Informace k zápočtu

Abychom tím nezaplevelili zbytek webu, potřebné informace k zápočtu budou všechny tady.

Postupně se tu objeví zadání první, druhé i třetí sady domácích úkolů.

K první sadě:

Děkuju všem za odevzdání první sady domácích úkolů. Všem jsem vám k nim poslal reakce a zhruba od třetiny z vás ještě očekávám nějaké dodělávky.

Ke druhé sadě:

Termín odevzdání druhé sady byl v pondělí 4. května. Mám ji už téměř opravenou. Kromě jiného jsem pro vás zase připravil TeXovou šablonu. Najdete ji na této stránce. Pokud se ji rozhodnete použít (nebo obecně použít TeX), uděláte mi tím radost a rozhodně nebudu nijak hodnotit to, že s TeXem neumíte nějak zvlášť dobře pracovat.

Je doporučené na sepsání použít TeX, ale pokud úlohy sepíšete čitelně ručně a pak je rozumně vyfotíte/oskenujete (existuje spousta aplikací na focení dokumentů, např. Notebloc PDF scanner), taky je to v pořádku. Každopádně by řešení mělo být sepsané ve větách. Není potřeba plýtvat slovy, ale napsat jen spoustu vzorců a skoro žádný text je málokdy správně.

Ke třetí sadě:

Třetí sada obsahuje hned sedm možností, z nichž si stačí vybrat dvě. Nechávám na vás, co vám připadá nejlákavější. Často jde o samostudium nějakého mírně pokročilejšího tématu spojeného s vyřešením nějakého příkladu. Ještě víc než u předchozích sad doporučuju spolupráci!



Obecně:

Pro ty, kteří chtějí LaTeX vyzkoušet, jsem sepsal pár tipů a vytvořil šablonu, abych vám začátky TeXání maximálně usnadnil.

Navíc počítám s tím, že

1) si s úlohami budete vzájemně pomáhat (udržovat kontakt se spolužáky je podle mě základní způsob, jak se z distanční výuky nejen nezbláznit, ale dokonce si ji udělat příjemnou);

2) když se na něčem zaseknete, tak mi napíšete a řeknete si o nápovědu, třeba ve stylu: „Roznásobil(a) jsem to, pak jsem zkoušela(a) [to a to], ale nezdá se, že by to k něčemu vedlo – co dál?“; drobné tipy k úlohám pro všechny jsem už na stránky vyvěsil;

3) odevzdané úkoly samozřejmě nebudou perfektní – na problematické části vás upozorním, poradím vám a poskytnu dost času na opravu.

Rozhodně vám neplánuju dělat problémy kolem získání zápočtu; smyslem předmětu je to, abyste se potkali se zajímavou matikou. Úkoly slouží primárně k tomu, abyste se přinutili některé příklady nejen vyřešit, ale i pořádně sepsat, a dostali k nim důkladný komentář – ne k tomu, abyste je nezvládli vyřešit a předmět vzdali.