Декоративні образи у стилі Марії Приймаченко

З ДАВНІХ-ДАВЕН приліт перших перелітних птахів сприймався нашими пращурами як велика весняна радість. Поява пернатих знаменувала прихід справжньої весни та оновлення землі після довгої холодної зими. 

Птахи в міфології багатьох народів є творцями Всесвіту

Птахи символізують повітряну стихію, а повітря, як відомо, легке і може проникати всюди, тому птахи ніби сполучають світ земний і небесний.

Так Лебідь — символ душі, яка літає по небу в образі цього благородного птаха. Лебідь — символ вірності.

Павич — це жар-птиця, що несе в собі сонячну енергію життя, тому вона птиця сімейного щастя. 

Лелека — символ удачі й щастя, втілення таких моральних якостей, як мудрість, справедливість. 

Голуб — символ Святого Духа. А також — символ вічної й вірної любові. За переказами, душа людини по смерті перетворюється в голуба.

Усім відома художниця Марія Приймаченко створювала на папері образи фантастичних, казкових, декоративних птахів. 

Декор (від французького decor) — поєднання елементів, призначених для прикрашання.

Декоративне зображення—це яскрава, казкова композиція, у якій художник спрощує, стилізує, декоративно перетворює усі елементи природних форм, які відтворює.

Ці декоративні звірі Приймаченко – витвір уяви художниці, їх не існує у природі, вони живуть у її дивосвіті. Коли Марію питали, навіщо вона малює неіснуючих тварин і квіти, вона відповідала: «Навіщо малювати такими, які вони є – вони і так красиві, а я свої малюю на радість людям. Так хочеться, щоб більше людей дивилися малюнки і були щасливі». 

Творче завдання уроку

Намалюйте свою декоративну птаху Щастя  фломастерами та фарбами. Розташуйте свого птаха посередині аркуша та зробіть його за розміром більшим та головним на малюнку. 

Передайте в образі пташки своє eмоційне ставлення до миру, радості та щастя. Для цього при декоруванні та оздобленні пташки використайте прийоми стилізації у  стилі Марії Примаченко: