Meenutusi näitemänguõhtust...

Postitamise kuupäev: May 05, 2017 1:38:45 PM

Mis saaks teha rõõmsamaks kui õhtu, mil saad tulla ja nautida kohalikku talenti ja koostegutsemist?! Oma Laste Näitemängu Õhtu toimus sel aastal juba 8. korda. Nende aastatega on see sündmus saanud oluliseks traditsiooniks, milleta ei kujuta aprillikuud ettegi. See on sündmus, mis toob meie kogukonna kokku - lavale astuvad lasteaialapsed, õpilased ja juhendajad ning saal täitub lapsevanemate, õpetajate ja kaasaelajatega.

Sel aastal käis näitemängulavalt läbi 104 last, keda juhendasid 11 täiskasvanut. See on suur arv, mis toob naeratuse näole! Kokku sai kaasa elada 9 erinevale näitemängule, mis kõik omamoodi vahva ja erilise elamuse andsid.

Lasteaed oli lavaküpseks vorminud 4 südamlikku näidendit. Väikeste Ottide esituses elasime kaasa etendusele “Kakuke”. Lapsi juhendas õpetaja Reelika Aedmäe. Eriliseks tegi selle lavastuse see, et publik sai seda nautida video vahendusel. Nimelt olid kooliõpilased käinud varasemalt lasteaias filmimistööd tegemas ja tehtud töö tulemus esietendus näitemänguõhtul. Siiski on kurb see, et tehnika on tihtilugu ettearvamatu ja seepärast jäi meil nägemata Jänku rühma etendus “Tõrges kassipoeg”, mille oli ette valmistanud õpetajad Rita Sepp ja Piret Urgas. Kõikidele huvilistele aga jagavad rühma õpetajad linki, kust siis omal käel   seda videot vaadata saab.Seejärel astusid lavale Suured Otid etendusega “Rebane varastas taadi kalad”. Lapsi juhendas õpetaja Luule Rajaver. Lasteaia etteasted lõpetas Lepatriinu rühm näidendiga “Mutionu pidu”, mida juhendas Epp Kiil. Kõik lasteaia etendused paistsid silma tõeliselt kaunite kostüümide ja julgete õpilastega. Iga detail oli läbimõeldud ja põhjalikult planeeritud!

Ka kool oli ette valmistanud 4 vahvat etendust. 1.-4. klass oli koondunud ühte truppi ning etendasid Tammeougu Mari kirjutatud näidendit “Ikke änam kut ühtid”, mis jutustas sellest, kuidas mandrikoer Sörve keelt rääkima hakkas. Õpilasi juhendasid algklassiõpetajad Merle, Ly, Jana ja Mariliis. Õpetaja Tea juhendas kolme erinevat klassikoosseisu: 5. klassi esituses nägime kaasaegset muinasjuttu „Vaeslapse käsikivi”, 6. klass etendas näidendi “Lugu uuest õpilasest” ja 8. klass tõi lavale humoorika lavastuse “Kuningal on häda”. Näidendeid vaadates, tuleb taas tõdeda, et meie õpilased on mitmekülgselt andekad.

Näitemänguõhtu lõpetas Salme Noortetrupp, mille esituses sai kaasa elada suvelavastuse “Veritasu” katkendile. Suvelavastust lavastab Maire Sillavee,  muusikaliselt kujundab „Küi” ja liikumisseade paneb paika Reet Sillavee. Tore on see, et suvelavastuses astuvad lavale nii mitmedki meie kooli õpilased, vilistlased ja lapsevanemad.

Näitemängude vahel saime kaasa elada vahvale Suurele Tõllule, kes omamoodi mininäidendeid etendas. Matis sobis lavale 100%-liselt! Superhea oli teda kuulata-vaadata! Kaunid olid ka õhtujuhid Getlin ja Lota, kes vahepaladesse särtsu lisasid.

Muidugi ei puudunud meie teatriõhtust ka kohvik, mille olid ette valmistanud Salme Nooteklubi noored. Heategevusliku kohviku tulu läheb Salme Põhikooli rahvatantsu segarühma toetuseks. Kohvikut aitasid elus hoida Katrin Ley ja õpilasesinduse liikmed Alex, Brigita, Merilis, Kertu ja Enriko.

On tore, et meie pisikeses kodukohas on selline suur traditsioon. Suur tänu kõigile, kes selle õhtu õnnestumiseks oma panuse andsid. See on suur töö - oleme teile tänulikud, armsad inimesed! Imeline on ka see, et igast lavastusest sai kaasa võtta just selle, mis antud hetkel enda jaoks oluline. Minul jäi küll südamesse rõõm ja õnnetunne meie tublide laste ja noorte üle! Järgmisel aastal jälle, eks?