Meenutades muuseumitundi

Postitamise kuupäev: May 15, 2013 8:21:21 AM

Muuseumitunnist võtsid osa meie kooli 1.-4. klassi lapsed. Järgnevalt saategi osa meie tublide 4-ndike muljetest.

Esmaspäeval, 6. mail käisime Saaremaa Muuseumis, Sõrve projekti raames. Seal viidi meid majja, kuhu igaüks ei pääse. Meile näidati asju, mida muuseumis üleval ei ole n: pikksilma, vanu kellasid, tööriistu ja palju muud. Teisena räägiti meile vana aja elust, mida inimesed sõid, mis töid nad tegid, mis neil seljas olid ja millest olid nende majad, mänguasjad ja tarbenõud tehtud.

Marleen Juhandi

4. kl

Kõige alguses jagati meid kolmeks grupiks.Üks grupp läks rääkima ja vaatama, kuidas vanasti elati, teine grupp läks avastama, kuidas vanasti koolis käidi ja meie klass läks kõigepealt  muuseumi arhiivi. Muuseumi arhiiv asus teises majas. Seal oli palju kappe. Kappidest oli nagu labürint tehtud. Siis tegi mees, kellega koos me sinna läksime ühe suvalise kapi lahti. Seal sees oli vana rooste läinud pikksilm. Läbi selle saime me vaadata ka, aga sellega ei näinud mitte midagi, sest see näitas nii kaugele. Seal oli ka binokkel ja vana kompass ja kellad. Siis läksime me alla keldrisse. Alla viis väga järsk trepp.

Helena Aavik

4. kl

Keldris olid vanad kirved, hundi püüdmise võrk.

Koeral, kes kaitses lambaid, oli kaela ümber kaelarihm, aga rauast ja terav (pildil), sest kui hunt ja koer hakkavad võitlema, siis hunt ei saa koera kaelast hammustada.

Eerik Aavik

4. kl

Esimesed asjad mis mulle silma torkasid olid koodid, seal oli veel vokid, kalamehe kast, hundioda ja palju teisi huvitavaid asju.

Emma Treirat

4. kl

Siis läksime lossi tagasi, kus saime aimu vanarahva tegemistest ja kommetest. Meile räägiti sellest, millal peremees õlut tegi,  mille järgi valisid noormehed pruuti, näidati nõusid, millega võeti kaasa jooki ning tutvustati peremärke. Peremärk oli omal ajal vajalik perele kuuluvate tööriistade ja võrgumärkide tähistamiseks.

Matis Prostang

4. kl

Peale seda läksime me teekonna algusesse tagasi, kus sai jahvatada kohvi, täita töölehti, mängida, ehitada ja vokiga kedrata.

Brigita Ley

4. kl

Seal on lisaks vanadele asjadele ka loodusmuuseum, kus olid väljas loomade, kalade kui ka lindude topised. Seal oli ka vanu tööriistu, vana raha, vanu sõjariistu jne. saime ka käia sealse kurikuulsa “lõviaugu” juures, noh muidugi ei olnud seal päriselt lõvisid. Olin küll ennem ka seal muuseumis käinud, kuid seal on iga kord tore uuesti olla.

Jan-Silver Õun

4. kl

Saime minna ruumi, mis on tavaliselt lukus. Seal me õppisime, kuidas koolis vanasti  õpiti. Kõik meid pandi nurka seisma ja hernestele põlvitama, et me saaks teada, kuidas vanasti lapsi karistati. Kirjutasime sulepeaga ja saime kirjutada kõik kriidiga oma nime tahvlikesele. Me lugesime vanaaegset kirja samamoodi nagu vana aja lapsed.

Brigita Ley

4. kl

Mina olen lossis varem ka käinud, aga üsna ammu oli see. Näitusi vist polegi varem niimoodi külastanud, et giidid seal kohapeal täpselt räägivad. Oli hoopis teistsugune päev, aga tore ja lõbus.

Kevin Kruuser

4. kl