Подорож шостим океаном: охорона природи — справа твоя, моя, наша

Бібліо-дискусія для 9-11 класів

«Ця планета була нашою колискою, але ми абсолютно її розорили»

Б. Вербер «Зоряний метелик

«Подорож шостим океаном: охорона природи — справа твоя, моя, наша»


Форма заходу: Бібліо-дискусія

Мета:

Формування екологічної культури, розвиток екологічного мислення, емоційності, творчості, самостійності підлітків

Дата і місце проведення:

Шкільна бібліотека

Читацьке призначення:

здобувачі освіти 9 -11 класів

Вступ. Ознайомлення з темою та метою заходу.

Людство протягом свого існування постійно контактувало з природою. Цілеспрямовані антропогенні дії на неї мають як позитивний, так і негативний вплив. Серед негативних наслідків останніх десятиліть, особливо це стосується науково-технічного прогресу, дедалі більшого розмаху набуває забруднення атмосфери, порушення стабільності екологічних систем та багато інших.

Сьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті. До першої десятки належать: зміни клімату, дефіцит питної води, знеліснення/опустелювання, забруднення прісних вод, низька якість управління, втрата біорізноманіття, зростання і міграція населення, зміна соціальних цінностей, утилізація відходів, забруднення повітря. На сьогоднішньому бібліодиспуті ми з вами більш детально ознайомимося з найважливішими проблемами загальної та сучасної екології довкілля: таких як захист та збереження атмосфери. Спробуємо виробити власні пропозиції – як людство має врятувати планету, ознайомимося з науково-популярною та художньою літературою в якій піднято питання охорони планети Земля.

Знайомство з будовою атмосфери, проблемами знищення озонового шару, зміни клімату шляхом демонстрації гугл-презентації. В процесі учні висловлюють свої думки щодо екологічної ситуації в місті та в цілому на планеті.

Атмосферу за рядом особливостей прийнято умовно поділяти на ряд концентричних шарів різної товщини, кожному з яких притаманні деякі спільні риси. Шари відрізняються один від другого температурою, вологістю, циркуляцією повітря та іншими елементами. У 1962 р. Всесвітньою метеорологічною організацією прийнято такі назви шарів атмосфери: тропосфера, стратосфера, мезосфера, термосфера, екзосфера.

Глобальна зміна клімату – одна з найгостріших екологічних проблем які стоять перед людством. Згідно прогнозів провідних міжнародних наукових центрів з дослідження клімату, протягом наступного століття температура підвищиться на 2-5 градусів за Цельсієм. Такі темпи глобального потепління спричинять серйозні кліматичні зміни і різні екосистеми опиняться під загрозою зникнення.

Використовуючи мережу Інтернет та книги з фонду бібліотеки учні вносять пропозиції щодо внесення міток на гугл-карту де на їх думку найблагополучніша екологічна ситуація та на іншу де найгірше становище . Результатом є дві гугл-мапи «Місця на планеті з найчистішим повітрям», "Місця на планеті з найзабрудненішим повітрям".

Бібліотекар знайомить учасників з гугл-презентацією “Екологія душі” - де представлена для вивчення науково-популярна та художня література в якій підіймаються екологічні теми. Учні діляться враженнями від прочитаних ними книг з даної тематики, які можливо і не представлені на виставці.

Опитування старшокласників.

«Як ми збережемо чистою атмосферу Землі». Аналіз відповідей. Обговорення.

Рефлексія.

Учасники заходу діляться враженнями від отриманої інформації, думками про необхідні заходи, аби покращити екологічну ситуацію на планети

Атмосфера
Екологія душі

Ви любите подорожувати? А тим паче місцями де є чудова природа і чисте повітря! Пропоную нам всім разом здійснити екскурсію місцями де забрудненість атмосфери вважається найменшою, а також відмітити на іншій карті місця з найбільшою забрудненістю повітря. Порівняємо?

Сучасне екологічне становище, яке склалося на території України, і в першу чергу на Запоріжжі, потребує оздоровлення, здійснення ефективного моніторингу, державного контролю за станом довкілля та раціонального використання природних ресурсів ини. Сьогоднішні старшокласники - це люди, які найближчим часом триматимуть в своїх руках долю планети. То ж, вкрай важливо знати саме їх думку з цього питання.

Пройти опитування за посиланням "Як нам зберегти чистою планету? "

Щоб слова героя фільму не стали пророчими, давайте разом берегти нашу таку велику і таку тендітну планету Земля!

Сторінку уклала та оформила: Левадна Наталя, бібліотекар КЗ "Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ступенів "Січовий колегіум" ЗОР