Завершилась підсумкова атестація зі спеціальності 012 Дошкільна освіта на денній формі навчання

41 студент спеціальності 012 Дошкільна освіта денної форми навчання успішно склав атестаційні екзамени і отримав кваліфікацію «Бакалавр дошкільної освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку» або «Бакалавр дошкільної та початкової освіти. Вихователь дітей раннього та дошкільного віку». Програма атестаційного екзамену з професійної підготовки за спеціальністю освітніх програм «Дошкільна освіта» та «Докільна освіта. Початкова освіта» була укладена на основі навчального плану спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього ступеня бакалавр та робочих програм навчальних дисциплін «Дошкільна педагогіка», «Дитяча психологія та психологія дитячої творчості», «Дошкільна лінгводидактика», «Основи природознавства з методикою ознайомлення дітей з природою», «Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень дошкільників». Усі студенти успішно склали екзамен за спеціальністю. Відповіді були правильними і змістовними, вони продемонстрували вільне володіння понятійним апаратом психолого-педагогічної науки, обізнаність в актуальних питаннях дошкільної освіти. Гарно склали другий атестаційний екзамен із професійної підготовки 30 студентів за додатковою спеціалізацією «Сімейне виховання», 6 – «Середня освіта (Мова і література (англійська))», а 5 – з професійної підготовки за другою спеціальністю освітньої програми «Дошкільна освіта. Початкова освіта». Екзамени проводилися дистанційно на платформі ZOOM в усній формі, вибір білетів здійснювався за допомогою електронного генератора випадкових чисел. За результатами підсумкової атестації професійну підготовку бакалаврів за освітніми програмами «Дошкільна освіта» та «Дошкільна освіта. Початкова освіта» можна вважати такою, що відповідала вимогам освітнього ступеня «бакалавр»: всі студенти набули відповідних загальних та фахових компетенцій, а студенти Руденко Анастасія, Семиразум Ілона, Трофименко Анна, Лашко Анастасія підтвердили отримання дипломів із відзнакою

Атестаційні екзамени для студентів заочної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

Плекаємо нове покоління вихователів дітей раннього та дошкільного віку! На кафедрі дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка розпочалися атестаційні екзамени для студентів заочної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня вищої освіти груп ДО(св/по)-47 та ДО-221. Дистанційне навчання внесло свої корективи, тому атестація проходила на платформі ZOOM, яка зарекомендувала себе як якісний інструмент віддаленого спілкування. Атестаційний екзамен проходив за участі стейкголдера Вертелецької Сніжани Юріївни – директорки Плосківського ЗДО «Дзвіночок» Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області. Дякуємо нашому шановному стейкголдеру за плідну співпрацю!Члени атестаційних комісій та стейкголдер привітали студентів та побажали їм успішно подолати цей шлях та отримати позитивні результати. Результати екзамену засвідчили належний рівень компетентностей здобувачів, визначених Стандартом вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта першого (бакалаврського) рівня. Студенти підтвердили належний рівень науково-теоретичних знань, фахових компетентностей, розуміння наукових термінів, досконале володіння практичними вміннями та навичками. Їхні відповіді були на достатньому науково-методичному рівні, змістовними, вони продемонстрували вільне володіння категоріальним апаратом та показали обізнаність у методиках дошкільного виховання. Відповіді більшості випускників характеризувались логічністю, самостійністю, умінням використовувати міжпредметні зв’язки, застосовувати практичний досвід, обґрунтовувати свої висновки та судження як з наукової точки зору, так і з боку потреб сучасної практики вихователя закладу дошкільної освіти.

Відбувся перший атестаційний екзамен з професійної підготовки за спеціальністю 012 Дошкільна освіта на першому (бакалаврському) освітньому рівні денної форми навчання

Рік вступу 2018 – нові правила навчання, нові викладачі, посвята в першокурсники, дводенний марафон пошуку талантів у групах «Зорепад», рік студентського життя у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка. Рік 2019 – пари, сесії, гуртожиток, факультетські заходи, традиційний факультетський КОНКУРС КАЗОК, перемоги… Роки 2020-2021 – пандемія COVID-19 – опанування засобами дистанційного навчання та спілкування, самоосвіта, самовиховання. Рік 2022 – війна і правило «робимо життя». Життя розкидало по світу… Але підсумкова атестація – підсумок мужності, витривалості, терпіння, людяності… Зібрались і підтвердили сформованість всіх компетентностей та результатів навчання. Дорогі наші дівчатка, ми пишаємось вами!!! Вперед до дітей!!! Вперед до перемог!!! Ви і ми стали сильнішими і добрішими!!!

Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі»

9-10 червня 2022 року на психолого-педагогічному факультет Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка розпочала роботу Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі». У ній взяли участь понад двісті п’ятдесят учасників, які представляли заклади вищої освіти з різних куточків України: міст Києва, Харкова, Дрогобича, Сум, Хмельницького, Бердянська, Ізмаїла, Глухова, Запоріжжя тощо, а також педагог із Великобританії.

Відбулася гостьова лекція професора Олександра Лавріненка для студентів ПНПУ імені В. Г. Короленка

8 червня 2022 р. доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу теорії і практики педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України Олександр Лавріненко провів гостьову лекцію з використанням засобів відеозв’язку для студентів спеціальностей «Педагогічна освіта» і «Дошкільна освіта» Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Детальніша інформація

Вебінар «Академічна доброчесність»

Викладачами кафедри дошкільної освіти було проведено вебінар для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта на тему «Академічна доброчесність». Про необхідність дотримання учасниками освітнього процесу етичних правил та принципів, зокрема під час роботи над магістерським, курсовим дослідженням, проінформували спікери заходу: заступник голови Комісії з академічної доброчесності ПНПУ імені В.Г. Короленка Орєхова В. В. та доц. Ковалевська Н.В.

Слухачів було ознайомлено з «Положенням про запобігання та виявлення академічного плагіату в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка», повідомлено про недопустимість порушення етичних норм наукової спільноти, про правила проходження перевірки текстів магістерських і курсових робіт на антиплагіатних автоматизованих системах Unicheck та StrikePlagiariusm.

Спікери дали практичні рекомендації щодо організації робити студентів та магістрантів з вебсайтом бібліотеки ПНПУ імені М. А. Жовтобрюха, електронним каталогом, електронним архівом, віртуальною довідкою, з ресурсами відкритого доступу в межах проекту Research4Life.

Гостьова онлайн-лекція КОСЕНЧУК ОЛЬГИ ГЕННАДІЇВНИ

Для студентів та аспірантів спеціальності 012 Дошкільна освіта 2 червня 2022 року була проведена неймовірно професійна та захоплююча гостьова онлайн-лекція кандидата педагогічних наук, доцента, начальника відділу дошкільної та початкової освіти Державної установи «Український інститут розвитку освіти» КОСЕНЧУК ОЛЬГИ ГЕННАДІЇВНИ на тему «Підготовка майбутніх вихователів ЗДО до здійснення самоаналізу за методикою ECERS -3». Із вітальним словом на початку заходу виступила завідувачка кафедри дошкільної освіти, докторка педагогічних наук, професорка Гнізділова Олена Анатоліївна, яка акцентувала увагу на важливості та перспективності оцінки якості дошкільної освіти України за міжнародною методикою ECERS-3. Ольга Геннадіївна на початку лекції наголосила на унікальній нагоді поговорити про те, як на державному рівні здійснюються кроки для забезпечення рівного доступу до якісного дошкілля в Україні. Пролунали риторичні питання: Яка освіта є якісною??? Як виміряти якість освітнього процесу в ЗДО? Як виміряти якість освітнього процесу в ЗДО берез адміністративно-бюрократичної перевірки? Відповідь є – це міжнародна методика ECERS-3, яка впродовж 40 років впроваджується у Європейських країнах та зорієнтована не на перевірці, а на оцінюванні умов, створених для розвитку дитини; визначенні стратегій вдосконалення освітнього середовища відповідно до міжнародних стандартів, сильних і слабких сторін в освітньому процесі закладу дошкільної освіти. Під час доповіді Ольга Геннадіївна Косенчук принагідно ознайомила з результатами дослідження виміру якості освіти ЗДО в Україні за світовими вимогами. Розповіла про основні структурні елементи методики ECERS-3, а також представила звіт про роботу групи експертів, яка оцінювала дошкільне освітнє середовище України. На тверде переконання лекторки, універсальність методики дозволить проводити самоаналіз у ЗДО різних типів, системно оцінювати освітній процес, враховувати сильні та визначати слабкі сторони, можливості та ризики, дасть можливість коригувати подальшу діяльність усіх учасників освітнього процесу. Щодо організації освітнього середовища, ключовим, на її погляд, є аналітика, прогнозування та впровадження. У центрі всіх процесів має бути дитина, задля розвитку якої необхідно створити оптимальні умови у ЗДО. Якщо ж говорити про освітнє середовище – яке вважається третім вчителем, то треба говорити про 3 складники: фізичне, соціальне, структуроване програмне середовище. Неімовірний важливий баланс наявності по-перше, самостійної діяльності дітей, насамперед ігрової; по-друге, фасилітована діяльність, у тому числі ігрова; по-третє, організована діяльність – ігрова та навчально-пізнавальна. Лекція пройшла в надзвичайно позитивній, теплій і невимушеній атмосфері. Особливу зацікавленість здобувачів викликали практичні поради лекторки, щодо оцінювання освітнього середовища ЗДО нашої країни за міжнародною методикою ECERS-3. Здобувачі мали змогу безпосередньо задати запитання спікеру та отримати на них вичерпну відповідь. Професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти, студенти і аспіранти кафедри дошкільної освіти щиро вдячні КОСЕНЧУК ОЛЬЗІ ГЕННАДІЇВНІ за цікаву і змістовну лекцію, яка дозволила науково збагатитися і сподіваються на подальшу плідну співпрацю!

