Бібліотека

Сметаніна Ірина Ігорівна

history160320@gmail.com

Читання покращує пам’ять!

Читання стимулює уяву на створення відео та зображення. Нові знання поєднуються з тими, які вже є. Читання зміцнює «м’язи пам’яті», так само, як і підняття ваги розвиває м’язи культуриста. З кожною новою інформацією, мозок створює нові синапси, покращує роботу вже існуючих і уповільнює процес їхнього відмирання. Завдяки цьому, у вас набагато більше шансів зберегти кращу пам’ять, ніж у людей, що переглядають телепередачі.

Найкращі бібліотеки світу


Бібліотеки – найдавніші місця концентрації інтелектуального потенціалу людства. Вони завжди однаково важливі та однаково користуються попитом.

До вашої уваги найкращі та найпривабливіші бібліотеки зі всього світу.

Зазирніть та переконайтесь, що існують бібліотеки, в який хочеться залишитися житті!

Навіщо людям читати книги?

Читання книг стимулює розумову діяльність людини, покращує пам'ять і підвищує творчий потенціал. Книжка може надихнути на створення проєктів, ідей або отримання будь-якого іншого цінного досвіду. Читання допомагає розширити словниковий запас і підвищити інтелектуальний рівень.

Читаючи книги, художні, соціальні або психологічні, ми формуємо наш характер, незалежно від віку. Оцінюючи позитивні і негативні якості героїв, моральність поведінки, ми зіставляємо дії героїв із нашою власною совістю. Перипетії книжкових персонажів неодноразово дуже добре відображають наше повсякденне життя. Це означає, що ми набагато більше схильні до роздумів над тими рішеннями, які ми вже прийняли або які стоять перед нами.

Легка та цікава руханка для всіх! Приєднуйся!

А ви любите читати? Відгадайте казку!

16.02.2022 о 10:00 заспіваємо Державний гімн РАЗОМ

16 лютого - відповідно до указу президента, в цей день буде піднято Державний прапор України на будинках і спорудах в усіх населених пунктах виконано о 10:00 Державний Гімн України та проведено закордонними дипломатичними установам України в державах перебування відповідні іміджеві заходи, спрямовані на єднання та підтримку України.


15 лютого - християни відзначають Стрітення Господнє. Слово "стрітення" означає "зустріч".

Стрітення Господнє на Русі вважали першою звісточкою від весни. За народними уявленнями, саме в цю дату весна вирішує, коли їй приходити на землю.

Прикмети погоди 15 лютого

  • Небо всіяне зірками - до ранньої весни, беззоряне - до пізньої.

  • Якщо день холодніше попередніх, то весна буде холодною.

  • Сонячна безвітряна погода - до хорошого врожаю льону та пшениці.

  • Відлига сьогодні віщує ранню весну, мокрий сніг - дощову весну, сухий сніг - прохолодну і суху.



11 лютого - світове співтовариство відзначає Міжнародний день жінок та дівчат у науці

8 лютого 2022- день безпечного інтернету


Варто почитати, коли маєш вільний час

"Джордж і таємний ключ до Всесвіту"

Це перша книжка з серії про Джорджа. Геніальний фізик Стівен Гокінґ разом із донькою Люсі запрошують тебе, любий читачу, у неймовірну мандрівку Всесвітом… верхи на астероїді! Які таємниці приховує Сусідський Сад? Що це за суперкомп’ютер, який уміє розмовляти? Чому не варто стрибати на кометі, коли вона мчить крізь космічний простір? І чи вдасться головному героєві — допитливому сміливцеві Джорджу — визволити свого приятеля з чорної діри? На сторінках цієї книги, сповненої гумору й карколомних пригод, розкрито найцікавіші загадки Всесвіту, а важливі наукові факти переплетено з веселими і часом небезпечними витівками. Це не лише захоплива історія про дружбу, космічні мандри та шкільні перипетії, а й неймовірна оповідь про те, як влаштований світ, у якому ми живемо.

Цікаві ідеї


Цікаві ідеї


У 2022 році на державному рівні відзначатимуться:

  • 2 лютого – 210 років із дня народження Євгена Гребінки (1812–1848), письменника, педагога, видавця, громадського діяча;

  • 18 лютого – 70 років із дня народження Джеймса-Ернеста Мейса (1952–2004), історика, політолога, громадського діяча, дослідника Голодомору 1932–1933 років в Україні;


Давні книги

Сьогодні набувають популярності електронні книги, але так було не завжди...

Аудіоказки

Повчальні казочки

Весела фізкультхвилинка для учнів


02.02.2022 - потужне число, що несе в собі енергію двійки, яка помножена в кілька разів - це дзеркальна дата або паліндром удачі. Езотерики запевняють, що у такі дні відбуваються приємні зміни у житті та відкриваються безмежні можливості.

