Фантастичний пейзаж: 

Місто майбутнього 

Чи знаєте ви, що сучасний розвиток науки та техніки дає можливість архітекторам вже зараз створювати вражаючи неймовірні форми та розміри будівлі?  Дивуйтеся:

Це - відомий хмарочос «Бурдж-Халіфа» у Дубаї  висотою 828 метрів та біля нього - «Дубай Молл», який є найбільшим торгово-розважальним центром у світі, площею 1,2 млн м²!

Тут є 163 поверхи та цілий світ: готельні комплекси, офіси, житлові апартаменти, мережа ресторанів і навіть обсерваторія!  

Тепер ви можете уявити, якими будуть міста у майбутньому? 

З велетенськими будинками на землі, чи під землею без висотних будівель?

А може «зелені міста» без єдиного автомобіля та підводні мегаполіси-акваріуми?  

Допоможуть на у цьому вражаючи ідеї художників - архітекторів: 

Міста-хмарочоси

У кожному будинку-хмарочосі буде усе необхідне для життя людей: квартири, офіси, магазини, парки та сквери, атракціони та медичні центри. Працювати та відпочивати людина зможе не залишаючи стіни свого будинку, переміщаючись по поверхах. 

Ходити у гості до друзів, які мешкають у інших хмарочосах можна буде підземними та повітряними трасами. 

Накриватиме хмарочоси, подібно до гігантської парасольки, прозорий дах, який буде місцем для збору води та накопичення сонячної енергії.

Міста під землею: Землечоси

У майбутньому, місця на землі не вистачить під забудови, тому будівництво розпочнеться прямо під землею і будинок буде мати форму перегорнутої піраміди

Засобом пересування в землечосах будуть високошвидкісні ліфти, а джерелом енергії – геотермальна енергія Землі :

Чисті екологічні "зелені" міста

Результати промислової діяльності людей, як ми знаємо, мають сумні наслідки для природи. Це- вирубані ліси, пересохлі водойми, сотні зниклих видів тварин і птахів. 

В майбутньому сприяти відновленню природи зможуть сучасні біотехнології та сонячні «Зелені міста» з чистим повітрям та без шкідливих виробництв: 

Міста на воді та під водою

Глобальна зміна клімату, танення льодовиків і підвищення рівня Світового океану та відповідно зменшення суші, будуть створювати необхідність будувати міста на "штучних островах".

Наприклад: «Плавуче місто», яке буде розміщене на платформі що має форму "медузи". Частина міста буде перебувати під водою. 

Особливо цікавим тут буде здатність плавучого міста використовувати такі джерела енергії, як: сонячну, гідравлічну та енергію вітру. 

Рвонемо на Марс?

Освоєння Космосу – мрія людини. Наприклад, на Марсі будуть споруджувати комплекси величезних будівель у вигляді куполів, які забезпечать марсіанинів житлом, їжею, енергією та водою в суворих умовах планети (висока гравітація, температура, радіаційний фон), як у фантастичному фільмі «Марсіанин».

Транспорт майбутнього

Чи знаєте ви, що у 2050 році на Землі буде трубопровідний пасажирський транспорт Hyperloop, винайдений засновником SpaceX Ілоном Маском. Користуючись ним, можна буде пересуватися зі швидкістю 800 км/год!!!

Творче завдання уроку: 

Уявіть себе художником-архітектором, та намалюйте краєвид міста майбутнього, в якому ви би хотіли жити.  

Пофантазуйте, яку форму матимуть будинки відповідно до природного середовища. Продумайте міські пейзажі та вулиці, враховуючи закони перспективи, дайте назву своєму малюнку. 

Матеріали оберіть за бажанням: папір, фарби, фломастери, маркери або олівці. 

Чекаю на ваші фантастичні малюнки!

Удачі та гарного настрою!