Зовнішня мобільність

Наукові візити до Варшавського університету

Протягом травня-липня 2024 року здобувачки вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 035 Філологія Даріна Рішко та Валерія Лакєєва взяли участь у програмі наукових візитів до Варшавського університету для студентів та докторантів іноземних університетів за кошти IDUB Action IV.2.2 «Включення талановитих молодих вчених до наукових колективів» (research visits at the University of Warsaw for students and doctoral students from foreign universities from the funds of the IDUB Action IV.2.2 "Inclusion of talented young scientists in research teams"). Керівником наукового візиту була Йоанна Ґетко, доктор габілітований, професор факультету прикладної лінгвістики Варшавського університету, керівник кафедри інтеркультурних студій Центральної та Східної Європи. За результатами наукового візиту магістрантки підготували матеріали до власних магістерських досліджень за напрямом українсько-польські культурні та мовні звʼязки, зібрали статистичні дані й теоретичний матеріал для майбутніх наукових статей. За період візиту здобувачам вищої освіти вдалося покращити  навички спілкування польською мовою, дізнатися про історичне минуле польських міст, їх культурне різноманіття, усвідомити спільні та відмінні риси менталітету між українським та польським народом.

Вдячні адміністрації академії, відділу міжнародних зв'язків та кафедрі української лінгвістики, літератури та методики навчання за сприяння реалізації можливості наукового розвитку та вдосконалення професійних і загальних компетентностей як філологів, фахівців із польської мови.

Участь у проєкті "Network for Ukrainian Studies: Courses in Digital Ukrainian Philology-2024"

Cтудентка  211 уф групи  Шуляк Ірина здобула ще один сертифікат навчання на Онлайнових курсах з цифрової української філології, що організовані Єнським університетом у Німеччині разом з українськими університетами-партнерами. Цього разу, у другому семестрі 2023—2024 навчального року — курс «Соціолінгвістика». Лекторкою курсу була  Марія Шведова, кандидатка філологічних наук, науковий співробітник Єнського університету Фрідріха Шиллера (Єна, Німеччина), розробник курсів у проектах за підтримки DAAD: курси з цифрової філології для українських студентів. 

 Гостьова лекція для здобувачів Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка

У рамках зовнішньої академічної мобільності учасників наукового і навчально-виховного процесу доктор філологічних наук, доцент, професор кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання Роман МІНЯЙЛО провів гостьову лекцію на тему "Семантичний синкретизм лексики стародавніх промислів" для здобувачів освіти за ОПП Середня освіта (Українська мова і література) Центральноукраїнського державного університету імені Володимира Винниченка. Після лекції відбулося жваве обговорення, на якому викладачі й студенти відзначили важливість на сучасному етапі наукових розвідок, що інтегрують методології досліджування історії мови, діалектології та лексикології. Науково-навчальна співпраця між вишами триває!

Онлайнові курси з цифрової української філології

Здобувачки другого року навчання 211 уф групи Літвін Софія та Шуляк Ірина пройшли навчання на Онлайнових курсах з цифрової української філології, що організовані Єнським університетом у Німеччині разом з українськими університетами-партнерами. Літвін Софія опанувала курс «Сучасна українська література. Автори, жанри, тренди», де разом з іншими студентами ознайомлювалась із ключовими персоналіями, жанрами й художніми тенденціями в новітній українській літературі. Разом із письменниками Юрієм Андруховичем та Софією Андрухович студенти вчилися говорити про сучасну літературу та інтерпретувати її тексти. Із Сергієм Жаданом під час онлайн-зустрічі велася розмова про письменство доби війни, обговорювалися очікування від літератури – письменницькі й читацькі.

Ірина Шуляк здобувала нові професійні навички під час опанування курсу "Вступ до прикладної лінгвістики". У форматі інтерактивного навчання, семінарів, командної роботи учасники курсу ознайомилися з  математичними методами в мовознавстві, цифровими корпусами української мови, вчилися застосовувати методи прикладної лінгвістики в лінгводидактиці та соціолінгвістиці.