Науковий практикум «Сучасні технології у дошкільній освіті»

Викладачами кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка був організований в онлай-режимі науковий практикум «Сучасні технології у дошкільній освіті», який проходив з 6 до 28 травня 2022 року. Обсяг програми складав 60 год./2 кредити. Навчальний курс для здобувачів освітніх ступенів бакалавра, магістра, освітньо-наукового ступеня доктора філософії, представників педагогічної громадськості, вихователів дітей дошкільного віку, вихователів-методистів ЗДО включав теоретичну та практичну складові. У теоретичному блоці учасники мали змогу осягнути загальні засади інноваційних технологій у галузі дошкільної освіти. Так, про особливості використання лялькотехніки в соціальному і моральному розвитку дітей дошкільного віку на високому професійному рівні доповіла завідувачка кафедри дошкільної освіти професор Олена Гнізділова. Викладачем кафедри, доц. Анжелою Пасічніченко були розкриті основні аспекти психічного здоров’я дошкільника: особливості, чинники формування, причини порушень. Цікавою та актуальною була доповідь доц. Оксани Вашак на тему «Портфоліо дошкільника та вихователя як інноваційна технологія в ЗДО», де розглядалися питання професійної діяльності, самоосвіти та результати професійних досягнень. Про важливість використання сучасних засобів виховного впливу в процесі ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку поінформувала слухачів ас. Юлія Дубовик. У практичному блоці слухачі ознайомилися із технологією розвитку критичного мислення та дослідницькою діяльністю дошкільників у природі, яку розкрила доц. Ірина Карапузова. Про специфіку застосування театрально-хореографічної технології у роботі з дітьми з особливими потребами поінформувала доц. Оксана Вільхова. Доц. Ольга Гришко репрезентувала можливості використання технологій логіко-математичного розвитку дітей в освітньому просторі закладів дошкільної освіти; доц. Лілія Зімакова розповіла про технології використання сучасного мистецького-ігрового матеріалу в креативному розвитку дитини дошкільного віку, а доц. Наталія Ковалевська – про технології налагодження взаємодії вихователя з дитиною та її родиною. Потрібно відзначити роботу викладачів кафедри дошкільної освіти, які змогли зацікавити учасників практикуму сучасними технологіями в галузі дошкільної освіти. За результатами наукового практикуму слухачі продемонстрували набуті знання про роль та важливість сучасних технологій в освітньому просторі закладів дошкільної освіти як засобу всебічного розвитку дітей. Здобули та удосконалили фахові компетентності у галузі дошкільної освіти, реалізували можливості комунікації та обміну досвідом із колегами, отримали неоціненний досвід. По завершенню роботи усі учасники наукового практикуму отримали сертифікати, над підготовкою яких працювали ас. Тетяна Фазан та доц. Наталія Манжелій, Оксана Рудич.

Онлайн-зустріч учасників робочих груп з розробки й оновлення освітніх програм

25 травня 2022 р. відбулася онлайн-зустріч учасників робочих груп з розробки й оновлення освітніх програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти зі спеціальності 012 Дошкільна освіта для абітурієнтів набору 2022 року. На зустрічі були присутні гаранти освітніх програм проф. Олена Гнізділова, доц. Ірина Карапузова, доц. Оксана Вашак, доц. Анжела Пасічніченко та члени робочих груп. В обговоренні освітніх програм взяли участь стейкхолдери: Ірина Моргун –методист відділу дошкільної та початкової освіти Полтавської академії неперервної освіти, регіональний експерт з оцінювання закладів дошкільної освіти у Полтавській області; Юлія Котелянець – доктор педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної та початкової освіти Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. Володимира Винниченка; Сніжана Вертелецька – директорка Плосківського ЗДО «Дзвіночок» Мачухівської сільської ради Полтавського району Полтавської області. Зустріч було проведено на платформі ZOOM, що надало можливість ефективно попрацювати та обговорити проблемні аспекти, спрямовані на удосконалення змісту освітніх компонентів ОП. Загалом стейкхолдери позитивно оцінили розроблені освітні програми, відмітили доцільність уведення інклюзивної освіти, як обов’язкового освітнього компонента, та оптимізацію практичної підготовки студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта. Стейкголдери під час зустрічі висловили свої пропозиції щодо удосконалення програми відповідно до сучасних запитів розвитку дошкільної освіти в Україні. Колектив кафедри дошкільної освіти висловлює щиру вдячність стейкхолдерам за допомогу, підтримку, розуміння та конструктивні поради, які обов’язково будуть реалізовані в процесі оновлення освітніх програм та сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Акредитація

Кафедра дошкільної освіти має чудову звістку!

Освітньо-наукова програма "Дошкільна освіта" третього рівня вищої освіти успішно акредитована!!!

Інформац лист кафедра ДО_ПНПУ імені Короленка_9-10.06.2022.pdf

Всеукраїнська науково-практична інтернет-конференція з міжнародною участю «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі»

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі», яка відбудеться 9-10 червня 2022 року на базі кафедри дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Тематичні напрями роботи конференції:

Секція 1. Сучасні тенденції розвитку дошкільної освіти: вітчизняний та зарубіжний досвід. Секція 2. Психофізіологічний та особистісний розвиток дошкільника в сучасних умовах. Секція 3. Новітні підходи до організації діяльності дошкільників в умовах дистанційного навчання. Секція 4. Психолого-педагогічний супровід формування особистості дошкільника в умовах воєнного та післявоєнного стану. Секція 5. Використання різних видів мистецтва у становленні дитини дошкільного віку. Секція 6. Формування професіоналізму фахівця у галузі дошкільної освіти. Секція 7. Педагогізація батьків в умовах воєнного стану.

Для участі в конференції просимо надсилати матеріали до 1 червня 2022 року (включно).

Всеукраїнський День вишиванки

Куратором групи ДО-46 доц. Вашак О. О., була проведена виховна година зі студентами, яка була присвячена Всеукраїнському Дню вишиванки. Під час зустрічі, викладачка привітала зі святом. Наголосила на важливій ролі українських вишиванок, як національного оберегу нашої країни, який має бути у кожній родині. Студенти, які теж були одягнені у вишиті сорочки, мали змогу розповісти про їх символічне призначення. Так, Мохова Віторія та Чаєнко Наталія розповіли про сакральне значення їхніх сімейних оберегів. Також було наголошено на важливості відповідального ставлення студентів до навчання. Вашак О.О. подякувала за волонтерську діяльність студентів групи ДО-46.

Виховна година з полтавською поетесою Аллою Місяк

18 травня 2022 року відбулася кураторська година для студентів ІІ курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта (ДО-25, куратор – ас. Фазан Т. П.; ДО-26, куратор – ас. Дубовик Ю. О.; ДО-27, куратор – доц. Манжелій Н. М.). На захід була запрошена Алла Петрівна Місяк, відома полтавська поетеса, яка презентувала свої збірки творів для дорослих і дітей, цікаво розповідала історії їх написання. З великим задоволенням студенти слухали вірші і казки для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, які емоційно, пронизливо декламувала Алла Петрівна. Кураторська година пройшла у теплій, душевній атмосфері і не залишила байдужим жодного присутнього. На завершення зустрічі куратори і студенти щиро побажали шановній гості наснаги, творчого злету думок, креативних ідей, невичерпного джерела натхнення, міцного здоров’я та мирного неба.

Кураторські та виховні години з студентами спеціальності

Викладачі кафедри дошкільної освіти продовжують онлайн-зустрічі й виховні години з студентами всіх кураторських груп спеціальності 012 Дошкільна освіта. Куратори під час виховних заходів залучили здобувачів до обговорення теми «Як навчатись, якщо всі наші думки про інше?» та поділилися порадами про те, як діяти в стресових ситуаціях. Куратори перших курсів обговорили з студентами труднощі, що виникають у процесі дистанційного навчання (технічні, психологічні) та шляхи їх подолання. Неочікуваною для студентів групи ДО-26 стала зустріч з артисткою-ляльководом Полтавського академічного обласного театру ляльок, режисеркою, художньою керівницею театру-студії «Like» - Наталією Тимощук. Гостя розповіла студентам про свою педагогічну та акторську кар’єру, націлила на реалізацію мрій та задумів, налаштувала на позитивні емоції, а також запросила всіх учасників заходу на майбутні прем’єри вистав.

