Розважальний захід «Мандруємо стежинками літа»

17 серпня кафедра дошкільної освіти Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка провела розважальний захід «Мандруємо стежинками літа» для вихованців Полтавського ЗДО № 5  «Ягідка». Діти із задоволенням брали участь у різних локаціях: творчій, мистецькій та спортивній.  До заходу приєдналася ректорка, професорка  Марина Гриньова, декан факультету педагогічної і мистецької освіти, професорка Наталія Сулаєва, завідувачка, професорка кафедри дошкільної освіти Олена Гнізділова.  Захід був насичений посмішками та позитивною дитячою енергією. 

Дякуємо адміністрації та педагогічному колективу ЗДО «Ягідка», а саме директорці Світлані Яблунівській та вихователю-методистці Ірині Стрілець.


Завершилася навчальна безвідривна практика

2 червня 2023 року успішно закінчилася навчальна безвідривна практика у студентів І курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта. Практика проходила на базі ЗДО м. Полтави, зокрема у Полтавському закладі дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Дивограй» та в Полтавському дошкільному навчальному закладі (ясла-садок) №36 «Школа здоров’я» під керівництвом викладачів кафедри Юлії Дубовик та Тетяни Фазан. Результати проходження навчальної безвідривної практики дають можливість стверджувати про те, що студенти поглибили і закріпили теоретичні знання та набули практичних вмінь і навичок в організації режимних моментів, підготовці та проведенні різних видів ігор. Студенти-практиканти на  належному рівні виконали всі завдання практики, проявили інтерес та творчість при їх підготовці. Висловлюємо щиру вдячність керівникам закладів, стейкголдерам Вікторії Павленко та Тетяні Закладній за надану можливість для проходження практики, допомогу, підтримку, уважне ставлення та розуміння.


Гостьова лекція на тему: «Відродження української народної ляльки» методиста вищої категорії Державного музею іграшки ( Державний Музей Іграшки ) Людмили Валентинівни Гладун

25 травня 2023 року для студентів першого (бакалаврського), другого (магістерського) та третього (освітньо-наукового) рівнів спеціальності 012 Дошкільна освіта була проведена гостьова лекція на тему: «Відродження української народної ляльки» методистом вищої категорії Державного музею іграшки ( Державний Музей Іграшки ) Людмилою Валентинівною Гладун. Тема віртуальної онлайн-лекції стосувалася народної іграшки, яка нині є не лише об’єктом творчої діяльності і предметом дитячої гри, але й культурним феноменом, у якому сконцентровано пам’ять української нації. Лекторка наголосила на визначальній ролі народної іграшки у процесі виховання маленького українця. Лейтмотивом віртуальної екскурсії було гасло: «Втратити ляльку, втратити частину української душі. Найкраще дитину виховувати на власному автентичному продукті, пробуджуючи в неї глибинну генетичну пам’ять та прививаючи любов до свого рідного. Тож давайте будемо любити українське, плекати та захищати наше, сприяти та робити все для його відродження, бо цього ніхто не зробить за нас». Найцікавішим для викладачів і здобувачів освіти була розповідь про те, що в українській народній іграшці знайшли відображення явища історичного буття, етичні й естетичні уявлення різних регіонів країни. Так, широко були представлені вузлові ляльки Черкащини, Поділля, Слобожанщини, Київщини, Одещини, Львівщини та інших українських земель. Присутніх вразило образне і функціональне розмаїття вузлових ляльок, відмінності яких полягають у регіональному матеріально-практичному і кольоровому втіленні. Значну увагу пані Людмила приділила вузловим лялькам Середньої Наддніпрянщини (Полтавська, Черкаська і Київська області), які були не лише засобом забав і розваг дітей, а й оберегом людської душі і долі, символом матері-прародительниці з символом Сонця на обличчі. Найбільше слухачів захопили зразки народних іграшок Полтавщини, які мали сакральне значення для наших пращурів. Досить широко в експозиції музею були представлені зразки вузлових лялечок Пирятинського повіту Полтавської губернії. У ході лекції здобувачі вищої освіти ще раз переконалися, що українська народна іграшка має надзвичайно багату історію, вона пройшла тривалий шлях еволюції, при цьому більших змін зазнали її функції і зміст, ніж форма. Віртуальна онлайн-екскурсія стимулюватиме науково-педагогічних працівників і студентів до подальшого вивчення культурної спадщини нашого народу. А використання українських народних іграшок в освітньому процесі ЗДО сприятиме утвердженню національної самобутності та менталітету і відіграє найважливішу роль в процесі становлення маленького громадянина незалежної країни. Науково-педагогічні працівники і студенти висловили щиру вдячність за актуальну, інформативну лекцію, яка викликала значний інтерес у студентів.


Нагородження працівників та здобувачів кафедри

З нагоди святкування Дня науки в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка викладачів та здобувачів третього освітнього рівня доктор філософії кафедри дошкільної освіти було нагороджено почесними грамотами та подяками!!!


Гостьова лекція Гладун Людмили Валентинівни

Для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка 25 травня о 11.40 відбудеться гостьова онлайн-лекція Гладун Людмили Валентинівни методиста вищої категорії Державного музею іграшки на тему «Відродження української народної ляльки».

Підключитись до конференції Zoom: https://us02web.zoom.us/j/86748027316...

Ідентифікатор конференції: 867 4802 7316

Код доступу:  j3JRc0


Гостьова лекція Даценко Вікторії Миколаївни

23 травня 2023року в рамках вивчення курсу «Актуальні проблеми сімейного виховання дошкільників» для студентів другого (магістерського)  та третього (освітньо - наукового) рівня спеціальності 012 Дошкільна освіта  була проведена гостьова лекція на тему: «Сім’я - простір без насильства. Запобігання домашньому насильству та жорстокому поводженню з дітьми» головним спеціалістом відділу сім’ї та дітей Департаменту культури, молоді та сім’ї Полтавської міської ради Даценко Вікторією Миколаївною.   Лекторка охопила ряд питань, що розкривають проблему жорстокості і насильства у сучасній сім’ї,  ознайомила студентів з причинами, видами, ознаками, індикаторами та наслідками насильства, наголосила на соціально – профілактичній, просвітницькій роботі з батьками щодо жорстокого ставлення до дітей. Окрему увагу на лекції було приділено  характеристиці законодавчих документів та діяльності уповноважених органів по запобіганню та протидії домашньому насильству. Вікторія Миколаївна висловила поради щодо правильного поводження вихователя з дітьми, які постраждали від жорстокого ставлення батьків та надала рекомендації по налагодженню  з ними позитивних взаємин. Педагогічна майстерність та компетентність Вікторії Миколаївни дозволили доступно, змістовно і грунтовно розкрити означену проблему та аргументовано відповісти на численні запитання, які цікавили здобувачів.  Професорсько - викладацький склад кафедри дошкільної освіти та студенти висловили щиру вдячність за актуальну, інформативну лекцію, яка викликала значний інтерес у студентів.


