Новини

Досліджуючи Слобожанщину...

Майбутнє України, її місце у європейській спільноті починається з любові, гордості, поваги і небайдужості до рідного краю.
4 жовтня студенти 11по та 211уф разом із викладачками кафедри української лінгвістики,  літератури та методики навчання Ольгою Масло і Марією Кордулян подорожували мальовничою Краснокутщиною, де кожний куточок (старовинні садиби Харитоненків, Шидловських, Кенігів) нагадує про відданість, безкорисливість і любов до нашої Слобожанщини. Нам є ким і чим пишатися! 

                                 Освітній Хакатон до Дня європейських мов

Уже традиційно з 2011 року за  ініціативи Ради Європи відзначається  Європейський день мов,  метою якого є сприяння та популяризація багатомовності в Європі. І цьогоріч  наша академія не залишилася осторонь. Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання разом із кафедрою іноземної філології та відділом міжнародних зв’язків та академічної мобільності започаткували  проведення Освітнього  Хакатону, метою якого є розвиток ідеї крос-культурної комунікації зі збереженням лінгвістичної унікальності мов країн світу.

Так, 22 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Давидченко І.Д., Демченко Н.Д. та Гейдел А.М.  був проведений освітній івент «Сторінками літопису європейської літератури», під час якого студенти 311 уф групи розповіли цікаві факти з біографії письменників Європи, підготували цікаві та змістовні відеопроєкти. Цей захід знайшов відгук у  молоді і дав змогу переосмислити прочитану літературу.

23 вересня 2020 року викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Демченко Н.Д. та Гейдел А.М. був проведений захід «Літературні посиденьки», до якого  долучилися студенти-філологи психолого-педагогічного факультету. Здобувачі вищої освіти Освітньо-професійної програми Українська мова та література  211 уф групи розповіли про новинки європейської літератури. Цікаві презентації та буктрейлери не залишили байдужими студентів-першокурсників  цієї спеціальності, вони активно долучилися до процесу обговорення. Учасники освітнього хакатону порадили, яку літературу варто прочитати; розповіли, як правильно обрати книгу.  Демченко Наталя наголосила на важливості проведення заходу, адже література – це той самий міст, які з’єднує людські душі.  Дискусія пройшла в дружній та сприятливій атмосфері, бо надзвичайно добре бачитися з тими, хто тебе розуміє, обмінюватися з ними думками, і, звичайно, слухати.  Цікава вікторина та факти про європейські мови завершили захід, але учасники та гості одноголосно вирішили зустрітися ще раз на «Літературних посиденьках».


Карантин не став перешкодою для 

практичної підготовки студентів-філологів

Студенти другого курсу отримали рекомендації від викладачів-керівників практики Чалої А.Г. та Лигус О.Ф. щодо проходження практики в дистанційному форматі. Упродовж двох тижнів студенти мали зібрати цікавий матеріал, поспілкуватися з інформаторами, взяти участь у круглому столі «Незвідана Слобожанщина», презентувати історію досліджуваного населеного пункту та створити інтерактивну карту говорів Слобожанщини.

Студенти першого курсу під час фольклорної практики мали можливість почути автентичний фольклор у живому середовищі його побутування. Фольклорна пошукова робота є важливим засобом прилучення студентів до неоціненного досвіду, моралі, світогляду, традиційної матеріальної і нематеріальної культури народу. Викладачі-керівники практики Масло О.В. та Кордулян М.І. спрямували студентів до пошуку справжніх берегинь народних скарбів, які поділилися календарно-обрядовими піснями, легендами, колисковими, забавлянками, голосіннями та іншими видами зразків місцевого фольклору.

Студенти активно використовували засоби телефонного та відеозв’язку, тому жодних проблем організації та отримання практичних навичок пошукової роботи, збагачення знань з діалектології та усної народної творчості не виникло.

Також у студентів першого курсу була практика «Введення у спеціальність». Викладачі-керівники практики Демченко Н.Д. та Лонська І.О. провели інструктаж щодо організації практики в умовах карантину та ознайомили з програмою практики, за якою було оцінено переваги професії філолога; можливості працевлаштування; колективно обговорили проблеми сучасної філології; проаналізували методи впливу, що застосовуються у рекламі; знаходили та виправляли помилки у рекламних текстах та створювали свої рекламні оголошення. Також створювали філологічні меми, ознайомлювалися з роботою у ЗМІ, особливостями наповнення контентів, створювали цікаві відеосюжети, а наостанок покреативили, написавши творчу роботу «Варіації на тему класичної літератури», уявивши, що персонажі класичних творів – наші сучасники.

За результатами усіх видів практики підготовлені звіти-презентації.


         

Звіт із діалектологічної практики.pptx
Презентація-фолькпрактика-111-УФ (1).ppt
Практика 111 уф звіт..pptx

Організація поточного та семестрового контролю результатів навчання здобувачів освіти із застосуванням дистанційних технологій

Упродовж карантину викладачі кафедри здійснювали взаємодію зі студентами як асинхронно, так і синхронно в часі. 

Дистанційна комунікація учасників освітнього процесу здійснювалася через електронну пошту, месенджери (Viber, Telegram), відеоконференції (ZOOM, Skype) та чати.

Поточний контроль результатів навчання здобувачів освіти за допомогою дистанційних технологій здійснювався під час проведення дистанційних занять, а також шляхом оцінювання індивідуальних і групових завдань, що виконувалися здобувачами освіти в електронній формі (автоматизовані тести; різнорівневі індивідуальні та групові завдання (проєкти, звіти, презентації, відеозаписи); кейси; опитування та інші інструменти).

Семестровий контроль результатів навчання здобувачів освіти здійснювався за допомогою відеоконференцій з обов’язковою ідентифікацією особи здобувачів освіти.

На екзамени виносилися  тестові завдання, комплексні завдання, що потребують творчої відповіді та вміння синтезувати отримані знання і застосовувати їх при вирішенні практичних завдань, які не могли бути успішно виконані шляхом копіювання відповідей з інших джерел.

Екзаменаційне завдання було випадковим чином згенероване засобами спеціалізованого сервісу. Максимальна тривалість складання екзамену від моменту його початку здобувачами освіти була однаковою для усіх студентів.

Усі здобувачі освіти пройшли надійну ідентифікацію особи, дотримуючись академічної доброчесності, вдало продемонстрували результати навчання та сформовані загальні та фахові компетентності.

Громадське обговорення та перегляд ОП Українська мова та література

12 червня 2020 року відбулося громадське обговорення ОП Українська мова та література із залученням стейкхолдерів, роботодавців, здобувачів вищої освіти, представників студентського самоврядування, викладачів кафедр академії, завідувача відділу практики.

Процедура перегляду ОП є щорічним відкритим публічним заходом за участю всіх зацікавлених сторін, надзавданням якого є поліпшення якості ОП.

Так і цього року у перегляді ОП взяли участь, окрім викладачів кафедри, здобувачів вищої освіти й представників студентської ради академії, роботодавці та стейкхолдери:

1. Ольга БУЛАВІНЦЕВА, директор Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 19 Харківської міської ради Харківської області.

2. Тетяна КОПЕЙЧЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи Харківського навчально-виховного комплексу № 45 «Академічна гімназія» Харківської міської ради.

3. Оксана КИЗИМЕНКО, заступник директора з навчально-виховної роботи, вчитель української мови та літератури Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  № 142 Харківської міської ради Харківської області.

4. Аліна КУРМАШЕВА, ведуча програми «Харьковские известия» інформаційно-аналітичного порталу 7 канал.

5. Олена ХОМІК, доцент кафедри української мови Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, кандидат філологічних наук, доцент.

