Історія навчального закладу

Відкриття нової школи у Берестівці чекали довгих сімнадцять років. Випускники, залишаючи стіни старого навчального закладу, зітхали, із жалем озираючись на недобудову, роботи на якій так довго і, здавалось, безнадійно «заморожені». «Чи ж прийдеться хоча б комусь колись там навчатися?» - це запитання стало риторичним не тільки для берестівців, але й для багатьох в області. Близько 20 років - це ціле життя з його подіями, переміною владних структур, зміною поколінь...

Але у цьому селі завжди пам'ятали і пам'ятають донині, літні люди вкладають у вуха молодим розповіді про тих, хто стояв біля витоків ще тільки-но плану збудувати у Берестівці нову школу. Адже тій, у якій навчалися, вже тоді не пам'ятали старожили скільки років, іншій її будівлі - зараз 97. Плани будівництва почали втілювати у життя голова колгоспу «Прапор Леніна» А.І.Яковенко, сільський голова А.І.Лісненко, начальник районного відділу капітального будівництва та архітектури М.І.Лісненко, вже нині покійні тодішній директор школи І.Т.Лісненко, вчитель О.І.Коваль... Ці люди заклали фундамент нового освітнього центру села, забили перші сваї, створювали і змінювали першопочатковий його проект, розгорнулася цікава і захоплююча, хоч і немислимо важка робота... Та потім все раптом зупинилося, завмерло. Настали важкі часи для країни, багато політичних змін, з багатьма доленосними труднощами зіткнувся наш народ і, звісно, у круговерті тих подій освіта на селі відійшла мало не на останній план» Так будівництво зупинилося -держава раптом обідніла, можливості бюджету «плавали на мілководді», люди збайдужіли і на довгі роки «шумиха» навколо Берестівської школи затихла.

Але те затишшя, на радість усім, хоч і таке довге, та все ж було перед бурею. У 2006 році вир навколо будівництва школи знову підняв свої хвилі мало не до неба! А все - завдяки людям, які в потрібний момент опинилися в потрібному місці. І ось, маємо - державою виді­лено півтора мільйона гривень, ВАТ «Укрнафта» доклала 1 мільйон 300 тисяч, плюс до того обласний бюджет не залишився осторонь -300 тисяч на спеціальне обладнання і меблі... Неабияких, титанічних зусиль було докладено генеральним замовником та розпорядником коштів - управлінням капітального будівництва ОДА на чолі з начальником М.І.Королем та генеральним підрядником -АТЗТ «Прогрес-технологія» (директор М.О.Скрипка). Разом з районним керівництвом тут проведено безліч зібрань і «планьорок», будівель­ники на півроку були відірвані від власних домівок, всі сили кинуто на будівництво Берестівської школи, здавалося, увесь район живе новинами з місця «основних подій», чекає - не дочекається, коли ж новобудову буде введено в експлуатацію. Переживали, допомагали хто як міг, і, що там гріха таїти, були навіть такі, хто кепкував та найменше вірив у завершення справи. Отож, мабуть, наперекір всім тим нехорошим думкам, а на благо розвитку освіти на селі, бо ж, як відомо, є школа - є село, 28 грудня всі, хто був задіяний у будівництві, чи є до нього в тій чи іншій мірі причетним, отримали довгоочікувані за­прошення. На відкриття школи у Берестівці! її червоний дах ще здалеку пломеніє як символ життя села. Ще здалеку чутно церковний спів та гомін людей. То отець Андрій прибув з Недригайлова, щоб освятити новобудову. Опісля побажань добра і миру в її стінах, священнослужителями дітям були роздані книжечки «Дитячий молитослов та духовні настанови». Також школі подаровано ікону святого Сергія Радонєжського, який, за словами отця Андрія, є покро­вителем тих, хто прагне мудрості у житті; для бібліотеки навчального закладу повний комплект книг «Житіє святих». Сила-силенна гостей з'їхалася і зійшлася на відкриття школи. І діти, й вчителі, і районне та обласне керівництво, директори всіх шкіл Липоводолинщини, пенсіонери-педагоги. Піснями прикрашали свято працівники районного Будинку культури. Ведучі оголошують почесних гостей, серед яких заступник голови ОДА О.Ф.Лаврик, начальник управління капітального будівництва М.і.Король, директор АТЗТ «Прогрес-технологія» М.О.Скрипка, начальник обласного управління освіти та науки Л.В.Пшенична, заступник начальника НГВУ «Охтирка-нафтогаз» О.І.Макаренко, заступник начальника відділу у справах молоді та спорту ОДА О.А.Салатенко, голова районної ради Є.Ю.Сидоров, заступники голови РДА О.М.Гелеверя, Д.Г.Голодний, І.Ф.Легуша, начальник відділу освіти РДА В.М.Троценко та багато, багато інших персон, які своєю діяльністю допомагали і прискорювали настання миті відкриття школи в Берестівці.

Щирі слова привітань і побажань линули з уст гостей, від усього серця дякували всім сільський голова Л.П.Слатвицька, нинішній директор школи В.О.Гречаник. Також сільський голова зачитала привітальну телеграму від депутата Верховної Ради попереднього скликання, випускника Берестівської школи І.М.Рішняка, який не зміг прибути на святкування через стан здоров'я. Він у свій час також доклав зусиль для відновлення будівництва школи. Своїми спогадами, а також радістю за прийдешнє покоління поділився вчитель-пенсіонер, який 43 роки віддав педагогічній ниві, М.І.Заїка. А ще - було багато подарунків, як і годиться на новосілля. Від обласної адміністрації школа отримала комп'ютерний клас на 6 робочих місць, від районної ради та адміністрації - кольоровий телевізор, АТЗТ «Прогрес-технопогії» - музичний центр, супутникову антену від Берестівської сільської ради, спортивну форму від управління у справах молоді та спорту ОДА. Виступили на святі і найменшенькі учні, які подякували за подароване щастя навчатися у новій, прекрасній школі.

Коли символічний ключ було передано директору навчального закладу В.О.Гречанику, настала хвилююча мить перерізання стрічки на вході та перші кроки до новенької школи - дуже красивого за своїм архітектурним рішенням, двохрівневого приміщення, збудованого із сучасних матеріалів. Це і пластикові вікна, і гіпсокартонні стіни, по­фарбовані у стильні сучасні кольори, освітлення, сантехніка, обладнання... Неперевершено гарно і продумано. (До речі, дзвоник, який повідомлятиме учням про початок і закінчення уроків, також вмонтовано і для хвилювань з цього приводу більше немає причин). Школа розрахована на 132 місця, зараз її відвідує 124 учні . Як повідомила адміністрація навчального закладу, через 5 років школа відповідатиме кількості, на яку розрахована. Поки ж - діти і вчителі готові гідно продовжувати навчання, оберігати шкільне майно. А ще - і надалі виховувати на берестівській землі таких почесних і знаних людей з великої літери, якими є славні випускники школи Берестівки - депутат І.М.Рішняк, генерал-майор артилерійських військ України М.П.Грицай, герої Радянського Союзу Г.М.Шевченко, М.С.Синько...