Новини кафедри

 Теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті

27 жовтня 2023 під керівництвом завідувачки кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті проф. Ткаченко Л.П. куратори акадмемічних груп (Гнатовська К.С., Ємець А.А., Коваленко О.М., Купіна І.О.) зі студентами 2 та 3 курсів взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності. 

4 жовтня 2023 викладачі кафедри теорії та методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті доценти А.А.Ємець та О.М.Коваленко взяли участь у вебінарі «Олена Пчілка - погляд із сьогодення (у межах проведення циклу вебінарів «Цвіт української педагогіки: сучасне і минуле»), що був організований та проведений Інститутом педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна. Спікер - професорка Ірина Щукіна – поділилася своїми думками щодо сучасних поглядів на життя, творчість, внесок у розвиток національної культури матері Лесі Українки, відомої фольклористки та письменниці Олени Пчілки.

20 вересня відзначає ювілейний день народження Джежелей Ольга Валентинівна - професор кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті, керівник Лабораторії науково-методичного забезпечення безперервної системної освіти "школа - ЗВО", визнана фахівчиня у галузі методики початкової освіти. Шановна, Ольго Валентинівно, увесь факультет початкового навчання радо вітає Вас зі святом і зичить здоров'я, щастя, невичерпного оптимізму й нових творчих досягнень. 

З повагою факультетська спільнота.

13 вересня відбулося знайомство першокурсників з колективом  кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Завідувачка кафедри Ткаченко Л.П. представила колег, а викладачі поінформували студентів про основні напрями своєї роботи. Доц. Коваленко О.М. розповіла про роботу СНТ, було обговорено можливості долучення першокурсників до роботи в наукових гуртках та групах, у роботі науково-методичних лабораторій та Центру читання і дитячої книги. Першокурсники зробили цікаві візітівки-презентації своїх груп. Зустріч пройшла в атмосфері дружної й плідної співпраці.

Кафедра готує низку заходів про Григорія Сковороду 

24 листопада 2023 року студенти 21 та 31 груп факультету початкового навчання разом із кураторами Гнатовською К.С. та Купіною І.О. провели захід, присвячений ушануванню памʼяті Г.С.Сковороди, за темою: «Що є свобода?» Діалог із Григорієм Сковородою». Українське сьогодення вимагає від суспільства особистості сковородинівського типу, якій під силу творення духовного простору, утвердження ментальності. Усе це й актуалізує звернення широкого загалу

до спадщини філософа, яка маніфестує, що людина може розкритися в різноманітних царинах буття.Студенти разом із кураторами й проф., зав.каф. Ткаченко Лідією Петрівною пригадали цікавинки з життя й творчості Григорія Сковороди, прослухали радіоспектакль за участю Ади Роговцевої та Сергія Жадана, вербалізували враження від почутого. Розібрали детально анімовану й озвучену Марією Бабич та Посилаєвою Анною байку «Собака і Вовк», відповіли на запитання,  опрацювали завдання в Google формі, продивилися checklist «Пізнай себе!». Резюмовано: повчання Г.С.Сковороди повинні стати лейтмотивом життя:

1. Робота наша — це джерело веселощів. А коли кого робота не звеселяє, той не має з нею спорiдненостi, хто не є приятелем й вiрним i нiчого біля неї не любить, той завжди неспокійний i нещасливий. Але нема солодшого, як спільна для нас усiх робота.

2. Досвід — батько мистецтва, знання та звички. Звідси народились усі науки, книги, i вправності…

3. Маючи друзів, вважай, що ти володієш скарбами…

Хто для вас Григорій Сковорода.mp4

Кафедра готує низку заходів про Григорія Сковороду 

З 17 квітня в Україні триває сертифікація 917 вчителів початкових класів. Практичний досвід учасників сертифікації з м.Коломиї та м.Рівного відповідно до методики експертного оцінювання професійних компетентностей вивчала сертифікований експерт ДСЯО України, доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Н.М.Чернушенко.