6. Дар’я ГАВРИЛОВА, контент-менеджер видавничого дому «Школа».

7. Тетяна БОНДАРЕВА, методист Вовчанського фахового коледжу ХНТУСГ, кандидат філологічних наук.

8. Тетяна ПИЛИПЧУК, заступник директора КЗК «Харківський літературний музей».

 Під час обговорення гарант ОП Тетяна Крехно презентувала основні положення програми. Поінформувала, що ОП спирається на чинний державний стандарт спеціальності Філологія; стандартизований перелік загальних та фахових компетентностей доповнений обов’язковими компетентностями, що відповідають професійній кваліфікації. Гарант окреслила мету ОП, схарактеризувала програмні результати навчання, ознайомила з номенклатурою навчальних дисциплін нормативного та вибіркового освітніх компонентів. Зазначила, що силабуси вибіркових компонентів ОП доступні для здобувачів освіти на сайті кафедри. 

Тетяна Крехно зазначила, що унікальністю ОП є широкий діапазон видів практики. Це забезпечує можливість застосування студентами професійних та соціальних навичок під час вирішення спеціалізованих завдань на виробництві.

Було акцентовано на альтернативних моделях формування системи цінностей та світогляду майбутніх фахівців, зокрема неформальній освіті.

Гарант зазначила, що одним із інструментів моніторингу якості реалізації ОП є опитування здобувачів вищої освіти, стейкхолдерів та роботодавців, що є систематичним.

Після презентації основних положень ОП відбулося обговорення, у ході якого були визначені такі перспективні напрямки реалізації ОП: 

14-15 травня 2020 доценти кафедри Демченко Н.Д. та Чала А.Г. були учасниками ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції "АКАДЕМІЧНА КУЛЬТУРА ДОСЛІДНИКА В ОСВІТНЬОМУ ПРОСТОРІ: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ТА НАЦІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД", яка цього року проводилася в онлайн просторі. 

Спектр питань конференції був широким:  презентація різних наукових проєктів, перетин дисциплін, науки і мистецтва!

У ході конференції презентували досвід результати впровадження  елементів медійної грамотності в підготовку майбутніх фахівців філологічної царини. Дякуємо всім учасникам за креативні, актуальні, змістовні виступи!

 Учасниками були науковці та здобувачі вищої освіти не тільки з України, а й з багатьох країн ближнього та далекого зарубіжжя. Дякуємо  за зустріч  і плідну співпрацю. Окрема подяка   організаторам  - Сумському державному педагогогічному університету імені А.С.Макаренка і особисто пані Олені Семеног, доктору педагогічних наук, завідувачу кафедри української мови і літератури.

«Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учневі.

«Він може!» - повинен нагадувати колектив.

«Я можу!» - повинен повірити в себе учень.

(В.Шаталов)

30 квітня на психолого-педагогічному факультеті викладачі-керівники практики кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Демченко Н.Д., Мало О.В., Чала А.Г., Кордулян М.І. провели дистанційну (технологія дистанційного навчання (на платформі zoom) підсумкову конференцію за результатами проходження виробничої педагогічної практики студентів груп  211 уф і 311 уф. Для участі в конференції запрошено було завідувача навчально-виробничої практики Місяк Ю.В.

Із вступним словом виступила завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Демченко Н.Д. Вона привітала студентів із важливим етапом у їх професійному становленні та ознайомила студентів зі звітом про проходження практики. Із аналізом роботи студентів під час педагогічної практики виступили викладачі-керівники практики – Масло О.В., Чала А.Г., Кордулян М.І.

Із доповідями про результати педагогічної практики виступили студенти. Теми доповідей студентів: «Використання інноваційних технологій в освітньому процесі закладів середньої освіти», «Нові методичні підходи до організації уроку у сучасній школі», «Позитивний педагогічний досвід під час практики».

На завершення конференції студенти представили фотографії про проходження педагогічної практики.

Всеукраїнська Олімпіада з української мови «Всеосвіта Весна-2020» 

У період дистанційного навчання багато студентів груп 11д, 11ф, 21ф, 21д, 21м, 31д, 31ср, 31ф, 412по під керівництвом Лонської І.О. та Гейдел А.М. взяли участь у Всеукраїнській Олімпіаді з української мови «Всеосвіта Весна-2020».  

Серед них є студенти, які посіли призові місця.

Під керівництвом Гейдел А.М.:

Диплом І ступеня отримали: Господаренко Владислава 21 д, Блудов Богуслав 21 м, Власенко Валерія 21 ф, Дорошенко Вікторія 21 м, Марюхненко Наталя 11 д, Бабенкова Карина 11 д, Хохлова Софія 21 м, Зуй Світлана 21 д;

Диплом ІІ ступеня отримали: Козирюк  Інна 11 д, Салюкова Карина 21 м,  Большакова Поліна 21 д, Багата Аліна 21 м, Колісніченко Антоніна 11 ф, Захарова Аліна 11 д; 

Диплом ІІІ ступеня отримали: Гарбуз Світлана 21 м, Гунько Вікторія 21 м, Казначеєва Світлана 21 д, Брагіна Вероніка 21 м, Черепаха Діана 21 м.

Під керівництвом Лонська І.О.:

Диплом І ступеня отримали: Сажина Тетяна 11ф, Осокіна Дарина 21 д, Колеснік Ольга 412 по, Костенко Анастасія 412 по, Линник Ганна 412 по; 

Диплом ІІ ступеня отримали: Обідник Альона 11ф, Полоз Катерина 21 д, Землянська Анастасія 21 д, Федорова Ольга 21 д, Чепурна Яна 31ср, Ільїна Анастасія 31д, Калевич Ангеліна 31д, Токар Анастасія 31д, Власенко Катерина 412 по, Коломієць Яна 412 по, Пасько Юлія 412 по; 

Диплом ІІІ ступеня отримали: Підлісна Вікторія 21д, Соболь Аліна 21д, Лінкевич Анастасія 21ф, Глущенко Сніжана 31д, Литовченко Ірина 31ср, Сватовська Даріна 31ср, Бобрус Таєсія 412 по, Ткаченко Катерина 412 по, Третяк Ярослава 412 по, Царицинська Тетяна 412 по. 

Вітаємо наших студентів з перемогою.

Можливо, усі майбутні дні залежать від того,

 що ми зробили нині. 

Ернест Хемінгуей

29-30 квітня було проведено захист курсових робіт здобувачів вищої освіти спеціальності 035 Філологія освітньо-професійної програми Українська мова та література. Члени комісії  - викладачі кафедри української лінгвістики,літератури та методики  навчання  - заслухали наукових наукових керівників та студентів з презентацією основних результатів досліджень. Тематика курсових робіт з української літератури з методикою її навчання охоплювала різноманітні періоди літератури та методику опрацювання  досліджуваних творів у процесі вивчення літератури в закладах загальної середньої освіти.

Захисти робіт відбулися за допомогою використання технологій дистанційного навчання ( на платформі zoom), тому студенти продемонстрували високий рівень знань не лише в межах окреслених тем, а й ґрунтовні знання інформаційних технологій. Усі здобувачі вищої освіти підготували мультимедійні презентації своїх виступів, електронні версії своїх робіт, підкріплених довідками про академічну доброчесності та рівень авторської унікальності тексту.

Наприкінці було активне обговорення доповідей, кожен член комісії висловив свої міркування, у результаті чого комісія ухвалила рішення про позитивну оцінку всіх робіт, відзначивши деякі з них.

Високий рівень підготовки та захисту курсових робіт студентами-філологами красномовно свідчить про їх якісну освіту!