Спортивна розвага для дітлахів

3 травня для малят розпочався драйвово!!! Викладачі кафедри дошкільної освіти Ирина Карапузова, Юлія Дубовик, Вита Коваль та студентка спеціальності Анастасія Георгієва провели для дітей спортивну розвагу на свіжому повітрі. Захід розпочався з веселої музичної руханки, що підняла дітлахам настрій. Найбільше захоплення викликали естафетні та рухливі ігри у веселій компанії. Розвага завершилася творчо, малюнками дітей на асфальті!

Квест "Мовлиннєві перлинки для маленької дитинки"

Кафедра дошкільної освіти продовжує на волонтерських засадах організовувати життєдіяльність дошкільнят із внутрішньо переміщених родин, які проживають у гуртожитках ПНПУ імені В.Г.Короленка. У ці складні часи не потрібно забувати про освіту дітей, важливо допомагати батькам здійснювати виховні впливи, а дітям – розвиватися. Викладачі кафедри професорка Гнізділова О.А., доцентки Зімакова Л.В., Ковалевська Н.В., Пасічніченко А.В. провели квест "Мовленнєві перлинки для маленької дитинки". Під час квесту малюки, виконуючи різноманітні мовленнєві завдання, збирали «перлинки». Діти з радістю виконували дихальні вправи, під час гри «Кубик покоти, вправу покажи» вони виконували артикуляційні вправи для «веселого язичка», розучували скоромовку за допомогою пантомімічно-описової драматизації, розвивали дрібну моторику і вчились рахувати, із повітряного пластиліну ліпили для мушлі перлинки. Радість, здивування, захват викликав у діточок перегляд настільного театру за казкою Івана Франка «Ріпка». Постійні відвідувачі заходів для дошкільнят – Ксенія, Анічка, Артем, Кирил, Федір – стали справжніми приятелями викладачів кафедри – вони з радістю йдуть на контакт, діляться своїми думками, враженнями та переживаннями. Наприкінці квесту дітки отримали в подарунок повітряний пластилін і пообіцяли продовжити ліпити різні фігурки під час сімейного дозвілля.

Перемога студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта у конкурсі "Писанка весела" ПНПУ ім. В.Г. Короленка

Кафедра дошкільної освіти вітає Гненну Ольгу (ДО-121), Славінську Альону (ДО-35), Гречку Ілону (ДО-35) з перемогою в конкурсі "Писанка весела". Щиро бажаємо вам творчих успіхів та нових звершень.

Детальніше

Науковий семінар у Флорентійському Університеті (Італія)

Доцент кафедри дошкільної освіти Оксана Рудич взяла участь у роботі міжнродного наукового семінару у Флорентійському Університеті (Італія) 27.04.2022р. Як менеджер міжнародного проєкту викладач поділилась досвідом організації співпраці психолого-педагогічного та фізико-математичного факультетів ПНПУ імені В.Г.Короленка та інших освітніх установ у рамках спільної проектної діяльності, розповіла про етапи та особливості реалізації проекту «WIN – Writing for Inclusion» (Erasmus K2). До обговорення питань організації та координації міжнародної діяльності долучились інші партнери проекту: Мірея Каналс Ботінес (Каталонія), Ванна Боффо (Італія), Роселла сер тіні (Італія), Нурія Медіна Казановас (Іспанія), Валерія Арва (Угорщина), Ева Бенко (Угорщина), Мауріціо Гагліарді (Італія), Крістіна Мануччі (Італія), Казімо Ді Барі (Італія). Учасники відзначили високу ефективність спільного проектного пошуку та окреслили перспективи подальших наукових та методичних досліджень як можливості створення спільного освітнього та інформаційного середовища, орієнтованого на виховання у дитини поваги до інших культур, красу, добро. Також Оксана Рудич подякувала партнерам за системну підтримку спільних проектів та розуміння непростої освітньої ситуації в Україні.

Спортивне свято "Веселі та кмітливі"

Кафедра дошкільної освіти Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, дбаючи про збереження фізичного і психічного здоров’я дітей, тимчасово переселених із різних міст нашої країни, продовжує організовувати цікаве і змістовне дозвілля. Сьогодні надзвичайно важливо зберегти дітям дитинство, захистити їх від стресу, інформаційного перенавантаження, нелегких буднів. Найкращими засобами для цього є ігри, розваги, творчість. 26 квітня студентами спеціальності 012 Дошкільна освіта Назаренко А., Кісліченко У. під керівництвом викладачів кафедри Манжелій Н.М.,Фазан Т.П. було проведене спортивне свято «Веселі і кмітливі». Всі діти з великим задоволенням та позитивним настроєм долучилися і брали активну участь у різноманітних рухливих іграх, проявляли спритність, активність і кмітливість. Проведення ігор сприяло емоційному відновленню малюків, а дух змагальності і дружби панував протягом усього заходу. По завершенню дійства всі діти отримали солодощі, подарунки, гарний настрій і позитивні емоції.

Майстер-клас "Великодня листівка" від викладачів кафедри дошкільної освіти

Кафедра дошкільної освіти разом з працівниками бібліотеки імені А. М. Жовтобрюха продовжує розважати малюків із внутрішньо переміщених родин, які проживають у гуртожитках ПНПУ імені В.Г.Короленка. Викладачі кафедри доцентки Ковалевська Н.В., Пасічніченко А.В., Зімакова Л.В, асистентка Коваль В.М. провели черговий захід "Великодня листівка", подарувавши дітям чудовий настрій та позитивні емоції. Діти із задоволенням виготовляли динамічну іграшку-листівку «Курчатко». Після захопливого творчого процесу разом із батьками і викладачами кафедри дошкільної освіти грали в рухливі ігри.

Майстер-клас "Весняні квіти" від викладачів кафедри дошкільної освіти


Кафедра дошкільної освіти разом з працівниками бібліотеки імені А. М. Жовтобрюха продовжують допомагати тимчасово переселеним сім’ям. Сьогодні до дітей завітали казкові герої Ведмедик і дівчинка Іринка, які розважали дітей незважаючи на повітряну тривогу. Перебуваючи в безпечному місці дітлахи із задоволенням грали в дидактичні та музично-ритмічні ігри, виготовляли аплікацію, ділилися враженнями. Родзинкою зустрічі став майстер-клас з виготовлення паперового тюльпану від викладачів кафедри Ірини Карапузової, Юлії Дубовик, Вити Коваль та студентки спеціальності «Дошкільна освіта» Ірини Щербини. По завершенню кожна дитина отримала не тільки позитивні емоції, а й невеликий подарунок.

Викладачі кафедри дошкільної освіти психолого-педагогічного факультету разом із працівниками бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха провели ігроленд для дітей дошкільного віку «Чарівна математика».


Піклування про підростаюче покоління, його майбутнє – головний обов’язок батьків, педагогів, суспільства та держави. Виховуючи дітей, нинішні педагоги та батьки дбають про майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу. Кожна дитина повинна бути зігріта теплом і любов’ю, особливо під час війни. Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка активно допомагає тимчасово переселеним особам з різних міст нашої багатостраждальної держави. Особливу увагу ректорат вишу приділяє дітям, які приїхали до нашого міста, дбаючи про збереження їх фізичного і психічного здоров’я. З цією метою 8 квітня 2022 року викладачі кафедри дошкільної освіти психолого-педагогічного факультету разом із працівниками бібліотеки імені М. А. Жовтобрюха провели ігроленд для дітей дошкільного віку «Чарівна математика». Працівниками бібліотеки було організовано виставку-колаж «Чарівний світ дитячої книги», забезпечено музичне оформлення заходу, здійснено цікавий підбір методичних матеріалів для батьків щодо мистецтва виготовлення виробів з паперу та логіко-математичного розвитку дошкільників. Викладачі кафедри дошкільної освіти запропонували дітям швидко та просто виготовити оригамі з паперу.

До проведення заходу доєдналися студенти спеціальності «Дошкільна освіта» Катерина Стрижко та Анастасія Бугаєць. Неабияке задоволення отримали діти від рухливих ігор. Яскравою родзинкою заходу виявилося «Шоу мильних бульбашок», яке провела випускниця Полтавського коледжу мистецтв імені М. В. Лисенка Аліна Ільїна. Навіть під час повітряної тривоги організатори продовжили захід, швидко і мобільно перемістивши дітей в укриття. Після проведення ігроленду, кожна дитина отримала символічний подарунок. Зігріваючи теплом кожне дитяче серце, об’єднуючи зусилля заради майбутнього, викладачі і співробітники ПНПУ імені В. Г. Короленка виховують достойних українців, які неодмінно стануть гордістю нашої держави.

За освітніми програмами спеціальності 012 Дошкільна освіта розпочалося навчання студентів за програмою внутрішньої академічної мобільності


У ІІ семестрі 2021-2022 н.р. на підставі Угоди про співпрацю щодо реалізації програми внутрішньої академічної мобільності між Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка та Харківським національним педагогічним університетом імені Г. С. Сковороди розпочалося навчання здобувачів вищої освіти за освітніми програмами: «Дошкільна освіта. Сімейне виховання», «Дошкільна освіта» (освітній ступінь «бакалавр»), «Дошкільна освіта», «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» (ОС магістр).

