Беремо дирекційний кут на Щастя, вносимо поправки в курс

Post date: Sep 4, 2013 10:01:07 AM

    Нещодавно мій неодружений  товариш (23 роки) дивлячись на зоряне небо розмірковував. Чому не відчуває щастя у житті? Що робить не так? Його роздуми напевно були наслідком депресій і пронизані нотками кризи особистості. Він встиг відірвати себе з батьківщини у подорожах і до цього часу пройти шлях від русифікованого міста Суми до центру українофільства —міста Лева(Львів). Не зупиняючись попрямував на Аляску, Айову, Каліфорнію і зараз зупинився на Гаваях. В цих подорожах мій товариш мабуть не знайшов щастя, яке описують великі мандрівники.  Я був вражений, подібні думки перестали з’являтись у мене в 23 літньому віці, я одружився на коханій дружині і допоміг привнести в цей світ 15 кілограм відбірного щастя, що бігає в дитсадок. Взявши до уваги (вище викладену інфу) та длубаючи простори інтернету, наштовхнувся на декілька цікавих думок. Особливо до душі припав мені відео ролик TED Меґ Джей  та біографія видатного російського художника з Гаваїв Володимира Куша. Думки виплеснув на папір чорнильною ручкою, разом з плями чорнила (чорнильну ручку взяв вперше за останні 10 років, руки досі фіолетові). Перепрошую за деякі перепадати в цій статті. Почнемо з першого перепаду, звернувшись до  Меґ Джей. Ремарка: в статті використовується таке позначення років: 0-10 років — дитинство, 10-20 — перший десяток, 20-30 — другий десяток, 30-40 третій десяток, 40-50 четвертий десяток.

    Молодь другого десятку повинні знати особливу цінність цього періоду життя. В цей період відбувається 8 з 10 поворотних моментів у житті. Перша робота, що визначає кар’єрний ріст. Праця в цей період найбільше впливає на рівень доходів наступних періодів життя. Потрібно найбільше дізнатись про можливості свого тіла та розуму. Формується широке коло спілкування, яке повинно надихати і бути різноплановим. Зміни у тілі та сприйнятті робляться в рази легше, в порівнянні з третім десятком. Познайомитись з майбутньою половиною сімейного життя.    Чомусь наша культура спрощує важливість 20 літнього періоду нашого життя. Журналісти поширюють терміні kidadult "дорослі діти" (adult & kid). Через це ті кому за тридцять намагаються до 40 встигнути збудувати кар'єру, створити сім'ю, самореалізувати себе, знайти своє покликання. 

    Навіть у суфізмі період життя з народження до 28 років називають весною. Весна це розквіт можливостей людини, під час якого, людина пробуджує в собі енергію і мудрість для використання в майбутньому.

    Погляньте на цікаву цитату: "Для того, щоб зробити грандіозну річ необхідно мати: план і дефіцит часу". Хто почне змінювати своє життя, якщо буде знати, що в нього на це є аж 10 років? 

    Останнім часом у моїх знайомих з віком другого десятку, сформувалась така думка: 

"Якщо знайду своє покликання(роботу, сім'ю, пізнаю себе, тощо) до 30 років, то все буде гаразд!" Схаменіться! Це найбільш вірогідно призведе до думки: "Мені вже майже 30, а я ще нічого не досягнув, навіть моє резюме краще виглядало після закінчення коледжу, ніж зараз"

    Народ відкладати на четвертий десяток найважливіші ваші прагнення,  ускладнює завдання в рази порівнюючи ваш 20 літній вік, а через несумісність деяких прагнень - взагалі буде неможливо їх досягнути.

    

В якості прикладу я приведу історію Володимира Куша

    Біографія Володимира Куша цікава схожістю з долею мого товариша. Володимир родом з Москви і свій шлях почав на  Арбаті. У віці 24 роки намалювавши чудовий портрет американця.

