Конституція – основний закон держави.

Прийняття п’ятою сесією Верховної Ради України 28 червня 1996 року Конституції України стало найважливішою історичною подією в житті українського народу після проголошення 24 серпня 1991 року незалежності України і схвалення 1 грудня 1991 року всенародним голосуванням Акта проголошення незалежності України.

Конституція України закріплює основи її суспільного і державного устрою, визначає напрями розвитку суспільства і держави, основи організації та діяльності державних органів, а також органів місцевого самоврядування, встановлює конституційні гарантії здійснення прав та свобод людини і громадянина, спрямовує розвиток державної та самоврядної форм народовладдя.

Конституція є найвищим правовим актом нашої держави, її основним законом, вона містить в собі 15 розділів та 161 статтю.

Конституція України є не лише правовим актом, вона є надзвичайно важливим політико-правовим документом довгострокової дії, яким збагатилася наша держава. Конституція закріплює в Україні засади державної політики, спрямованої, перш за все, на забезпечення прав і свобод людини та гідних умов її життя. Відповідно до Конституції України – людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються найвищою соціальною цінністю. Через Конституцію України проводиться надзвичайно цінна і гуманна ідея про те, що саме держава функціонує для людини, відповідає перед нею, а не навпаки і це є головним її обов’язком.

Конституція України є Основним законом нашої держави, який має найвищу юридичну силу, всі закони та інші нормативно-правові акти приймаються на її основі і повинні відповідати їй.

Головний спеціаліст Новгородківського

районного управління юстиції Л.В.Кацалап