Інтер'єр 

"Моя кімната" 

Пригадайте :

        Що таке перспектива? (Це спосіб зображення об’ємних фігур на площині залежно від змін їхньої величини, чіткості, зумовлений ступенем віддаленості від глядача.)

        З якою перспективою ви знайомі? (З лінійною та повітряною).

       Основне правило лінійної перспективи. (Предмети, що мають однакові розміри, але віддалені від спостерігача на різні відстані, будуть зображені на картині неоднаково. Тобто ті, що розміщені ближче, будуть намальовані більшими, ті, що далі, - меншими).

       Основне правило повітряної перспективи. (Чим ближче – тим виразніше, яскравіше, тепліше, чим далі – тим більш розмиті контури, сірі, фіолетові, блакитні відтінки предметів, холодніше.)

       Яку роль відіграє лінія горизонту і що це таке? ( Це уявна лінія, яка розміщується на рівні очей спостерігача). Зображення змінюється  залежно від розміщення лінії горизонту: залежно від того, на чому ми хочемо зробити акценти, вибираємо висоту лінії горизонту. Якщо лінію горизонту опустити досить низько, то можна підкреслити велич і значущість предметів.

      Що таке інтер’єр? Це своєрідний «портрет» приміщення. Він потребує точної перспективної побудови. Архітектори – це люди, які проектують будинки, а прикрашають їх дизайнери інтер’єра.

Інтер’єр -  це внутрішній простір архітектурних споруд або внутрішній вид будь – якого приміщення.

Кожен інтер’єр має власне «обличчя», і притаманний йому естетичний, емоційний настрій. І в цьому вони відрізняються один від одного: так інтер’єри житлових будинків (де мешкають люди) зовсім не схожі на приміщення цивільних споруд (громадські заклади).

Інтер’єр може розповісти про смаки хазяїна кімнати, підкреслити особливості розміщення й оздоблення меблів, акцентувати на формі вікон, дверей, рисунку підлоги тощо, та передавати певну історичну епоху.

Творче завдання нашого уроку:

Уявіть себе дизайнерами інтер’єру. Намалюйте свою кімнату, з натури, або за уявою. 

Перш ніж розпочати створювати малюнок інтер’єру кімнати, поміркуйте над тим, яким буде ваш інтер’єр, визначте, які меблі будуть у кімнаті. 

Оберіть матеріали для роботи : олівці, лінійку, аркуш паперу, фломастери, подивіться відео, та розпочинайте малювати:  

1.   Проведіть лінію горизонту  відповідно до натури й визначить точку сходження горизонтальних ліній інтер’єра, яка залежить від точки зору. Проведіть основні лінії стін, підлоги та стелі. 

2.      Побудуйте предмети першого, другого і дальнього планів з визначенням місця, яке вони займають на горизонтальній площині підлоги, розміри загальної їх форми, щодо основних розмірів інтер’єра. 

3.       Перевірте правильність побудови всіх предметів та елементів інтер’єра з урахуванням перспективних змін в їхні розміри та розташування їх у просторі (чим далі предмет, тим менший його розмір

4. Як намалювати стіл в перспективі.

5.  Завершіть малюнок, детально промалюйте перший план, та розмалюйте олівцями. 

Готову роботу обов'язково принесіть на наступний урок у ліцей.