    Володимир переїздить в Америку. Проявив величезної активністі і старанністі у художніх роботах під час перебування в Амереці, став трампліном до успіху. В 28 літньому віці його творчість помічають і Володимир робить успішні виставки в Німеччині. Проте у віці 31 рік Володимир помічає, що став виснаженим та пригніченим — шість років він провів у Америці, намагаючись продати свої роботи, і не мав певного результату. Куш згадує, що це був тяжкий для нього час, який можна порівняти лише зі службою у лавах російської армії. Тоді Володимир прийняв рішення повернутись на зиму до Москви за "пізарядженням енергією". Недовгий час перебування зимою у Москві дійсно відіграло велику роль. Для Куша це був період реальної творчості, протягом якого він написав полотна, що зробили його ім'я знаним у галереях Сполучених Штатів. Взимку 1996 року Володимир мешкав та працював у невеличкій квартирці Москви. Він зауважив, що саме похмурі умови навкруги примушували його уяву працювати. Це було б неможливо, якби він щойно не повернувся з «божественних» Гаваїв. Живучи немовби в ув'язненні в у тісній кімнатці, Куш знайшов для своїх робіт нові ідеї та з головою поринув у роботу. За його словами, картини, які він створив тоді, були як ніколи «барвисті та повні життя».

В якості відповіді на запитання: "Чому не вистачає щастя у житті?" Приведу приклад, що поширює Меґ Джей

   Меґ Джей розповідає історію пацієнтки  дівчини Емма, що у віці 25 років, прийшла на консультацію до психолога, з проблемою, що їй здавалось слід назвати кризою особистості. Емма бажала займатись мистецтвом проте через невпевненість вже декілька років працювала офіціанткою і заради економії жила з хлопцем, який мав жахливий характер. Цей стан речей не був дуже жахливим для  Емма, оскільки вона мала тяжке дитинство. 

    Емма постійно повторювала: "Сім’ю не вибирають, друзів вибрати можна". Емма прийняла рішення проінвентаризувати друзів записавши їх у записник. Емма впала в розпач, адже не було контактів, яких записати в графу "У разі надзвичайної ситуації,  повідомте ...". Меґ Джей зібрала всю волю, щоб сказати: "Впишіть мене!". Цей випадок наштовхнув Меґ Джей для створення трьох ідей які варто донести до кожної 20 літньої особи, що перебуває кризовому стані.

    Ідея перша. "Забудьте про кризу особистості і займіться створенням капіталу власної особистості (тим що збільшує вашу вартість(цінність) як особи)". Саме цей 20 літній вік варто застосувати, щоб попрацювати в різних частинах країни, для того, щоб пройти стажування за тим напрямком, який бажаєте освоїти. Мається на увазі, що вік другого десятку більш подобаючий для проведення пошуків, ніж вік третього десятку, тому не потрібно витрачати час безглуздо, адже основна суть — це спробувати ту роботу, яку давно бажаєш і зайнятись чимось важливим. Навіть Григорій Сковорода говорив, що праця має відповідати покликанню людини, найтоншим порухам людського серця. Коли займаєшся улюбленою справою, навіть результативність твоєї діяльності відчутно збільшується, бо кожна людина — від хлібороба до полководця — робитиме свою справу творчо, професійно і з задоволенням.

    Ідея друга. Значення молодіжної згуртованості завищено. Найкращі друзі незамінні, коли потрібно доїхати в аеропорт, проте молодь, яка спілкуєтеся в маленьких групах, сильно обмежує своє коло спілкування. Проте нові цінності, нова інформація і нові можливості майже завжди приходять з зовні через кола холодного (незвичного, з незнайомцями) спілкування через слабкі зв’язки (друг мого друга, з яким вони познайомились через іншого друга). Молодь у період з другого десятку, має великі труднощі з пошуком роботи. Більша частина молоді працевлаштовуєтся в цей період. Слід пам’ятати, що половина оголошень не друкується в газетах, для того щоб отримати роботу іноді потрібно познайомитись з начальником, вашого сусіда з вулиці за рогом.