Обов'язково загадайте бажання!!!


"Пам'ятай про Крути"

29 січня в Україні вшановують події кінця січня 1918р., коли юні захисники Української Народної Республіки ціною власного життя зупинили наступ більшовицької армії.

31.01.2022 о 14:00 на платформі Zoom проводиться відеолекторій на тему " Пам'ятай про Крути"

Ідентифікатор: 942 2349 9009

пароль: 2022


У січні 2022 році на державному рівні відзначатимуться:


  • 100 років із часу заснування Лесем Курбасом театру "Березіль" (нині – Харківський державний академічний український драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка (1922);

  • 80 років із часу створення Української Повстанської Армії (1942);

  • 25 років із часу польоту у космос першого космонавта незалежної України Леоніда Каденюка (19.11–05.12.1997);

  • 14 січня140 років із дня народження Івана Огієнка (митрополита Іларіона) (1882–1972), церковного, громадського та політичного діяча, історика церкви, мовознавця, лексикографа, педагога;


Основні свята та пам’ятні дати травня 2021:

  • 1 травня - День праці

  • 2 травня - Великдень

  • 3 травня - Всесвітній день свободи друку (преси)

  • 7 травня - День радіо

  • 8-9 травня - Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої Світової війни

  • 8 травня - Міжнародний день Червоного Хреста

  • 9 травня - День Перемоги, День матері, День Європи (міжнародний)

  • 12 травня - Всесвітній день медичних сестер

  • 15 травня - Міжнародний день сімей, День Європи (український), День науки





16 травня - День пам’яті жертв політичних репресій, День молодіжних та дитячих громадських організацій, Всеукраїнський день працівників культури, Всесвітній день пам’яті людей, померлих від СНІДу

17 травня - Всесвітній день електрозв'язку та інформаційного суспільства

18 травня - Міжнародний день музеїв

19 травня - Міжнародний день боротьби з гепатитами

20 травня - День банківських працівників, Всесвітній день метролога

21 травня - Всесвітній день культурної різноманітності в ім’я діалогу і розвитку

22 травня - Міжнародний день біологічної різноманітності

23 травня - Свято Героїв

24 травня - День слов'янської писемності та культури

25 травня - День філолога

25-31 травня - Тиждень солідарності з народами неcамокерованих територій

29 травня - Міжнародний день миротворців ООН, День працівників видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження

30 травня - День хіміка, День Києва

31 травня - Всесвітній день без тютюну





11 мультфільмів до Великодня для всієї сім’ї

https://zatyshok.net.ua/6931/




З наступаючим Великоднем!


Великдень – одне з найурочистіших християнських свят року. Воно пов'язане не лише з Воскресінням Ісуса, а й з воскресінням всієї природи, її життєдайної сили та енергії. У 2021 році православні християни святкують Пасху 2 травня.




Історія і походження свята Великдень

На теренах України святкувати Великдень як Воскресіння Ісуса почали ще наприкінці першого тисячоліття – із запровадженням християнства. Це свято збігалося в часі із весняним рівноденням і теж символізувало відродження життя і надій. З роками Великдень став частиною нашої культури, замінивши давні звичаї та адаптувавши місцеві обряди й атрибутику.

Ісус Христос, за біблійним сюжетом, воскрес рано-вранці і Воскресіння супроводжувалося великим землетрусом – янгол небесний відвалив камінь від дверей гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марія Магдалина, Діва Марія, мати Якова та Соломія прийшли до гробу з пахучими оліями, аби за звичаєм намастити ними тіло Ісуса, але побачили відвалений камінь і порожню труну. Тоді схвильованим жінкам з'явився янгол і сповістив про Воскресіння Господнє.


Походження назви

Великдень

Існує декілька легенд щодо виникнення назви свята. За однією з них назва "Великдень" ("Великий День") з'явилася аж наприкінці першого тисячоліття з приходом на українську землю християнства. Легенда говорить, що "Великдень називається так тому, що у той час, коли Христос народився, сильно світило сонце і стояли такі довгі дні, що теперішніх треба сім зложити, аби був один тодішній. Тоді, було як зійде сонце в неділю вранці, то зайде аж у суботу ввечері. А як розп'яли Христа – дні поменшали. Тепер лише царські ворота в церкві стоять навстіж сім днів…".

У західно-слов'янських мовах назва свята перекладається як "Великаніч": чеською Velikonoce, а польскою – Wielkanoc. У болгарській подібно до української назви – Великден, а споріднені болгарам македонці називають це свято Велигден.





Сьогодні (26 квітня 2021р.) виповнюється 35 років із моменту трагічних подій на Чорнобильській АЕС. Аварії, яка призвела до однієї із найбільших техногенних та екологічних катастроф в історії людства. Цей день поділив життя багатьох людей на “до” та “після”, залишивши по собі глибокий відбиток у пам'яті


ПРАВИЛА ПОВОДЖЕННЯ З КНИГОЮ:

  1. Обгорни книгу в папір – не бруднитиметься обкладинка.