Для учасників ІІІ етап сертифікації триває лише один день, протягом якого експертні групи оцінюють 15 професійних компетентностей за допомогою таких методів збору інформації: спостереження за навчальними заняттями та їх самоаналізом; аналіз самопрезентацій учасниць сертифікації; проведення інтерв’ю з учасницями сертифікації.

5 квітня 2023 року відбулося чергове засідання кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Завідувачка кафедри Лідія Петрівна Ткаченко провела засідання у форматі онлайн зустрічі. Упродовж засідання обговорювалися актуальні робочі питання, зокрема:

1. Про участь у конкурсі на заміщення вакантних посад викладачами кафедри.

2. Підготовка до звітування викладачами кафедри за 2022/2023 навчальний рік за всіма напрямами. Заповнення електронних журналів та усієї необхідної документації.

3. Проведення відкритих занять викладачами кафедри з дотриманням усіх вимог. Дотримання графіку взаємовідвідування занять.

4. Профорієнтаційна робота.

9 березня 2023 року відбувся ще один семінар з підготовки вчителів початкових класів до сертифікації педагогічних працівників. У межах роботи освітнього хабу проводилася підготовка до розв’язання тестових завдань із сучасної української мови. Заняття провела доц. Чернушенко Н.М. 

27 лютого 2023 року відбувся ще один семінар з підготовки вчителів початкових класів до сертифікації педагогічних працівників. У межах роботи освітнього хабу заняття провела проф. Ткаченко Л. П. Під час семінару вчителі систематизували свої знання з питань організації мовно-літературної освіти молодших школярів, методики навчання української мови й літературного читання, сучасних технологій формування комунікативної компетентності учнів початкових класів.

19 грудня 2022 року в університеті відбулася щорічна церемонія нагородження Сковородинівський олімп. 

Привітаймо нашого колегу Андрія Сергійовича Квашу з відзнакою в номінації «Волонтери». 

Пишаємось тим, що двічі було відзначено заслуги нашої завідувачки кафедри Лідії Петрівни Ткаченко. Вона визнана переможницею в номінації «Викладач очима студентів» та дипломантом номінації «Людина року». 

Вітаємо наших колег і зичимо їм нових успіхів у професійній та громадській діяльності.

9 листопада 2022 року викладачі кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті разом зі студентами взяли участь у наймасовішому україномовному флешмобі осені – Всеукраїнському радіодиктанті української єдності. 

Дякуємо усім! Тим, хто доєднався! І тим, хто дав нам можливість писати цьогоріч диктант українською мовою! Все буде Україна!

09.11.2022 року куратори 11, 12, 13, 21 та 22 академічних груп (Гнатовська К.С., Ємець А.А., Коваленко О.М., Купіна І.О., Левандовська Г.В.) разом зі студентами взяли участь в інформаційно-роз'яснювальному заході щодо висвітлення правил поведінки під час бойових дій. Під час онлайн-заходу від представників ДСНС України слухачі дізналися про правила поводження при обстрілах та з вибухонебезпечними предметами, алгоритм дій під час радіаційної небезпеки та дії при наданні невідкладної долікарської допомоги.

4 листопада 2022 року відбулося чергове засідання кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Завідувачка кафедри Лідія Петрівна Ткаченко провела засідання у форматі онлайн зустрічі. Упродовж засідання обговорювалися актуальні робочі питання, зокрема:

1. Підготовка до заходів, присвячених 300-річчю з дня народження Г.С. Сковороди.

2. Підготовка до звітування викладачами кафедри за 2022 календарний рік за всіма напрямами. Заповнення усієї необхідної документації. 

3. Заліково-екзаменаційна сесія на факультетах початкового навчання та дошкільної освіти усіх форм навчання.

4. Проведення відкритих занять викладачами кафедри з дотриманням усіх вимог. Обговорення відкритого заняття викл. Левандовської Г. В.

