Науковий практикум 2022

Викладачами кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка був організований в онлай-режимі науковий практикум «Сучасні технології у дошкільній освіті», який проходив з 6 до 28 травня 2022 року. Обсяг програми складав 60 год./2 кредити.

Навчальний курс для здобувачів освітніх ступенів бакалавра, магістра, освітньо-наукового ступеня доктора філософії, представників педагогічної громадськості, вихователів дітей дошкільного віку, вихователів-методистів ЗДО включав теоретичну та практичну складові.

У теоретичному блоці учасники мали змогу осягнути загальні засади інноваційних технологій у галузі дошкільної освіти. Так, про особливості використання лялькотехніки в соціальному і моральному розвитку дітей дошкільного віку на високому професійному рівні доповіла завідувачка кафедри дошкільної освіти професор Олена Гнізділова. Викладачем кафедри, доц. Анжелою Пасічніченко були розкриті основні аспекти психічного здоров’я дошкільника: особливості, чинники формування, причини порушень. Цікавою та актуальною була доповідь доц. Оксани Вашак на тему «Портфоліо дошкільника та вихователя як інноваційна технологія в ЗДО», де розглядалися питання професійної діяльності, самоосвіти та результати професійних досягнень. Про важливість використання сучасних засобів виховного впливу в процесі ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку поінформувала слухачів ас. Юлія Дубовик.

У практичному блоці слухачі ознайомилися із технологією розвитку критичного мислення та дослідницькою діяльністю дошкільників у природі, яку розкрила доц. Ірина Карапузова. Про специфіку застосування театрально-хореографічної технології у роботі з дітьми з особливими потребами поінформувала доц. Оксана Вільхова. Доц. Ольга Гришко репрезентувала можливості використання технологій логіко-математичного розвитку дітей в освітньому просторі закладів дошкільної освіти; доц. Лілія Зімакова розповіла про технології використання сучасного мистецького-ігрового матеріалу в креативному розвитку дитини дошкільного віку, а доц. Наталія Ковалевська – про технології налагодження взаємодії вихователя з дитиною та її родиною.

Потрібно відзначити роботу викладачів кафедри дошкільної освіти, які змогли зацікавити учасників практикуму сучасними технологіями в галузі дошкільної освіти. За результатами наукового практикуму слухачі продемонстрували набуті знання про роль та важливість сучасних технологій в освітньому просторі закладів дошкільної освіти як засобу всебічного розвитку дітей. Здобули та удосконалили фахові компетентності у галузі дошкільної освіти, реалізували можливості комунікації та обміну досвідом із колегами, отримали неоціненний досвід.

По завершенню роботи усі учасники наукового практикуму отримали сертифікати, над підготовкою яких працювали ас. Тетяна Фазан та доц. Наталія Манжелій, Оксана Рудич.

Науковий практикум 2021

З 23 квітня 2021р. до 29 травня 2021 р. викладачами кафедри дошкільної освіти був організований науковий практикум «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ» (обсяг програми: 60 год./2 кред.). Навчальний курс для здобувачів освітніх ступенів бакалавра, магістра, освітньо-наукового ступеня доктора філософії, представників педагогічної громадськості, вихователів дітей дошкільного віку, вихователів-методистів ЗДО включав теоретичну та практичну складові. У теоретичному блоці учасники мали змогу осягнути загальні засади інноваційних технологій у галузі дошкільної освіти. Зокрема про методику використання ляльки-персони в соціальному і моральному розвитку дітей дошкільного віку; інтеграцію засобів виховного впливу в процесі ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку; психічне здоров’я дошкільника: особливості, чинники формування, причини порушень; портфоліо дошкільника як інноваційну технологію в ЗДО; портфоліо вихователя як інноваційну технологію в ЗДО (професійна діяльність, самоосвіта, результати досягнень) та інше. У практичному блоці слухачі знайомилися із технологією розвитку критичного мислення: дослідницькою діяльністю дошкільників у природі; створенням міні-лабораторії вдома: обладнання, техніка безпеки; театрально-хореографічною технологією роботи з дітьми з особливими потребами та інше.

За результатами наукового практикуму слухачі ілюстрували отримані психолого-педагогічні знання про роль та важливість сучасних технологій в освітньому просторі закладів дошкільної освіти як засобу всебічного розвитку дітей. Здобули та удосконалили фахові компетентності у галузі дошкільної освіти, реалізували можливості комунікації та обміну досвідом із колегами, отримали неоціненний досвід.

По завершенню роботи завідувчка кафедри дошкільної освіти професор О.А. Гнізділова та розробниця програми доцент кафедри дошкільної освіти О.О. Вашак вручили усім учасникам наукового практикуму сертифікати.