Захист_курсових_29-30.2020 (1).doc

Карантин не є перешкодою для роботи викладачів кафедри!

Під час карантину ми працюємо вдвічі активніше та інтенсивніше! Наша мета - взяти якнайбільше користі від режиму самоізоляції.

28 квітня відбулося засідання кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання. Під час засідання обговорили питання захисту курсових робіт,  організацію заліково-екзаменаційної  сесії, оформлення звітності,  використовуючи дистанційні технології.

Шановні студенти та викладачі психолого-педагогічного факультету!

                                                                                            29 та 30 квітня о 10:00 відбудеться захист курсових робіт                                                                                    із дисципліни «Методика    викладання  української літератури»     студентами 311 уф групи.

Захід проходитиме на платформі Zoom.

Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хоч і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

                            І.Франко

Книга завжди була і джерелом знань, і засобом передачі ідей та досвіду, і потужною силою у формуванні естетичних смаків та культурних цінностей. Тому 23 квітня людство святкує Всесвітній день книги та авторського права. 

Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, студенти психолого-педагогічного факультету також у цей день прилучилися до святкування. Популяризувати книгу як джерело духовності та знань, зацікавити нею, поділитися враженнями про твори улюблених авторів – саме з такою метою було організовано та проведено 23 квітня 2020р. засідання круглого столу на тему «Цифрова літературна година». Незважаючи на дещо несприятливі умови, що виникли у зв’язку з карантином, зустріч відбулася онлайн.

З вітальним словом до учасників звернулася кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри Демченко Н.Д. Під час роботи секцій викладачі кафедри та студенти ще раз згадали про причини виникнення такого свята, почули про найвизначніші книжні пам’ятки (кандидат педагогічних наук, викладач Чала А.Г.), кандидат філологічних наук, викладач кафедри Масло О.В. нагадала, що класики завжди актуальні та на часі, просто потрібно вміти їх читати, порекомендувавши книгу Р.Семківа «Як читати класиків». Цікавими і змістовними були доповіді викладачів кафедри Лигус О.Ф., Гейдел А.М.,які як раз і нагадали про класиків української літератури Г.Тютюнника та О.Довженка і знову дали можливість відчути красу та силу їхнього слова. Не менш цікавими були й доповіді студентів, які розкрили свої літературні уподобання, показали, що їм цікава не тільки класика (Е.Бережний «Білий клик» Дж.Лондона, І.Ковалик «Лісова сторожка» Г.Тютюнника, Л.Хлиповка «1984» Дж.Оруела), а й сучасна література, особливо, якщо це твір про непрості взаємини зі світом, про одвічні теми добра і зла, любові та ненависті: В.Твердохліб «Квіти для Ельджернона» (Д.Кіза), А.Носач «Буде боляче. Таємні щоденники лікаря-ординатора» (А.Кея), К.Полоз «Дім дивних дітей» (Р.Ніггза), Я.Сиротюк «Щасливі люди читають книжки і п’ють каву» (А.М.Люган) та інші. Викладач кафедри Кордулян М.І. розказала про цікаві факти з життя і творчості українського поета, перекладача Дмитра Білоуса, якому 24 квітня минає 100 років з дня народження. Після виступів відбулося обговорення та урочисте закриття круглого столу.

 Яскраві виступи, жваве обговорення ще раз підтвердили, що книга була, є і залишиться святом людської душі, надійним засобом передачі знань, культури, досвіду, чарівною силою, здатною перенести тебе і в далеке минуле, і у фантастичне майбутнє, здатною зцілити або змусити замислитися, тобто відчувати себе щасливою людиною!!!

Програма круглого столу 23.04.2020(1).docx

Кафедра української лінгвістики, літератури та методики навчання на відстані кліку!

 Не зважаючи на жодні перешкоди, – навчання триває! Але тепер  мегабайти необхідної під час навчання інформації зумиться, скайпиться, телеграмиться та класрумиться! Роутери та модеми працюють на повну силу, вебкамери налаштовані,  комп'ютери не знають відпочинку – викладачі кафедри працюють, а студенти академії навчаються!

Харківський коледж навчається дистанційно й залишається вдома 

     Дистанційне навчання - це маса можливостей та вільного часу!                     

Студенти коледжу з радістю займаються онлайн. Така форма навчання має ряд переваг: навчатися можна вдома в комфортних умовах; можливість опанування  максимального обсягу необхідних знань; постійна підтримка педагогічного колективу.                                                                                                            Викладачі кафедри у постійному контакті зі своїми студентами, вони  навчають, обговорють, пояснюють, дискутують, коментують, отримуючи фідбек. Отже,  освітній процес здійснюється попри дистанцію між учасниками. Здобувайте освіту разом з нами!

Навчання дистанційно -  можливе!

Освітній процес здійснюється за допомогою технологій дистанційного навчання. На сьогодні з усіма студентами налагоджене навчання в синхронному чи асинхронному режимі. 

Викладачі готують  ґрунтовні лекції, проводять цікаві семінари, розробляють інтерактивні практичні, користуючись зручними платформами для дистанційного навчання. 

Ось так проводяться лекційні заняття зі студентами 1-3 курсів освітньо-професійної програми Українська мова та література. 

Залишаємося вдома, але продовжуємо працювати 

Викладачі кафедри дотримуються правил карантину, але продовжують працювати дистанційно як зі студентами,  так і один з одним. 

Так, провели планове засідання кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання. Окреслили найближчі перспективи, поділилися досвідом організації дистанційного навчання студентів, обговорили напрями наукової та методичної роботи, розглянули заліково-екзаменаційні матеріали, а наостанок побажали один одному здоров'я!!!!

Академічна доброчесність - запорука успішного здобуття освіти!

4 квітня викладачі кафедри мали можливість стати учасниками вебінара "Мистецтво академічного письма: практичні поради", який проводила Наталя Шліхта, PhD, очільниця кафедри історії Національного університету "Києво-Могилянська академія", радниця Проєкту сприяння академічній доброчесності в Україні - SAIUP, співавторка методичних рекомендацій та програми курсу "Основи академічного письма". 

Основні питання вебінара:

- як будувати комунікацію, вставновлювати правила/вимоги до студентів, зокрема щодо дотримання правил академічної доброчесності;

- вибір видів письмових завдань для студентів і обсяги цих завдань.

Дякуємо за цікавий  вебінар та ґрунтовні поради. Ми - за якісну освіту!

Хто осягає нове, плекаючи старе, той може бути вчителем

Місія сучасного викладача педагогічного вишу – навчити студентів бути гнучкими у змінах, легко адаптуватися, вміти навчатися упродовж життя. Для того щоб цього досягти, викладач має бути прикладом. Адже тільки коли ми інвестуємо в кращу версію себе, це зможе приносити користь іншим. Оскільки педагогічна професія – це служіння суспільству й країні, то сучасний викладач має постійно змінюватися і розвиватися. 

Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання під час карантину не лише організовують дистанційне навчання студентів, а й підвищують свій рівень професійних навичок, займаються самоосвітою, здобувають нові знання, опановують різні технології, беруть участь у конференціях, вебінарах. 

Ми отримуємо новий освітній досвід, який впроваджуємо в освітній процес задля формування ключових компетентностей у здобувачів вищої освіти. 

Викладачі пройшли навчання на освітніх платформах Prometheus, «Всеосвіта», освітньому ресурсі EdEra, "На урок"Національній онлайн-платформі з цифрової грамотності.


ВАЖЛИВО!

З метою запобігання поширенню на території України коронавірусу з 12 березня до 24 квітня в академії та структурних підрозділах запроваджено карантин.

