Міжнародна співпраця

Міжнародна академічна мобільність студентів освітньої програми «Дошкільна освіта»

         Міжнародна академічна мобільність є важливою складовою фахової підготовки здобувачів освіти та сприяє підвищенню якості освіти, конкурентоздатності випускників спеціальності 012 Дошкільна освіта на ринку праці, збагаченні індивідуального досвіду студента.

    Так, з 1.09.2022 року до 15.02.2023 року Кусайко Ярослава Євгенівна, студентка групи До-26, 2 курсу першого (бакалаврського) рівня денної форми навчання психолого-педагогічного факультету спеціальності 012 Дошкільна освіта освітньої програми «Дошкільна освіта» проходить навчання за програмою міжнародної академічної мобільності на підставі участі у програмі Erasmus та міжінституційної угоди № 6\01.-66\69 від 04.07.2022 року в Університеті Загреба (Хорватія).

 

Публічну онлайн-лекцію Міреї Каналс-Ботінес

29 листопада 2022 року викладачі кафедри дошкільної освіти та здобувачі першого (бакалавського), другого (магістерського) і третього (доктор філософії) рівнів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта відвідали публічну онлайн-лекцію Міреї Каналс-Ботінес - професорки кафедри філології, літератури та викладання мови факультету освіти, перекладу, спорту та психології Центрального університету Каталонії (Іспанія) . 

Слухачі із задоволенням отримали нові знання щодо специфіки використання казок як засобу розвитку емоційної сфери дітей. Лекторка презентувала слухачам власні твори, які можуть успішно можуть використовуватися фахівцями дошкільної освіти у ЗДО. 

Професорка звернула увагу на важливість використання технології сторітеллінгу як методу впливу на емоційну, мотиваційну, когнітивну сфери та формування саморегуляції.

 PNPU International Week 2021 (IW’21)

26-27 травня 2021 року студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта освітнього рівня бакалавр уперше взяли участь у  PNPU International Week 2021 (IW’21). Під час IW’21  студенти ознайомилися з такою формою діяльності нашого університету, як міжнародна співпраця з закордонними партнерами в галузі викладання, навчання, досліджень та управління освітніми процесами, активізували знання англійської мови.

Анастасія Руденко  та Марія Ємець (група ДО-35) 26 травня 2021 р. прослухали онлайн презентацію Sabine Lam та Catherine Watson, які представили освітню  систему Данії та найбільший вищий навчальний заклад цієї країни – Копенгагенський університетський коледж. Нашим студентам було цікаво дізнатися, що у цьому навчальному закладі готують фахівців різних галузей – викладачів, медичних сестер, вчителів, соціальних працівників, фізіотерапевтів, акушерок та представників багатьох інших професій, оскільки він  об’єднує 6 професійних коледжів Данії. Студенти ознайомилися з додатковими програмами професійної підготовки, яку надають викладачі закладу для іноземних студентів. Цікаво було почути про мовну підготовку вчителів та проекти екологічного виховання майбутнього покоління.

26 травня 2021 р. Вікторія Мохова та Валерія Якуба (група ДО-36) під час онлайн спілкування з представницею Стамбульского университету Гедика (Туреччина) Ummugulsum Karaman ознайомилися з факультетами та програмами обміну студентами за різними освітніми програмами.

27 травня 2021 р. Світлана Нечипоренко , Влада Кирпиченко , Анна Гапон,  Юля Власенко  (група ДО-47) взяли участь у воркшопі на тему «Підприємницьке дизайнерське мислення» представниці Університету Малайзії Ponmalar N Alagappar. В онлайн режимі студенти з цікавістю брали участь в інтерактивних прийомах роботи з аудиторією, переглянули відеосюжет про роль креативного мислення у створенні будь-якої речі, зокрема візка для купівлі продуктів зі вбудованим дитячим кріслом. Для створення такого візка для покупки продуктів у супермаркеті компанія використала мозковий штурм, який був заснований на емпатії – автори уявляли себе в ролі покупців, які тримали в одній руці дитину, а в іншій – пакет з продуктами. Студенти зрозуміли, що через розуміння проблеми можна прийти до інсайту – раптового відкриття, в обговоренні приходять ідеї, а реалізація ідей – це кінцевий продукт, який змінює якість життя.