Детальніша інформація

ВИПУСК МАГІСТРІВ 2021 РОКУ

4 лютого 2022 року на кафедрі дошкільної освіти відбулося визначна подія - церемонія вручення дипломів здобувачам освітнього ступеня «магістр» спеціальності 012 Дошкільна освіта. Теплі привітання, радість та хвилювання випускників, ошатно прикрашений зал, стильна фотозона створювали піднесену атмосферу урочистості. Академічні відзнаки та конфедератки отримали випускники кафедри, зокрема 15 денної та 77 заочної форми, 17 з яких отримали диплом з відзнакою. До вітального слова та вручення дипломів була запрошена ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, яка тепло і сердечно привітала магістрів із закінченням навчання в університеті. Щиро радіємо, що кагорта працівників дошкільної освіти поповнилася талановитими, професійними випускниками спеціальності. Кафедра дошкільної освіти бажає своїм випускникам творчої наснаги і подальшого розширення горизонтів наукової та професійної діяльності. Зі святом дорогі магістри! У добру путь!

МОТИВАЦІЙНА ЗУСТРІЧ З КОНСУЛЬТАНТОМ З ПИТАНЬ УПРАВЛІННЯ ЛЮДСЬКИМИ РЕСУРСАМИ ОЛАФОМ САКСЕГАРДОМ

2-3 лютого 2022 року викладачі кафедри дошкільної освіти і аспіранти спеціальності 012 Дошкільна освіта долучилися до мотиваційної зустрічі з консультантом з питань управління людськими ресурсами Олафом Саксегардом (Olaf Saxegaard) (Норвегія) на тему: «Менеджмент: організаційна культура». Лектор розкрив питання культури відносин в трудових колективах та організаціях, базових основ поведінкової культури кожного працівника, та зазначив інструменти управління.

Зустріч була цікавою, пізнавальною та викликала жваве обговорення.

Висловлюємо вдячність модераторам зустрічі Наталії Златопольській та Оксані Рудич.

ОБГОВОРЕННЯ ПРОЄКТУ ОНП "ДОШКІЛЬНА ОСВІТА" ТРЕТЬОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

2 лютого 2022 року відбулася зустріч гаранта, членів робочої групи освітньо-наукової програми «Дошкільна освіта» за третім рівнем вищої освіти підготовки докторів філософії спеціальності 012 Дошкільна освіта. Учасники зустрічі (О. Гнізділова, Н. Сулаєва, М. Лещенко, Т. Бабюк, Л. Зімакова, Ю. Дубовик) обговорили питання щодо перегляду та оновлення ОНП «Дошкільна освіта» на новий 2022-2023 н.р.. Л. Зімакова ознайомила учасників заходу з опитуванням аспірантів, наукових керівників, стейкхолдерів. Було прийнято рішення схвалити проєкт ОНП, врахувавши пропозиції аспірантів та стейкхолдерів, внісши деякі зміни в перелік нормативних та вибіркових дисциплін освітньо-наукової програми. Робоча група домовилась у подальшому удосконалити його після громадського обговорення.

ДОЦЕНТКА КАФЕДРИ ОКСАНА ВІЛЬХОВА БУЛА ВІДЗНАЧЕНА ПОЧЕСНОЮ ГРАМОТОЮ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

1 лютого 2022 року відбулося розширене засідання вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, у ході якого працівники закладу вищої освіти отримали нагороди за досягнення у навчальній та науковій діяльності. Доцентка кафедри дошкільної освіти Оксана Вільхова була нагороджена Почесною грамотою виконавчого комітету Полтавської міської ради за сумлінну працю, високу професійну майстерність, вагомий особистий внесок у виховання підростаючого покоління. Нагороду вручила ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка Марина Гриньова та побажала подальших успіхів у професійній діяльності. Колектив кафедри приєднується до привітань Марини Вікторівни та щиро зичить колезі упевнено досягати нових вершин в освітньому процесі вищої школи.

Детальніша інформація

ВИПУСКНИКАМ МАГІСТЕРСЬКИХ ПРОГРАМ ПНПУ ІМЕНІ В.Г. КОРОЛЕНКА ВРУЧИЛИ АКАДЕМІЧНІ ВІДЗНАКИ

1 лютого 2022 р. на розширеному засіданні вченої ради Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка вручили академічні відзнаки кращим випускникам магістратури 2021 р.

Детальніша інформація

ДОЦЕНТКА КАФЕДРИ ЛІЛІЯ ЗІМАКОВА ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ "АНАЛІЗ ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ ТА ЕФЕКТИВНОСТІ СПІВПРАЦІ В WEB OF SCIENCE ТА INCITES"

20 січня 2022 року доц. Зімакова Л.В. взяла участь у вебінарі «Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites». Вебінар був організований незалежною американською компанією Clarivate Analytics, яка керує базами даних, інформаційними системами і колекціями з інтелектуальної власності. Компанія зорієнтована на проведення наукових і академічних досліджень, патентний аналіз і правове регулювання, фармацевтичні та біотехнологічні дослідження, охорону товарних знаків, захисту бренду та інтелектуальної власності. Компанії належать інформаційні системи, зокрема Web of Science, Publons, EndNote та інші. Під час вебінару було наголошено, що наукові дослідження часто вимагають значних коштів. Спікер вебінару – консультант з регіональних рішень компанії Clarivate Ірина Тіхонкова – розповіла про грантову підтримку та співпрацю зі знаними лабораторіями світу, розповіла як через інформаційну систему Web of Science знайти і проаналізувати здобутки інших установ, визначити лідерів та знайти їхні контакти, з якими установами можна налагодити співпрацю зі своєю організацією, і в чому вона буде більш ефективною. Учасники вебінару були ознайомлені зі специфікою пошуку фонду, що фінансував би необхідні дослідження, та темами, що підтримувалися певною грантовою агенцією. Коротко був представлений грантовий фонд «Горизонт 2020» – найбільша рамкова програма Європейського Союзу з фінансування науки та інновацій з загальним бюджетом близько 80 млрд. євро, яка була розрахована на 2014 – 2020 роки.

ЗАВІДУВАЧКА КАФЕДРИ ОЛЕНА ГНІЗДІЛОВА ВЗЯЛА УЧАСТЬ В ОБГОВОРЕННІ ПРОЄКТУ ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ ІНСТИТУЦІЙНОГО АУДИТУ ЗДО

19 січня 2022 року завідувачка кафедри дошкільної освіти, професор Олена Гнізділова взяла участь в обговоренні проєкту Порядку проведення інституційного аудиту закладів дошкільної освіти. У заході взяло участь понад 300 осіб: представники Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, Полтавського ОІППО, ВГО "Асоціація працівників дошкільної освіти", місцевих органів управління освітою, консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників, керівники, методисти закладів дошкільної освіти, відповідальні особи за дошкільні підрозділи закладів загальної середньої освіти.

ТРИВАЄ СПІВПРАЦІЯ З УПРАВЛІННЯМ

3 ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ ЯКОСТІ ОСВІТИ У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

У рамках реалізації меморандуму про співпрацю між управлінням Державної служби якості освіти у Полтавській області та Полтавським національним педагогічним університетом імені В. Г. Короленка 14 січня 2022 р. відбувся семінар-практикум щодо алгоритму розбудови у ЗДО внутрішньої системи забезпечення якості освіти та проведення самооцінювання освітніх та управлінських процесів.

Детальніша інформація

ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ДРУГОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ СТАЦІОНАРНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

З 23 грудня по 29 грудня 2021 року проходила державна атестація здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти стаціонарної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, яка передбачала складання екзамену з професійної підготовки та захист кваліфікаційної роботи. Атестаційна комісія у складі науково - педагогічних працівників кафедри дошкільної освіти та зовнішнього стейкхолдера, завідувачки Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла - садок) №8 «Ластівка» Полтавської міської ради Шиш Олени Анатоліївни, відзначила ґрунтовну теоретичну та практичну підготовку магістрантів, достатній рівень сформованості загальних та фахових компетентностей, що забезпечить їх готовність до професійної діяльності. Всі здобувачі успішно захистили кваліфікаційні роботи, які висвітлюють актуальні проблеми дошкільної освіти. Атестаційна комісія підкреслила високий рівень виконання магістерських досліджень, їх теоретичну та практичну значущість, дотриманням норм та вимог при їх підготовці.

ДЕРЖАВНА АТЕСТАЦІЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ "МАГІСТР" ЗАОЧНОЇ ФОРМИ НАВЧАННЯ

28 грудня 2021 року закінчилася державна атестація здобувачів освітнього ступеня «магістр» заочної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка. Студенти успішно склали атестаційний екзамен з професійної підготовки та захистили кваліфікаційні роботи. Атестаційна комісія у складі науково-педагогічних працівників кафедри дошкільної освіти та зовнішнього стейкголдера Шиш Олени Анатоліївни, завідувачки Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садка) №8 «Ластівка» Полтавської міської ради Полтавської області відзначила високий рівень науковості та грунтовність представлених до захисту робіт Всі магістерські роботи є завершеними, самостійними науковими дослідженнями актуальних проблем сучасної дошкільної освіти. Вони пройшли перевірку на плагіат за системою UNICHECK, отримали позитивні відгуки та рецензії. Викладачі кафедри дошкільної освіти вітають здобувачів освітнього ступеня «магістр» заочної форми навчання спеціальності 012 Дошкільна освіта з успішним завершенням навчання.