Освітній процес здійснюватиметься за допомогою технологій дистанційного навчання. Детальніше у розділі Дистанційне навчання. 

Ну що б, здавалося, слова... 

Слова та голос - більш нічого. 

А серце б'ється-ожива, 

Як їх почує!

Т.Г.Шевченко 

Початок весни - березень - це не тільки свято жінок. 9 березня народився Тарас Шевченко - син України, художник, поет, який у своїй творчості оспівав і свою рідну землю, і жінку- жінку-матір, жінку-кохану.  6 березня Комунальне підприємство "Харківська обласна філармонія" гостинно запросило шанувальників митця на урочистий концерт з Дня його народження. Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання і студенти 2 курсу української філології відвідали цей захід, де перед присутніми постала  історія кохання Тараса Шевченка. Щоденникові записи поета, згадки жінок, у яких був закоханий Тарас, вірші та пісні у прекрасному виконанні хору, майстерна комп'ютерна графіка - усе це створювало надзвичайну атмосферу, дало можливість дещо по-іншому глянути на такого, здавалося б, знайомого Шевченка.

Презентація роману Ксенії Фукс "По той бік сонця"

5 березня до академії на зустріч із викладачами й студентами-філологами завітала Ксенія Фукс – громадська активістка, художниця, головна редакторка та співзасновниця  україно-німецького  журналу  «Gel[:b]lau»,  голова  та  співзасновниця ГО «Українське Ательє Культури та Спорту» у м. Штутгарт. Авторка закінчила Донецький національний університет за фахом «Англійська мова та література» та Штутгартський Університет Медіа за фахом «Реклама та маркетингові комунікації». Лауреатка літературного конкурсу Смолоскип-2018 р. за роман «По той бік сонця».

Студенти з цікавістю слухали історію написання автобіографічного роману, що потрапив у короткий список книг року за версією BBC news 2019. Під час розмови Ксенія Фукс розповіла присутнім, що вважає проблематичним той факт, що тема психологічних захворювань замовчується в Україні, і через це важливо почати відкрито про них говорити в українському суспільстві. Розповіла  про свою громадську роботу, про активну участь у різних міжнародних проєктах. Закликала молодь до самовпевненості, до творчості, креативу, самоідентифікації, самоствердження. Наприкінці гостя побажала всім щастя, гарного настрою і, щоб кожен не витрачав часу марно, а використав його з користю.

"Ні, я жива! Я буду вічно жити! 

Я в серці маю те, що не вмирає"...

"Ні, я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає"... Ці слова говорить Мавка - головна героїня драми-феєрії "Лісова пісня" відомої української письменниці Лесі Українки. Але ці слова ми можемо сказати і про саму Лесю Українку та її твори. 25 лютого народилася ця незвичайна жінка, поетка, драматургиня, перекладачка, справжня патріотка рідної землі, справжнє ім'я якої - Лариса Петрівна Косач-Квітка. Твори Лесі Українки - це життєдайне джерело любові та натхнення, ніжності й боротьби, безмежної віри у свою рідну землю, у силу людського духу.

Прилучилися до краси й сили Лесиного слова студенти й викладачі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Студенти-філологи, майбутні вчителі рідного слова, майбутні вчителі початкової освіти 26 лютого переглянули виставу "Лісова пісня" Лесі Українки в Театрі для дітей та юнацтва. На сцені завдяки яскравій професійній грі акторів ожила одвічна тема любові. Тієї справжньої, яка здатна на підтримку, боротьбу, на прощення. Усі глядачі раділи разом з героями, переживали за них, мали змогу замислитися над ще однією одвічною, як і кохання, темою - духовне та матеріальне в людині.

25 лютого 2020 року в Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради  викладачами кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання була проведена QR-вікторина «Ні, я жива, я буду вічно жити, я в серці маю те, що не вмира…», присвячена 149-річниці від дня народження видатної української поетеси Лесі Українки. Студенти з зацікавленням виконували запропоновані завдання. QR-вікторина вирізналася  різноманіттям запропонованих завдань: тести, вікторини, «Перший мільйон», «Правда чи Неправда», кросворди, аудіотексти.  Деякі студенти зізналися, що не знали деяких фактів про життя Лесі Українки та її творчість,що й спонукало їх до перечитання творів поетеси. 

21 лютого – День рідної мови

На вшанування цього свята в нашому закладі проведено мовно-літературний брейн-ринг.

Авторки цього заходу – юні майбутні філологині – студентки 311-уф групи уклали креативні завдання, що стосувались української мови й літератури, її історії, розвитку милозвучності й багатства. Учасники залюбки залучились до гри, охоче виконували завдання, демонструючи знання, винахідливість кмітливість.

Наприкінці команди були нагороджені грамотами.

    

Регіональний етап Х Всеукраїнської олімпіади з української мови серед педагогічних коледжів Східного регіону

     20 лютого в Красноградському коледжі Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради відбувся ІІ (регіональний) етап Х Всеукраїнської олімпіади з української мови серед педагогічних коледжів Східного регіону. Усього в мовному змаганні взяли участь 4 заклади фахової передвищої освіти регіону. 

11 учасників продемонстрували високий рівень знань української мови. 

Призові місця  вибороли:

І місце – Дерев’янко Анна Ігорівна (Красноградський коледж Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, викладач – Котелевська Любов Дмитрівна);

ІІ місце – Кавунова Інна Володимирівна (Комунальний заклад «Покровський педагогічний коледж», викладач – Дмитренко Валентина Григорівна);

ІІІ місце – Литвин Єлизавета Анатоліївна (Харківський коледж Комунального закладу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради, викладач – Оловаренко Олена Іванівна)

      Дякуємо всім студентам-учасникам та їх викладачам за участь та підготовку до олімпіади, колективу Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за високий рівень організації. 

     Бажаємо переможцям гідно представити Східний регіон у завершальному етапі олімпіади!

Творчі вівторки з Марко Терен

       26 листопада о 19.00 студенти психолого-педагогічного факультету відвідали  "Творчі вівторки з Марко Терен", де в кав'ярні  «Камалая»  відбулася творча зустріч з провідними акторками Харківського театру для дітей та юнацтва - Людмилою Удачиною та Віолетою Яковлєвою. Це було неймовірно! Ми відчули причетність до  живої емоції, до творення нового світу гри.

​​​​     Провідні акторки Харківського театру для дітей та юнацтва говорили, сміялися, згадували їхні ролі й співали. Дали можливість доторкнутись до живого життя театру й сцени… Вхід - чашка чаю, кави чи коктейль. Ми всі вдягнуті у гарний настрій насолоджувалися живим спілкуванням!

В академії традиційно писали Всеукраїнський радіодиктант національної єдности

Традиційно в День української писемности та мови, 8 листопада 2019 року, об 11:20 на Українському радіо дев’ятнадцятий рік поспіль відбувся Всеукраїнський радіодиктант національної єдности, до написання якого в академії долучилися студенти, керівний і викладацький склад. Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання з метою об’єднання всіх небайдужих навколо українського слова заохотили педагогічну спільноту до написання радіодиктанту, а також провели відкриття ювілейного ХХ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. 

Диктант уже вкотре диктував доцент Київського університету імені Б. Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Цьогоріч диктант «Від бересту – до «цифри» було присвячено пам’яті преподобного Нестора Літописця – покровителя всіх, хто вчить і навчається. Приємно зазначити, що студенти ділилися враженнями від диктанту.

Дякуємо всім за натхнення!

З Днем української писемности та мови!

