Поради психолога учням

Поради учням щодо самоорганізації під час дистанційного навчання

Дорогі учні, щоб зосередитися на головному під час дистанційного навчання, треба мати навички самоорганізації.

Порада перша – продовжуй вставати приблизно в той самий час та навчатися за звичним графіком: дзвоник, урок, перерва, ..., велика перерва, ..., останній урок. А відсипатися будеш, як і завжди – на вихідних!

Звичайно, вдома ти сам собі режисер, але пам'ятай: щоб досягнути успіху умови навчання повинні бути приблизно, як і в училищі.

Порада друга – знайди зручне місце для навчання. Це повинен бути світлий, затишний куточок у квартирі (в ідеалі – окрема кімната), стіл або парта: поруч буде все необхідне для роботи і нічого не відволікатиме.

Порада третя – фізіологічні потреби не повинні тебе відволікати:

-заздалегіть потурбуйся про запас свого улюбленого напою або води;

-підготуй перекус: просту і поживну їжу, наприклад, фрукти та овочі;

-вдягни одяг, що не стримує рухів та буде комфортним.

Знай: дистанційне навчання – це виклик! Але все в твоїх руках!

Матеріали взято за покликанням:https://www.youtube.com/watch?v=3IxztgM0ZVo

Правила безпечної поведінки в Інтернеті

1. Я не надаватиму ніякої особистої інформації (ім’я, вік, адресу, номер телефону, номер школи, місце роботи батьків) без згоди батьків.

2. Якщо я отримаю інформацію, яка примусить мене почуватися некомфортно, я одразу розповім батькам або комусь із дорослих про це.

3. Я ніколи не погоджусь зустрітися з тим, з ким я познайомився/ познайомилась в Інтернеті, без попередньої згоди батьків. Якщо я буду зустрічатися, то це буде людне місце, і я запрошу кого-небудь з батьків чи добре знайомих людей.

4. Я ніколи не вишлю свої фото людині, з якою я познайомився-познайомилась через Інтернет, не порадившись з батьками.

5. Я не буду відповідати на листи чи прохання, які викликають почуття дискомфорту або сорому

6. Ми встановимо з батьками правила роботи в Інтернеті:час моєї роботи в Інтернеті;області відвідування Інтернету (сайти, блоги).

Якщо Ви їдете працювати за кордон

1.Переконайтеся, що агенція (фірма), що пропонує Вам роботу, має ліцензію на працевлаштування українських громадян за кордоном, отриману в Міністерстві праці та соціальної політики України;

2.Поцікавтеся в місцевому Центрі зайнятості, чи є у фірми позитивний досвід працевлаштування українських громадян за кордоном;

3.Право на працевлаштування за кордоном дає лише робоча віза.

4.Підписання контракту є обов’язковою умовою працевлаштування.

5.Вимоги до контракту:

а) підписується у 2-х примірниках (для кожної зі сторін);

б) має бути укладений зрозумілою для Вас мовою; повинен містити повну інформацію про умови роботи: (термін дії контракту, тривалість робочого дня, вихіднідні, оплата праці, умови проживання, медичне страхування, повне ім’я та адреса роботодавця, умови розірвання контракту.)

г) уникайте в контракті фраз на кшталт «та інші види роботи», «всі роботи на вимогу роботодавця»;

6.По приїзду в країну, де Ви будете працювати, зареєструйтеся в посольстві України; – інформація про Ваше перебування допоможе дипломатичним представникам України захистити Ваші інтереси.

7.Залиште копії всіх документів, контракту, повну інформацію про місце Вашого працевлаштування своїм рідним.

8. Обов’язково телефонуйте додому.

Сім кроків до виваженого рішення

Як же визначитися, ким бути?

1. Скласти список підхожих професій.

Складіть список професій, які вам до вподоби, цікаві, за якими ви хотіли б працювати, які вам підходять.