ВІДКРИТТЯ НАВЧАЛЬНО-НАУКОВОЇ ЛАБОРАТОРІЇ КАФЕДРИ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

1 грудня 2021 р. на базі психолого-педагогічного факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка відбулося урочисте відкриття навчально-наукової лабораторії кафедри дошкільної освіти. У заході взяла участь адміністрація університету і факультету: ректорка ПНПУ імені В. Г. Короленка професорка Марина Гриньова, перший проректор доцент Олексій Гура, проректорка з виховної роботи доцентка Людмила Гомля, очільниця психолого-педагогічного факультету професорка Наталія Сулаєва.

Детальніша інформація

ФАХОВИЙ СЕМІНАР "НАВЧАННЯ ЧЕРЕЗ ДОСЛІДЖЕННЯ"

14 грудня 2021 р. на кафедрі дошкільної освіти пройшов фаховий семінар «Навчання через дослідження» на якому взяли участь аспіранти, викладачі та завідувач кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор - Олена Гнізділова. Окрім науково-педагогічних працівників кафедри на семінарі були присутні декан психолого-педагогічного факультету - Наталія Сулаєва та доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри загальної педагогіки та андрагогіки – Лариса Семеновська. У ході фахового семінару аспіранти прозвітувалися про результати своїх наукових розвідок з теми дослідження за весь період навчання. Викладачі відмітили високий рівень представлених результатів та націлили здобувачі на посилення роботи у підготовці дисертаційних робіт до захисту. Зокрема аспірантка третього року навчання Юлія Дубовик пройшла попередню експертизу дисертації на тему «Формування уявлень про професії у дітей дошкільного віку». Дисертантка у своїй доповіді розкрила актуальність, теоретичну та практичну значимість проведеного дослідження, представила результати впровадження авторської технології та власні методичні розробоки. Учасники семінару позитивно оцінили здобутки аспірантки та рекомендувати дисертацію до розгляду на засіданні разової спеціалізованої вченої раді на здобуття ступеня доктора філософії зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.

І ВСЕУКРАЇНСЬКА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ ВИКЛАДАЧІВ, СТУДЕНТІВ, АСПІРАНТІВ ТА МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Студенти та аспіранти спеціальності 012 Дошкільна освіта ПНПУ імені В.Г. Короленка взяли активну участь у роботі ІІ Всеукраїнської Інтернет-конференції викладачів, студентів, аспірантів та молодих вчених «Еволюційні процеси в галузі дошкільної освіти: інноватика, досягнення, перспективний досвід», яка проводилася 30 листопада 2021 року кафедрою дошкільної освіти Маріупольського державного університету.

Завідувач кафедри дошкільної освіти ПНПУ імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор Олена Гнізділова виступила на пленарному засіданні конференції з доповіддю «Віммельбух як засіб ранньої профорієнтації дітей дошкільного віку». Вона закцентувала увагу учасників конференції на важливості та доцільності впровадження ранньої профорієнтації в освітній процес ЗДО, а також використанні сучасної дитячої книги для поглиблення уявлень дітей про професійну діяльність дорослих.

Під час секційного засідання велике зацікавлення та обговорення серед студентського колективу викликала доповідь аспірантки кафедри дошкільної освіти Юлії Дубовик «Взаємодія педагога з сім’єю у процесі ознайомлення дітей дошкільного віку з професіями». Нею було наголошено на необхідності налагодження виховательсько-батьківської взаємодії в процесі ознайомлення дітей з професійною діяльністю дорослих.

ПЕРЕДЗАХИСТ МАГІСТЕРСЬКИХ РОБІТ

30 листопада 2021 р. на кафедрі дошкільної освіти відбувся попередній захист магістерських робіт студентів другого рівня вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта.

Тематика магістерських робіт передбачала висвітлення актуальних проблем в галузі дошкільної освіти. Магістранти представили ґрунтовні доповіді, в яких відображені результати проведених досліджень.

У діловій, жвавій атмосфері відбулося обговорення результатів виконаних магістерських робіт. По завершенню попереднього захисту магістерських робіт викладачами кафедри були сформульовані рекомендації щодо недоліків та висловлених зауважень.

ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

Неймовірна атмосфера вирувала сьогодні, 27 листопада, у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка, адже його двері були гостинно відкриті для майбутніх абітурієнтів та їхніх батьків. Свою зустріч з потенційними вступниками на спеціальність «Дошкільна освіта» викладачі кафедри провели на базі добре матеріально оснащеної навчально-наукової лабораторії, аби випускники шкіл не на словах переконалися, що навчатися вони будуть у комфортних умовах, із найкращою, сучасною матеріально-технічною базою. У ході спілкування викладачі кафедри дошкільної освіти надали консультації майбутнім вступникам про особливості навчально-виховного процесу, різні види практик, організацію дозвілля, побуту студентів, перспективи працевлаштування. Студенти старших курсів мали нагоду поділитися власним досвідом навчання і цікавого життя у Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка. По завершенню зустрічі викладачі кафедри дошкільної освіти запевнили майбутніх вступників: Ми для вас відкрили не тільки двері, але і наші серця!

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 012 ОР "МАГІСТР" '

25-26 жовтня 2021 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «магістр». Олімпіада проходила в дистанційному режимі за допомогою веб-сервісів Google Клас та Zoom. У ній узяли участь 5 магістрантів спеціальності 012 Дошкільна освіта групи ДО-55. До складу журі увійшли: проф. Гнізділова О.А. (голова журі), доц. Зімакова Л.В., доц. Ковалевська Н.В., доц. Гришко О.І., доц. Карапузова І.В. Учасники олімпіади творчо і відповідально підійшли до виконання завдань, продемонстрували системні знання з обраної спеціальності, особисте ставлення до сімейного виховання дітей дошкільного віку, до роботи з батьками, володіння сучасними педагогічними та інформаційними технологіями тощо.

Кірпіченко Влада Сергіївна студентка групи ДО-55 виборола І місце, Нечипоренко Світлана Анатоліївна студентка групи ДО-55 – ІІ місце, Калініченко Світлана Петрівна студентка групи ДО-55 – ІІІ місце.

Вітаємо переможців!

І ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ СТУДЕНТСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ 012 ОР "БАКАЛАВР"

21-22 жовтня 2021 року в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г. Короленка відбувся І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка зі спеціальності 012 Дошкільна освіта ОР «бакалавр». Олімпіада проходила в дистанційному режимі за допомогою веб-сервісів Google Клас та Zoom. У ній узяли участь 7 бакалаврів спеціальності третього та четвертого курсів навчання. До складу журі увійшли: проф. Гнізділова О.А. (голова журі), доц. Зімакова Л.В., доц. Ковалевська Н.В., доц. Гришко О.І., доц. Карапузова І.В.

Першим конкурсним завданням для здобувачів освітнього рівня «бакалавр» було виконання тестів із теорії та історії дошкільної педагогіки, методик дошкільної освіти. Другим – виконання творчого аналітико-проектувального завдання з дошкільної педагогіки та методик дошкільної освіти. Студенти складали конспекти занять для дітей старшого дошкільного віку на формування соціальної компетентності та фінансової грамотності з використанням інтегрованого, комунікативного та ігрового підходів, враховуючи регіональні особливості та застосовуючи інноваційні технології. Учасники творчо та відповідально поставилися до виконання олімпіадних завдань.

Деревеня Любов студентка групи ДО-37 виборола І місце, Щербак Божена студентка групи ДО-36 – ІІ місце, Руденко Анастасія студентка групи ДО(по/ам)-45. – ІІІ місце.

Вітаємо переможців!

СТУДЕНТИ 2 КУРСУ ПРОЙШЛИ ПЕДАГОГІЧНУ ПРАКТИКУ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ

Студенти другого курсу спеціальності 012 Дошкільна освіта успішно пройшли навчальну практику зі спеціальності у закладах дошкільної освіти м. Полтави! Під час практики студенти познайомитися з організацією освітнього процесу, педагогічною діяльністю у групах раннього та дошкільного віку в ЗДО, поглибити знання про особливості психічного розвитку дітей та отримали неоцінений практичний досвід роботи з дітьми раннього та дошкільного віку.

Результати навчальної практики були обговорені керівниками-методистами із зовнішніми стейкхолдерами: завідувачкою ПДНЗ № 7 "Теремок" Яковлєвою Людмилою Миколаївною, завідувачкою КЗ ПДНЗ № 13 "Сонечко" Цомартовою Галиною Павлівною, директоркою Початкової школи №42 Пуденко Вікторією Олександрівною, завідувачкою ПДНЗ № 46 "Бджілка" Зімницею Валентиною Михайлівною, завідувачкою ПДНЗ № 43 "Дзвіночок" Єськовою Людмилою Юріївною. Висловленні рекомендації стейкхолдерів-роботодавців будуть враховані під час організації наступних навчальних практик.