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

І етапу Х  Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

 

   Академічні групи

 

                                                                                              І місце – 

Кресало Анастасія Олександрівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна; 

ІІ місце – 

Мурліна Юлія Романівна, факультет дошкільної і спеціальної освіти та історії, спеціальність Спеціальна освіта, викладач Масло Ольга Володимирівна;

ІІІ місце –  

Твердохліб Валерія Олександрівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Чала Анна Геннадіївна.

 

Коледжні групи

І місце –

Ляшенко Лілія Віталіївна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна;

ІІ місце – 

Оробченко Тетяна Юріївна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна;

ІІІ місце – 

Саранча Анастасія Олегівна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна.


Бажаємо подальших перемог!

 


«У свободі моя сутність»


Цікавинки Полтавщини

5 жовтня студенти психолого-педагогічного факультету академії відвідали  гончарну столицю України  ̶  селище Опішню Зіньківського району Полтавської області. Це стародавнє козацьке поселення відоме тим, що в ньому гончарів було більше, ніж чоловіків. Наприкінці 19 століття в ньому працювало більш як 1000 гончарів. Їх продукція знана на всіх континентах. Тому саме в Опішні  було створено найбільший в Україні музей гончарства.

Цього дня погода була по-справжньому осінньою: накрапав дощ, вітер здіймав пожовкле листя. На противагу цьому усміхнений екскурсовод емоційно розповідав про кожний експонат. Історії створення деяких гончарних витворів по-справжньому вразили. У музеї ми побачили безліч скульптур і композицій, посуду, панно, іграшок. Мали змогу сфотографуватися у численних фотозонах. Особисто мене найбільше вразила композиція «Сядемо під перелазом, заспіваємо пісню разом». Наживо вона ще цікавіша, ніж про це пишуть у Інтернеті. 

Опісля екскурсії кожен охочий міг власноруч виготовити гончарний виріб. Багато хто зі студентів це спробував. Запам҆яталося відчуття глини в руках. Це ні з чим не зрівняне задоволення.

Хочу подякувати за цю поїздку її організаторам – Демченко Наталі Дмитрівні та Волковій Ірині Вікторівні. Вони педагоги з великої літери й знають, як зацікавити, згуртувати й змотивувати своїх улюблених студентів. Саме через те, що їхня робота – це їхнє життя, ми – одна велика родина. Сподіваюся, що таких «сімейних» подорожей у нас буде більше. Із нетерпінням чекатимемо.

А слово на дотик таке молоде…

 

Уже стало традицією в березні проводити  літературну кав’ярню. Зібрався на неї увесь творчий світ нашої академії, щоб  долучитися до літературного слова та скуштувати запашну каву.

Ми дуже раді, що список учасників щороку поповнюється новими іменами, що першокурсники не стоять осторонь, а із задоволенням  пропонують свою поезію.

Молоді студенти-поети поділилися з друзями своїми маленькими шедеврами, розкриваючи інколи свої найпотаємніші думки.

Почута поезія  ̶  це немов вогник, схожий на полум’я свічки, що запалювала молоді душі, а щирі слова викладачів кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання зігрівали усіх та надавали натхнення на творення нових віршів.

 

Мова - шлях до пізнання себе й своєї нації

 

05 березня 2019 року відбувся ІІ (регіональний) етап IX Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста Східного регіону.

В Олімпіаді брали участь 15 студентів – переможці І етапу педагогічних закладів Харківської, Донецької та Луганської областей, зокрема Відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», Комунального закладу «Покровський педагогічний коледж», Балаклійської філії Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та Харківського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. 

Цей захід – не просто змагання кращих знавців рідної мови чи можливість перевірити свої знання, а прекрасна нагода відчути власну причетність до великої таємниці буття, що єднає мільйони людей і прославляє нашу мальовничу та прекрасну землю по всьому світу!

Під час проведення Олімпіади студентам були запропоновані завдання з різних розділів мовознавства, зокрема з орфографії, пунктуації, лексики, граматики, культури мови. Завдання спільно укладали викладачі із ЗВО-учасників олімпіади.

До складу журі Олімпіади були запрошені провідні фахівці-філологи, науковці Харківської, Донецької та Луганської областей.

Результати проведеної олімпіади засвідчили достатньо високий рівень знань студентів. Щиро вітаємо переможців:Сидоренко Карину Олександрівну (КЗ «Покровський педагогічний коледж»), Попову Вікторію Василівну, Нижню Анну Володимирівну (Харківський коледж Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради) та викладачів Мацокіну Наталію Григорівну та Проворну Інну Олексіївну.

Урочисте закриття регіонального етапу Олімпіади було незабутнім і хвилюючим для всіх учасників мовного свята. Ректор академії Пономарьова Г.Ф. підбила підсумок роботи Олімпіади та вручила грамоти переможцям та учасникам, подяки викладачам та членам журі.

Особливо приємним є те, що двоє студентів-переможців – це студенти структурного підрозділу академії.

Бажаємо успіхів та подальших перемог!

 

 

 

 

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

І етапу ІХ  Міжнародного мовно-літературного конкурсу

учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

 

   Академічні групи

 

                                                                                              І місце – 

Криницька Юлія Сергіївна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна; 

                                                                                             ІІ місце – 

Твердохліб Валерія Олександрівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Чала Анна Геннадіївна;

                                                                                              ІІІ місце –  

Ібрагімова Уляна Азарівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна.

 

 

Коледжні групи

 

                                                                                     І місце –

Волотка Софія Миколаївна, відділення фізичного виховання та музичного мистецтва, спеціальність Середня освіта (Музичне мистецтво), викладач Гейдел Алла Михайлівна;

                                                                                    ІІ місце – 

Ляшенко Лілія Віталіївна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Оловаренко Олена Іванівна;

                                                                                   ІІІ місце – 

Саранча Анастасія Олегівна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Оловаренко Олена Іванівна.

 

 

 

Бажаємо подальших перемог!

 


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ

І етапу ХІХ Міжнародного конкурсу

 з української мови імені Петра Яцика

 

 

Академічні групи

нефілологічні спеціальності

 

І місце – 

Жидкова Ірина Сергіївна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна; 

ІІ місце – 

Пирлик Сергій В’ячеславович, факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології, спеціальність Середня освіта (Мова та література (англійська)), викладач Масло Ольга Володимирівна;

ІІІ місце –  

Яготінцева Надія Вадимівна, факультет соціально-педагогічних наук та іноземної філології, спеціальність Соціальна робота, викладач Демченко Наталя Дмитрівна.

 

Академічні групи

філологічні спеціальності

 

І місце – 

Кузьменко Уляна Ігорівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна;

ІІ місце –  

Удінцева Орина Олександрівна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна;

ІІІ місце –  

Шабетя Діана Андріївна, психолого-педагогічний факультет, спеціальність Філологія (Українська мова та література), викладач Волкова Ірина Вікторівна.

 

 

 

Коледжні групи

                                                                                         І місце – 

Сисенко Ірина Олександрівна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Оловаренко Олена Іванівна;

                                                                                        ІІ місце – 

Попова Вікторія Василівна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Проворна Інна Олексіївна;

                                                                                       ІІІ місце –  

Петренко Катерина Сергіївна, педагогічне відділення, спеціальність Початкова освіта, викладач Проворна Інна Олексіївна.

 

Бажаємо подальших перемог !




09 листопада 2018 року студенти нашої академії писали Всеукраїнський диктант національної єдності "Крила України"


Наукова робота студентів – важливий складник формування їх як сучасних висококваліфікованих фахівців.

 

«Без прагнення до наукової роботи 

учитель неминуче потрапляє під владу 

трьох педагогічних демонів: 

механічності, рутинності, банальності»

А. Дістервег 

Ці настанови Адольфа Вільгельма Дістервега, видатного німецького педагога-демократа, добре зрозуміли студенти академії.     