Державна пільга - ВАУЧЕР 

Увага абітурієнти! Державна пільга - ВАУЧЕР 

Можливість отримати вищу освіту (диплом магістр) БЕЗКОШТОВНО

Умови вступу: мотиваційний лист

Документи, необхідні для вступу:

✔️документ, що посвідчує особу;

✔️ідентифікаційний код;

✔️документ державного зразка про раніше здобутий освітній рівень, на основі якого здійснюється вступ;

✔️лише мотиваційний лист;

✔️військово-обліковий документ (для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення, для призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць);

✔️фотокартка розміром 3х4 см (до 1 Mб у форматi jpg);

✔️документи, які підтверджують право вступника на участь у конкурсі за спеціальними умовами (за наявності).


Перемога Анастасії Юсип у IV Всеукраїнському творчому конкурсі для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація»

15-16 травня 2023 року на базі Глухівського  національного педагогічного університеті імені Олександра Довженка відбувся другий тур IV Всеукраїнського творчого конкурсу для студентської молоді «Здорова дитина – здорова нація». Диплом ІІІ ступеня отримала студентка ПНПУ імені В. Г. Короленка факультету педагогічної і мистецької освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта Анастасія Юсип (науковий керівник – к. пед. н., доц.Оксана Вільхова). Здобувачка вищої освіти успішно виступила з доповіддю за тематикою наданої на конкурс наукової роботи з представленням мультимедійної презентації.

Викладачі кафедри дошкільної освіти щиро вітають конкурсантку і її наукового керівника та бажають не зупинятися на досягнутому, подальших творчих звершень, натхнення та нових ідей!


Студенти І курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Кіріченко Тетяна та Громова Злата взяли участь у I-ших учнівських наукових читаннях "The first steps to science".

27 квітня 2023 року студенти І курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта Кіріченко Тетяна та Громова Злата охоче взяли участь у I-ших учнівських наукових читаннях "The first steps to science". Кіріченко Тетяна представила результати своїх перших наукових пошуків в галузі дошкільної освіти на тему:  "Народна казка як засіб трудового виховання дошкільників" (науковий керівник ас. Дубовик Юлія). Студентка Громова Злата ознайомила учасників учнівських наукових  читань з темою "Моральне виховання дітей дошкільного віку засобами дидактичних ігор" (науковий керівник ст. викладач Фазан Тетяна). Здобувачки поділилися враженнями про навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта та запросили доєднатися до дружньої короленківської родини.


Студенти другого (магістерського рівня) вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучитися до гостьової лекції Руслани Олександрівни Лоцман

26 квітня 2023 року студенти другого (магістерського рівня) вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта мали можливість долучитися до гостьової лекції заслуженої артистки України, кандидатки педагогічних наук, докторантки Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Руслани Олександрівни Лоцман.

Під час лекції Руслана Олександрівна визначила місце мистецтва у житті українського народу, наголосила на ролі пісні, зазначила, що українці – найспівучіша нація світу, наші пращури ні дня не могли прожити без пісні. Лекторка презентувала власний практичний досвід, ознайомила з надзвичайно цікавими, ефективними та сучасними формами роботи, надала корисні рекомендації. Із захопленням студенти слухали майстерне виконання українських пісень. Вразили талант, чудовий голос, неймовірна енергетика, щирість, відкритість, захопленість справою Руслани Лоцман. Незвичайна, цікава, емоційно насичена, корисна, змістовна лекція викликала інтерес, не залишила байдужими учасників, спонукала до активної участі та запитань.


Аспірантка кафедри дошкільної освіти Валентина Крамаренко успішно захистила дисертацію «Формування креативності у дітей засобами сучасного мистецько-ігрового матеріалу в дошкільних закладах» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 012 Дошкільна освіта

25 квітня 2023 р. на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 44.053.025 Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка аспірантка кафедри дошкільної освіти Валентина Крамаренко успішно захистила дисертацію «Формування креативності у дітей засобами сучасного мистецько-ігрового матеріалу в дошкільних закладах» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 012 Дошкільна освіта. Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Лілія Зімакова.

Голова спеціалізованої вченої ради – доктор педагогічних наук, професор, декан психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Наталія Сулаєва.  Офіційні опоненти: Юлія Котелянець – доктор педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка, Олена Половіна – кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри дошкільної освіти факультету педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка.

Рецензентами виступили: Олена Гнізділова – доктор педагогічних наук, професор, завідувач  кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, Анжела Пасічніченко – кандидат психологічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Колектив кафедри щиро вітає здобувачку та наукового керівника з успішним захистом, бажаємо нових творчих звершень і подальшого професійного зростання.


Першокурсники завітали до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені П.Котляревського

21 квітня 2023 року студенти першого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта завітали до Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені П. Котляревського. Першокурсники відвідали презентацію видання «Музична Шевченкіада українських композиторів в рамках проєкту «Музичні обрії Полтави і Полтавщини».  Книга - результат семирічної роботи митця та дослідника Мирослава Гулковського, написана здебільшого за матеріалами власного архіву. Презентувала видання голова Полтавського обласного осередку, композиторка, музикознавець, культурно-освітня і музично-громадська діячка Тамара Оскоменко-Парулава.  Під час заходу, короленківці мали унікальну можливість насолодитися музичними творами сучасних композиторів Полтавщини, які поклали музику на вірші Тараса Григоровича Шевченка: Юлії Корженко, Олексія Чухрая, Тамари Парулави, Сергія Горюновича.

Кафедра дошкільної освіти щиро дякує працівникам відділу мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені П.Котляреського за запрошення та проведений захід.


Юлія ДУБОВИК успішно захистила дисертацію «Формування уявлень про професії у дітей дошкільного віку» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 012 Дошкільна освіта

18 квітня 2023 р. на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 44.053.024 Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка аспірантка кафедри дошкільної освіти Юлія ДУБОВИК успішно захистила дисертацію «Формування уявлень про професії у дітей дошкільного віку» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 012 Дошкільна освіта. Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Олена ГНІЗДІЛОВА.

Голова спеціалізованої вченої ради – докторка педагогічних наук, професорка, очільниця психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Наталія СУЛАЄВА.  Офіційні опоненти: Людмила ЗЕЛЕНСЬКА – доктор педагогічних наук, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Ольга РЕЙПОЛЬСЬКА – доктор педагогічних наук, доцент, завідувач лабораторією дошкільної освіти і виховання, Інститут проблем виховання НАПН України. Рецензентами виступили: Лариса СЕМЕНОВСЬКА – доктор педагогічних наук, професор кафедри загальної педагогіки та андрагогіки ПНПУ імені В. Г. Короленка, Наталія КОВАЛЕВСЬКА – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільного освіти ПНПУ імені В. Г. Короленка

Колектив кафедри щиро вітає аспірантку та наукового керівника з успішним захистом, бажаємо нових творчих звершень і подальшого професійного зростання.

Шановні випускники першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта запрошуємо вас пройти анкетування випускників Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. 