ERASMUS+ YOUTH EXCHANGE PROJECT «AUDIOVISUAL ACTIVISTS»

Із 21 по 31 серпня 2023 року здобувачка вищої освіти Лакєєва Валерія разом із здобувачами та працівниками Академії взяла участь в проєкті  «AUDIOVISUAL ACTIVISTS» від програми Еразмус +. Проєкт реалізовувався в місті EL BORGE (Іспанія).  Академічний обмін був спрямованим на об’єднання молодих активістів, які працюють у сферах соціальної діяльності та молодіжного розвитку, щоб разом співпрацювати для створення аудіовізуального контенту із соціальним змістом. Протягом проєкту учасники мали можливість не лише підвищити рівень своїх компетентностей, soft skills, представити українську молодь та культуру, а й ознайомитися із традиціями й цінностями інших країн (Іспанії, Туреччини, Литви та Словенії).

TELSP – Торунська економічна та юридична літня програма - 2021

Студентки 311 уф групи Рішко Даріна та Безлаковська Світлана цьогоріч стали учасниками наукової школи Університету Миколи Коперника в Торуні (Польща), навчання у якій тривало від 14 серпня до 12 вересня. Метою цієї програми була активна участь в науковому проєкті, запропонованому співробітниками університету. Мовою стажування була англійська.

Щотижня відбувалися лекції за темами «Культурні відмінності у глобалізованому бізнесі», «Парламентська демократія в Європі можливості та виклики», «Права людини в епоху COVID-19», що спонукали до дискусії: відмінні та спільні риси організації бізнесу, правової системи та місцевого розвитку між країнами учасників програми (Україною, Словаччиною, Росією й Шрі-Ланкою)  та Польщею. Окрім наукової діяльності, були організовані культурні заходи: екскурсія старим містом Торунь, відвідування планетарію, велика настільна гра та вечеря з організаторами TELSP. Усе це дало змогу більше дізнатися про інших учасників проєкту, зануритися в польський колорит та культуру під час поїздок до Варшави, Ґданська, Познані, Гдині, Бидгоща та Іновроцлава. Кожному з учасників стажування було надано безкоштовне проживання в студентському гуртожитку та стипендію, що повністю відшкодувала витрати під час перебування в Польщі.

 Наприкінці програми студенти демонстрували результати своїх проєктів, що спирались на досвід рідної країни. Проєкт «Організаційний менеджмент – фактори задоволеності», над яким працювала Світлана Безлаковська разом із доктором економічних наук

Матеушем Томанком, передбачав участь групи експертів, анкетування та тематичні дослідження найбільш важливих факторів задоволеності учасників заходу, а також аналіз відмінностей України та Польщі в цьому аспекті.

Літня програма TELSP – це можливість зробити вагомий внесок у науку, пізнати культуру та історію Польщі, дістати  досвід дослідження різних економічних та юридичних аспектів держави, відвідати Університет Миколи Коперника, що належить до п'ятірки кращих вищих навчальних закладів Польщі, ознайомитися з особливостями навчання за кордоном.

                  У жовтні-листопаді 2020 року для науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти було проведено курс лекцій із залученням іноземних фахівців закладів вищої освіти та реабілітаційних установ Італії.

             Спільно з партнерською організацією БО "БФ Дон Калабрія Україна" та Istituto Don Calabria, Italia здобувачі вищої освіти освітньої програми Українська мова та література та науково-педагогічні працівники кафедри опанували інтегрований курс онлайн-лекцій "Інклюзивна освіта". Італійські партнери поділилися досвідом всебічної соціалізації осіб із особливими освітніми потребами, що сприятиме в подальшому ефективній реалізації завдань освітньої галузі й розбудові толерантного суспільства в Україні.

                      Учасники онлайн-курсу отримали сертифікати.