Релігійний жанр в образотворчому мистецтві. Створення композиції на тему: «Янгол охоронець»  

Релігія відіграє в житті людини надзвичайно велику роль. 

Високі духовні цінності, розуміння добра і зла, справедливості — усе, що робить нас добрішими, людянішими, втілене у вірі. Вона визначає наш життєвий устрій, зберігає давні традиції. Зрештою, саме релігія стала тим джерелом, із якого розвинулося мистецтво. 

Величність, піднесеність духовних образів і понині надихає митців на відтворення релігійних сюжетів.

Основою європейської художньої культури є християнська релігія, а

головним джерелом творчого натхнення — Біблія. Усе, що в стінах та на стінах храмів церквах та соборів, оточує людину, викликає особливі гарні почуття. «Біблією для неписьменних» здавна називали храмові твори живопису та скульптури.  Усі образи релігійних творів добре упізнавані, адже вони є персонажами Біблії. 

Релігійний жанр це зображення біблійних сюжетів в образотворчому мистецтві.


Біблійні сюжети надзвичайно різноманітні: до них належать зображення, пов'язані зі створенням світу, релігійними святами (Різдво, Великдень, Покрова), сюжетами з життя Христа і Богородиці, зокрема, «Різдво», «Хрещення», «Таємна вечеря», «Воскресіння».


З епохи Відродження християнська тематика посіла провідне місце в мистецькому світі.

 Зазвичай це багатофігурні, складні за будовою сюжетні композиції. Розглянемо деякі з них: 

«Таємна вечеря» фреска італійського художника Леонардо да Вінчі, стінопис якої створено в період 14951497 років у монастирі домініканців Санта Марія в Мілані. Шедевр, який в історії живопису відкриває епоху Відродження, зображує Ісуса Христа з апостолами та скорботне з ними застілля у вечір перед самим розп'яттям: 

«П'єт́а» або «Опл́акування Христа́» мармурова скульптура, що зображає Богоматір, яка тримає тіло свого сина-Бога; створена італійським скульптором і художником Мікеланджело протягом 1498—1499р. 


«Сикстинська Мадо́нна» — картина Рафаеля Санті. Знаходиться в Галереї старих майстрів у Дрездені, виконана у 1513 р. на замовлення церкви святого Сікста, звідси і її назва.

У головному вівтарі Софійського собору на стіні купола знаходиться знаменита ікона-мозаїка Богородиці ХІ ст., яку науковці називають «Орантою» за молитовно підняті до неба руки, а народ здавна називає «Нерушимою стіною». 

Назвіть головний образ творів

Дуже часто на картинах релігійного жанру зображують янголів.

Янгол - істота духовна, слово «янгол» з грецької мови aggelos означає "вісник", «той, хто приносить вісті». Це символ світла, добра, символ вісника долі та Божої волі. За давніми уявленнями, кожна людина від народження одержує свого ангела-охоронця. Його місія – оберігати людей, бути посередником між ними й Богом. А ще у кожного з нас є день Ангела.

Художники різних епох зображували ангелів у вигляді людей в білих шатах з величезними крилами та золотим німбом над світлою кучерявою головою. 

А сьогодні можна побачити янголів в абсолютно різних стилях та матеріалах: починаючи від аніме і закінчуючи фентезі: 

ТВОРЧЕ ЗАВДАННЯ УРОКУ

Подивіться відео, малюнки та намалюйте, як ви уявляєте свого янгола-охоронця :