Ваші відповіді сприятимуть удосконаленню якістю освіти у ПНПУ імені В.Г. Короленка.

Дякуємо за співпрацю!!!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSefO86vZ9T8jH5I-DO1Ifwhw4u4SzlIITRt9HEf_px6AFiviA/viewform?fbclid=IwAR2mjB25iFa9lCYxMkosxo2bkqZSsY8paMMljj61TQWdmkeSndTcL-Z2cYU

 Магістри пройшли сертифікатну освітню програму «Вступ до спеціальності 012 Дошкільна освіта»

У березні – квітні 2023 року з метою реалізації принципу індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів вищої освіти викладачі кафедри дошкільної освіти провели для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта сертифікатну освітню програму «Вступ до спеціальності 012 Дошкільна освіта». Учасниками програми стали 49 студентів першого року навчання другого (магістерського) рівня вищої освіти. Сертифікатна освітня програма «Вступ до спеціальності 012 Дошкільна освіта» була спрямована на поглиблення теоретичних знань та практичних умінь з дошкільної педагогіки, дитячої психології, методики ознайомлення дітей з природою, дошкільної лінгводидактики, методики формування елементарних математичних уявлень у дітей дошкільного віку. Ця програма сприяла формуванню практичних навичок у вихователів щодо організації і проведення освітнього процесу в ЗДО. Діалогічний формат проведення лекцій зі студентами створив можливості для зворотнього зв'язку від здобувачів вищої освіти до викладачів щодо шляхів реалізації методик дошкільної освіти.

Студенти першого курсу відвідали виставку "Прийшла весна-паняночка"

У рамках виховної роботи 7 квітня 2023 року студенти першого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта ПНПУ імені В. Г. Короленка відвідали виставку авторських ляльок «Прийшла весна-паняночка». Захоплююча екскурсія відбувалась у відділі мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.

На виставці були представлені більше 40 робіт народних майстрів. Це красиві, стильні, інтер’єрні, вузлові ляльки з рослинних і текстильних матеріалів; міні-скульптури, м’які забавки та цілі художні композиції.

Проведена екскурсія дала можливість детально ознайомити  майбутніх фахівців дошкільної освіти з творчістю сучасних народних майстрів та лялькарів.

По завершенню зустрічі студенти висловили слова щирої вдячності працівникам бібліотеки за цікаву екскурсію та змістовну інформацію.

У студентів першого курсу розпочалася навчальна безвідривна практика

7 квітня 2023 року в студентів 1-го курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта розпочалася навчальна безвідривної практика. Першокурсникам радо відкрили свої двері заклади дошкільної освіти міста Полтави, зокрема Полтавський заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Дивограй» та Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №36 «Школа здоров’я».  Висловлюємо щиру вдячність керівникам закладів, стейкголдерам Вікторії Павленко та Тетяні Закладній за активну участь у формуванні майбутніх фахівців у галузі дошкільної освіти.

Профорієнтація на кафедрі дошкільної освіти

27 березня 2023року  в рамках університетського профорієнтаційного заходу «Фестиваль професій» кафедра дошкільної освіти гостинно відчинила двері для майбутніх абітурієнтів. Свою зустріч з потенційними вступниками на спеціальність 012 Дошкільна освіта викладачі кафедри провели на базі навчально–наукової лабораторії, аби випускники шкіл не на словах пересвідчилися, що навчатися вони будуть у комфортних умовах, із найкращою, сучасною матеріально-технічною базою. У ході спілкування викладачі кафедри дошкільної освіти переконували у важливості і потрібності професії вихователя, надали консультації майбутнім вступникам про особливості освітнього процесу, різні види практик, організацію дозвілля, побуту студентів, перспективи працевлаштування, відповідали на численні запитання. Під час зустрічі був презентований відеоролик про спеціальність «Дошкільна освіта», а  магістранти групи ДО-55 Мартиненко Людмила та Руденко Анастасія поділилися власним досвідом навчання у  бакалавраті та магістратурі, провели майстер клас з виготовлення національного символу-оберегу для воїнів ЗСУ «Янгол-охоронець». З великим задоволення майбутні абітурієнти долучилися до виготовлення і проявляли свої творчі вміння, які необхідно мати кожному вихователю. Сподіваємося, що інформація, одержана від компетентних фахівців кафедри дошкільної освіти, допоможе випускникам обрати для навчання Полтавський  національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка, який багато років забезпечує ринок праці висококваліфікованими і конкурентноздатними фахівцями. Бажаємо кожному випускнику успішно завершити навчання в школі, зробити правильний вибір професії і в майбутньому стати нашими студентами!

Профорієнтація

У рамках профорієнтаційного заходу «Фестиваль професій», який відбувся в Полтавському національному педагогічному університеті ім. В.Г. Короленка, до лабораторії кафедри дошкільної освіти завітали майбутні абітурієнти. Під час зустрічі студентка Юсип Анастасія та викладачі кафедри ознайомили старшокласників зі специфікою професії «вихователь» та особливостями навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта. Ця зустріч дозволила абітурієнтам поринути у  захопливий світ дошкільного дитинства, дитячих ігор та експериментування.

Обговорення проєктів освітніх програм для підготовки здобувачів за спеціальністю 012 Дошкільна освіта

На базі навчально-наукової лабораторії кафедри дошкільної освіти психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулося обговорення проєктів освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти зі спеціальності 012 Дошкільна освіта професорсько-викладацьким складом зі стейкголдерами. У зустрічі взяли участь представники роботодавців: Наталія Цапенко – головний спеціаліст відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної, інклюзивної освіти, дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради; Олена Анісімова – вихователь-методист Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 46 «Бджілка» Полтавської міської ради Полтавської області; Вікторія Павленко – директор Полтавського закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Дивограй» Полтавської міської ради; Ірина Стрілець – вихователь-методист комунального закладу «Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №5 «Ягідка» Полтавської міської ради Полтавської області; Тетяна Закладна – директор Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №36 «Школа здоров’я» Полтавської  міської ради Полтавської області. Гаранти освітніх програм Олена Гнізділова, Анжела Пасічніченко, Ірина Карапузова, Наталія Ковалевська ознайомили присутніх зі змістом проєктів освітніх програм на 2023 р. Під час зустрічі роботодавці з членами робочих груп обговорили формулювання цілей професійної підготовки фахівців дошкільної галузі та визначили програмові результати навчання за кожною з освітніх програм з урахуванням Професійних стандартів «Вихователь закладу дошкільної освіти», «Керівник (директор) ЗДО». Також було проаналізовано ефективність і якість діючих  освітніх програм, здійснено уточнення проєктів освітніх програм на наступний навчальний рік, а також обговорені питання доцільності внесення коректив щодо окремих компонентів ОП. Стейкголдери відзначили високу якість навчання студентів, що виявляється на практиках здобувачів освіти та в їхній професійній діяльності. За результатами засідання ухвалили рішення оприлюднити на сайті кафедри в рубриці «Освітні програми» проєкти освітніх програм: першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Дошкільна освіта», другого (магістерського) рівня вищої освіти «Дошкільна освіта» та «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)», третього (доктор філософії) рівня вищої освіти «Дошкільна освіта» з метою ознайомлення всіх зацікавлених сторін та з метою широкого обговорення та внесення пропозицій. Наступне засідання робочої групи заплановане на квітень-травень 2023 р. Робоча група висловлює вдячність стейкголдерам за плідну співпрацю.

