Оформлення документів для вирішення питання про надання статусу біженців

Порядок оформлення документів

для вирішення питання щодо визнання біженцем

або особою, яка потребує додаткового захисту

Біженець - особа, яка не є громадянином України і внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської

належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.

Оформлення документів для вирішення питання щодо визнання біженцем або особою , яка потребує додаткового захисту проводиться на підставі заяви про визнання біженцем, або особою, яка потребує додаткового захисту. Така заява особисто подається іноземцем або особою без громадянства чи її законним представником до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового чи тимчасового захисту, за місцем тимчасового перебування заявника.

Заявник, якому виповнилося 18 років , подає заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, в якій викладає основні відомості про себе та обставини , що змусили його залишити країну походження.

Відомості про дітей, які не досягли 18- річного віку , наводяться в заяві одного із законних представників особи , яка не досягла повноліття.

Заява про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту , дитиною, розлученою із сім’єю , подається одним з її законних представників.

Якщо заявник не може особисто скласти заяву про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту у зв’язку з неписьменністю або фізичними вадами заява на його прохання складається іншою особою про, що центральний орган виконавчої влади , що реалізує державну політику у сфері біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту роблять на заяві відповідний запис.

До заяви про визнання біженцем додаються документи, що посвідчують особу заявника, а також документи та матеріали, що можуть бути доказом наявності умов для визнання особи біженцем, або особою, що потребує додаткового захисту. У разі відсутності у особи документів, що посвідчують її особу, про цю обставину вона повинна вказати в заяві та повідомити про причини виникнення таких обставин.

Також до заяви додаються 4 фотокартки заявника та членів його сімї, які не досягли 18-річного віку та відомості про яких внесено до заяви.

Відомості, що подаються заявником та сам факт подачі такої заяви в Україні є конфіденційною інформацією.