Основи_охорони_праці_Л_Е_Винокурова.pdf

Теоретичні відомості

Життя людини, її здоров’я — це головне. У кожного воно одне. Втратити здоров’я або життя дуже просто й легко, а от повернути його іноді буває неможливо. Тому про це треба завжди пам’ятати. Кожен із вас іде вранці до школи, а після уроків повертається додому. Це — дорога до школи. Вибір такої дороги треба обдумати й обговорити з дорослими, щоб вони знали, де вас зустрічати, коли виникне потреба. Дорога ця повинна бути якомога безпечнішою, щоб за можливості не переходити вулицю або переходити її найменшу кількість разів по підземному чи регульованому переходу, щоб була ця дорога освітлена й люки всі були міцно закриті, а у дворах не було бездомних собак.

Як же вибрати саме такий безпечний маршрут? Виявляється, що просто. Кілька разів треба з мамою або татом пройти до школи різними маршрутами, підрахувати, скільки часу йде на кожен із них, які перешкоди є на шляху, скільки разів ви переходите дорогу й чи можна цього уникнути. Тоді вибираєте найбезпечніший маршрут і ходите лише ним, щоб батьки знали, де вас зустрічати, коли раптом ви затримаєтесь у школі. Безпечна дорога — це життєва необхідність. І ваш маршрут повинні знати найближчі люди, щоб у разі необхідності надати допомогу.

– Порушення правил дорожнього руху пішоходами, пасажирами, водіями спричиняє дорожньо-транспортні пригоди. У разі таких ситуацій потрібно не розгубитися, заспокоїтися, оцінити ситуацію, покликати старших на допомогу і діяти згідно з обставинами.

Якщо автомобіль перевернувся, потрібно спробувати відкрити двері й вибратися назовні; відійти подалі вбік, поки він не вибухнув; вибиратися слід через розбите вікно, лобове чи заднє (упершись спиною в сидіння і вдаривши п’ятами в кут вікна).

Якщо автомобіль упав у воду — вибиратися через розбите вікно. Якщо пожежа у автомобілі — негайно його покинути й відійти на відстань 15 м.

Першу допомогу надають до приїзду «швидкої». Тому однією з вимог дорожнього руху є наявність у водія аптечки. Розгляньмо, що обов’язково має бути в аптечці дорожнього транспорту.

Склад дорожньої аптечки:

серцеві засоби (валідол, нітрогліцерин, корвалол, валокордин або настоянка валеріани);

Домашнє завдання

1. Ознайомитись з новим теоретичним матеріалом, переглянути відео та презентацію у класрумі

2. Опрацювати параграф 33 підручника

3. Зробити в зошиті Схему надання першої допомоги та здати скрін схеми у класрум