2. Скласти перелік своїх вимог до таких професій:

• можлива професія і майбутній вид занять;

• можлива професія і життєві цінності;

• можлива професія і життєва мета;

• можлива професія і мої нинішні гарячі проблеми;

• можлива професія та реальне працевлаштування за фахом;

• бажаний рівень професійної підготовки;

• можлива професія і мої схильності та здібності;

• бажані зміст, характер і умови роботи.

3. Визначити значущість кожної вимоги.

Визначте, наскільки всі перелічені вимоги значущі. Можливо, є не такі вже й важливі вимоги, яких, за великим рахунком, можна й не враховувати.

4. Оцінити свою відповідність вимогам до кожної з підхожих професій.

Окрім тих вимог, які маєте ви до професії, існують і вимоги самої професії. Проаналізуйте, чи розвинені у вас професійні якості, чи відповідають ваші інтелектуальні здібності, психологічні особливості, стан здоров’я вимогам професії.

5. Підрахувати і проаналізувати результати.

Проаналізуйте, яка професія з усього переліку найбільше підходить вам за всіма пунктами.

6. Перевірити результати.

Щоб переконатися в правильності ваших міркувань, обговоріть своє рішення з друзями, батьками, вчителями, психологом.

7. Визначити основні практичні кроки до успіху.

Отже, ви прийняли рішення, тепер слід визначити: у якому навчальному закладі ви зможете отримати професійну освіту, як розвивати в собі професійно важливі якості, як можна набути практичного досвіду роботи з цієї спеціальності, як підвищити свою конкурентноздатність на ринку праці.

8 чинників вибору професії (За Є. Климовим)

1. Позиція старших членів родини

Є старші, які прямо відповідають за те, як складається твоє життя. Це піклування поширюється й на питання про твою майбутню професію.

2. Позиція товаришів, подруг

Дружні зв’язки в твоєму віці вже доволі міцні й можуть дуже впливати на вибір професії. Можна дати лише загальну пораду: слушним буде рішення, що відповідає твоїм інтересам і збігається з інтересами суспільства, в якому ти живеш.

3. Позиція вчителів, шкільних педагогів

Спостерігаючи за поведінкою, навчальною й позанавчальною активністю учнів, досвідчений педагог знає про тебе багато такого, що приховано від непрофесійного погляду й навіть від тебе.

4. Особисті професійні плани

Під планом у даному разі слід розуміти твої уявлення про етапи освоєння професії.

5. Здібності

Про своєрідність своїх здібностей слід судити не лише за успіхами в навчанні, а й за досягненнями в найрізноманітніших видах діяльності.

6. Рівень домагань на громадське визнання

Плануючи свій трудовий шлях, слід дуже добре подбати про реалістичність своїх домагань.

7. Поінформованість

Слід подбати про те, щоб здобута тобою інформація про ту чи іншу професію не виявилася спотвореною, неповною, однобокою.

8. Схильності

Схильності виявляються в улюблених заняттях, на які ми витрачаємо велику частину вільного часу. Це — інтереси, підкріплені певними здібностями.

В основу розвитку успішної особистості закладено 4 основні принципи:

1.Принцип «феєрверка» — РОЗКРИЙ СЕБЕ!

Усі учні — зірки, близькі та далекі, великі та маленькі, однаково яскраві. Кожна зірочка обирає свій шлях польоту: в одних він довгий, а в інших... Головне — бажати сяяти!

2.Принцип «терезів» — ЗНАЙДИ СЕБЕ!

Нема прописних істин, вони народжуються у дискусії. Терези — це символ постійного пошуку, прагнення виробити свою точку зору, вміння зробити правильний вибір у житті.

3.Принцип «рейтингу» — ПЛАНУЙ! НАМАГАЙСЯ! ПЕРЕМАГАЙ!

У кожного своя програма розвитку, свої цілі та завдання. Кожний обирає свій шлях до успіху та проявляє себе в різних життєвих ситуаціях.

