Add Headings and they will appear in your table of contents.

Результати анкетування, щодо проходження виробничої практики у ЗДО

Результати анкетування студентів, щодо проходження виробничої педагогічної.ppt
Педагогічна практика – це початковий етап у системі фахової підготовки майбутніх вихователів ЗДО, перша ланка практичного засвоєння педагогічної професії. У цей період закладаються основи професійної діяльності фахівців, формуються професійні якості особистості вихователя та інтерес до майбутньої професії. Педагогічна практика є важливою частиною освітнього процесу, у ході якого проходить безпосереднє поєднання і реалізація теоретичних знань, що отримують студенти на заняттях із їх практичною діяльністю в якості педагогів. Це дозволяє з одного боку, закріпити і поглибити знання теорії, а з іншого – набути вміння і навички необхідні для майбутньої самостійної роботи.

Навчальна безвідривна практика

Навчальна безвідривна практика передбачає ознайомлення з організацією освітнього процесу у ЗДО, спостереження за педагогічною діяльністю у групах раннього та дошкільного віку в закладах дошкільної освіти та поступове залучення студентів до проведення режимних процесів та ігор-занять з різних розділів програми: розвитку мовлення, фізкультури, образотворчої діяльності, сенсорного розвитку, практичне ознайомлення з діагностикою і корекцією розвитку дитини за основними показниками.

Педагогічна практика зі спеціальності

Ще один важливий етап професійної підготовки студентів другого курсу першого (бакалаврського) рівня освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта» денної форми навчання є навчальна психолого-педагогічна практика у ЗДО.

Студенти-практиканти відповідно до програми виконували завдання з двох модулів: «Дошкільна педагогіка» та «Дитяча психологія». Упродовж практики вони спостерігали за освітнім процесом і його організацією у групах раннього та дошкільного віку; реалізовували різні форми роботи; аналізувати роботу вихователя та помічника вихователя; поглиблювали теоретичні знання про особливості психічного розвитку дітей дошкільного віку, розвивали та вдосконалювати навички психодіагностики. Всі студенти продемонстрували достатній рівень теоретичних знань та практичних умінь при виконанні завдань, виявили творчі здібності у розумінні та застосуванні навчально-програмового матеріалу в педагогічній діяльності. Підсумовуючи результати проходження практики, студенти презентували свої надбання, ділилися враженнями та вказали на важливість практичної підготовки у формуванні професійної компетентності майбутніх фахівців дошкільної освіти. До обговорення змісту запропонованих завдань та результатів практики були залучені методисти закладів дошкільної освіти, які є стейкхолдерами освітньо-професійної програми «Дошкільна освіта».

За надану можливість для проходження практики, допомогу, підтримку, уважне ставлення викладачі кафедри дошкільної освіти та студенти спеціальності 012 Дошкільна освіта висловлюють щиру вдячність керівництву та педагогічним колективам Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 46 «Бджілка» Полтавської міської ради Полтавської області; комунального закладу «Полтавський дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 5 «Ягідка» Полтавської міської ради; Початкової школи №42 Полтавської міської ради та Початкової школи № 43 Полтавської міської ради.


Виробнича педагогічна практика у ЗДО

Виробнича педагогічна практика у базових закладах є обов’язковим компонентом процесу фахової підготовки майбутніх вихователів дітей дошкільного віку, важливим етапом їхнього професійного зростання. Професійно-практична підготовка фахівця має поетапну структуру оволодіння професійними знаннями, уміннями та навичками. Ця структура є наскрізною. Практична підготовка студентів спеціальності «Дошкільна освіта» є обов’язковою складовою освітньо-професійної програми здобуття освітнього ступеня «магістр» і нормативною частиною змісту освіти, що маєна меті набуття студентами професійних навичок і вмінь.

Виробнича педагогічна практика сприяла формуванню у студентів самостійності, ініціативності, толерантності, усвідомлення унікальність дошкільного періоду дитинства. Надає змогу застосовувати базові загальні та професійно зорієнтовані знання. Спрямована на оволодіння процедуральними (прикладними) знаннями, фаховими вміннями та навичками з урахуванням сучасних освітніх підходів. Сприяє формуванню бажання до професійного самовдосконалення, вміння конструктивно співпрацювати з родинами та вияву професійної відповідальності тощо.

У системі професійної підготовки здобувачів вищої освіти освітнього ступеня магістр, що навчаються за освітньою програмою «Дошкільна освіта», чільна роль належить виробничій педагогічній практиці, яка є важливим етапом фахового зростання студентів. Виробнича педагогічна практика у вищій школі спрямована на практичну підготовку магістрів дошкільної освіти, що дозволяє створити умови для синтезу отриманих у ЗВО знань з психолого-педагогічних дисципліни і методик дошкільної освіти і вмінь їх застосовувати у власній професійній діяльності.

Виробнича організаційно-методична практика у ЗДО

Виробнича організаційно-методична практика у ЗДО є обов’язковим компонентом процесу фахової підготовки майбутніх менеджерів (управителів) системи якості у дошкільній освіті та важливим етапом професійного зростання. Вона мала на меті закріпити у майбутніх фахівців дошкільної освіти теоретичні знання, уміння та навички, які вони отримали з психолого-педагогічних дисциплін, психології управління та управління в системі дошкільної освіти, менеджменту в галузі дошкільної освіти, методик дошкільної освіти. Практика передбачає виконання магістрантами завдання за 5 змістовими модулями: «Методика виховної роботи»; «Психологія»; «Моніторинг якості дошкільної освіти»; «Менеджмент в галузі дошкільної освіти» та «Професійний імідж у педагогічній освіті».

Важливим для методиста практики, доцентки Оксани Вашак було розвинути у магістрантів професійні компетентності управлінця, менеджера відповідно до професійного стандарту «Керівник (директор) закладу дошкільної освіти». Тому у закладах дошкільної освіти студенти детально знайомилися з діяльністю директора, вихователя-методиста, а також діловою документацією, що регламентує організований ними освітній простір у ЗДО і тим самим формували у собі менеджерські уміння.