  2. Не читай книгу під час їди – можеш забруднити її.

  3. Не клади в книгу олівців, ручок та інших товстих предметів – від цього рветься палітурка.

  4. Не загинай ріжків на сторінках книги – ріжки відриваються і псується книга – зроби собі для книги закладку.

  5. Не рви сторінок, не малюй і не пиши нічого в книзі, не роби в ній ніяких поміток.

  6. Не перегинай книгу – від цього вириваються сторінки.

  7. Перегортаючи прочитану сторінку, держи її за верхній край.

  8. Не читай книгу на сонці.



12 квітня - Всесвітній день авіації і космонавтики (Міжнародний день польоту людини в космос)


У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі «Восток» вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

Космос має не лише технологічний, а й філософський, культурологічний аспект – аспект, пов’язаний з духовними цінностями, психологією, етикою, естетикою.

Запрошую пройти за посиланням, та ознайомитись з сайтом Музею космонавтики ім.С. П. Корольова, в нашому місті Житомир.

https://cosmosmuseum.info/

Перейшовши за посиланням: https://museums.authenticukraine.com.ua/ua/

Ви одразу побачите мальовничу Україну. Вашій увазі сім найцікавіших автентичних музеїв просто неба:

  • Музей просто неба «Запорізька січ».

  • Національний музей народної архітектури та побуту в Ужгороді;

  • Національний музей народної архітектури та побуту України у Пирогові;

  • Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини;

  • Музей просто неба «Резиденція Богдана Хмельницького»;

  • Музей народної архітектури та побуту «Шевченківський гай»;

  • Музей просто неба «Мамаєва слобода».



ТОП-8 УНІКАЛЬНИХ БІБЛІОТЕК СВІТУ


1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом


30 листопада - Всесвітній день домашніх тварин


26 листопада - День подяки


24 листопада - День завоювання друзів


21 листопада - День Гідності та Свободи.

У цей день вшановують громадянський подвиг, патріотизм і мужність людей, що виступили на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору під час подій Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.

20 листопада - Всесвітній день дитини

Щороку 20 листопада відзначається Всесвітній день дитини - прекрасне свято радості та надії. Цей день- це не тільки веселе свято для самих дітей, це нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали гідними громадянами своєї держави

Шкільна бібліотека вітає Вас зі святом :)

10 листопада - Всесвітній день науки

10 листопада в світі відзначають Всесвітній день науки за мир і розвиток, який покликаний підкреслити важливу роль науки в суспільстві і необхідність участі широкого загалу в обговоренні виникаючих наукових питань. Свято також повинне підкреслити важливість і актуальність науки для повсякденного життя.


23 квітня - Всесвітній день книги і авторського права

Починаючи з 1995 року, 23 квітня майже у 200 країнах світу святкується Всесвітній день книги і авторського права. Своїм святом цей день вважають автори, видавці, вчителі, бібліотекарі та всі, хто причетний до книжкової справи.

Усюди організовуються цікаві акції, книжкові ярмарки, виставки, презентації, голосні читання, зустрічі з письменниками, автограф-сесії тощо.

дистанційне навчання

Книга відіграє провідну роль у духовному розвитку кожного народу, поєднує цілі покоління людей.

Книга була і залишається незамінним супутником людини, її мовчазним радником, всезнаючим помічником, невичерпним джерелом мудрості.

Не випадково народ створив про книгу стільки прислів'їв:

Книга вчить, як на світі жить.

Хто багато читає, той багато знає.

Читання — ось краще навчання.

Книга допоможе в труді — виручить в біді.

З книгою подружишся — розуму наберешся.

Книга — твій друг, без неї, як без рук.

З 2001 року з ініціативи книговидавців ЮНЕСКО проводить щорічний відбір Світової столиці книги. Звання Світової столиці книги присвоюється строком на один рік і набирає чинності 23 квітня, в день святкування Всесвітнього дня книги та авторського права

Світовими столицями книги ставали міста: Мадрид (Іспанія, 2001), Олександрія (Єгипет, 2002), Нью-Делі (Індія , 2003), Антверпен (Бельгія, 2004), Монреаль (Канада, 2005), Турин (Італія, 2006), Богота (Колумбія, 2007), Амстердам (Нідерланди, 2008), Бейрут (Ліван, 2009) , Любляна (Словенія, 2010), Буенос-Айрес (Аргентина, 2011), Єреван (Вірменія, 2012), Бангкок (Таїланд, 2013), Порт-Харкорт (Нігерія, 2014) та інші :)

Авторського право - це один із засобів охорони інтелектуальної власності людини, набір прав, наданих авторам оригінальних творів. Інтелектуальна власність охоплює всі творіння людського розуму.