4.Принцип «успіху» — РЕАЛІЗУЙ СЕБЕ!

Головне — відчути смак перемоги! Реалізуй себе, використовуючи гасло: знаю, можу, хочу, умію!

Ліфлет_A5_діти_ONLINE.pdf

Як підготуватися до ЗНО під час карантину:

практичні та психологічні поради випускникам

В епоху технологічних рішень перехід на дистанційний графік навчання не є проблемою. Але він досі викликає певні складнощі та незручності. Для одинадцятикласників карантин – це можливість, нарешті, приділяти час тому, що їм справді потрібно, – підготовці до ЗНО.

Важливо розуміти, що для успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання, окрім знань, майбутнім абітурієнтам потрібен також психологічний спокій і чіткий алгоритм підготовки до іспитів. Про все це сьогодні і поговоримо.

І почнемо з практичних порад для ефективної підготовки до ЗНО:

1. Визначте графік навчання. Наприклад, визначте, що кожного тижня ви 2-3 рази працюєте над підготовкою до тестів. На кожен предмет бажано виділяти хоча б 1 годину. А краще – 2, тому що саме стільки виділяється на вирішення завдань на ЗНО. Таким чином, ви потренуєтесь виконувати завдання у невеликий проміжок часу.

2. Заведіть зошит із записами. Заведіть для підготовки до ЗНО окремий зошит, в якому ведіть записи з кожної теми. Продумайте структуру, щоб ви орієнтувалися, де записи з кожної теми. Найважливіші факти виділяйте або навіть зробіть для них окремі записи (в кінці зошита, в окремому блокноті).

3. Робіть упор на практичні завдання. Вивчивши якусь тему чи розділ, одразу переходьте до розв’язання тестів чи задач. Якщо ви зможете успішно застосувати отримані знання, то вони запам’ятаються набагато краще.

4. Виділіть час на повторення та пробне тестування. Після вивчення всіх тем, вже ближче до самого ЗНО, присвятіть 2-3 тижні повторенню всього матеріалу. Тема за темою пройдіть повторно теорію та практику.

5. Візьміть завдання з ЗНО минулих років та виконайте його повністю. Це потрібно обов’язково зробити 2-3 рази, щоб звикнути до специфіки тесту.

Однак, готуватися до іспитів варто не тільки вивчаючи та опрацьовуючи тони матеріалів з підручників. Важливо підготувати себе до цього важливого періоду також пихологічно.

Ось кілька психологічних порад, які зможуть вам в цьому допомогти:

1. Не скорочуйте час на сон. Якщо ви будете спати менше, ніж потрібно вашому організму, це приведе до зниження продуктивності інтелектуальної діяльності, і ви не зможете компенсувати ці втрати, навіть доклавши героїчних зусиль

2. Залишайте час на короткий відпочинок. Ви засвоїте більше інформації, якщо під час підготовки будете робити короткі перерви. Їх можна використати для прогулянок, занять спортом, спілкування з товаришами.

3. Якщо є така можливість, об’єднайтесь з однокласниками в групу з 3-4 осіб. Розподіліть між собою питання, які кожен буде готувати. Потім, коли ви зустрінетесь, обміняйтесь інформацією, це ефективніше і цікавіше ніж підготовка на самоті.

4. Налаштовуйте себе на успіх. Коли людина програмує себе на невдачу, посилюється тривога, внаслідок чого погіршується настрій, зникає бажання готуватися до екзамену.

5. Не забувайте, що впевненість у собі приходить з усвідомлення того, що ви добре підготувалися і вмієте роботи все, що вимагається програмою. Зосередитися потрібно не на відчутті тривоги, а на змісті своєї роботи. Це допоможе заспокоїтися і отримати гарний результат.

