Народні таланти Новгородківщини

Новгородківщина пишається своєю землячкою

Вже шостий рік поспіль українських майстрів народного мистецтва запрошують на фестивалі в Туреччину. З 17 липня по 7 серпня 2017 року знову відбулися два масштабні міжнародні фестивалі культури і мистецтва: тридцятий фестиваль в місті Шилє (Північний район Стамбула на Чорному морі) та 18-й фестиваль в місті Бюкчекмедже (Західний район Стамбула на Мармуровому морі), на які і було запрошено нашу майстриню Ларису Зоріну.

Поїздка в Туреччину була для неї приємним сюрпризом, якого вона зовсім не чекала. Побачивши її роботи в мережі Інтернет Угур Бент, організаторка фестивалів запросила її до Туреччини. Потім Лариса Георгіївна успішно пройшла відбір та затвердження у Києві для участі у фестивалях. З цього і почалася її поїздка до Туреччини.

На фестивалях Україну представляли 6 різновидів мистецтва: гончарство (м. Обухів Київська область), дерев’яна іграшка (Волинь), дерев’яний посуд (м. Київ), писанкарство (м. Київ), плетіння зі шпагату (м. Кропивницький) та вишивка Лариси Зоріної (смт. Новгородка, Кіровоградської області). Участь у фестивалі взяли майже сто майстрів з 15-ти країн Європи та Азії. Наша майстриня представляла 19 виставкових робіт вишивки гладдю, на яких відобразила сюжети народних пісень, обрядів та казок. На цьому фестивалі виявилося, що ніде в світі навіть схожих робіт не існує. Ще б пак! Майстриня вишиває з власних малюнків. А сюжети усної народної творчості їй найбільше до душі, бо в них - дух та мудрість українців.

За участь в фестивалях Лариса Зоріна була нагороджена двома дипломами, подяками, багатьма пам’ятними подарунками від мерії та організаційного комітету фестивалів.


В Новгородківській публічній бібліотеці діє персональна виставка вишитих робіт «Хобі, що стало життям» завідуючої Білозернівської сільської бібліотеки-філії Микуленко Катерини Дмитрівни .

Запрошуємо до перегляду !


Для Яни Дудчик та Ірини Заручейнової з Новгородки виготовлення м'якої іграшки перетворилося на заповітне хобі

Хто з нас не мріяв у дитинстві притиснути до грудей плюшевого ведмедика, повідати йому свої таємниці? Для багатьох дорослих улюблена іграшка дитинства стала талісманом, особливо, якщо вона була зроблена своїми руками. Для Яни Дудчик та Ірини Заручейнової з Новгородки виготовлення м'якої іграшки перетворилося на заповітне хобі, захоплення, цікаве дозвілля.

Вони в кожну із своїх робіт вкладають частинку своєї душі. Герої їхніх іграшок – це потішні кумедні звірятка, герої з наївними обличчями та добрими очима. Кожна їхня робота – це авторське надбання, своє бачення й осмислення.

Цими днями в центральній районній бібліотеці відбулася презентація виставок творчих робіт Яни Дудчик «В гостях у дитинства» і «Світ дитячої іграшки» Ірини Заручейнової. Ці молоді дівчата – творчі та цікаві особистості, обоє пишуть вірші та прозу, члени літературного клубу «Світоч» та талановиті майстрині по створенню дитячих іграшок. І хоча Яна працює головним економістом в банку «Аваль», а Ірина – головним спеціалістом обслуговування громадян в Пенсійному фонді – це не заважає їм займатися улюбленою справою.

У Яни вже біля ста м’яких дитячих іграшок. Для їхнього пошиття майстриня використовує фетр, а наповнює холофайбером – волокном, яке здатне швидко відновлювати свою первинну форму після зминання, а також є безпечним в плані гігієни та екології. Ірина захоплюється вишиванням, займається таким видом декоративно-прикладного мистецтва як орігамі, а також любить шити дитячі іграшки, більшість яких створює з підручних матеріалів. При створенні іграшок майстрині не використовують особливої техніки, але якщо придивитись уважно до кожної з робіт, то це ювелірна ручна робота, яка не залишає байдужим жодної людини, особливо дітей, адже молоді обдарування вклали в них все своє уміння, здібності, фантазію та свої таланти.

Творчість дівчат несе у собі заряд позитиву та радості. І все це для дітей, для їхніх усмішок та щастя. Тож чекаємо від них нових цікавих робіт на радість малечі.

Ольга ЛІСОВА