Моє місто - Чернівці

Кажуть у кожного міста стільки облич, стільки в цьому місті вулиць, площ, будинків, та пам’ятників. 

Вони - єдині, неповторні, цікаві - дихають історією та приховують безліч таємниць, які нам неодмінно потрібно розгадати, тому що ми тут народилися і це - наше місто.

«Маленький Париж» – так називають Чернівці мандрівники, а для нас, буковинців – це місто, в якому варто жити!

Перша письмова згадка про Чернівці в історичних документах датується 1408 роком. 

Порахуйте, скільки сьогодні років нашому місту? 

ЗАВДАННЯ УРОКУ:  Роздивіться відомі архітектурні споруди нашого міста, та намалюйте олівцями та фломастерами малюнок споруди нашого міста.

Герб Чернівців складається з геральдичного щита, на якому розміщена відкрита мурована брама із сімома зубцями. Над ними у два ряди вісім (по чотири в ряд) вмурованих цеглин. Посеред відкритої брами розміщено державний герб України – тризуб. Під брамою – дві перехрещені лаврові гілки, перев’язані жовто-синіми стрічками. 

Ратуша, будівництво у 1843 -1847 рр. Споруда вирішена в традиційному для міських ратуш поєднанні двох об'ємів — триповерхової споруди та високої стрункої вежі. 

Колишня резиденція митрополитів Буковини зводилася з 1864 по 1882 роки. У цій споруді поєднано візерунки української вишивки, буковинського килима, гуцульської писанки, елементи різних архітектурних стилів, які створюють неповторний ансамбль.

Кафедральний собор Святого Духа 

Костел Серце Ісуса. 

Миколаївський кафедральний собор.  

 Наша Філармонія 

 «Будинок-корабель», який старожили ще називали «шифою». Будівля своїм виглядом справді нагадує корабель, що немовби пливе серед вулиць Чернівців.  

Вірмено-католицька церква, збудована у 1875 році, нині — органний зал Чернівецької обласної філармонії 

Чернівецький театр 

Герб Черніве́цької області- символічний знак, що виражає іторичні й духовні традиції Чернівецької області

Герб створено на основі наукових досліджень та археологічних розкопок, що проводились на території області в різні роки відомими науковцями краю, з урахуванням особливостей регіонів області, характерних особливостей природи, етнографії та культури. Затверджено 16 грудня 1994 року. Автор герба — Орест Криворучко — художник-графік, член Національної спілки художників України.

Герб має геральдичний щит, розділений по вертикалі на дві рівні частини. У правій половині щита представлено фрагмент герба обласного центру, міста Чернівців: срібна мурована брама і золотий лавр під нею на червоному полі. У лівій половині щита розміщено три золоті букові горішки на зеленому полі. Плід (насіння) бука символізує ліси Буковини, а також урожай, достаток, щедрість, продовження роду і традицій.

 Зверху щит урочисто увінчує срібний сокіл. За його основу взято геральдичне зображення сокола, знайдене при археологічних розкопках в урочищі Замчище Заставнівського району, на правому березі Дністра

Цей сокіл засвідчує, що ця земля — слов'янська, а цей край в XII—XIII століття був частиною Галицького князівства

Загалом у геральдиці сокіл символізує красу, хоробрість, розум. Навколо щита золотий (жовтий) вінок із букових гілок, з'єднаних синьо-жовтою стрічкою, що відтворює барви Державного прапора України.