Психологічні рекомендації педагогічним працівникам "Як поводити себе під час карантину?"

Дата публікації допису: Apr 03, 2020 5:53:6 AM

В Україні, як і в багатьох країнах світу введено карантинні заходи для запобігання поширенню коронавірусу COVID -19. У цей час заклади освіти перейшли на навчання з використанням дистанційних технологій.

Як організувати навчання та зворотній зв`язок з дітьми, комунікацію з учнями та батьками? Як зберегти своє здоров`я та здоров`я рідних? Як допомогти собі пережити карантин, при цьому не впасти в паніку, нейтралізувати негативні емоції, зберегти наявний внутрішній ресурс (фізичні і моральні сили, які потрібні для повсякденного життя)? Ці питання нині хвилюють педагогічних працівників і викликають типовий стан – стрес-реакцію на події. Головне для кожного – адаптуватися до змін і при цьому зберегти фізичне та психічне здоров`я.

Дослухайтеся до порад психологів:

1. Під час епідемії дотримуйтеся гігієнічних вимог, які рекомендують медичні працівниками.

2. Пам`ятайте, що тривога, страх, сум, почуття безвиході – це нормальна реакція організму на наявну ситуацію.

3. Намагайтеся критично оцінювати ту інформацію, яку отримуєте з соціальних мереж, Інтернету. Обмежте її кількість. Оберіть для себе лише надійні джерела інформації.

4. Організуйте відпочинок в інформаційній тиші, адже мозок відпочиває саме так.

5. Вчіться накопичувати свій внутрішній ресурс. Для цього визначте справи, які обов`язково треба зробити та пріоритети на особистісні потреби (цікаве спілкування, заняття улюбленими справами).

6. Намагайтеся постійно знаходити для себе приємні події, образи, запахи у навколишньому світі. Це допомагає стабілізувати свій емоційний стан.

7. Ретельно підходьте до вибору кола свого спілкування, адже це істотно впливає на ваше самопочуття. Дозвольте собі відмовитися слухати скарги інших людей, давати їм поради.

8. Навчіться способів зниження тривоги за допомогою обіймів:

- обійми з людиною, якій довіряєте;

- обійми себе (права рука на ліве плече аж на спину, ліву руку так само на праве плече та спину);

- обійми подушки, дерева чи інших можливих речей.

9. Виконуйте дихальні вправи, які допоможуть заспокоїтися і прокачати легені. Найпростіша вправа, яку можна виконати «три по три»: на 1,2,3 – вдих, 1,2,3 – затримка дихання, 1,2,3 – видих. Подихайте так хоча б 3-4 цикли.

10. Спробуйте відкрито вилаятися на ситуацію, хворобу, але ні в якому разі не на особистість.

11. Використовуйте гумор як гарний вихід з тривожного стану. Послухайте чи прочитайте щось гумористичне, або ж самі з кимось пожартуйте.

12. Для контролю за емоційним станом використовуйте повторення позитивних та коротких простих тверджень (усно чи письмово) на зразок: «Я здорова (ий). Я повна(ий) життєвих сил», «Я можу управляти своїми емоціями» та інше.

13. Використовуйте вправи на візуалізацію. Коли виникають негативні думки, уявіть, що ви збираєте їх в кулак і викидаєте (для цього зробіть різкий, такий, що «відрізає», жест лівою рукою та уявіть, як ви відрізаєте і відкидаєте цю думку).

14. Частіше згадуйте приємні моменти, особливо перед сном. Це підвищить вироблення «гормону гарного настрою» і «гормону щастя».

15. Пам`ятайте, що карантин – це виклик як для дітей так і для їх батьків. Тому, не всі відразу зможуть самоорганізуватися. На це потрібен час. Зважайте на це!

Ми запропонували Вам кілька порад, якими можете скористатися. Можливо у Вашому арсеналі є і інші? Головне – щоб це допомагало.

Бережіть себе! Бережіть своїх близьких!

Рекомендації розроблені методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Липоводолинської селищної ради