Кафедра дошкільної освіти висловлює вдячність начальнику відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної, інклюзивної освіти, дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради Лимар Тетяні Михайлівні, головним спеціалістам відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної, інклюзивної освіти, дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради Огоновській Ользі Іванівні й Цапенко Наталії Василівні, а також завідувачам КЗ ПДНЗ №13 «Сонечко», ПДНЗ №7 «Теремок», ПДНЗ № 43 «Дзвіночок», ПДНЗ № 46 «Бджілка», директору ПШ №42 за створення сприятливих умов для розвитку практичних умінь у студентів.

Аспірантка кафедри здобула навчання у неформальній освіті

Для забезпечення дистанційного навчання та підвищення рівня освоєння цифровими освітніми технологіями аспірантка кафедри спеціальності 012 Дошкільна освіта Дубовик Ю.О. пройшла навчання на курсах підвищення кваліфікації «ТОП-30 ігор ZOOM-педагога» (лектор Анатолій Засоба) та «Створення різнотипних інтерактивних матеріалів за допомогою вебсервісу Flippity» (лектор Іван Іванов). Під час навчання аспірантка покращила навички дистанційної взаємодії та ефективної комунікації та вдосконалила професійно-педагогічну, інформаційно-цифрову компетентності. Після успішного виконання екзаменаційних завдань Юлія Олександрівна отримали сертифікати.

Подвійне дипломування

Магістрантка Волощук Катерина отримала подвійний диплом в WYŻSZA SZKOŁA LINGWISTYCZNA W CZĘSTOCHOWIE (відповідно до угоди про міжнародне співробітництво № 2/01-65/69 від 23.05.2018 р. між ПНПУ імені В. Г. Короленка та WSL).

НА КАФЕДРІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ПРОЙШЛА ЗУСТРІЧ ІЗ СТЕЙКХОЛДЕРАМИ

На кафедрі дошкільної освіти психолого-педагогічного факультету ПНПУ імені В.Г. Короленка відбулася чергова робоча зустріч із стейкхолдерами.

Серед запрошених гостей – зовнішні стейкхолдери: начальник відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної, інклюзивної освіти, дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради Лимар Тетяна Михайлівна, головні спеціалісти відділу дошкільної, загальної середньої, спеціальної, інклюзивної освіти, дистанційного навчання та впровадження інформаційно-комунікаційних технологій управління освіти Департаменту освіти Полтавської міської ради Огоновська Ольга Іванівна і Цапенко Наталія Василівна, завідувач ПЗДО №6 "Дивограй" Павленко Вікторія Миколаївна, завідувач ПДНЗ №36 "Школа здоров'я" Закладна Тетяна Миколаївна, ПДНЗ № 2 «Віночок» Рвачова Антоніна Анатоліївна, завідувач ПДНЗ № 7 "Теремок" Яковлєва Людмила Миколаївна, КЗ ПДНЗ №13 "Сонечко" Цомартова Галина Павлівна, директор Початкової школи №42 Павленко Вікторія Олександрівна, завідувач ПДНЗ № 46 "Бджілка" Зімниця Валентина Михайлівна, завідувач ПДНЗ №43 "Дзвіночок" Єськова Людмила Юріївна, директор Ліцею № 33 Кікоть Наталія Віталіївна, директор Ліцею № 13 «Успіх» Орловська Наталія Володимирівна.

У зустрічі взяли також участь: декан психолого-педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, професор Сулаєва Наталія Вікторівна, завідувач кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор Гнізділова Олена Анатоліївна, гаранти освітніх програм, науково-педагогічні працівники.

Знаковим для цієї зустрічі було обговорення змісту, термінів і баз навчальних і виробничих практик у закладах дошкільної освіти м. Полтави на 2021-2022 навчальний рік.

ЗВІТ АСПІРАНТІВ ЗА НАВЧАЛЬНИЙ РІК

8 червня 2021 року відбувся круглий стіл, де проведено проміжну атестацію аспірантів спеціальності 012 Дошкільна освіта. Аспіранти звітували про виконання індивідуальних планів роботи за 2020-2021 навчальний рік; презентували поточні результати власних наукових досліджень. У присутності наукових керівників, викладачів кафедри дошкільної освіти, стейкхолдерів аспіранти презентували свої здобутки, а саме виконання навчальної і наукової складової освітніх програм, публікаційну активність, участь у конференціях різних рівнів, міжнародних заходах тощо.

Гарант ОНП доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Гнізділова О. А. наголосила, що освітня програма підготовки докторів філософії зі спеціальності 012 Дошкільна освіта реалізується протягом чотирьох років, вона поєднує навчальний, дослідний і практичний компоненти. Освітня програма навчає аспірантів новим технологіям дошкільної освіти, нормам академічної доброчесності, у ній узгоджуються обов’язкові й вибіркові освітні компоненти. Аспіранти мають право обрати вибіркові дисципліни, які дотичні до тем дисертацій здобувачів, що допомагає заглибитися в проблему дослідження. Вона підкреслила, що суть якісної підготовки за третім рівнем вищої освіти відповідно до європейських стандартів полягає не тільки в написанні та захисті дисертації, а у набутті здобувачами дослідницьких компетентностей, а саме формуванні дослідника, який посвідчує свою здатність проводити якісні дослідження захищеною дисертацією.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти, голова комісії з питань якості освіти вченої ради з питань якості освіти вченої ради ПНПУ імені В. Г. Короленка Карапузова І. В. обговорила з аспірантами питання щодо дотримання академічної доброчесності у наукових дослідженнях. Вона окреслила чинні практики дотримання академічної доброчесності: локальну норматворчість (Положення про запобігання та виявлення академічного плагіату, Кодекс академічної доброчесності ПНПУ імені В. Г. Короленка); забезпечення технічних можливостей виявлення плагіату – запровадження антиплагіатної ситсеми перевірки текстових документів на унікальність засобами сервісу Unicheck.

Кандидат педагогічних наук, доцент кафедри дошкільної освіти Ковалевська Н. В. презентувала нове число кафедрального збірника наукових праць «Дошкільна освіта у сучасному соціокультурному просторі», у якому традиційно члени кафедри дошкільної освіти, студенти і аспіранти діляться своїми науковими доробками, апробують результати досліджень у галузі дошкільної освіти та запросила здобувачів і колег до подальшої співпраці.

Зустріч пройшла активно, інформативно та продуктивно. Аспіранти гідно презентували поточні результати власних наукових досліджень, звітували про апробацію.

НА КАФЕДРІ ПРОЙШЛО ОБГОВОРЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ТА ОСВІТНЬО-НАУКОВИХ ПРОГРАМ

Обговорення проєктів освітньо-пофесійних і освітньо-наукової програм першого (бакалаврського), другого (магістерського) і третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти зі спеціальності 012 Дошкільна освіта.

​3 червня 2021 року відбулася чергова зустріч членів робочих груп, на якій фахівці обмінялися думками щодо змісту освітньо-професійних та освітньо-наукових програм у відповідності до Державних стандартів, очікування роботодавців.

Зустріч пройшла цікаво і плідно завдяки присутності стейкхолдера Панченко Лариси Олексіївни – завідувачки ПДНЗ № 80 «Червона гвоздика».

На засіданні було обговорено шляхи удосконалення освітньо-професійних програм для студентів спеціальності Дошкільна освіта, враховано пропозиції та побажання стейкхолдерів, здобувачів вищої освіти:

• збільшено кількість освітніх компонентів, спрямованих на формування фахових компетентностей (для магістрів і докторів філософії);

• розширено обсяг вивчення провідних професійно-орієнтованих дисциплін (для бакалаврів);

Також на засіданні було обговорено коло питань щодо практичної підготовки майбутніх фахівців дошкільної освіти, особливостей організації та проходження практики. Робочі групи узгодили назви практик згідно з їх змістом.

Гарант освітньої програми Карапузова І. В. ознайомила присутніх із результатами моніторингу здобувачів вищої освіти «Якість освіти в ПНПУ імені В. Г. Короленка очима здобувачів вищої освіти». Вона зазначила, що здобувачі освітніх ступенів бакалавр, магістр, доктор філософії виявили задоволення освітніми програмами і позитивно оцінили роботу викладачів. Результати моніторингу врахували при оновленні освітніх програм та організації освітнього процесу в закладі вищої освіти.

