Велич і краса мистецтва Візантії та Київської Русі
Візантійське мистецтво - стиль у мистецтві, що був характерний для Балкан, Малої Азії та Східної Європи у IV-XV століттях, де головним центром була Візантія (Східна Римська імперія) зі столицею Константинополь (сучасний Стамбул).
Сама Візантія розвинула цей стиль мистецтва на основі християнства та попередніх римських традицій. Християнські храми Візантії створювали як величезні будівлі для спільної молитви. Стіни в середині храму були прикрашені різнобарвними мозаїками, фресками, іконами із зображеннями християнських святих, що в цілому створювало образ райського саду та осяюваного Царства Небесного.
Цей стиль був поширений і на території України. Вплив цього стилю та культури ми відчуваємо й досі: у містах залишилися пам'ятки культури того часу, як Софія у Києві, що були центром не лише духовності, а й політики; із того часу прийшла традиція іконописання.
11 травня 1018 рік
Князь Ярослав Мудрий відкриває новозбудований собор у центрі Києва–столиці держави Русі-України.
Київський собор був однією з найбільших будівель свого часу, заснований хрестителем Русі, великим київським князем - Володимиром Святославичем, а завершено його сином і спадкоємцем на київському престолі - Ярославом Мудрим. Названий на честь Святої Софії, що в перекладі із давньогрецької мови означає – Мудрість.
Розгляньте це зображення
Опишіть його кількома реченнями:
як поділений простір?
зовнішня рамка: яка вона? які геометричні елементи помітні? з чого вона може бути зроблена?
внутрішній простір, кого зображено? чи може це бути святий?
які елементи про це свідчать? який сюжет у цьому творі?
до якого типу можна віднести це зображення? (наприклад, мозаїка, ікона чи фреска).