27 травня 2021 р. Наталія Бузина, Валерія Духно, Тетяна Лещенко, Альона Шудря, Емма Стаховська (група ДО-25) відвідали онлайн воркшоп професора географії Копенгагенського університетського  коледжу Peter Mikael Hansen «Навчання на відкритому повітрі та практика». Їм було цікаво дізнатися про вивчення географії не тільки в аудиторіях, а й під час географічних екскурсій до пам’яток архітектури. Майбутні вихователі дітей дошкільного віку під час обговорення пригадали вітчизняні форми ознайомлення дошкільників з природою та історією рідного краю – екскурсія за межі закладу дошкільної освіти, екологічні стежки, прогулянки, ділянки на території  ЗДО тощо.

27 травня 2021 року магістранти та аспіранти спеціальності 012 Дошкільна освіта взяли участь у  PNPU International Week 2021 (IW’21). Під час IW’21 здобувачі освіти ІІ та ІІІ освітніх рівнів ознайомилися з такою формою діяльності нашого університету, як міжнародна співпраця з закордонними партнерами в галузі викладання, навчання, досліджень та управління освітніми процесами. Демченко Єлизавета, Світлана Мороз,  Юлія Лукашова та Валентина Крамаренко дізналися про Програму імені Фулбрайта – найпрестижнішу  міжнародну програму обміну науковцями та студентами, що фінансується урядом США. Заступниця директорки цієї програми в Україні Інна Бариш розповіла про Студентську Програму Фулбрайт Graduate для випускників старших курсів, аспірантів і молодих фахівців. Майбутнім науковцям було цікаво дізнатися, що ця програма дає можливість магістрантам та аспірантам поєднувати навчання і незалежні дослідження в різних напрямах: отримати ступінь магістра; пройти курси підвищення кваліфікації; практикувати викладацьку роботу за допомогою асистентури в університеті; провести дослідження поза дипломною програмою, що дозволять студенту спеціалізуватися в певній галузі, перекваліфікуватися в іншій галузі або розширити академічну перспективу. Наші магістранти та аспіранти ознайомилися з вимогами до кандидатів, умовами гранту, документами на конкурс та вимогами щодо їх оформлення, етапами вибору учасників на конкурсній основі в Україні.

 Угоди про міжнародну співпрацю

У ПНПУ ім. Г. Короленка станом на березень 2021 року діє 56 партнерських угод про міжнародну співпрацю з навчальними закладами, дослідницькими інститутами, науковими установами та громадськими організаціями Європи, Північної Америки та Азії. Пріоритетними напрямками співпраці є академічна мобільність учасників освітнього процесу, модернізація та розвиток університету, покращення якості викладання, інтернаціоналізація та розбудова багатомовної освіти.

Зокрема, Волощук Катерина студентка спеціальності 012 Дошкільна освіти психолого-педагогічного факультету навчається за програмою паралельного дипломування, відповідно до угоди (№ 2/01-65/69 від 23.05.2018 р.) між ПНПУ імені В. Г. Короленка та WSL (Вища лінгвістична школа, Ченстохов, Польща http://www.euro-osvita.eu/) та отримала диплом європейського та українського зразка.  Ця програма передбачає паралельне навчання бакалаврів і магістрантів спеціальностей «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))», «Середня освіта (мова і література (англійська, німецька))», «Дошкільна освіта» у полтавському та польському закладах вищої освіти. Студенти університетів-партнерів опановують однакові спеціальності. Попереднє порівняння навчальних планів дозволяє студентам вивчати лише ті дисципліни, які відсутні в плані базового вишу – ПНПУ. Навчання відбувається у канікулярний період у вигляді зимових та літніх шкіл, а також містить дистанційну складову. 

Диплом.pdf
додатки.pdf

Для студентів, які навчаються за спеціальністю Дошкільна освіта, WSL було організовано екскурсію до закладу дошкільної освіти, який працює за системою Марії Монтессорі. Навчання у Вищій Лінгвістичній Школі – це гарний шанс отримати нові знання та навички, необхідні для майбутньої професії, знайти друзів і просто цікаво та з користю провести час.

Більше про можливість участі у програмі подвійного дипломування можна дізнатися у деканатах і відділі інноваційної діяльності та міжнародних зв’язків (каб. 2017, ІІ корпус).