НАУКОВИЙ ПРАКТИКУМ "СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ"

З 23 квітня 2021р. до 29 травня 2021 р. викладачами кафедри дошкільної освіти був організований науковий практикум «СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ У ДОШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ» (обсяг програми: 60 год./2 кред.). Навчальний курс для здобувачів освітніх ступенів бакалавра, магістра, освітньо-наукового ступеня доктора філософії, представників педагогічної громадськості, вихователів дітей дошкільного віку, вихователів-методистів ЗДО включав теоретичну та практичну складові. За результатами наукового практикуму слухачі ілюстрували отримані психолого-педагогічні знання про роль та важливість сучасних технологій в освітньому просторі закладів дошкільної освіти як засобу всебічного розвитку дітей. Здобули та удосконалили фахові компетентності у галузі дошкільної освіти, реалізували можливості комунікації та обміну досвідом із колегами, отримали неоціненний досвід.

По завершенню роботи завідувчка кафедри дошкільної освіти професор О.А. Гнізділова та розробниця програми доцент кафедри дошкільної освіти О.О. Вашак вручили усім учасникам наукового практикуму сертифікати.

PNPU INTERNATSONAL WEEK 2021 (IW’21) Професорсько-викладацький склад кафедри дошкільної освіти взяв участь у PNPU International Week 2021 (IW’21).

28 травня 2021 року під час IW’21 викладачі кафедри відвідали воркшоп «Interpersonal Interactions and Language Learning: Face-to-Face vs. Computer-Mediated Communication», який провела докторка Малайзійського університету Chew Shin Yi. Викладачі кафедри ознайомилися з моделлю комфортного міжособистісного спілкування, сучасними міжнародними медійними засобами спілкування. З цікавістю сприйняли інформацію про характерні риси та засоби медійного спілкування, його відмінності від спілкування F2F (віч-на-віч), що саме третій – медійний – засіб спілкування поєднав письмову та цифрову мови і став актуальним під час дистанційного навчання. Викладачі активно брали участь в інтерактивних прийомах роботи, які використала малайзійська докторка, практично ознайомилися з роботою інтернет-додатку Jomboard, який можна застосувати під час дистанційного навчання як за допомогою комп’ютера, так і мобільного телефону. Важливою інформацією було дізнатися про закордонні дослідження ефективності дистанційного навчання з точки зору психотипу характеру студентів (інтроверт чи екстраверт), важливості змішаного навчання під час пандемії, лекторка наголосила на тому, що почати навчання необхідно зі спілкування Face-to-Face, що дасть можливість налаштуватися студентам на медійне навчання та взаємодію, активізує, мотивує та мобілізує їх.

PNPU INTERNATSONAL WEEK 2021 (IW’21)

27 травня 2021 року магістранти та аспіранти спеціальності 012 Дошкільна освіта

взяли участь у PNPU International Week 2021 (IW’21). Під час IW’21 здобувачі освіти ІІ та ІІІ освітніх рівнів ознайомилися з такою формою діяльності нашого університету, як міжнародна співпраця з закордонними партнерами в галузі викладання, навчання, досліджень та управління освітніми процесами. Демченко Елизавета, Світлана Мороз, Юлія Лукашова та Валентина Крамаренко дізналися про Програму імені Фулбрайта – найпрестижнішу міжнародну програму обміну науковцями та студентами, що фінансується урядом США. Заступниця директорки цієї програми в Україні Інна Бариш розповіла про Студентську Програму Фулбрайт Graduate для випускників старших курсів, аспірантів і молодих фахівців. Майбутнім науковцям було цікаво дізнатися, що ця програма дає можливість магістрантам та аспірантам поєднувати навчання і незалежні дослідження в різних напрямах: отримати ступінь магістра; пройти курси підвищення кваліфікації; практикувати викладацьку роботу за допомогою асистентури в університеті; провести дослідження поза дипломною програмою, що дозволять студенту спеціалізуватися в певній галузі, перекваліфікуватися в іншій галузі або розширити академічну перспективу. Наші магістранти та аспіранти ознайомилися з вимогами до кандидатів, умовами гранту, документами на конкурс та вимогами щодо їх оформлення, етапами вибору учасників на конкурсній основі в Україні.

PNPU INTERNATSONAL WEEK 2021 (IW’21)

26-27 травня 2021 року студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього рівня бакалавр уперше взяли участь у PNPU International Week 2021 (IW’21). Під час IW’21 студенти ознайомилися з такою формою діяльності нашого університету, як міжнародна співпраця з закордонними партнерами в галузі викладання, навчання, досліджень та управління освітніми процесами, активізували знання англійської мови.

Анастасія Руденко та Марія Ємець (група ДО-35) 26 травня 2021 р. прослухали онлайн презентацію Sabine Lam та Catherine Watson, які представили освітню систему Данії та найбільший вищий навчальний заклад цієї країни – Копенгагенський університетський коледж. Нашим студентам було цікаво дізнатися, що у цьому навчальному закладі готують фахівців різних галузей – викладачів, медичних сестер, вчителів, соціальних працівників, фізіотерапевтів, акушерок та представників багатьох інших професій, оскільки він об’єднує 6 професійних коледжів Данії. Студенти ознайомилися з додатковими програмами професійної підготовки, яку надають викладачі закладу для іноземних студентів. Цікаво було почути про мовну підготовку вчителів та проекти екологічного виховання майбутнього покоління.

26 травня 2021 р. Вікторія Мохова та Валерія Якуба (група ДО-36) під час онлайн спілкування з представницею Стамбульского университету Гедика (Туреччина) Ummugulsum Karaman ознайомилися з факультетами та програмами обміну студентами за різними освітніми програмами.

27 травня 2021 р. Світлана Нечипоренко , Влада Кирпиченко , Анна Гапон, Юля Власенко (група ДО-47) взяли участь у воркшопі на тему «Підприємницьке дизайнерське мислення» представниці Університету Малайзії Ponmalar N Alagappar. В онлайн режимі студенти з цікавістю брали участь в інтерактивних прийомах роботи з аудиторією, переглянули відеосюжет про роль креативного мислення у створенні будь-якої речі, зокрема візка для купівлі продуктів зі вбудованим дитячим кріслом. Для створення такого візка для покупки продуктів у супермаркеті компанія використала мозковий штурм, який був заснований на емпатії – автори уявляли себе в ролі покупців, які тримали в одній руці дитину, а в іншій – пакет з продуктами. Студенти зрозуміли, що через розуміння проблеми можна прийти до інсайту – раптового відкриття, в обговоренні приходять ідеї, а реалізація ідей – це кінцевий продукт, який змінює якість життя.

27 травня 2021 р. Наталія Бузина, Валерія Духно, Тетяна Лещенко, Альона Шудря, Емма Стаховська (група ДО-25) відвідали онлайн воркшоп професора географії Копенгагенського університетського коледжу Peter Mikael Hansen «Навчання на відкритому повітрі та практика». Їм було цікаво дізнатися про вивчення географії не тільки в аудиторіях, а й під час географічних екскурсій до пам’яток архітектури. Майбутні вихователі дітей дошкільного віку під час обговорення пригадали вітчизняні форми ознайомлення дошкільників з природою та історією рідного краю – екскурсія за межі закладу дошкільної освіти, екологічні стежки, прогулянки, ділянки на території ЗДО тощо.

ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ БРЕЖНЄВОЇ ОЛЕНИ ГЕНАДІЇВНИ

27 травня 2021 року на кафедрі дошкільної освіти відбулася онлайн-зустріч викладачів, аспірантів, студентів, педагогів і керівників закладів дошкільної освіти м. Полтави з Оленою Геннадієвною Брежнєвою, докторкою педагогічних наук, завідувачкою кафедри дошкільної освіти Маріупольського державного університету, співавтором Базового компоненту дошкільної освіти.

Олена Геннадієвна презентувала доповідь на тему «Математика для дітей в інтегрованих дидактичних модулях: теорія і технологія». У контексті обговорення ключових позицій оновленого Державного стандарту дошкільної освіти, спікерка акцентувала увагу на стратегії і тактиці реалізації освітнього напряму «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі» з урахуванням докорінних змін, що відбулися у царині дошкільного дитинства. Корисним було дізнатися мету, завдання, новітні підходи до сучасної математичної підготовки дошкільників в Україні. Олена Геннадіївна у цікавій, доступній формі представила відмінності освітніх моделей: традиційної та інтегрованої.

Під час лекції були застосовані інтерактивні прийоми ознайомлення з інформацією. Жвавий інтерес та обговорення викликали приклади авторських індивідуальних ігор логіко-математичного змісту, зразки блочно-тематичного планування інтегрованих днів.

ВИКЛАДАЧІ ТА АСПІРАТКА КАФЕДРИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ ВІД UNICHECK

18 травня проф. Гнізділова О.А., доц.Зімакова Л.В. та аспірантка Лукашова Ю.О. стали учасниками вебінару «Полегшуємо перевірку на плагіат разом з Unicheck». На вебінарі були розглянуті питання дотримання академічної доброчесності в університеті, перевірка текстів на наявність запозичень та плагіату за допомогою онлайн інструментів. Спікери надали корисні поради, що значно полегшать перевірку текстів на плагіат викладачами кафедри дошкільної освіти. Після успішного складання тестових завдань, викладачі та аспірант отримали сертифікати.