Авторське право захищає не ідеї або факти, а спосіб їх вираження: письмові, музичні, живописні, драматичні, хореографічні твори, фільми та мультимедійні продукти, комп'ютерні програми. Знаком того, що той чи інший оригінальний твір охороняється авторським правом, служить символ ©. За ним, зазвичай, вказується ім'я власника авторського права та рік створення твору.

У цьому році Великдень святкують 19 квітня

Великдень - одне з найбільших й найшанованіших після Різдва християнських свят. Воно приурочене воскресінню Христа. У давнину Великдень вважався святом бога Сонця Ярила.

Звичай пекти паски та фарбувати яйця виник також дуже давно.

З першим променем сонця священик в церкві сповіщає: «Христос воскрес!», а прихожани хором відповідають: «Воістину воскрес!».

Під час урочистого обходу храму святять паски, крашанки та різний наїдок. Потім усі розходяться по домівках, щоб сповістити одне одного про велику радість та привітати зі світлим урочистим святом.

Як і Різдво, Великдень — родинне свято, на нього збиралася вся родина.



13 квітня день загадок

З давніх давен загадки служили для визначення рівня мудрості і освіченості. Їх складали, щоб пояснити природні явища, описати людей, або тваринний світ. Основа для загадок – це метафора і порівняння, які підібрані так, щоб слухач шляхом асоціацій або прямих знань зміг знайти відповідь. Загадки служать для розвитку допитливості, спостережливості, уважності і кмітливості.

Шкільна бібліотека підготувала декілька загадок для учнів ліцею №2 :)

Дуже я потрібна всім:

І великим, і малим.

Всіх я розуму учу,

А сама завжди мовчу.


Худорлява і вертлява, на папір біжить у справах,

закарлючки полишає, — у пеналі спочиває.


Він нам, як мама, дорогий,

Він хоче нас навчити.

Любити край чудовий свій

Це мудрий наш …


6 квітня Міжнародною асоціацією анімаційного кіно було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.

Шкільна бібліотека пропонує до перегляду декілька мультфільмів, створених за сюжетами дитячих книг!

«Мауглі»

Пригоди Мауглі українською мовою, знятий за мотивами книги Кіплінга Р. «Мауглі». Веселий та життєрадісний Мауглі виріс у джунглях, а виховували його добрі та розумні звірі. Його найкращий друг – веселий ведмідь Балу, хлопчика завжди підтримує вірна пантера Багіра, а мудрості його вчить мудрий пітон Каа. Разом із ними на Мауглі чекають веселі пригоди та складні випробування.

«Білосніжка та семеро гномів»

Білосніжка та семеро гномів – екранізація казки братів Грімм про непрості взаємини мачухи та пасербиці. Це захоплива історія про нестерпну заздрість, чаклунство та зло. А ще про добро, дружбу й кохання, які завжди перемагають несправедливість.

"Микита Кожум'яка"

Український повнометражний анімаційний фільм "Микита Кожум'яка". Мультфільм присвячений пригодам сина популярного казкового героя Кирила Кожум'яки. Знятий за мотивами книги Антона Сіяники "Микита Кожум'яка".

2 квітня, у день народження видатного казкаря Ганса Крістіана Андерсена, весь світ святкує Міжнародний день дитячої книги.

Шкільна бібліотека пропонує топ-5 книжок для школярів, які варто прочитати на карантині :)

Ганс Крістіан Андерсен „ Гидке каченя ”

Казка вчить і показує нам, що головне не зовнішність, а твій внутрішній світ


Клайв Стейплз Льюїс „ Хроніки Нарнії ”

В серії книг "Хроніки Нарнії" розповідається про пригоди дітей у казковій країні під назвою Нарнія, де тварини можуть говорити, магія нікого не дивує, а добро бореться зі злом.


Луїза Мей Олкотт „ Маленькі жінки ”

Роман з тонкою філософією, цікавим сюжетом, оригінальним гумором і глибоким змістом. Авторка вчить цінувати те, що є в житті, думати про інших, співчувати і любити, що дуже важливо для дітей.


Марк Твен „ Пригоди Гекльберрі Фінна ”

Можливо менш відоме, але не менш цікаве продовження «Пригод Тома Сойера».Ця книга стане важливою сходинкою в розумінні добра і зла цього світу, дружби, відповідальності, свободи. І навчить, що незалежно від обставин головне залишатися порядною людиною.


Вільгельм Гауф „ Карлик Ніс ”

У казці про поневіряння хлопчика Якова червоною ниткою проходить тема про відповідальність за власні вчинки, а також віри в перемогу добра над злом .



Чудова ідея до свята

"День Святого Валентина"

Найкращий подарунок - це подарунок зроблений своїми руками


14 лютого - день Святого Валентина.

Свято всіх закоханих