    Ідея третя. Будьмо відверті — для того, щоб знайти свою половинку вік 25 років більш сприятливий, ніж вік 20 років. Проте тягнути до вінця, ту людину, яка спить поряд, через те, що в Вконтакті або Facebook, всі друзі, поширюють фотографії своїх весіль, аж ні як не крок вперед. Найкраще працювати над стосунками в шлюбі до того, як ви вступили в шлюб. Під цим, маєтсья на увазі: "Кохання слід шукати ретельніше, ніж пошуки роботи".  Емма  була права, що: "Сім’ю не вибирають", тільки коли ти маленька дитина, проте після 20 "Сім’ю саме вибирають" і цей крок має бути свідомим, а не одружуватись на тому, хто перший запропонував. Помилки в цьому рішенні можуть бути, проте чим ретельніше до цього ставитись, тим більше щастя ви отримаєте.

    Історія  Емма здається простою. Вона через свого кузена, що працював в іншому штаті знайшла своє покликання і організації мистецьких подій музею. Через переїзд вона розірвала стосунки з хлопцем.  Емма свідомо обрала свою роботу і свого чоловіка. Сьогодні  Емма  щаслива своєю сім'єю і кар'єрою,  а в графі, "У разі надзвичайної ситуації,  повідомте ..." вже не вистачає місця для імен

Дирекційний кут і його значення для щастя

Пам’ятаєте першу зустріч Аліси з Чиширським котом?

  Carroll Lewis Alice's adventures in Wonderland

 Луіс Керрол. Аліса в країні Чудес

Аліса: "Будьте ласкаві, підкажіть, по якій дорозі можна вибратись звідси?"

Чиширський кіт:"Це залежить від того, куди ти хочеш попасти!"

Аліса:"Все-одно куди, лишень би кудись попасти"

Кіт: "Тоді все одно, по якій дорозі йти, куди небуть ти напевне попадеш, якщо будеш йти достатньо довго"

Alice: 'Would you tell me, please, which way I ought to go from here?'

Cheshire Cat: 'That depends a good deal on where you want to get to,' said the Cat.

'I don't much care where-' said Alice.

'Then it doesn't matter which way you go,' said the Cat.

'-so long as I get SOMEWHERE,' Alice added as an explanation.

'Oh, you're sure to do that,' said the Cat, 'if you only walk long enough.'

    Алісі не був важливий напрямок руху. Проте є науки де напрямок, це ключовий елемент.  На Волині, коли побував там вперше, зустрів стару як світ фразу: "На Волині доріг немає, одні напрямки" В геодезії для задавання напрямку, використовують два принципово схожі елементи — це кути: азимут та дирекційний. Дирекційний кут — англ. direction (напрямок), це кут між осьовим меридіаном(напрямок на Північ якщо грубо) і напрямком на предмет, погляньте на малюнок. Літаки для свого маршруту майже завжди використовують подібні кути(під час перебування за хмарами, коли не можливо орієнтуватись по земних орієнтирах). І саме ці кути визначають де приземлиться літак. По життю ми часто змінюємо напрямок в якому рухаємось. На малюнку на протилежних кінцях я зобразив, щастя і рутину. Зміна дирекційного кута викличе зміну вашого напрямку. 

    По життю поправки в дирекційний кут вносив дуже часто. Закінчивши гуманітарний філософсько-правовий ліцей поправив курс на економічну(до сьогодні це спірно, більше правових і технічних аспектів) спеціальність землевпорядкування. Під час навчання на землевпорядника вирішив здобути другу вищю освіту з технічної спеціальності — космічної геодезії. Проте після закінчення, курс різко змінився, став викладачем, одружився, народилась донечка, і для аспірантури я обрав напрямок технічних наук "управління проектами і програмами". Робота викладачем цікава, проте не вистачало виробничого досвіду, тому пішов працювати на приватну фірму, покриваючи землевпорядкування, геодезію, управління проектами і додатково архітектурне планування. Схаменувся, що забагато напрямків. Став державним службовцем в Держземагентстві і це далеко не кінцевий пункт призначення :)

    Висновок наступний, спочатку визначають куди хочуть потрапити, наступним кроком, розраховують дирекційний кут, що задовольняє вимоги пункту призначення, і на завершення вносять поправки під час руху, якщо відбулись збої під час руху. 

Висновки, які зробила Меґ Джей: