на приладі щадний режим температури: до 180 ºС, а для тонких і пошкоджених пасом - до 100 ºС.

- При регулярному користуванні стайлером, необхідно живити волосся масками.

- Пошкоджені кінчики волосся необхідно регулярно підстригати.


Перед тим, як розпочати роботу електрощипцями, обов'язково треба вимити волосся та висушити його.

Небажано наносити на волосся пінку, лак або гель, щоб волосся не прилипало до металевих стержнів.

Електрощипці не рекомендується використовувати на блондованому волоссі та волоссі після хімічної завивки без спеціальних захисних засобів, тому що висока температура може завдати волоссю великої шкоди.

Жорстке й сиве волосся можна обробляти щипцями, нагрітими до вищої температури.

На якість завивання впливають:

- кут натягування волосся при накручуванні на щипці; оптимальним вважають кут 90° відносно осі обертання інструмента;

- товщина затиснутого щипцями пасма; вона залежить від довжини волосся і визначається:

* для невеликої довжини - за правилами накручування бігуді;

*для середньої - на третину менше;

* для значної - удвічі менше.

Для рівномірного прогрівання волосся товщина основи пасма не повинна перевищувати 4 см.

При укладанні волосся електрощипцями застосовують гребінець із «хвостиком», яким зручно відокремлювати пасма для накручування, шпильки або затискачі для фіксації пасом.

Завивання локонів

Згадаймо! За формою та розміщенням локони бувають:

прямі - розміщені горизонтально;

косі - під кутом 45° до вертикалі або горизонталі (діагонально);

вертикальні - у вигляді спіралі з волосся завдовжки 20-25 см.

Розрізняють горизонтальний і вертикальний способи завивання локонів.

Горизонтальний спосіб (рис.108) включає техніки «униз», «догори».

Вертикальним способом виконують спіральні та спускні локони.


Вертикальний спосіб завивання локонів

Цим способом отримують окремо спадаючі спускні завитки. Локони можна досягти накручуючи волосся по спіралі від основи пасма до кінчика (спіральний локон) або навпаки – від кінчика до основи (вертикальний локон). Плойку при цьому тримають вертикально.

Довжина волосся для вертикального накручування повинна бути довшою за середню.

Виконання вертикальних локонів.

Завитки виконують плойкою з жолобком. Локони цього виду, як оформлення зачіски, виконуються на середньому і довгому волоссі будь-якої частини волосяного покриву голови.

Для цього пасма волосся відділяють вертикальними полосками, приблизно 4см на 1 см. Виділене пасмо прочісують гребінцем та обробляють лаком легкої фіксації.

Щипцями, які знаходяться в горизонтальному положенні, прогладжують пасмо по всій довжині від його основи до кінчика. Прогрівши пасмо, щипці повертають у вертикальне положення, протягуючи кінець пасма до його повного розташування між валиком і жолобком. Пасмо щільно затискають жолобком.

Прядку починають накручувати від основи валика щипців до пластмасового закінчення в напряму знизу вгору, щоб кожний наступний виток пасма заходив на третину ширини попереднього витка. Витримують декілька секунд.

Роблять оберт у протилежний бік і, послаблюючи зажим, обережно виймають щипці.

При завиванні локонів правого боку зачіски щипці тримають ручкою вниз. 3 лівого боку щипці тримають ручкою вгору.

Локони не розчісуючи, викладають у зачіску й фіксують лаком. Цей вид локонів як потребує додаткового оформлення, наприклад, за допомогою тупірування й укладення в зачіску, так і виконується як самостійне завивання волосся (рис.110).

Виконання спіральних локонів.

Спіральні локони прикрашають зачіску і спрямовуються до обличчя з одного чи з обох боків.

Методика виконання:

онке пасмо волосся відділяють квадратом, прочісують гребінцем, прогладжують щипцями, щоб пасмо прогрілось по всій довжині.

- щипці заводять з кінців пасма, формують завиток,

- щипці повертають у вертикальне положення, накручують пасмо спіралеподібно до кореня, витримують декілька секунд:

- роблять оберт у протилежний бік і, послаблюючи зажим, обережно виймають щипці.

При завиванні локонів правого боку зачіски щипці тримають ручкою вниз. Пасмо починають накручувати від замка щипців до кінця.

3 лівого боку щипці тримають ручкою вгору та накручують пасмо від кінця до щипців (рис.111).

Локони не розчісують, викладають у зачіску й фіксують лаком.

Технологічна картка .

Виконання завивання волосся спіральними локонами гарячим способом


Домашнє завдання:

Перелік питань для самоконтролю

1. Які електрощипці використовують для завивання локонів методом «вниз»?

2. Які електрощипці використовують для завивання вертикальних локонів ?

3. Які пристосування використовують для фіксації локонів для їх повного остигання?

4. В залежності від чого обирають діаметр стержня електрощипців?

5. Яким чином можна запобігти опік шкіри голови під час накручування на електрощипці?

6. Скільки секунд потрібно тримати щипці при накручуванні волосся?


Запишіть картку в зошит

Технологічна картка .

Виконання завивання волосся вертикальними локонами

Завдання для самоперевірки:

1.Перегляньте перше навчальне відео та замалюйте схеми гарячого накручування волосся.

2. Перегляньте друге навчальне відео та встановіть яка різниця використання різних стайлингових засобів?