Розпочала роботу експертна група з акредитації освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта. Сімейне виховання» і «Дошкільна освіта» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти в ПНПУ імені В. Г. Короленка

8 лютого 2022 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка почала працювати експертна група для проведення акредитаційної експертизи у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю «012 Дошкільна освіта» освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта. Сімейне виховання» (ID у ЄДБО 33711, справа №0085/АС-23) та «Дошкільна освіта» (ID у ЄДБО 245, справа №0086/АС-23) за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти у такому складі: керівник групи – Цвєткова Ганна Георгіївна, доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки і психології дошкільної освіти та дитячої творчості (Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова), члени групи – Мацук Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, професор кафедри теорії та методики дошкільної та спеціальної освіти (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника); Миськова Наталія Миколаївна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної педагогіки, психології та фахових методик (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія); Руденський Ростислав Євгенович (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, здобувач вищої освіти).

Детальніше

Випускний магістрів 2022 

Кафедра дошкільної освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка щиро вітає випускників магістрів 2022 року освітніх програм "Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)", "Дошкільна освіта" з отриманням дипломів магістрів і присвоєнням кваліфікацій  "Магістр дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку. Керівник (директор) закладу дошкільної освіти", "Магістр дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку". Бажаємо завжди вірити в себе і надихатися підтримкою рідних, друзів та колег, спиратися на знання, які ви отримали в університеті, та впевнено йти вперед до нових перемог за наміченими професійними цілями! Згадуйте з теплотою незабутні роки навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта. Наші серця завжди відкриті для вас!

Профорієнтація у закладах дошкільної освіти!

Студентка групи ДО(св)-35 Дубровська Марія  провела профорієнтаційний захід «Професія вихователя – сучасно та інформативно» у Садовському ЗДО (ясла-садок) «Веселка» Близнюківської селищної ради Лозівського району. Студентка-практикантка продемонструвала відео-візитівку кафедри дошкільної освіти ПНПУ ім.В.Г. Короленка, ознайомила із можливістю проходження курсів підвищення кваліфікації та  педагогічних практикумів.

Співпраця викладачів кафедри дошкільної освіти зі стейкхолдерами

Якість освітніх програм та успішність професійної підготовки здобувачів освіти значною мірою визначається наявністю зворотного зв’язку зі стейкхолдерами. Необхідність забезпечення відповідності умов провадження освітньої діяльності та результатів навчання потребам заінтересованих сторін і суспільства спонукає викладачів кафедри до постійної тісної взаємодії з роботодавцями – директорами, завідуючими та методистами закладів дошкільної освіти.  Відбулися плідні зустрічі гарантів освітніх програм та членів робочих груп з їх розробки з директором Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) №36 Школа здоров'я» Закладною Т.М., методистом Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 46 «Бджілка» Полтавської міської ради Полтавської області Анісімовою О.М., методистом Початкової школи №42 Полтавської міської ради Жигаленко Н.П.  Під час зустрічей проаналізовано результати практичної підготовки студентів першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» та обговорені питання щодо мети, змістового наповнення робочих програм навчальних та виробничих практик. Так, стейкхолдером Наталією Жигаленко надана висока оцінка робочої програми навчальної психолого-педагогічної практики, наголошено на доцільності запропонованих завдань. Закладна Тетяна, у свою чергу, відзначивши необхідність практичної підготовки майбутніх вихователів, внесла пропозиції щодо коригування змісту робочої програми безвідривної практики у ЗДО. Стейкхолдер Анісімова Олена проаналізувала робочу програму виробничої педагогічної практики у ЗДО, надала рекомендації та поради щодо урізноманітнення завдань окремих модулів. Кафедра дошкільної освіти пишається багаторічною плідною співпрацею з потенційними роботодавцями регіону та іншими стейкхолдерами, яка допомагає постійно оновлювати та адаптувати до сучасних вимог зміст освітніх програм та тримати в тонусі академічне середовище.

Захист магістерських робіт студентів денної форми навчання

26 грудня 2022 року відбувся захист магістерських робіт студентів денної форми навчання групи ДО(У)-65 освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)». Проблематика кваліфікаційних робіт була присвячена низці актуальних проблем дошкільної освіти: формування економічної компетентності у дітей дошкільного віку та комунікативної компетентності дітей в умовах дистанційного спілкування, застосування інформаційно-комунікативних технологій у процесі ознайомлення дітей з природою та використання мультимедійних засобів у освітньому процесі закладу дошкільної освіти тощо. Оригінальністю дослідницьких пошуків відзначалися магістерські роботи, у яких було запроваджено в освітній процес ЗДО пісочну анімацію, кольоротерапію, казкотерапію тощо. Голова комісії, професор Олена Гнізділова, члени екзаменаційної комісії, доценти Наталія Манжелій і Тетяна Фазан відзначити глибину та практичну значущість захищених робіт для діяльності сучасних закладів дошкільної освіти. Вітаємо студентів з успішним захистом магістерських робіт і бажаємо натхнення, подальших творчих успіхів, легких життєвих доріг, професійної самореалізації!!!

Навчальна безвідривна практика студентів першого курсу

Студенти першого курсу груп (ДО-15, ДО-16, До-131) спеціальності 012 Дошкільна освіта освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» успішно пройшли свою першу навчальну безвідривну практику у ЗДО, яка є початковим етапом фахової підготовки і спрямована на формування їхньої мотивації щодо вибору професії вихователя дітей дошкільного віку. Практика проходила протягом 10 тижнів (щоп’ятниці) на базі полтавських закладів дошкільної освіти: дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) № 2 «Віночок», заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №6 «Дивограй», дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №36 «Школа здоров'я» під керівництвом викладачів - методистів доцента Манжелій Н.М., старших викладачів Фазан Т.П.,  Бурсової С. С. У процесі проходження навчальної безвідривної практики у ЗДО  студенти мали можливість сформувати цілісне уявлення про сучасний заклад дошкільної освіти, організацію навчально-виховного процесу, професійну діяльність тих, хто забезпечує організацію педагогічного процесу. Студенти-практиканти ознайомилися з нормативно-правовою базою ЗДО, специфікою планування, організації освітнього процесу, особливостями створення ігрового середовища, усвідомили особливості розвитку дітей різного віку, організацію освітньої роботи з ними. Відповідно до завдань практики першокурсники вчилися проводити режимні моменти у першу та другу половину дня, добирали вірші, забавлянки, колискові, гімнастику пробудження, проводили індивідуальні бесіди,  оволодівали уміннями організації і проведення сюжетно-рольових, народних,  рухливих ігор у освітньому  середовищі ЗДО та здійснювали самоаналіз власної діяльності. Результати проведення навчальної безвідривної практики в ЗДО дають можливість стверджувати про те, що студенти поглибили і закріпили теоретичні знання та набули вмінь і навичок організації режимних процесів, різних видів діяльності дітей, на належному рівні виконали всі завдання практики, проявили інтерес, творчість при їх підготовці. Навчальна безвідривна  практика у ЗДО   стала можливістю реалізації теоретичних знань та набуття практичних умінь і навичок, які  необхідні  для майбутньої професійної діяльності. Завдяки цій практиці студенти переконалися, що  зробили правильний вибір професії вихователя. Кафедра дошкільної освіти і всі студенти висловлюють слова щирої вдячності педагогічним колективам і керівникам закладів дошкільної освіти Рвачовій А. А., Павленко В.М., Закладній Т.М. за створення комфортних умов для проходження практики, формування практичних умінь та навичок студентів, доброзичливе ставлення і професійні поради.

