Новини

На початку лютого 2024 року Науково-консультативний Центр читання та дитячої книги отримав дивовижний сюрприз. Наші давні колеги з Вінницького державного педагогічного університету імені  Михайла Коцюбинського подарували нам замість загублених після потрапляння ракети в корпус нашого навчального закладу величезну кількість дитячих книжок: від віммельбухів та елерманів для наймолодших до «товстих» видань для підлітків, від казок та потішок до підручників з дитячої літератури. Навіть користуючись тільки цим фондом можна організувати цікаве проведення занять для студентів факультету початкового навчання, дошкільної освіти, для дітей та батьків. 

Низький уклін усім, хто долучився до цього подарунку! Разом – ми сила! Разом ми переможемо!

5 жовтня відзначають Всесвітній день Учителя, який був започаткований ЮНЕСКО в 1994 році. До цього свята студенти 2 курсу факультету початкового навчання під керівництвом кураторів взяли участь у челенджі "Розкажи мирилку". Окремі відео об'єднали в три ролики і представили на сторінці Центру читання та дитячої книги у Фейсбуці. https://www.facebook.com/profile.php?id=100063564131883 

КОНКУРС ФОТОПЛАКАТІВ ДО ДНЯ ВЧИТЕЛЯ

До 27.09.2021 необхідно розробити фотоплакат за темою «Книга – школа – учитель – маленькі читачі». Паперовий варіант плакату принести до 309в (електронний не знищувати, щоб мати можливість, за потреби, внести корективи).

Розмір роздрукованого плакату - А3. На плакаті має бути фото привабливого молодого красивого вчителя (студента), який читає або тримає книжку. Можуть бути зображення дітей (які читають, або тримають книги, або які одягнені, як літературні герої. Але фото студента-студентів обов'язкове!)

До речі,  студенти можуть сфотографуватися зі своєю вчителькою початкових класів. Але при цьому на плакаті має бути дитяча книжка. Може студентка дарує книжку, може учителька студентці. Може студентка читає, а діти слухають, або старша учителька гладить її по голові.

На плакаті можуть бути написи, на кшталт:

- Це моя улюблена дитяча книжка. А що подобалося читати тобі в дитинстві?

- Я люблю читати! А ти?

- Я знаю, як навчити дітей читати! А ви знаєте?

- Мій улюблений книжковий герой - … А в тебе?

Плакат повинен мати профорієнтаційну спрямованість (тобто закликати до вступу до факультету початкового навчання ХНПУ імені Г.С.Сковороди).

Спогади викладачів факультету початкового навчання про те,  які книжки вони отримали в подарунок у дитинстві 

«У моєму дитинстві мені дарували багато книжок, вони зберігаються у родині до сьогодні і читалися дітям, онукам. У дитинстві мені дуже подобалася книга, яка була у моєї хрещеної мами. І в один чудовий день вона мені її подарувала. Це книга – Казиміри Полякової «Старичок-Лесовичок».

Декан факультету, проф.,  д.п.н. Довженко Т.О.

«Книжкова шафа займала почесне місце в нашій вітальні, а сімейне читання довгими зимовими вечорами – один з найкращих спогадів мого дитинства. Мені часто дарували книжки. Найбільш цікавою була збірка українських народних казок «Калиточка», вона містила чудові ілюстрації Анатолія Базилевича, які я любила переглядати. Справив враження на мене й подарунок тітоньки до Нового року – «Казки Шарля Перро».

Д.п.н., доц., зав.каф. Л.П.Ткаченко


«У дитинстві мені часто дарували книжки, але була одна  - особлива. Автор  - естонський дитячий письменник Ено Рауд написав історію про гномиків-накситралів «Муфта, Півчеревичка і Мохобородько». Спочатку я отримала першу частину книжки російською мовою у перекладі Лео Вайна. Із захопленням прочитала її. А після цього дуже захотілося дізнатися продовження!.. І мама знайшла другу і третю частини в своєї знайомої на роботі. Але ці частини були українською мовою. Якщо до цього я читала переважно російською мово, то тут мені було байдуже – настільки було цікаво.

Ця книжка назавжди закарбувалася в пам’яті ще й тому, що мала надзвичайні ілюстрації Е. Вальтера.»

Доцент, к.п.н.  Ємець А.А.


«Мені дарували багато книжок у дитинстві, бо я дуже любила читати. Як подарунок запам’яталась книга – «Казки Пушкіна»; яскраві ілюстрації захоплювали, вона була дуже цікавою, а від кожної сторінки відчувався приємний і особливий аромат».

Доцент, к.ф.н. Купіна І. О.

«Моє дитинство пройшло у дитячій бібліотеці, у великому книгосховищі, серед величезної кількості книжкових шаф. Тому, книга завжди була у моєму житті. Коли я закінчила 1 клас, то одинадцятикласник подарував мені книгу Д.Дефо «Робінзон Крузо» у перекладі К. Чуковського. На мене, маленьку дівчинку, ця книжка справила неабияке враження, захопила дивовижними пригодами, змусила переживати за головного героя та тримала весь час у захваті».