18 квітня 2018 року вони взяли участь у круглому столі «Від витоків до сьогодення розвитку філології». Завідувач кафедри Демченко Н.Д. звернулася до учасників круглого столу з вітальним словом і наголосила на тому, що наукові заходи із дослідження проблем лінгвістики стають традиційними.

Студенти першого курсу спеціальності «Філологія. Українська мова та література» мали змогу апробувати результати своїх перших наукових досліджень в галузі психолінгвістики, лексикології, ідіостилістики, мовної комунікації тощо.

Студенти 311 ш та 311 д груп висвітлили аналіз програм дошкільнят та початкових класів та висловили лінгводидактичні рефлексії щодо Концепції «Нової української школи».

Професор кафедри Крехно Т.І., доцент Чала А.Г., доцент Кордулян М.І. узяли участь в обговоренні висвітлених питань.

І викладачі, і студенти відзначили, що аналогічні наукові заходи стимулюють науковий пошук студентства, підвищують рівень фахової обізнаності, розвивають особливий інтерес до дослідження мови.

 

04 квітня 2018 року відбувся творчий захід «Літературна кав’ярня», що традиційно організовується викладачами кафедри з метою виявлення та підтримки обдарованої молоді, яка має бажання публічно декламувати власні твори. Охочими взяти участь були студенти різних факультетів і курсів як академії, так і коледжу. Вони щиро, емоційно й переконливо читали поезію, прозу, виконували пісню. Серед творів лунали зразки інтимної, філософської, громадської, пейзажної лірики.

У перервах між виступами студентів доцент кафедри Масло Ольга Володимирівна робила невеличкі екскурси в історію літературного Харкова, розповідаючи про мало відомі сторінки з біографії Г. Сковороди, Г. Квітки - Основяненка, родини Алчевських, О. Гончара, С. Жадана та інших.

У дружній атмосфері швидко промайнув час насолоди кавою та літературою.

Дякуємо талановитим авторам за чудові твори та бажаємо натхнення й наснаги!

Чия мова – того й влада

 

На базі КВНЗ «Криворізького обласного музичного коледжу» ДОР» 28-30 березня 2018 року відбувся ІІІ (Загальнонаціональний) етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів закладів освіти, що здійснюють підготовку молодших спеціалістів, задля сприяння утвердженню державного статусу української мови, піднесення її престижу серед студентської молоді, виховання пошани до культури і традицій українського народу. 

На VIII Всеукраїнську олімпіаду до Кривого Рогу приїхали 34 переможці обласних і регіональних олімпіад з технічних, медичних, музичних і педагогічних коледжів, які представляють 24 області України,  та викладачі української філології, члени Всеукраїнського організаційного комітету олімпіади.

У рамках проведення Олімпіади відбулася науково-практична конференція, на якій досвідом роботи ділилися майстри педагогічної справи та філологічної думки України, виступили відомі вітчизняні мовознавці Також відбулася нарада викладачів-філологів із питань проведення ЗНО серед студентів коледжів.

Найбільш напруженим виявився другий день (29 березня), коли учасники Олімпіади мали змогу продемонструвати свої здобутки в царині філології.

У нелегкій боротьбі студентка  Харківського коледжу академії Сисенко Ірина посіла ІІІ місце.

Вітаємо Ірину та викладача Олену Іванівну Оловаренко, яка підготувала до перемоги.

Окрім конкурсних заходів учасники Олімпіади взяли участь у розважальній програма «Зустріч у колі друзів», ознайомилися з культурними пам’ятками старого міста, оновленою експозицією історико-краєзнавчого музею. На третій день (30 березня) учасники олімпіади на власні очі побачили криворізьке диво – кар’єр із відкритого видобутку залізних руд і відвідали музей Південного гірничозбагачувального комбінату.


«Він був сином мужика – і став володарем

 у царстві Духа. Він був кріпаком – і став велетнем

 у царстві людської культури»

І. Франко

 

21 березня, саме у Всесвітній день поезії, академія не залишилася осторонь ушановування пам’яті Т. Г. Шевченка. До уваги був представлений літературний проект «Відомий і невідомий Т. Шевченко».

Доцент кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Кордулян М. І. підготувала цікавий екскурс у минуле Великого Кобзаря. Адже уявити себе без Т. Шевченка – це все одно, що не мати над головою неба. Він є совістю генетичного коду нашої нації, виразником народного духу. Відчути його духовний світ, бачення ним як історії України, так і її майбутнього, допомогли поезії, що декламували  викладачі та студенти вишу, у яких звучить синівська любов поета до рідного слова, до рідного краю. Нікого не залишили байдужими Тарасові вірші у виконанні Надії Суботи (21 по) «Буває, в неволі іноді згадаю»; Катерини Ляшенко (111 уф) уривок із поеми «Наймичка»; Катерини Шевченко (21 по) «Не нарікаю я на Бога»; Анни Борової (21 по) «Минають дні…»; німецькою мовою «Заповіт» продекламувала Аліна Циганок (21 по). А пісня «Бандуристе, орле сизий» у виконанні Анастасії Касянчук (311 д) була сердечно сприйнята глядачами. Доцент кафедри математики та фізики Брославська Г. М. підготувала добірку відеосюжетів про невідомі сторінки життя та творчість поета. 

Кривенко Юлія (511 по) у своєму дослідженні «Харків у долі Шевченка» розповіла про взаємини Кобзаря з харківськими науковцями.

Сподіваємося, що після цієї зустрічі студенти глибше будуть досліджувати, відкривати для себе Великого Кобзаря. Тарас Шевченко є гордістю, честю і славою нашої землі, нашого народу, тому все, що з ним пов’язане, дороге нам і рідне. 

О, слово рідне, хто без тебе я?..

 

20 лютого на базі академії було проведено ІІ регіональний етап Всеукраїнської олімпіади з української мови серед студентів педагогічних коледжів Східного регіону, в якому взяли участь 14 студентів, серед яких: 3 учасники із Відокремленого підрозділу «Лисичанський педагогічний коледж Луганського національного університету імені Тараса Шевченка», 3 учасники із Комунального закладу «Покровський педагогічний коледж», 2 учасники з Балаклійської філії Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради, 3 учасники з Красноградського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради та 3 учасники з Харківського коледжу Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради. Усі ці студенти стали переможцями під час проведення першого етапу Олімпіади у своїх закладах освіти.

Ці змагання були приурочені до Дня рідної мови і проведені під девізом:

Віддай мені все…

Віддай мені мову, 

Якою мій народ мене благословив.

Ліна Костенко

Під час проведення Олімпіади студентам були запропоновані завдання з різних розділів мовознавства, зокрема з орфографії, пунктуації, лексики, граматики, культури мови, над їх укладанням працювали викладачі-методисти з усіх вишів, що взяли участь в Олімпіаді.

Усі учасники Олімпіади показали високий рівень володіння українською літературною мовою та справдили надії своїх наставників. Це справжні шанувальники українського слова, знавці рідної мови.

До складу журі Олімпіади були запрошені провідні фахівці-філологи, науковці Харківської, Донецької та Луганської областей.

Перевіривши конкурсні роботи учасників Олімпіади члени журі зазначили, що всі студенти продемонстрували ґрунтовні знання, але честь представляти наш регіон на загальнонаціональному рівні випала 3 студентам: Сисенко Ірині, студентці 22 по групи Харківського коледжу академії (викладач Оловаренко О.І.); Каралкіній Ганні, студентці КЗ «Покровський педагогічний коледж» (викладач Кравцова Т.П.) та Музалевській  Руслані студентці Красноградського коледжу академії (викладач Гніда Г.М.).