Проходження курсів викладачами кафедри

З 21 по 25 листопада 2022 року асистент кафедри дошкільної освіти Юлія Дубовик проходила курс підвищення кваліфікації "Бренд науковця у цифровому світі" організований ВГО “Інноваційний університет” та Офісом підтримки вченого. Навчання на курсі було спрямоване на розвиток особистісних компетентностей в напрямку популяризації власного бренду, вдосконалення існуючих та набуття нових навичок успішної комунікації та самопрезентації. Цікавими та пізнавальними були доповіді спікерів, які навчали ефективно доносити цілі та результати дослідницьких проєктів, просувати власний бренд науковця. По закінченню курсу Юлія Олександрівна успішно виконала індивідуальні завдання та отримала сертифікат.

Онлайн-тренінг «Дискримінаційні практики в минулому та сучасності: превентивна діяльність в умовах закладу освіти»

У рамках тематичного тижня протидії та запобіганню корупції студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучилися до просвітницько-правових заходів. Попри тривогу, аварійні відключення електроенергії, проблеми з інтернет-зв’язком 8 грудня 2022 року з ініціативи завідувача кафедри дошкільної освіти, професора Олени Гнізділової для здобувачів першого, другого і третього рівнів вищої освіти було проведено онлайн-тренінг «Дискримінаційні практики в минулому та сучасності: превентивна діяльність в умовах закладу освіти». Спікером заходу була кандидат історичних наук, доцент, начальник юридичної служби ПНПУ імені В. Г. Короленка Тамара Жалій. У ході зустрічі лекторка удосконалила поняттєво-категоріальний апарат у майбутніх вихователів закладів дошкільної освіти із відповідної теми, поглибила їх теоретичні знання щодо запобігання та протидії різним видам насильства з опорою на нормативно-правову базу. Яскравим моментом для студентів було інтерактивне опитування з метою самозаглиблення та самоаналізу, що викликало у молодіжному середовищі цікаву дискусію. Здобувачі освіти отримали цінні, висококваліфіковані поради від Тамари Віталіївни, як діяти у критичних випадках. У кінці зустрічі студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта та викладачі кафедри дошкільної освіти щиро подякували лекторці за актуальну та корисну інформацію, яка є надзвичайно важливою для майбутного вихователя ЗДО.

Виробнича педагогічна практика у закладах дошкільної освіти за місцем проживання

Студенти третього курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта. Сімейне виховання» успішно пройшли виробничу педагогічну практику у закладах дошкільної освіти за місцем проживання.

Практика тривала чотири тижні з 24.10. до 18.11.2022 р., включала 6 кредитів та 6 змістових модулів: «Психологія, «Виховна робота», «Дошкільна лінгводидактика», «Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень дошкільників», «Теорія та методика ознайомлення дітей з природою», «Дошкільна етнопедагогіка з методикю проведення занять з народознавства».

За час проходження практики студенти поглиблювали та закріплювали теоретичні знання, одержані під час вивчення психолого-педагогічних дисциплін і фахових методик, вчилися застосовувати теоретичні здобутки у навчально-виховній роботі з дошкільниками, знайомилися із сучасними формами та методами організації освітнього процесу в ЗДО.

Кафедра дошкільної освіти висловлює вдячність усім керівникам закладів дошкільної освіти, на базі яких наші студенти проходили виробничу педагогічну практику, за створення сприятливих умов для формування практичних умінь та навичок, допомогу та підтримку.

Навчальна психолого-педагогічна практика у ЗДО

Закінчився ще один важливий етап професійної підготовки студентів групи До-25 та До-26 другого курсу першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» денної форми навчання – навчальна психолого-педагогічна практика у ЗДО. Чотири  тижні змістовної, цікавої, насиченої подіями діяльності під керівництвом викладачів-методистів кафедри дошкільної освіти доцентів Ковалевської Н.В., Пасічніченко А.В., старшого викладача Фазан Т.П. та асистента Анісімової О.М.

Студенти-практиканти відповідно до програми виконували завдання з двох модулів: «Дошкільна педагогіка» та «Дитяча психологія». Упродовж практики вони спостерігали за освітнім процесом і його організацією у групах раннього та дошкільного віку; реалізовували різні форми роботи; аналізувати роботу вихователя та помічника вихователя; поглиблювали теоретичні знання про особливості психічного розвитку дітей дошкільного віку, розвивали та вдосконалювати навички психодіагностики. Всі студенти продемонстрували достатній рівень теоретичних знань та практичних умінь при виконанні завдань, виявили творчі здібності у розумінні та застосуванні навчально-програмового матеріалу в педагогічній діяльності. Підсумовуючи результати проходження практики, студенти презентували свої надбання, ділилися враженнями та вказали на важливість практичної підготовки у формуванні професійної компетентності майбутніх фахівців дошкільної освіти. До обговорення змісту запропонованих завдань та результатів практики були залучені методисти закладів дошкільної освіти, які є стейкхолдерами освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта».

За надану можливість для проходження практики, допомогу, підтримку, уважне ставлення викладачі кафедри дошкільної освіти та студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта висловлюють щиру вдячність керівництву та педагогічним колективам Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 46 «Бджілка» Полтавської міської ради Полтавської області; комунального закладу «Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Ягідка» Полтавської міської ради; Початкової школи №42 Полтавської міської ради та Початкової школи № 43 Полтавської міської ради.

Гостьова онлайн-лекція ОРЄХОВОЇ ВАЛЕНТИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ на тему: «Бібліографічна інформація як чинник формування культури академічної доброчесності»

Для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка 21 листопада 2022 року була проведена гостьова онлайн-лекція заступника голови Комісії з академічної доброчесності ПНПУ імені В. Г. Короленка, директорки бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха ОРЄХОВОЇ ВАЛЕНТИНИ ВОЛОДИМИРІВНИ на тему: «Бібліографічна інформація як чинник формування культури академічної доброчесності».