І ось, настав день Х, а точніше – день ЗНО. Ловіть короткий алгорим дій, щоб він пройшов якомога успішніше:

1. В день іспиту прокиньтесь трохи раніше, ніж звичайно, коротка зарядка, легкий сніданок допоможуть вам бути енергійним і бадьорим. Пам’ятайте, що певний рівень хвилювання є нормальним і може допомогти мобілізувати ваші інтелектуальні ресурси. Якщо хвилювання здається вам надмірним, глибоко вдихніть і уявіть собі, що негативні емоції ви видихаєте разом з повітрям. Ця вправа допоможе заспокоїтися та налаштуватися на робочий стан.

2. Уважно слухайте вказівки організаторів. Уважно слухайте вказівки організаторів про те, як правильно заповнити бланк. Якщо хочете щось спитати, не вигукуйте з місця, а підніміть руку.

3. Почніть з розв’язання легких завдань. Не намагайтеся розв’язувати завдання по порядку. Прочитайте всі завдання та виберіть з них ті, відповіді на які Ви знаєте та відповідайте на них. Відповідаючи на легкі питання, Ви заспокоїтесь і до Вас повернеться впевненість у собі. Вам буде легше зосередитися на складних питаннях.

4. Дуже уважно читайте завдання до кінця. Не намагайтеся зрозуміти, що від Вас вимагають по перших фразах. Ви ризикуєте «додумати» завдання, а значить, невірно його розв’язати. Якщо Вам потрапило питання, відповідь на яке Ви не знаєте, дійте шляхом логічного виключення. Коли Ви виключите варіанти, які точно не підходять, у Вас залишиться менше варіантів, з яких потрібно вибрати вірну відповідь, а це вже простіше. Зверніть увагу на те, що завдання може мати декілька вірних відповідей.

5. Перевіряйте написане. Слідкуйте за помилками та правильністю розставлених знаків.

Дотримуючись цих, на перший погляд, простих правил ви з легкістю впораєтесь з іспитами і станете ще на крок ближче до омріяного студентського життя. Хай щастить!


Як зосередитися на головному? Поради психолога УЧНЯМ під час дистанційного навчання.

Навчання вдома або дистанційно з будь-якого іншого місця може бути дуже ефективним, головне – самоорганізація. Прості поради допоможуть впоратися з великим обсягом роботи і навіть навчитися отримувати задоволення від занять.

  1. Перед початком заняття захистіться від усього, що вас відволікатиме.Передусім – мобільний телефон, навіть якщо він на вібродзвінку, навіть якщо ви плануєте тільки відповідати на СМС. Телефон треба прибрати чимдалі й діставати тільки під час перерв, про які пізніше. Також слід створити навколо себе зону тиші й спокою. Будь-яка незапланована перерва на спілкування зіб’є вас з думки й порушить той порядок запам’ятовування, який ви так довго вибудовували.

  2. Фізіологічні потреби теж не мають відволікати.Під час заняття вам, звичайно, захочеться пити – адже інтенсивна розумова діяльність викликає спрагу. Заздалегідь потурбуйтеся про запас свого улюбленого напою або ще краще – води. Уникайте енергетичних напоїв, якщо ваша мета – саме заняття. Перекус теж має бути приготований заздалегідь: проста і поживна їжа, наприклад, фрукти чи овочі. Уникайте їсти тільки солодке, залиште шоколадному батончику роль десерту – тоді й настрій підвищиться, і з травленням все буде гаразд. Зручний одяг, що не стримує рухів, комфортна температура в кімнаті – усе це теж дуже важливо.

  3. Оберіть відповідний час. Кожен знає, сова він чи жайворонок, тож для дистанційного навчання онлайн можна самому вибрати оптимальну годину для заняття: або рано-вранці, або пізно ввечері. Краще сконцентруватися й ефективно позайматися годину, ніж кілька годин боротися з утомою і вдавати активну діяльність.