Науковий співробітник Дьякова Ю.С 

«Книга О.Ільїної «Четверта висота» найбільш запам'яталась як подарунок. Вона захоплювала своїм сюжетом.»

Д.п.н., професор, зав.каф. О.М. Іонова 

«У моєму житті найбільше враження справила книжка-дарунок Г.Х. Андерсена «Кресало». Вона зачаровувала своїми панорамами»

К.п.н., доц.  Партола В.В. 

«У моєму дитинстві було багато книг. Читанням був зайнятий майже весь вільний час, це було найбільше захоплення нашого дитинства. Книги дарували, купували, брали для читання в бібліотеках, один в одного, укладали підписку, намагалися зібрати повні збірки творів улюблених авторів або за жанрами. Це були часи читацького і книжкового буму!»

Професор,д.п.н., зав. каф.Ушмарова В.В.

«Книга «Маленький принц» (Антуан де Сент-Екзюпері) найбільш запам'яталась як подарунок. Ця книга була найулюбленішою, бо мала дуже гарні ілюстрації.»

Викладач Небитова І. А.

«Найбільше враження серед подарованих книжок з мого дитинства була книга І. Акімушкіна «Батискаф». Серед усіх книжок я пам’ятаю саме цю книгу, яка вразила по-перше своєю незвичайною формою, адже тоді зазвичай були книжки прямокутні, а ця у вигляді батискафу. А відкриваючи книгу я потрапляла у чарівний підводний світ.»

Викладач Зозуля К.В.

В рамках Тижня Закоханих на Факультеті початкового навчання, який присвячено святкуванню Дня Святого Валентина, співробітниками кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті та Науково-консультативного центру читання та дитячої книги Дьяковою Ю.С. та Левандовською Г.В. було проведено інтерактивну гру «Тема «кохання» у дитячій літературі» серед студентів 11 та 12 груп.

Яскравою і змістовною виявилась екскурсія 4 та 5 лютого 2021 року до Харківської обласної бібліотеки для дітей. Студенти 21 та 24 групи 2 курсу факультету початкового навчання отримали знання з історії найкращої обласної бібліотеки для дітей, мали можливість поспілкуватися із співробітниками, записатися й отримати книжки, які їм були потрібні для занять з дитячої літератури та мовотворчості.

Відповідальні Ємець А.А., Дьякова Ю.С., Левандовська Г.В.

Нові поповнення фонду Науково-консультативного центру дитячої книги та читання! 

Українська мова та читання: підручник для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти (у 2-х частинах): Автори – викладачі нашого університету к.п.н., доц. Коваленко О.М., к.п.н., доц. Ємець А.А. (видавництво "Ранок", 2020).

 Робочий зошит до підручника Ольги Коваленко «Українська мова та читання» для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти. Пропоновані в зошиті завдання дозволять забезпечити індивідуальний і диференційований підхід до вивчення української мови. Завдання, вміщені в ньому, згруповані за темами, визначеними чинною програмою і підручником.

Український дзвіночок: для 3 класу з навчанням рос. мовою закл. заг. серед. освіти: до підручника Ольги Коваленко «Українська мова та читання» (частина 1). Посібник містить матеріал з української мови для організації та проведення в 3-му класі уроків повторення з кожної вивченої теми, узагальнення знань в кінці навчального року, уроків розвитку зв'язного мовлення, а також матеріал для контролю навчальних досягнень учнів.

Робочий зошит до підручника Альони Ємець, Ольги Коваленко «Українська мова та читання» (Частина 2) для 3 класу з навчанням російською мовою закладів загальної середньої освіти. Значна увага в посібнику приділяється розширенню кола читання завдяки залученню третьокласників до активної самостійної підготовки до уроків позакласного читання.

Джежелей О.В., Емец А.А. Книга для дополнительного чтения. 3 класс. - Х.: Издательство "Ранок", 2020. - 128 с. Пособие отвечает требованиям государственной программы третьего года обучения и направлено на системное формирование читательских умений. Пособие универсально и может быть использовано как в учебное время, так для внеурочных занятий, чтения на каникулах. Учебное чтение составляют лучшие образцы детской художественной литературы во всем ее жанрово-видовом разнообразии. В книге прослежены связи с украинской и зарубежной литературой. Представлена система упражнений с книгой.

З цими та іншими підручниками та посібниками для початкової школи можна познайомитися:

- на кафедрі теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті (аудиторія 314-В),

- у науково-консультативному центрі читання та дитячої книги (аудиторія 309-В),

- у науково-дослідній лабораторії методичного забезпечення безперервної системної освіти школа - ВНЗ (аудиторія 201-В).