Валентина Володимирівна в ході Zoom-екскурсії ознайомила  студентів зі структурою бібліотеки, веб-сайтом, ресурсами, з «Положенням про запобігання  та виявлення академічного плагіату в ПНПУ імені В. Г. Короленка», правилами проходження перевірки текстів наукових робіт на антиплагіатних автоматизованих системах Unicheck та Strike Plagiariusm, надала рекомендації студентам щодо оформлення використаних джерел за останніми вимогами. Важливою для здобувачів стала  інформація про можливості відкритого доступу до електронного каталогу, інституційного репозитарію, фондів книгозбірні, наукових видань університету.  Також наголосила на тому, що фонди бібліотеки пропонують студентам освітні послуги, які є запорукою успішного навчання та написання науково-дослідних робіт.

Професорсько-викладацький склад кафедри та студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта висловлюють слова щирої вдячності Валентині Володимирівні та усім працівникам бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха за представлений матеріал та надану актуальну і важливу інформацію.

Гостьова лекція Гавриш Наталії Василівни на тему «Формування критичного мислення старших дошкільників на основі використання дидактичної наочності»

17 листопада 2022 року для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта ПНПУ імені В.Г.Короленка пройшла гостьова лекція провідного ученого у галузі дошкільної освіти, автора науково-педагогічних досліджень з дошкільного виховання, дошкільної лінгводидактики, доктора педагогічних наук, професора, експерта з дошкільної освіти, члена редколегії «Методична скарбничка вихователя» Гавриш Наталії Василівни на тему «Формування критичного мислення старших дошкільників на основі використання дидактичної наочності». Лекція відбувалась у форматі онлайн. На ній були присутні 68 учасників освітнього процесу – професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти та студенти освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» денної та заочної форм навчання.

Із самого початку Наталія Василівна вдало мотивувала слухачів до сприйняття матеріалу, залучивши їх до діалогу та обґрунтувавши важливість формування критичного мислення з дошкільного дитинства, а потім розкрила потужний педагогічний інструментарій сучасних методів. Цікаво ознайомила з дидактичною наочністю, яка ефективно формує базову здібність особистості дошкільника – критичне мислення. Великий інтерес викликав у студентів метод «Чи вірите ви, що…?» за репродукціями художніх картин. Студенти переосмислили якість та характер запитань до дітей за змістом дидактичних картин і зрозуміли як цьому допомагає технологія фокусного навчання. Важливо було майбутнім вихователям почути від Наталії Василівни, як від автора комплектів сюжетних демонстраційних плакатів «Запрошуємо до розмови», «Розповідаємо разом» видавництва «Генеза», велику кількість зразків запитань та можливостей їх використання в освітньому процесі ЗДО під час проектної діяльності і на різних видах занять.

У такий складний, напружений час Наталія Василівна майстерно збагатила, уточнила, удосконалила професійні знання студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта. Вони надихнулись її ідеями, педагогічною позицією, креативністю, виваженістю, досвідченістю, енциклопедичністю та любов’ю до дошкілля.

Кафедра дошкільної освіти і студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта висловлюють слова щирої подяки за увагу та представлений матеріал.

Участь доцента Зімакової Л.В. в обласному методичному об’єднанні організаторів роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у закладах позашкільної освіти

16 листопада 2022 року у рамках співпраці кафедри дошкільної освіти психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка та Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді (договір № 7/01-64/57 від 19.02.2019 р. до 19.02.2024 р.) доцент, кандидат педагогічних наук Зімакова Лілія Василівна взяла участь в обласному методичному об’єднанні організаторів роботи з дітьми дошкільного та молодшого шкільного віку у закладах позашкільної освіти. Освітній захід відбувся в режимі онлайн. На ньому були присутні близько 50 учасників з різних закладів освіти Полтавської області. Лілія Василівна розповіла про дистанційне навчання дітей дошкільного віку на засадах партнерської педагогіки під час воєнного стану. Вона представила термінологічний аналіз педагогічної сутності поняття «дистанційне навчання дітей дошкільного віку» як форми навчання у воєнний період країни, фундамент якої повинен базуватися на партнерській взаємодії, розглянула позитивні та негативні сторони залучення дітей дошкільного віку до дистанційного навчання. Л. Зімакова аргументовано доводила, що в умовах воєнного стану освіта дошкільників не повинна перериватися, а педагоги, діти, їхні батьки повинні взаємодіяти як суб’єкти освітнього процесу. Доповідач визначила чинники налагодження дистанційного навчання в дошкільній освіті на засадах партнерської педагогіки в період воєнного стану.

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «магістр»

7-8 листопада 2021 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «магістр». Олімпіада проходила в дистанційному режимі за допомогою веб-сервісів Google Клас та Zoom. У ній узяли участь 7 магістрантів спеціальності 012 Дошкільна освіта групи ДО(упр)-55. До складу журі увійшли: проф. Гнізділова О.А. (голова журі), доц. Зімакова Л.В., доц. Ковалевська Н.В., доц. Пасічніченко А.В., доц. Карапузова І.В. Магістранти виконали інтелектуально-творчі завдання методичного характеру, під час яких проявили здатність до абстрактного мислення, аналізу та синтезу; спроможність здійснювати просвітницьку діяльність з метою підвищення психолого-педагогічної компетентності вихователів, батьків та громадськості; здатність виділяти актуальні проблеми розвитку сучасної системи дошкільної освіти та володіти професійним мовленням як діяльністю, зокрема визначати поняття, описувати явища, формулювати власні думки тощо. Руденко Анастасія студентка групи ДО(упр)-55 виборола І місце, Ємець Марія студентка групи ДО(упр)-55 – ІІ місце, Руденко Христина студентка групи ДО(упр)-55 – ІІІ місце. Вітаємо переможців! Дякуємо всім за участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності 012 Дошкільна освіта!

І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «бакалавр»

7-8 листопада 2022 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «бакалавр». Олімпіада проходила в дистанційному режимі за допомогою веб-сервісів Google Клас та Zoom. У ній узяли участь 6 бакалаврів спеціальності третього та четвертого курсів навчання. До складу журі увійшли: проф. Гнізділова О.А. (голова журі), доц. Зімакова Л.В., доц. Ковалевська Н.В., доц. Карапузова І.В., доц. Пасічніченко А.В. Першим конкурсним завданням для здобувачів освітнього рівня «бакалавр» було виконання тестів із теорії та історії дошкільної педагогіки, методик дошкільної освіти. Другим – виконання творчого операційно- проектного завдання з дошкільної педагогіки та фахових методик дошкільної освіти. Студенти складали конспекти занять для дітей старшого дошкільного віку на формування соціальної компетентності з використанням інтегрованого, комунікативного та ігрового підходів, враховуючи регіональні особливості та застосовуючи інноваційні технології. Учасники творчо та відповідально поставилися до виконання олімпіадних завдань. Порошина Єлизавета студентка групи ДО(св)-37 виборола І місце, Мізин Тетяна студентка групи ДО(св)-37 – ІІ місце, Бибченко Каріна студентка групи ДО(св)-36 – ІІІ місце. Вітаємо переможців! Дякуємо всім за участь у І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта»!