  4. Під час занять, якщо вони тривають понад годину, робіть заплановані перерви: після кожних 45 хвилин перемикайтеся на щось інше. Краще за все походити, порухатися, можна зарядитися позитивними емоціями від спілкування з друзями (ось тут і виручить телефон), подивитися коротке відео, перекусити. Довше, ніж на 20 хвилин, відволікатися не варто – адже так можна і забути про головну мету.

  5. До речі, про мету. Дайте відповідь собі на ті запитання, які вас турбують і відволікають від занять. Ось вони, стукаються у ваш мозок: “Як я складу іспит? Подзвонить чи не подзвонить? Вступлю чи не вступлю? Яка в мене буде професія? Скільки я зможу заробляти? Як стати краще за всіх?». На ці запитання необхідно відповісти, інакше мозок буде весь час до них повертатися. Можете навіть виписати їх на папір або обмежитися усними відповідями, головне – щоб вони були логічними, а не емоційними. Наприклад:
    «Як я складу іспит?» – «Якщо вивчу ось цей матеріал і ось той, то здам добре, все від залежить від мене».
    «Подзвонить чи не подзвонить?» – «Поки що займатимуся й відключу телефон, а потім подивлюся на дзвінки й дізнаюся точно. В усякому разі невдахи нікому не цікаві, тобто іспит – передусім».

  6. Позбавтеся будь-якого внутрішнього негативу, пов’язаного з навчанням. Відстежте свої думки з цього приводу. Наприклад, «Я ненавиджу математику» варто замінити на «Я розумію, що математику треба здати, і я з цим впораюся». Замість «Це надто складно для мене» варто казати «Так, це складно, але я молодець і я впораюся». Улюблене пояснення «Я не можу займатися, тому що…» – далі йде виправдання: гамірно, загубилася улюблена ручка, немає підручників, закінчилася кава. Замість цього варто говорити собі й іншим: «Так, я хотів би, щоб у мене були інші умови для занять, але поки це не так, я займатимуся в будь-якій ситуації».

  7. Буває, що усі умови дотримані, уся родина ходить навшпиньки, найкращі онлайн-курсиготові допомогти в підготовці до іспиту, улюблена ручка на столі, зошити і книжки розкладені навкруги. А ось посидючості бракує. Хочеться бігати й стрибати, але час іде, іспит усе ближче. Що ж робити? По-перше, усвідомити, що ви належите до кінестетичного типуі потреба в русі – така ж важлива для вас, як їжа і сон, тільки треба правильно використати її в навчанні. Спробуйте такі прийоми:
    – Коли читаєте матеріал – підкреслюйте, конспектуйте, робіть таблиці. Поєднання руху з розумовою діяльністю допоможе запам’ятати матеріал, краще його систематизувати.

– Слухаєте лекцію і від нерухомості починаєте дрімати? Віджимайте еспандер або розтягуйте гумову стрічку. Можна також робити вправи на фітболі. Звичайно, в класі чи в бібліотеці так не вдасться, зате з онлайн-лекціями – скільки завгодно.

– Доки вчите, сидіть нерухомо й зосереджено, а коли повторюєте чи відповідаєте – можна пострибати або покидати м’ячем у стінку. Ви здивуєтеся, але запам’ятати вийде набагато більше.

Звичайно, це не всі корисні поради, але найголовніші, які допоможуть підготуватися до будь-якого іспиту і впоратися з будь-яким обсягом матеріалу.

7 порад, як зосередитись на виконанні завдань:


1.

Відгородити себе від усього, що може відволікати

2.

Завчасно потурбуватися про фізіологічні потреби

3.

Займатися у свій улюблений час – вранці або ввечері

4.

Робити перерви по 15 хвилин між великими порціями матеріалу

5.

Звільнити свій розум від зайвих питань

6.

Перевести негатив у позитив

7.

Дозволити собі рухатись

Матеріали взятті з розділу « Блог» на www.eduget.com.




Cyberbullying for kids.pdf
Правила поведінки в інтернеті.mp4