Урочисте закриття регіонального етапу Олімпіади було незабутнім і хвилюючим для всіх учасників мовного свята. Ректор академії Пономарьова Г.Ф. підбила підсумок роботи Олімпіади та вручила грамоти переможцям та учасникам, подяки викладачам та членам журі.

Проведення таких змагань серед студентів уже стали традицією в нашому навчальному закладі, бо саме вони виховують у молодого покоління любов до рідної мови, сприяють духовному зростанню студентів.

Особливо приємним є  те, що двоє студентів-переможців – це студенти структурних підрозділів академії.

Бажаємо успіхів та подальших перемог!

Протокол засідання журі.docx

Зіграй у «Важницю» – врятуй Україну!

 

01 лютого 2018 року за підтримки ректора академії – Пономарьової Галини Федорівни, громадська організація «ЕкспертиЗА Реформ» на 4 поверсі академії розпочала ігровий марафон-2018! Честь бути першими в ньому отримали студенти психолого-педагогічного факультету.

Дев’ять команд поринули у світ чарівної української мови, культури та історії, зігравши у навчально-розважальну настільну гру «Важниця», яку розробили експерти, продовжуючи авторський проект із формування україномовного середовища на Харківщині.

Учасники виявили креативний підхід до презентації своїх команд і надзвичайну завзятість у грі. Вона містила чотири категорії запитань – «Рідне слово», «Перлина мудрості», «Відгадайка» та «Завдання-блискавки», що стосувались української мови та літератури, молодіжного українського сленгу, історії України, музики й видатних особистостей нашої країни, тому гравцям стали в нагоді не лише фактичні знання, але й кмітливість, ерудиція, почуття гумору. Гра виявилася цікавою не тільки для студентів, а й для викладачів, які були глядачами й завзято підтримували їх.

За загальним міжкомандним заліком у грі «Важниця» переможцями стали 3 гравці, які отримали рекордні 44 бали за правильні відповіді, і всі вони з однієї команди – 21 групи психолого-педагогічного факультету, які отримали у подарунок – гру «Важниця». Вітаємо їх! 

Щиро вдячні громадській організації «ЕкспертиЗА Реформ» за створення надзвичайно цікавої гри «Важниця», головною метою якої є популяризація української мови та літератури в Харкові та сприяння формуванню  україномовного середовища в місті, і можливістю долучитись до вивчення української мови граючи.

18 грудня 2017 року в нашому закладі відбулася зустріч із майстром слова,  Героєм України, лауреатом Національної премії імені Т.Г.Шевченка, народним артистом України Анатолієм Несторовичем Паламаренком. 

Величезний професіоналізм, природний талант та душевна щирість Анатолія Несторовича справили незабутні враження на студентів та викладачів.


16 грудня 2017 року стартував обласний етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

 

Кращих студентів усіх закладів освіти Харківської області гостинно зустріли в Коледжі переробної та харчової промисловості ХНТУСГ імені Петра Василенка.

Цьогоріч участь у змаганні взяли 101 прихильник українського слова. На конкурсантів чекали цікаві, змістовні та творчі завдання.  

За результатами компетентного журі переможцями стали студенти нашого коледжу:

 

І місце –   Яготінцева Надія Вадимівна, 4 курс, спеціальність Соціальна педагогіка, викладач Демченко Наталя Дмитрівна;

ІІ місце – Тур Анастасія Володимирівна, 4 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Лигус Олена Федорівна;

ІІІ місце –           Міщенко Дар’я Олександрівна, 2 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна.

 

 

Ми вітаємо переможців і бажаємо успіхів у загальнонаціональному етапі конкурсу!



16 грудня 2017 року стартував обласний етап VІІІ  Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

 

Кращих студентів усіх закладів освіти Харківської області гостинно зустріли в Харківському комп’ютерно-технологічному коледжі Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут».

Цьогоріч участь у змаганні взяли 94 прихильники українського слова та  творчості Тараса Шевченка. На конкурсантів чекали цікаві, змістовні та креативні завдання.  

За результатами компетентного журі переможцями стали студенти нашого коледжу:

 

ІІ місце – Мариненко Дарина Сергіївна, 2 курс спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян Марія Іллівна;

ІІІ місце –   Аксьонова Марія Сергіївна, 1 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Волкова Ірина Вікторівна.

 

 

Ми вітаємо переможців і бажаємо успіхів у загальнонаціональному етапі конкурсу!


Великий мандрівник України продовжує нескінченні мандри до читачів нових епох і цьому вічному шляху Григорія Сковороди немає кінця…

 

Благословенні ви, сліди,

Не змиті вічності дощами,

Мандрівника Сковороди

З припорошілими саквами,

Що до цілющої води

Простує, занедбавши храми.

 

М. Рильський

 

06 грудня 2017 року ми мали щасливу нагоду пройтися стежками життя славетного українського філософа, поета, педагога, просвітителя-гуманіста – Григорія Савича Сковороди. 

У конференційній залі академії викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання провели тематичний літературно-бібліогрфічного огляд, присвячений 295-ій річниці від дня народження видатного українця. 

Для всіх присутніх студентки першого курсу психолого-педагогічного факультету й дошкільної і корекційної освіти та історії читали напам'ять твори Григорія Сковороди. Захід проходив у формі подорожі. упродовж якої розкривалися маловідомі сторінки життя та творчості видатного філософа. Книжкові експонати, представлені на виставці, що підготували працівники бібліотеки, висвітлювали творчі надбання та документально-історичні факти життєвого шляху Григорія Сковороди. Доповненням експозиції став мультимедійний показ презентації «Видатний українець».

Також протягом заходу демонструвалися тематичні відео фрагменти із фільму «Григорій Сковорода». Та особливу зацікавленість присутніх викликав перегляд музикального кліпу «О покою наш небесний» із збірки «Сад божественних пісень»

Великий мандрівник України продовжує нескінченні мандри до читачів нових епох і цьому вічному шляху Г. Сковороди немає кінця, бо кожне його слово звернене до серця та душі людини.

Грудень 2017 року знаковий для всього українства. 03 грудня 1722 року народився Григорій Сковорода – людина, яка започаткувала українську релігійну філософію, власним життям подавала приклад людини-християнина. Але це і місяць найбільшої української трагедії. Трагедії, що й досі тяжіє над нами, нашою психологією. Того ж 03 грудня, але 1937 року в Сандормосі (Російська Федерація) було розстріляно 1111 українських митців – цвіт, інтелігенція нашої нації.

Викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання разом зі студентами коледжу та академії долучилися до вшанування творчої спадщини Григорія Сковороди та пам`яті трагічних подій 1937 року. 07 грудня у стінах нашого закладу відбулася Студентська науково-практична конференція «Перехресні стежки філософа Григорія Сковороди, драматурга Миколи Куліша, новеліста Євгена Гуцала».

До присутніх із вітальним словом звернулася Демченко Н.Д. – заступник голови конференції, завідувач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання, кандидат філологічних наук, доцент. 

На пленарному засіданні виступили Крехно Т.І., кандидат філологічних наук, доцент, професор кафедри; Проворна І.О., викладач кафедри.

Студенти під керівництвом викладачів кафедри розкрили перед присутніми філософські погляди та шукання Г. Сковороди, розуміння ним щастя, філософію сродної праці (Андрійчук А., Кириченко Н., Драгунова Т., Єфіменко О., Кротова А., Северілова Є., Невесенко О., Рожкова Є, Скрипніченко К.), ознайомили з особливостями мови його творів та їх символікою (Панова К., Ліщенко І.), із поезією як явищем культури бароко (Гранкіна І., Волотка С.). 