Міжнародна академічна мобільність студентів освітньої програми «Дошкільна освіта»

Міжнародна академічна мобільність є важливою складовою фахової підготовки здобувачів освіти та сприяє підвищенню якості освіти, конкурентоздатності випускників спеціальності 012 Дошкільна освіта на ринку праці, збагаченні індивідуального досвіду студента. Так, з 1.09.2022 року до 15.02.2023 року Кусайко Ярослава Євгенівна, студентка групи До-26, 2 курсу першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання психолого-педагогічного факультету спеціальності 012 Дошкільна освіта освітньої програми «Дошкільна освіта» проходить навчання за програмою міжнародної академічної мобільності на підставі участі у програмі Erasmus та міжінституційної угоди № 6\01.-66\69 від 04.07.2022 року в Університеті Загреба (Хорватія). Бажаємо Ярославі плідного навчання та позитивних вражень!

Профорієнтація на кафедрі дошкільної освіти

У рамках профорієнтаційної роботи психолого-педагогічного факультету до лабораторії кафедри дошкільної освіти завітали старшокласники Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №23. Школярів познайомили з професією "вихователь" та особливостями навчання на спеціальності 012 Дошкільна освіта. Разом з викладачами кафери учні поринули у світ дитячого експериментування та спробували себе в ролі юних дослідників.

Виробнича організаційно-виробнича практика у ЗДО для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

На психолого-педагогічному факультеті закінчилася виробнича організаційно-виробнича практика у ЗДО для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти. Вона тривала 6 тижнів на базі закладів дошкільної освіти м. Полтави та області, а також м. Рівне. Магістранти виконували завдання за 5 змістовими модулями: «Методика виховної роботи»; «Психологія»; «Моніторинг якості дошкільної освіти»; «Менеджмент в галузі дошкільної освіти» та «Професійний імідж у педагогічній освіті». Оскільки практична підготовка магістрантів спеціальності 012 Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти) є обов’язковою складовою освітньо-професійної програми на здобуття освітнього ступеня «магістр» і нормативною частиною змісту освіти, вона мала на меті закріпити у майбутніх фахівців дошкільної освіти теоретичні знання, уміння та навички, які вони отримали з психолого-педагогічних дисциплін, психології управління та управління в системі дошкільної освіти, менеджменту в галузі дошкільної освіти, методик дошкільної освіти.  Важливим для методиста практики, доцентки Оксани Вашак було розвинути у магістрантів професійні компетентності управлінця, менеджера відповідно до професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти». Тому у закладах дошкільної освіти студенти детально знайомилися з діяльністю директора, вихователя-методиста, а також діловою документацією, що регламентує організований ними освітній простір у ЗДО і тим самим формували у собі менеджерські уміння.  У процесі практики магістранти активно набували необхідних компетенцій самоосвіти і самовдосконалення, а також комунікативних, організаційних навичок, підвищували рівень загальної та професійної культури як майбутнього управлінця, менеджера ЗДО, удосконалювали фахову майстерність. Вони виконали усі завдання, передбачені програмою, та досягли поставленої мети. Це останній різновид практики магістрантів, що навчаються на освітній програмі «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)», тому побажаємо їм успіхів та злетів у подальшій професійній діяльності!

Робота експертної комісії з акредитації освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» на психолого-педагогічному факультеті 

14 жовтня 2022 р. у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбувся другий день роботи експертної групи для проведення акредитаційної експертизи у віддаленому (дистанційному) режимі за спеціальністю «012 Дошкільна освіта» освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» (ID у ЄДЕБО 48765) за другим (магістерським) рівнем вищої освіти (справа №1045/АС-22). Згідно графіку експертна комісія у складі кандидатки педагогічних наук Оксани Голюк , кандидатки педагогічних наук Лесі Куземко , здобувачи вищої освіти Оксани Панченко зустрілася з професорсько-викладацьким складом, що забезпечує ОП; з керівниками допоміжних структурних підрозділів: психологічної служби, відділу інноваційної діяльності та міжнародних зав’язків, відділу забезпечення якості та акредитації, університетської бібліотеки, навчально-методичного відділу, юридичної служби та ін.

Детальніша інформація

Зустріч студентів  першого курсу денної та заочної форми навчання другого (магістерського) рівня з стейкхолдером  Вертелецькою Сніжаною Юріївною, директоркою Плосківського ЗДО «Дзвіночок» Мачухівської сільської ради Полтавського району. 

7 жовтня 2022 року в рамках проходження виробничої організаційно- методичної  практики у ЗДО в режимі он-лайн відбулася зустріч студентів  першого курсу денної та заочної форми навчання другого (магістерського) рівня спеціальності 012 Дошкільна освіта з стейкхолдером  Вертелецькою Сніжаною Юріївною, директоркою Плосківського ЗДО «Дзвіночок» Мачухівської сільської ради Полтавського району. Сніжана Юріївна привітала магістрантів зі вступом до Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, наголосила на правильності вибору професії вихователя та з вдячністю,  як колишня випускниця, відгукувалася про викладачів кафедри дошкільної освіти. У зустрічі взяли участь: Вашак О.О., гарант освітньої програми, кандидат педагогічних наук, доцент, Гнізділова О.А., доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти,  Пасічніченко А.В., кандидат психологічних наук, доцент - члени робочої групи з розробки та оновлення освітньо - професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)». Сніжана Юріївна зазначила, що студенти-випускники ПНПУ імені В.Г. Короленка є конкурентноспроможними на ринку праці, мають міцні знання, сформовані уміння і навички, щоб якісно працювати в галузі дошкільної освіти. Під час зустрічі відбулося обговорення питань, які є актуальними в організації освітнього процесу в сучасних ЗДО. У ході спілкування магістранти мали можливість ознайомитися з досвідом організації роботи директора ЗДО,  особливостями побудови  навчально-виховного процесу за програмами «Українське дошкілля», «Впевнений старт», новими вимогами до харчування дітей різних вікових груп. Сніжана Юріївна наголосила на різних формах роботи керівника закладу, зокрема плануванні, здійсненні контролю, а також особливостях упровадження дистанційного навчання у сучасних умовах. Акцентувала увагу магістрантів на специфіці проведення моніторингу якості освіти у ЗДО, матеріальній базі закладу та можливостях її використання в роботі з дошкільниками для створення безпечного середовища. Значну зацікавленість у здобувачів викликали питання щодо організації роботи гуртків та фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками  у літній період. Проведена зустріч дала можливість детально ознайомити майбутніх фахівців з потребами та  вимогами сучасного ринку праці, мотивувати їх до власного розвитку та саморозвитку. По завершенню зустрічі Сніжана Юріївна аргументовано і ґрунтовно відповідала на запитання магістрантів, а вони в свою чергу висловили щиру вдячність за змістовну інформацію та слушні поради для проходження педагогічної практики та подальшої професійної діяльності.

 Кураторська година – знайомство з магістрантами першого курсу освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» денної форми навчання.

