І маки зацвіли по всій землі, бо кров солдатів знову пролилася

Дата публікації допису: May 18, 2016 4:4:32 AM

Друга світова війна – найбільш кривава сторінка в історії людства. Вона завдала народам світу величезних людських і матеріальних втрат. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн. осіб у всьому світі. Кількість жертв досі точно не встановлено. Саме як страшну трагедію Другу світову пам'ятають і згадують в усьому світі. Ми пам'ятаємо, якою страшною трагедією для українців була та війна, пам'ятаємо що ця трагедія була такою масштабною через те, що ми не мали своєї держави.в Україні 8 травня вперше на офіційному рівні відзначається Деньпам’яті та примирення. Тож, Україна спільно з Європою вшанує жертв війни. Вже багато років загальноєвропейської традицією стало прикрашання одягу квіткою червоного маку, яка символізує для Європи пам'ять про героїв, загиблих у боях ХХ століття.

Дикі маки – єдині квіти, здатні цвісти, коли все довкола мертве. Червоний мак – не лише європейський, але й український символ, адже в нас здавна кажуть: маки цвітуть там, де була пролита козацька кров. Український письменник Михайло Стельмах переповідав легенду про козака Мака, який від ординців рятував дівчат і був знищений ворогами. Вороги покришили його тіло на мак. Думали, що вже про нього ніколи пам’яті не буде, а навесні в тих полях розквітли маки. Дійсно, цей символ є пам’ятним для всіх загиблих українців у різні часи, різних війн.

Ідея застосувати червоний мак в якості нового для України символу Дня Перемоги належить Українському інституту національної пам'яті та Національній телекомпанії України. Графічний дизайн розробив харків'янин Сергій Мішакин.

Зображення повинно викликати асоціації не тільки з квіткою, але і з кривавою раною від кулі. Це символ поваги до тих, хто переміг нацизм, символ скорботи й пам'яті про загиблих.

Учні школи разом із класоводами та класними керівниками напередодны свята виготовили червоні маки - символ памяті про загиблих.

9 травня, одягнувши червоні маки, учні взяли участь у проведенні Мітингу пам’яті та вшанували загиблих у Другій Світовій війні.