Також дослідили особливості драматургії М. Куліша (Бесцінна Л.). 

Студентів академії зацікавила мова творів Є. Гуцала: і художні засоби, що використовував митець (Гусєв М.), і символіка його оповідань, їх мовосвіт, психологічна глибина (Стебліва В., Потапенко С., Людоговська О., Соколова В.). Публіцистика новеліста теж не залишилася поза увагою в роботі Колєсніченко А. Студентка Щербак М. зробила спробу перехресні стежки у баченні світу природи Г.Сковородою та Є. Гуцалом. 

Студентські роботи розкрили лише частину творчого доробку таких митців, як Григорій Сковорода, Микола Куліш, Євген Гуцало.

Заступник голови конференції Демченко Н.Д. підбила підсумки роботи та вручила учасникам сертифікати. 


23 листопада відбувся І  етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу  з української мови імені Петра Яцика. У цьому етапі брали участь 60 студентів: 25 студентів академії та 35 студентів коледжу. 

Викладачами кафедри були розроблені завдання, що охоплювали перевірку знань з кожного розділу сучасної української літературної мови.

За результатами конкурсу переможцями стали:

академічні групи

нефілологічні спеціальності

 І місце – Вязовська Аліна Анатоліївна, 3 курс, спеціальність Мова та література (англійська), викладач Масло О.В.; 

ІІ місце – Портянко Ганна Олексіївна, 2 курс, спеціальність Спеціальна  освіта, викладач Масло О.В.;

ІІІ місце –  Лупаїна Марина Анатоліївна, 1 курс, спеціальність Дошкільна освіта, викладач Міняйло Р.В.

 

академічні групи

філологічні спеціальності

 І місце – Удінцева Орина Олександрівна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.; 

ІІ місце –  Шабетя Діана Андріївна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.;

ІІІ місце –  Криницька Юлія Сергіївна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.


коледжні групи

І місце – Яготінцева Надія Вадимівна, 4 курс, спеціальність Соціальна педагогіка, викладач Демченко Н.Д.;

ІІ місце – Тур Анастасія Володимирівна, 4 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Лигус О.Ф;

ІІІ місце –  Міщенко Дар’я Олександрівна, 2 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян М.І.

 Вітаємо студентів та їх викладачів із перемогою! 

Щиро зичимо подальших успіхів та перемог на обласних етапах конкурсів.

Натхнення на благодатній ниві пізнання глибин української мови!

09 листопада у академії був проведений І етап VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

Усього в конкурсі брали участь 33 студенти: 19 студентів коледжу та 14 студентів академії. Викладачами кафедри були розроблені творчі завдання для студентів. Так, студенти академії мали написати твір у публіцистичному стилі, використовуючи цитати із творів Тараса Шевченка, а студенти коледжу — написати твір у публіцистичному стилі «Героям українського війська — Шевченкове слово».

За результатами конкурсу переможцями стали:

 

академічні групи

нефілологічні спеціальності

 І місце – Канаш Анна Андріївна, 4 курс, спеціальність Мова та література (англійська), викладач Масло О.В.; 

ІІ місце – Писаренко Ольга Вікторівна, 4 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Чала А.Г.;

ІІІ місце –  Білоус Катерина Олександрівна, 2 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Волкова І.В.

 

академічні групи

філологічні спеціальності

 І місце – Ібрагімова Уляна Азарівна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.; 

ІІ місце –  Кузьменко Уляна Ігорівна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.;

ІІІ місце –  Литвинова Юлія Костянтинівна, 1 курс, спеціальність Філологія, викладач Волкова І.В.

 

коледжні групи

І місце – Мариненко Дарина Сергіївна, 2 курс спеціальність Початкова освіта, викладач Кордулян М.І.;

ІІ місце – Гранкіна Ірина Костянтинівна, 2 курс  спеціальність Музичне мистецтво, викладач Гейдел А.М.

ІІІ місце – Аксьонова Марія Сергіївна, 1 курс, спеціальність Початкова освіта, викладач Волкова І.В.

9 листопада українство відзначає День української писемності та мови. Українське радіо 17 років тому, 2000 року, започаткувало добру традицію – радіодиктант національної єдності, щоб народ України знав свою мову, своє слово, бачив красу й силу рідного слова. Цьогоріч радіодиктант проходив під таким девізом: «Нас багато. Ми різні. Але нас об’єднує спільна мета».

Студенти нашого навчального закладу (коледжу та академії) та викладачі кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання традиційно долучилися до написання радіодиктанту. 

Перед диктантом усі присутні ознайомилися з історією як становлення рідної української мови, так і з її забороною, цькуванням, доторкнулися до краси поетичного слова. Цей захід разом зі студентами психолого-педагогічного факультету підготувала й провела викладач кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Лигус Олена Федорівна. На завершення всі прослухали пісню «Звучи, рідна мово!» у виконанні старшого викладача кафедри вокально-хорової підготовки вчителя Юлії Карчової. Співпрацівники бібліотеки підготували книжкову виставку, провідною ідеєю якої було ствердження, що мова – це наш ідентифікатор нації. Наснажені словом, піснею, студенти та викладачі разом з іншими українцями по різних містах і селах України о 12.30 почали писати радіодиктант «Наші пісні», який диктував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

Також, традиційним цього дня стало написання І етапу VІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді  імені Тараса Шевченка – і це не випадково, бо ми, сьогоднішні та прийдешні покоління, повинні берегти свою мову, дбати про неї, розвивати й примножувати її.


Поезія єднає серця!

 

02 листопада 2017 р. у Комунальному закладі «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради за ініціативи доцента кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Марії Іллівни Кордулян відбулася творча зустріч із сучасними, талановитими та надзвичайно патріотично налаштованими харківськими поетесами Наталею Маринчак і Марко Терен (Мар’яна Даниленко).

Творча зустріч, на яку зібралася ціла аудиторія зацікавлених студентів і викладачів, розпочалася о 11:30 чітко за графіком. Вступне слово тримала Анна Геннадіївна Чала, доцент кафедри, яка представила студентам і викладачам гостей літературної вітальні.

У вступному слові пані Мар’яна згадала багатьох творчих людей, котрі колись були учасниками факультетських літературних студій, а нині стали відомими журналістами, викладачами, письменниками, закликала наших студентів-педагогів не боятися творити та вірити у свої сили, а пані Наталка наголосила на тому, що поезія, якою б вона не була ‒ професійною чи аматорською, дає людині сили, допомагає зрозуміти себе, розширювати свою душу до розмірів Всесвіту. 

Уся зустріч проходила у формі поетичного діалогу. Кожна репліка змушувала замислюватись над тим, що ж таке поезія, яку роль відіграє вона у нашому житті. Пані Мар’яна та Наталя коротко розповідали про себе і читали власні вірші. Коли вони починали читати вірші, перехоплювало дух та просто підходили сльози. Тематика творів була різноманітна: любов до рідного краю, кохання, оспівування природи, доля людини – і більш глобально – доля України, української нації, мир і війна. 

Була дуже чудова зустріч, студенти з величезним захопленням слухали їхні поезії, які доторкнулися до струн кожної душі, дали змогу переосмислити все та запалити вогонь у серцях. Марко Терен подарувала академії декілька примірників збірки поезій «Іншими очима».

Наталя Дмитрівна Демченко, завідувач кафедри, подякувала авторам за їхні прекрасні поезії та наголосила на тому, що саме такі творчі зустрічі сприяють духовному розвитку сучасного молодого покоління та вихованню патріотизму. 

На знак цікавої та  плідної зустрічі гості отримали від слухачів щирі слова вдячності та квіти.