Бібліотекарю

Бібліотечне краєзнавство: традиційні та інноваційні аспекти.

Тож 7 червня 2016 року в Новгородківській центральній районній бібліотеці відбувся районний семінар-практикум бібліотечних працівників Новгородківської ЦБС на тему :

« Краєзнавча робота бібліотек, як складова становлення громадянина України». Мета бібліотечного краєзнавства – зібрати, зберегти і надати користувачам документальні джерела та інформацію про минуле та сучасність рідного краю.

Начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Бойко Л. В. наголосила, що краєзнавча робота є одним із пріоритетних напрямів діяльності бібліотек Новгородківської ЦБС.

Робота семінару розпочалась з виступу директора ЦБС. Григір. В. Л. Вона підкреслила, що краєзнавча робота бібліотек системи сьогодні є особливо важлива, адже для громади бібліотека є основним джерелом відомостей про рідний край, його історію та сьогодення.

Тому бібліотечні працівники намагаються зберегти безцінну скарбницю історичного досвіду багатьох поколінь, всього найкращого, що поєднує минулі покоління з сьогоднішнім поколінням.

Для бібліотечних працівників системи провідним методистом Третяк Н.В. надано методичні поради «Бібліотечне краєзнавство: традиційні та інноваційні аспекти».

Заступник директора з питань обслуговування дітей Чернова Г.В. підготувала для бібліотекарів консультацію: «Бібліотечне краєзнавство, як складова частина національної свідомості дітей».

З історичною довідкою та відео презентацією «Новгородківщина : таємниці її величі і краси» виступила директор музею історії району Кудіна О.Ф.

Питанню довідково-інформаційної роботи бібліотек з питань краєзнавства приділила увагу бібліограф ЦРБ Крижановська К.В. Вихованню любові до історії рідного краю присвячена медіа презентація « Заповідні стежки Новгородківщини» проведена провідним бібліотекарем Григор О. Г.

Працівники бібліотек-філій району поділились досвідом краєзнавчої роботи своїх бібліотек. Так про сільську бібліотеку, як осередок сприяння розвитку зеленого туризму і збереження культурних надбань краю розповіла завідуюча Велико-Чечеліївською бібліотекою-філією Оводенко О. І. Заслуговує на увагу і краєзнавча робота Верблюзьких бібліотек-філій №1 та № 2. Завідуючі бібліотек Лета В. Г. і Воловик Г. М. збирають історичні факти, проводять дослідницьку роботу, підходять до цієї роботи творчо, використовуючи інновації та залучаючи до підготовки заходів активних користувачів бібліотеки.

Учасники семінару долучилися до творчості поета-земляка Савчука В. В., майстра Новгородківського ПТУ-36, який поділився своїми останніми поетичними доробками.

В бібліотеці організовано виставку-інсталяцію: «Світ краси і натхнення» присвяченій українській вишивці. Доповненням виставки є чудові картини Наталії Третяк виготовлені в техніці «канзаші» та «квілінг».

Директор Новгородківської ЦБС В. Григір.

Бібліотечне краєзнавство – шлях до об’єднання громади

На базі центральної районної бібліотеки відбулася творча майстерня для працівників сільських бібліотек на тему: «Бібліотечне краєзнавство – шлях до об’єднання г

ромади». Мета – сприяти розвитку творчої ініціативи, фахових здібностей бібліотекарів, впровадженню інновацій в практику роботи та виявленню кращих фахівців бібліотечної справи. Учасники творчої майстерні познайомилися з новими технологіями та новими можливостями надання бібліотечних послуг сільській громаді, з досвідом проектної діяльності сільських книгозбірень, аналізом краєзнавчої роботи бібліотек області, взяли участь в професійному обговоренні на тему: «сільська бібліотека – центр краєзнавчої інформації».

Під час творчої майстерні директор централізованої бібліотечної системи О. Я. Зуділова підвела підсумки районного фотоконкурсу на краще оформлення краєзнавчого куточка «Мій рідний край, моя земля». Кращими визнано роботи Гриценко В. М. завідуючої Спасівською с/ф, Григор’євої І. В. бібліотекаря Митрофанівської с/ф та Шепеленко С. В. бібліотекаря Петрокорбівської с/ф.

Методист районної бібліотеки Н. В. Третяк провела слайдову презентацію «Бібліотека нової доби: інноваційна діяльність бібліотек та підвищення їх ролі у житті місцевих громад» з досвіду роботи бібліотек Олександрівського району.

Мета краєзнавчої роботи бібліотек – зібрати, зберегти і надати в користування документальні джерела інформації про рідний край. Допомагають їм у цьому сільські ради, місцеві громади, музеї, школи, клуби і разом вони роблять велику справу – відроджують краєзнавчі сторінки свого краю, виховують підростаюче покоління в дусі гордості за свій край, розкривають його красу і багатство.Директор Новгородківської ЦБС О. Зуділова