4 жовтня 2022 року відбулася кураторська година – знайомство з магістрантами першого курсу освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» денної форми навчання. Цьогоріч 24 вступники-магістранти обрали спеціальність 012 Дошкільна освіта, серед яких бакалаври із Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Київського університету імені Бориса Грінченка та Кременчуцького педагогічного коледжу імені А.С. Макаренка. Магістранти завітали до затишної і сучасної аудиторії психолого-педагогічного факультету – навчально-наукової лабораторії кафедри дошкільної освіти, де їх радо зустріла завідувач кафедри, професор, доктор педагогічних наук О.А. Гнізділова. Вітаючи всіх зі вступом до магістратури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Олена Анатоліївна наголосила, що завданнями кафедри є підготовка фахівців нової генерації з високим рівнем культури і освіти та формування ґрунтовних компетентностей у майбутніх магістрів дошкільної освіти. Також вона ознайомила присутніх із науковими інтересами професорсько-викладацького складу кафедри дошкільної освіти, відмітивши, що ця інформація допоможе у виборі теми та керівника кваліфікаційної роботи. Кураторська година пройшла із дотриманням усіх заходів протиповітряної та ракетної небезпеки, що змусило всіх переміститися в укриття. Але це не зіпсувало загальної атмосфери заходу. Естафету прийняла куратор групи магістрантів ДО-55 доцент, кандидат педагогічних наук Л.В. Зімакова, яка ознайомила їх із графіком навчального процесу, освітнім контентом на 2022-2023 навчальний рік та допомогла кожному студенту укласти індивідуальний план навчання, визначити його вибіркову складову. Цікавим та атмосферним було знайомство з одногрупниками – магістранти у командній взаємодії виготовляли візитівки-конфедератки, презентували себе і фантазували на тему «Моя педагогічна суперсила». Склавши візитівки в імпровізований «букет», Лілія Василівна підсумувала, що ДО-55 тепер група, в якій будуть панувати принципи партнерської взаємодії, що допоможуть не тільки під час навчання, а й у вирішенні майбутніх виробничих завдань. Атмосфера кураторської години була теплою та невимушеною, тому всі присутні залишили стіни університету в гарному настрої та із позитивним налаштуванням на подальше навчання.

Зустріч адміністрації ПНПУ В.Г. Короленка з членами робочої групи з підготовки до акредитації освітньої програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)»

4 жовтня 2022 року відбулася зустріч адміністрації Полтавського педагогічного університету імені В.Г. Короленка з членами робочої групи з підготовки до акредитації освітньої програми «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» другого (магістерського) рівня вищої освіти. У засіданні взяли участь ректорка університету, професорка Марина Гриньова, проректор з наукової роботи, професор Василь Фазан, начальник навчально-методичного відділу, доктор філософії Дмитро Лобода, голова комісії з питань якості освіти, доцент Ірина Карапузова, завідувачка кафедри дошкільної освіти, професор Олена Гнізділова, гарант ОП, доцент Оксана Вашак та член робочої групи доцент Анжела Пасічніченко. Під час зустрічі професорка Марина Гриньова наголосила, що спеціальність 012 Дошкільна освіта займає чільне місце у формуванні кадрового потенціалу нашого регіону. Про формування у здобувачів цієї освітньої програми здатності організовувати освітній процес у закладах дошкільної освіти, ефективно вирішувати педагогічні проблеми у галузі дошкілля, пов’язані з управлінською діяльністю було наголошено Оленою Гнізділовою. Дмитро Лобода наголосив на важливості розуміння основних положень нормативно-правової бази під час проходження акредитації освітньої програми. Під час зустрічі Іриною Карапузовою було акцентовано увагу на дотриманні вимог програми роботи експертної групи, що є частиною зобов'язань Університету, передбачених акредитаційною процедурою. Університет забезпечує у визначений програмою роботи експертної групи час присутність осіб, з якими заплановані індивідуальні співбесіди, інтерв'ю, фокус-групи (представників керівництва Університету, науково-педагогічних, наукових працівників, представників органів студентського самоврядування, здобувачів вищої освіти, випускників, роботодавців тощо). Василь Фазан підкреслив, що продуктивний діалог гаранта, членів робочої групи, НПП, роботодавців та адміністрації ПНПУ сприяє успішній реалізації освітніх програм та їх акредитації. Обговорення відбулося у позитивній психологічно-комфортній атмосфері й супроводжувалося конкретними пропозиціями та зауваженнями.

Традиційний фестиваль «Зорепад» цьогоріч запалив нові зірочки успіху і таланту

28 вересня 2022 року на психолого-педагогічному факультеті відбувся традиційний щорічний конкурс першокурсників «Зорепад». Студенти спеціальності «Дошкільна освіта » взяли у ньому активну участь. Так, Злата Громова зуміла розкрити свою жіночність і неповторність через виконання запального східного танцю. Тетяна Кіріченко переконливо і душевно декламувала вірш «Життя іде і все без коректур». Марія Попко та Сніжана Балаклицька емоційно і ритмічно виконали танок «Мир над Україною». Студенти групи ДО-15 продемонстрували патріотичну вокально-хореографічну композицію «Горить-палає…» (вокал – Єлизавета Кальна, Аміна Воропаєва, Олександра Момот).

Першокурсників нагороджено грамотами І і ІІ ступеня. Викладачі кафедри дошкільної освіти щиро вітають студентів і бажають подальших творчих успіхів. Так тримати!

Розпочалась виробнича організаційно-виробнича практика у ЗДО для здобувачів другого магістерського) освітнього рівня.

На психолого-педагогічному факультеті вперше розпочалася виробнича організаційно-виробнича практика у ЗДО для здобувачів другого (магістерського) освітнього рівня. Перед початком практики відбулася в онайн режимі настановча конференція на якій були присутні магістранти гр. ДО-65 денної форми навчання, заступник декана психолого-педагогічного факультету з питань практики, канд. пед. наук, ас. кафедри дошкільної освіти Оксана Вільхова, док. пед. наук, проф., завідувачка кафедри дошкільної освіти Олена Гнізділова та факультетський керівник практики канд. пед. наук, доцент кафедри дошкільної освіти Оксана Вашак. Оленою Гнізділовою було наголошено на тому, що виробнича організаційно-методична практика у ЗДО є обов’язковим компонентом процесу фахової підготовки майбутніх менеджерів (управителів) системи якості у дошкільній освіті та важливим етапом професійного зростання. Оксана Вільхова звернула увагу на важливості професійно-практичної підготовки фахівця яка полягає у поетапному оволодінні професійними знаннями, уміннями та навичками. У виступі Оксани Вашак було акцентовано увагу на тому, що практична підготовка магістрантів спеціальності 012 Дошкільна освіта є обов’язковою складовою освітньо-професійної програми здобуття освітнього ступеня «магістр» і нормативною частиною змісту освіти, що має на меті набуття студентами професійних навичок і вмінь. Студенти обмінялися пропозиціями щодо якісного та ефективного проходження виробничої організаційно-методичної практики.