Традиції японського чаювання

Дата публікації допису: Feb 25, 2016 4:10:50 AM

Одним із видів японського мистецтва здавна була чайна церемонія. Витончений посуд, ароматний чай, безпомилковість послідовних рухів, а головне — атмосфера церемонії підштовхують до роздумів над життям, над досягненням досконалості у цьому світі. З початком чайної церемонії час ніби зупиняється і людина залишається на самоті з Космосом. Тому японці прискіпливо ставляться і до місця проведення чайної церемонії, і до того, хто її проводить. Таким вимогливим до збереження національних традицій і зобразив свого героя Ясунарі Кавабата у повісті "Тисяча журавлів", яку вивчили учні 11 класу Берестівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на уроках зарубіжної літератури.

В одинадцятикласників виникла ідея поділитися своїми знаннями з учнями 9 класу і вони запросили молодших друзів на влаштовану ними імпровізовану «чайну церемонію». За чашкою духмяного чаю старшокласники вели бесіду про реалії життя, про духовні цінності та національні традиції як японців, так і українців.

Прочитана повість "Тисяча журавлів", мабуть, залишиться у їхній пам'яті як одна тривала чайна церемонія, під час якої проживаєш з героями ціле життя, під час якої вирують приховані від стороннього ока пристрасті і над усім цим панує велике прагнення осмислити все.