АТЕСТАЦІЙНІ ЕКЗАМЕНИ У СТУДЕНТІВ ЗАОЧНОЇ ФОРМИ

Згідно з графіком освітнього процесу на психолого-педагогічному факультеті 11-12 травня 2021 року на платформі ZOOM відбувалися атестаційні екзамени у студентів заочної форми навчання спеціальності «Дошкільна освіта».

До складу атестаційної комісії на чолі з проф. Гнізділовою О.А увійшли викладачі кафедри дошкільної освіти доц. Ковалевська Н.В., доц. Пасічніченко А.В. та представник зовнішніх стейкхолдерів завідувач ПДНЗ №40 «Ромашка», Крупник Н.В. Екзаменаційною комісією констатовано достатній рівень сформованості у майбутніх вихователів теоретичної компетентності, практичної підготовки та здатності до вирішення конкретних педагогічних завдань.

ОНЛАЙН ЗАСІДАННЯ РОБОЧИХ ГРУП ІЗ ПЕРЕГЛЯДУ ТА ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНИХ ПРОГРАМ

Відбулося он-лайн засідання робочих груп із перегляду та оновлення освітньо-професійних програм «Дошкільна освіта. Сімейне виховання», «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) та «Дошкільна освіта», «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

6 травня 2021 р. у співпраці із зовнішніми стейкхолдерами відбулося он-лайн обговорення проєктів освітньо-професійної програм «Дошкільна освіта. Сімейне виховання», «Дошкільна освіта» першого (бакалаврського) та «Дошкільна освіта», «Дошкільна освіта (Управління в системі дошкільної освіти)» другого (магістерського) рівнів вищої освіти для абітурієнтів набору 2021 р.

На засіданні робочих груп із перегляду і оновлення ОП у режимі відеоконференції були присутні науково-педагогічні працівники кафедри дошкільної освіти (професор Гнізділова О.А., доцент Вашак О.О., доцент Зімакова Л.В., доцент Карапузова І.В., доцент Ковалевська Н.В., доцент Пасічніченко А.В.) та представники зовнішніх стейкхолдерів: Жовнір О.В. (методист ПДНЗ №40 «Ромашка»), Закладна Т.М. (завідувач ПДНЗ №36 «Школа здоров’я»), Крупник Н.В. (завідувачка ПДНЗ № 40 «Ромашка»), які були залучені до обговорення проєктів ОП.

Завідувач кафедри дошкільної освіти, доктор педагогічних наук, професор Гнізділова Олена Анатоліївна висловила щиру вдячність учасникам засідання за активну участь у створенні освітніх програм спеціальності 012 Дошкільна освіта, за внесені пропозиції, за консультативну і дорадчу допомогу, здійснення просвітницької профорієнтаційної роботи, спрямованої на професійне самоусвідомлення студентів та їх успішне працевлаштування в галузі дошкільної освіти.

Олена Анатоліївна наголосила, що формування якісної освітньої програми – справа не проста, чим ширше обговорені будуть проєкти, тим більше шансів уникнути можливих недоліків і зробити освітньо-професійні програми більш ефективними, привабливими для майбутніх здобувачів і роботодавців. Такі зустрічі допомагають виявити можливі недоліки чи прорахунки в проєктуванні та врахувати реальні інтереси стейкхолдерів, що, у свою чергу, підніме ефективність та конкурентоспроможність програм.

Гаранти ознайомили присутніх із проєктами освітніх програм, поділилися думками щодо змісту освіти та практичної підготовки майбутніх вихователів.

Стейкхолдери наголосили на компетентностях, яких вони потребують від випускників спеціальності Дошкільна освіта. Роботодавці висловили загалом позитивну оцінку організації освітнього процесу для студентів спеціальності 012 Дошкільна освіта та надали свої пропозиції з оновлення освітньо-професійних програм.

Гарант освітньо-професійної програми Зімакова Л.В. запросила роботодавців до подальшої співпраці щодо організації науково-практичних конференцій, семінарів-тренінгів, семінарів-практикумів, майстер-класів, проведення аудиторних занять, участі у методичному керівництві педагогічними практиками, до рецензування студентських наукових робіт, кваліфікаційних робіт студентів, участі у атестаційних екзаменах.

За результатами засідання було прийнято рішення оприлюднити проєкти ОП бакалаврського та магістерського рівнів вищої освіти для подальшого обговорення і рецензування всіма зацікавленими сторонами.

ПЕРЕМОГА НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ СТУДЕНСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ ЗІ СПЕЦІАЛЬНОСТІ "ДОШКІЛЬНА ОСВІТА"

23 квітня 2021 р. на базі Бердянського державного педагогічного університету в онлайн-форматі відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Дошкільна освіта». Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка представляли студентки ІV курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти психолого-педагогічного факультету Завийборода Наталія та Мартиненко Людмила з науковим дослідженням на тему: «Ознайомлення дошкільників з українським писанкарством як засобом національного виховання» (науковий керівник – доцент кафедри дошкільної освіти Вашак Оксана).

За підсумками рецензування та доповіді у підсумковій конференції Завийборода Наталія та Мартиненко Людмила посіли ІІІ місце. Авторитетні експерти галузевої комісії відзначили високий рівень теоретичного й практичного опрацювання проблеми дослідження та вміння студенток вести наукову дискусію.

НА КАФЕДРІ ТРИВАЄ РОБОТА НАД УДОСКОНАЛЕННЯМ ОСВІТНЬО-НАУКОВОЇ ПРОГАМИ "ДОШКІЛЬНА ОСВІТА"

На черговій зустрічі членів робочої групи з розробки і удосконалення освітньої програми «Дошкільна освіта» для здобувачів третього рівня вищої освіти була присутня стейкхолдер Лещенко М. П. – доктор педагогічних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій Інституту інформаційних технологій і засобів навчання НАПН України. Особливий акцент у своїй доповіді вона зробила на необхідності збільшення обсягу професійно-орієнтованих освітніх компонентів, якості практичної підготовки науковців-дослідників у сфері дошкільної освіти.

Особливої уваги члени робочої групи надавали змісту освітньої програми. У ході зустрічі обговорювалися перелік і зміст обов’язкових і вибіркових освітніх компонентів, необхідних для підготовки конкурентоспроможних фахівців у сфері дошкільної освіти. Гарант ОП – доктор педагогічних наук, професор Гнізділова О. А. зазначила, що каталог вибіркових дисциплін щорічно переглядається і оновлюється, а перелік дисциплін за вибором здобувачів вищої освіти обов’язково відбиває сучасні реалії стану і тенденції розвитку дошкільної освіти і пов’язаний з тематикою дисертацій здобувачів. Гарант наголосила на індивідуалізації їхніх наукових інтересів, яким багато в чому підпорядковується зміст освіти.

Член робочої групи доктор педагогічних наук, професор, декан психолого-педагогічного факультету Сулаєва Н. В. вказала також на необхідності посилення поінформованості здобувачів вищої освіти про правила академічної доброчесності, розширення можливостей формування індивідуальної освітньої траєкторії.

Колектив кафедри дошкільної освіти щиро дякує стейкхолдеру за активну участь в оновленні освітньо-наукової програми. Озвучені в ході зустрічі пропозиції та побажання будуть використанні для удосконалення проєкту освітньої програми.

ВИКЛАДАЧ ТА АСПІРАНТ КАФЕДРИ СТАЛИ ЕКСПЕРТАМИ З АКРЕДИТАЦІЇ ОСВІТНІХ ПРОГРАМ

Кафедра дошкільної освіти вітає та щиро радіє за успіхи своїх колег, Карапузової Ірини та Лукашової Юлії, які стали експертами з акредитації освітніх програм. Переконані, що ви будете гідними експертами і тим самим сприятимете покращенню якості вищої освіти в Україні.

ЗУСТРІЧ ЧЛЕНІВ РОБОЧОЇ ГРУПИ З ОНОВЛЕННЯ ОСВІТНОЬ-НАУКОВОЇ ПРОГРАМИ "ДОШКІЛЬНА ОСВІТА"

22 грудня 2020 року відбулася зустріч членів робочої групи з розробки освітньої програми для підготовки докторів філософії спеціальності 012 Дошкільна освіта (д.п.н., проф. Сулаєва Н.В., д.п.н., проф. Гнізділова О.А., д.п.н., проф. Лещенко М.П., к.п.н., доц. Зімакова Л.В., аспірантка Лукашова Ю.О.).

У процесі засідання робочої групи обговорено мету освітньої програми у відповідності до місії і стратегії ПНПУ імені В.Г. Короленка, перелік освітніх компонентів програми, їх зміст, логічне поєднання. Зустріч пройшла цікаво і плідно завдяки присутності стейкхолдера – доктора педагогічних наук, професора, провідного наукового співробітника відділу компаративістики інформаційно-освітніх інновацій Інституту інформаційних технологій і засобів навчання Національної академії педагогічних наук України і професора Університету Яна Кохановського в Кельцах Філія Пьотркув Трибунальський Лещенко Марії Петрівни, яка поділилася досвідом підготовки докторів філософії в Україні та Польщі.

Аргументи стейкхолдера і здобувачів вищої освіти третього освітнього рівня сприятимуть удосконаленню та оновленню освітньої програми.