Академічна доброчесність

Вітаємо на сторінці Академічної доброчесності! 

Переглянь мотиваційне відео :-) 

Нове.mp4

Розмови про академічну, а й позаакадемічну доброчесність

21 лютого 2024 року в колі філологічної спільноти відбулися «Розмови про академічну й позаакадемічну доброчесність». Міркування про порядність у сучасній вищій освіті спонукали студентів до осягнення поняття «Цифрова етика». Аналіз чесних і нечесних моделей використання Інтернет-ресурсів здійснювався на матеріалі таких запитів в Інтернеті: скачати реферат дешево; читати книгу онлайн; слухати музику без ліцензії і без ліміту; дивитися кіно онлайн без реклами безкоштовно в хорошій якості.

Учасники діалогу з’ясовували умови законного й незаконного використання Інтернет-продукції, виявляли причини процвітання музичного піратства, рахували збитки, які приносить автору вкрадена в нього, скопійована й розміщена в Інтернеті книга, розмірковували над адміністративною та кримінальною відповідальністю поширювачів краденої кінопродукції, а також моральною відповідальністю глядачів – споживачів краденого кіно.Відверті історії з власного досвіду взаємодії з незаконно розміщеною в Інтернеті продукцією споводували жваву дискусію й висновок про більшу вагу персональної культури споживання Інтернет-продукту, аніж правового врегулювання цих процесів.

 Організатори заходу, команда бакалаврів та магістрів-філологів, надали інформацію про українські сервери для завантаження / читання / перегляду / слухання Інтернет-контенту (книг, музики, фільмів), що не порушують авторських прав.

АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ПРИНЦИПИ ТА ВИМОГИ

 

Заняття, присвячене підвищенню рівня академічної культури, 21 квітня 2023 року було проведено для філологів-першокурсників магістрами Харківського національного педагогічного університету імені Григорія Сковороди. На зустрічі говорили про законодавчу базу, що регулює принципи чесної взаємодії в освіті, а також про внутрішню культуру кожної людини. Було розглянуто типологію порушень принципів академічної доброчесності в освітньому просторі. Після чого відбувся практикум, на якому студенти вправлялися в кваліфікації правопорушень принципів порядності й доброчесності.

Антикорупційна гра: бакалаври проти магістрів

 

Що робити, якщо в автошколі з вас вимагають додаткові гроші за успішне складання іспиту? А яке рішення краще ухвалити вчителю, коли йому пропонують репетиторство у школі?  Які будуть ваші дії  у відповідь на вимогу викладача купити у нього книгу перед іспитом? Як реагувати, коли під час влаштування на роботу з вас вимагають хабар?

Розмірковуючи над такими питаннями, команди бакалаврів-філологів і магістрів-філологів               11 листопада 2022 року розвивали навички розпізнавати корупційний складник у життєвих ситуаціях. Онлайн-гра об’єднала широку філологічну спільноту: серед студентства були організатори гри, учасники, експерти, глядачі.

Вітаємо переможців – команду магістрів!

АНТИКОРУПЦІЙНА ГРА «(НЕ)ПІДКУПНІСТЬ»

24 листопада 2021 року студенти-філологи мали можливість перевірити рівень своєї антикорупційної стійкості під час онлайн-гри «(Не)підкупність». У змодельованих життєвих ситуаціях – академічних, побутових, соціальних та виробничих – гравці виявляли свою рішучість чи нерішучість у протистоянні корупційним явищам, демонстрували критичність мислення і відповідальність за ухвалене рішення.

Наприкінці гри студенти відновили причиново-наслідковий ланцюжок:

«Системні порушення академічної доброчесності → … → … → Втрата країною авторитету у світі»

Дні академічної доброчесності

 

        Актуальні питання дотримання професійної етики в освітньому середовищі обговорювалися на заходах, що відбулися в рамках Днів академічної доброчесності 5 – 7 травня 2021 року. Викладачами та студентами-філологами був проведений семінар-тренінг «Розвиток власної креативності чи формування звички привласнювати чужі думки».

                  

                   Учасники заходу змалювали соціальний портрет людини нової інформаційної доби, визначили головні якості особистості ХХІ століття, схарактеризували знання та інтелект як основний стратегічний ресурс сучасності.

               

               Міркування про академічну доброчесність як атрибут сучасної особистості  набули особливої емоційності на тлі статистичних відомостей щодо шахрайства в освітньому середовищі України і ставлення до нього вітчизняних здобувачів освіти та викладачів.

             

            Студентка 2 курсу Оксана Юферова переконала учасників заходу в необхідності й можливості розвивати оригінальність мислення, провела онлайн-тренінг із формування креативності, рекомендувала вправи нащодень для розвитку нестандартності й гнучкості думки. 

Програма днів академічної доброчесності.docx

Курсова робота без академічного плагіату

         19 квітня 2021 року науково-педагогічні працівники та здобувачі вищої освіти долучилися до роботи вебінару "Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи  StrikePlagiarism.com"

            На порядок денний були винесені такі питання: 

           1. Академічна доброчесність – повага до інтелектуальної власності.

           2. Soft skills у процесі виконання курсової роботи.

           3. Запобігання академічному плагіату в курсовій роботі.

         4. Значення технічної перевірки курсової роботи на наявність ознак академічного плагіату для забезпечення політики доброчесності.

          5. Прототип інтеграції з базою даних УкрІНТЕІ системи StrikePlagiarism.com.

          6. Індивідуальна перевірка в науковій базі RefBooks.

           Спікерами заходу стали Валентина Візнюк, директорка бібліотеки Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського, та Алі Тахмазов, виконавчий директор компанії Plagiat.pl.