Скарбничка українського мистецтва

Це неймовірно, послухайте! «Боже великий, єдиний», або Молитва за Україну! 

 Слова Олександра Кониського, музика Миколи Лисенка.

Виконують: мегапопулярний український співак, композитор, актор, режисер і продюсер кіно Михайло Хома (DZIDZIO) разом з Молодіжним симфонічним оркестром України під керівництвом диригентки Оксани Линів, та грандіозний Софіївський собор - всесвітньовідома унікальна пам'ятка архітектури та монументального мистецтва України XI століття.

Музей Івана Гончара пропонує розглянути  унікальні традиційні українські писанки з усіх регіонів України 

Завітаємо у гості до відомої львівської писанкарки Віри Манько, яка поділиться з нами секретами народження писанки. Ця  дивовижна зустріч з мисткинею духовно возвеличить кожного, хто перегляне цей ролик, створить світлий великодній настрій, допоможе написати справжню українську писанку власноруч

На фотосвітлині - мої авторські писанки з написанням стародавніх знаків та символів

Фільм- скарб ! Дивитися усім !

 Перший документальний фільм про вишиті сорочки. Вишиванка – у кожного вона своя. Але є одна найцінніша для всіх. 

Вишити, щоб вижити....

Величезна подяка усім творцям за це диво!Режисер та оператор – Олександр Ткачук

Автор ідеї та сценарист – Леся Воронюк 

Всесвітній день вишиванки -17 травня

 Вишиванка - одяг вільних, успішних, гідних людей по всьому світу.

Українці - свої серед своїх. 

- Який найщасливіший день у вашому житті? - спитали у Івана Марчука. "Це коли я відчув, що я вже буду художником".

Людина живе на цьому світі, щоб досягти того, про що мріє.  Бажаєте надихнутися силою та вірою у життя- послухайте слова мудрого художника, простого генія сучасності!

Іван Марчук - став єдиним українцем, що потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності , від британської газети Telegraph у 2007 році. 

Село Яворів відоме тим, що саме тут поширена традиція ліжникарства – створення ковдр з овечої вовни. Раніше ця традиція була поширена серед гуцулів, але вдалося її зберегти лише у одному селі. Гуцули вважають, що ліжники – це їх унікальний винахід і таких виробів більше не створюють ніде. 

Село Петриківка відоме завдяки розпису, що був названий іменем цієї місцевості — петриківський розпис. Десятки художників села продовжують створювати унікальні витвори петриківського мистецтва, користуючись при цьому традиційною технологією виготовлення пензлика, що називається тут «котячка».  Петриківський розпис у 2013 році був внесений до реєстру ЮНЕСКО як надбання світової нематеріальної культурної спадщини людства.

5 митців, які прославили українське мистецтво. 

Завдяки їм про наше мистецтво знають у світі. Хтось створював шедеври посеред сільської хати, інших вважали божевільними і бездарними. Хтось рятував скульптури від вогню, щоб через десятки років показати їх у Луврі, інші за тисячі кілометрів змушували нас знову співати забуті пісні. 

Ці українські художники відомі в усьому світі. Сьогодні їх картини коштують тисячі доларів та експонуються в найкращих музеях та галереях світу. 

Ви обов'язково маєте знати ці імена. 

Документальний фільм від студії Mamay Media, знятий у рамках проекту Чернівецького учбово-методичного центру культури Буковини  "Відродження буковинського ліжникарства" за підтримки Українського культурного фонду. 

Екскурсія Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва що у Києві. 

Знайомимося із роботами Катерини Білокур, Марії Примаченко, подількими килимами та багатьма іншими неймовірними експонатами!