5. Профорієнтаційна робота.

22 вересня 2022 року в ХНУ імені В. Н. Каразіна відбулася Міжнародна наукова конференція "Рефлексії про Григорія Сковороду у ХХІ столітті". 

На пленарному засіданні наш університет-факультет з доповіддю "Риторичний потенціал творчості Григорія Сковороди" представляла Лідія Ткаченко, д-р пед.наук, завідувачка кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті.

21 вересня 2022 року відбулося чергове засідання кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Завідувачка кафедри Лідія Петрівна Ткаченко провела засідання у форматі онлайн зустрічі. Упродовж засідання обговорювалися актуальні робочі питання, зокрема:

1. Особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану. Заповнення усієї необхідної документації

2. Підготовка до звіту з наукової роботи кафедри за 2022 рік. Наповнення репозитарію. Можливість отримання авторських свідоцтв.

3. Сертифікація курсів навчальних дисциплін на платформі Moodle.

3. Виховна робота зі студентами.

Сьогодні, 25 серпня 2022 року, відбулося засідання кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті. Завідувачка кафедри Лідія Петрівна Ткаченко провела засідання у форматі відеоконференції. Упродовж засідання обговорювалися наступні питання:

1. Особливості освітнього процесу в умовах воєнного стану.

2.Необхідність сертифікації курсів навчальних дисциплін на платформі МУДЛ.

3. Розроблення методичних рекомендацій для здобувачів усіх освітніх рівнів, з метою забезпечення високого рівня якості освітнього процесу.

5 травня в режимі онлайн конференції відбулася презентація науково-методичних лабораторій факультету початкового навчання, на якій були присутні студенти різних курсів та викладачі всіх кафедр.  Професорка Ткаченко Л.П. познайомила студентів із напрямами наукових досліджень та  перспективами наукової роботи. Заступницею декана з наукової роботи доц. Коваленко О.М. було представлено та презентовано лабораторію методичного забезпечення безперервної системної освіти школа-ЗВО, а з провідними напрямами роботи Центру дитячої книги та читання познайомила його

завідувачка доц. Ємець А.А.

Напрями наукової роботи кафедри природничо-математичної галузі представила доц. Старікова Л. П., а про спільну роботу з кафедрою початкової і професійної освіти у межах проблематики лабораторії інноваційних технологій доповіла доц. Філатова Л. С.

Дякуємо всім за співпрацю і запрошуємо долучатися до наукових досліджень.

4 травня 2022 року  завкафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті взяла участь у засіданні круглого столу, ініційованого Освіторією. Батьки, вчителі, викладачі педагогічних ЗВО обговорювали питання стратегії розвитку сучасної освіти, зокрема її пріоритети в умовах воєнного стану. 

3 травня 2022 викладачі кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті долучилися до вебінару професорки Оклендського університету, еспертки в галузі якості освіти Барбари Оуклі. Обговорювалися питання організації навчання дітей під час війни. Авторка презентувала свою книгу

" Навчаємо вчитися". Наші викладачі одержали сертифікати і запрошення на наступні зустрічі з визнаними експертами європейської освіти.

Увага! 05.05.2022 об 11.20 відбудеться презентація роботи науково-методичних лабораторій факультету початкового навчання під керівництвом завідувачки кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній початковій і спеціальній освіті, доктора педагогічних наук, доцента - Ткаченко Лідії Петрівни.

Приєднуйтесь за посиланням:

https://meet.google.com/uwu-xkmb-key

Чекаємо на вас!

Щороку, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1 грудня відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. В рамках цієї дати завідувачкою кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій і спеціальній освіті Ткаченко Лідією Петрівною для студентів факультету початкового навчання було проведено оглядову лекцію для підвищення поінформованості щодо ВІЛ/СНІДу та  порушень прав і свобод людей, які мають позитивний ВІЛ-статус.