Т.Г. ШЕВЧЕНКО

Автопортрети

210 років минуло з Дня народження Тараса Шевченка, а його слова актуальні завжди. Він закладав цінності, які й зараз ми продовжуємо відстоювати. За які захисники та захисниці борються на фронті: свободу, волю, справедливість. Цінності — це те, що нас обʼєднує.

Тара́с Григо́рович Шевче́нко (25 лютого (9 березня) 1814, с. Моринці, Київська губернія, Російська імперія (нині Звенигородський район, Черкаська область, Україна) — 26 лютого (10 березня) 1861, Санкт-Петербург, Російська імперія) — український поет, прозаїк, мислитель, живописець, гравер, етнограф, громадський діяч. Національний герой і символ України. Діяч українського національного руху, член Кирило-Мефодіївського братства. Академік Імператорської академії мистецтв (1860).

Літературна спадщина Шевченка, центральне місце в якій займає поезія, зокрема збірка «Кобзар», уважається основою сучасної української літератури й значною мірою української літературної мови.

Тарас Шевченко любив малювати свої автопортрети та малював їх упродовж всього життя. Переважна більшість його малярських творів узята неначе в рамку автопортретів 1840 і 1861 років: 

Найраніший із нині знаних - автопортрет в овалі (полотно, олія, 43 × 45, Національний музей Тараса Шевченка) виконано на початку 1840 року в Петербурзі. Це перша Шевченкова спроба писати олійними фарбами. На той час Тарасові було 26 років.  Твір не завершено: 

Автопортрет зі свічкою, 1845 р. Тарасові було 31 рік:

Автопортрет зі свічкою, 1847 р. Тарасові 33 рік:

Автопортрет 1849 р. Тарасові було 35 років:

Автопортрет, 1860 р. Тарасові було 46 років:

Останній автопортрет. 1861. Полотно, олія. 59 × 49 см. Національний музей Т. Г. Шевченка, Київ, Україна. Тарасові було 47 років:

А це штучний інтелект (ШІ) намалював  Т.Г.Шевченка:

Полтавський художник Юрій Шаповал створив незвичайну колекцію картин, головним героєм яких став Тарас Шевченко.

Художник нестандартними образами намагався зачепити проблеми й переживання сучасного українського суспільства:

Художник Олег Шупляк малює картини на тему  "Знайди Шевченка": 

До Дня народження Тараса Шевченка у творчій майстерні міста Львова дітей попросили намалювати портрет письменника. Портрети Шевченка малювали діти віком від 6 до 10 років.  Малюнки набрали шаленої популярності у мережі інтернету:  

Шевченко, що посміхається у проєкті «ЛітДвіж» від Havas PR Kyiv :

ЗАВДАННЯ УРОКУ: 

ПОДИВИТИСЯ МУЛЬТФІЛЬМ, ТА НАМАЛЮВАТИ ПОРТРЕТНИЙ ОБРАЗ УСМІХНЕНОГО ТАРАСА ШЕВЧЕНКА,  

АБО ВЛАСНИЙ ВАРІАНТ ОБКЛАДИНКИ ДО КНИГИ "КОБЗАР":